1

Cracovia

1

• Za śledzenie relacji dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam

• Po ciekawym i momentami stojącym na dobrym poziomie widowisku Arka zremisowała z Cracovią 1:1. I połowa ze wskazaniem na żółto- niebieskich, II połowa ze wskazaniem na Pasy. Remis zatem zasłużony, choć bliżej zdobycia zwycięskiego gola była Arka

• Koniec spotkania. W meczu przyjaźni Arka podzieliła się punktami z Cracovią

• Sędzia doliczył 3 minuty. Czy to wystarczy aby któraś z drużyn przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• W miejsce Bernhardta na ostatnie minuty wchodzi Romanov. Czy to będzie wejście smoka?

• Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym tym razem leży zawodnik Pasów.

• Po indywidualnej akcji Pruchnika mamy kolejny rzut rożny dla Arki.

• Grzelak dorzucał piłkę z prawej strony w pole karne, do centry doszedł da Silva, jego strzał głową choć celny to zbyt lekki

• Wszyscy widzieli już piłkę w bramce. Strzał Radzewicza po palcach Pilarza ląduje na słupku, z dobitka popędził Grzelak i kiedy wydawało się że wpakuje ją do siatki, Pilarz był pierwszy

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Z boiska schodzi mało aktywny Boljevic, a w jego miejsce pojawia się Zieliński

• Cracovia budowała swój atak z mozołem, wymieniając ok. 20 podań, piłkę przejął jednak Pruchnik i próbował wypuścić da Silvę, ale obrona Cracovii zachowała się bez zarzutu

• Pruchnik zastępuje Rzuchowskiego

• Strzał Kuklisa zablokował obrońca Pasów, a piłka wyszła na róg. Po centrze Szwocha ponownie bez zagrożenia

• W ciągu ostatnich 10 minut obie ekipy nie stworzyły zagrożenia. To pierwszy tak długi przestój w dzisiejszym spotkaniu

• da Silva zastępuje Zwolińskiego i witany jest gromkimi brawami

• Zwoliński do Kuklisa, jednak zabrakło dokładności i Cracovia konstruuje nową akcję

• Szeliga, który był opatrywany poza boiskiem już na nie powrócił i Cracovia w komplecie

• Za ostry faul w środku pola kartą ukarany "Budzik"

• Mieliśmy przerwę w grze gdyż na boisku leżał jeden z zawodników z Krakowa

• Spiker potwierdził, że na dzisiejszym meczu został pobity rekord frekwencji 1.ligi w Gdyni. Mecz ogląda 7560 kibiców

• W drugiej połowie zdecydowanie dominuje Cracovia. Udokumentowała to bramką i dąży do zdobycia kolejnej

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia

• Kolejna kontra Cracovii. Było groźnie, ale sytuację wyjaśniła obrona Arki. Jest rożny dla Pasów

• Dobrą kontrę Arki przerwali obrońcy Pasów i... sami wyprowadzili kontrę. Na pełnej szybkości z lewej strony w pole karne wpadł Dudzic i sprytnym, mocnym strzałem pokonał Szlagę.

• DUDZIC i 1:1

• Piękna wymiana podań Pasów, dwie "piętki" Bernhardta i faul na nim. Może być groźnie

• Zaczynamy II połowę licząc na dużo emocji

• Obie jedenastki już na murawie. Na razie bez zmian

• Intensywnie rozgrzewa się da Silva. Być może po przerwie zastąpi Zwolińskiego

• Do przerwy Arka prowadzi w Gdyni w meczu kolejki z Cracovią 1:0. Trzeba przyznać, że prowadzi zasłużenie, gdyż stworzyła zdecydowanie więcej klarownych sytuacji. Pasy starają się grać piłką, ale naprawdę bardzo dobrze ustawieni żółto- niebiescy, na niewiele im pozwalają. Mecz stoi na niezłym poziomie i druga połowa zapowiada się ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 1-0 prowadzi Arka

• Radzewicz zdecydował się na strzał. Uderzenie było celne, jednak Pilarz nie miał z nim kłopotów

• Chyba ostatnia okazja na podwyższenie rezultatu. Z wolnego zagrywał będzie Radzewicz

• Z rzutu wolnego zagrywał Szwoch, pięknie piłkę w polu karnym zgrał klatka piersiową Grzelak, Brodziński dopadł do niej i uderzył w światło bramki. Na posterunku był jednak Pilarz

• Krajanowski wycina Dudzica na połowie Cracovii i ogląda żółty kartonik

• Centra Szwocha, piłkę głową przedłuża Grzelak. Kuklisowi zabrakło naprawdę niewiele aby dojść do tej piłki i umieścić ją w siatce. Mogło być 2:0

• Świetny rajd lewym skrzydłem Radzewicza. Zagrywa piłkę do Zwolińskiego, ten uprzedzony przez obrońcę Pasów i mamy rzut rożny

• Bardzo ofensywnie usposobiony jest dziś Krajanowski. Przeprowadził już dziś 4 rajdy prawą stroną na pełnej szybkości.

• Szwoch wpadł w pole karne i zagrał w kierunku kolegów. Piłkę przechwycił Radzewicz i próbował jeszcze odgrywać, ale po rykoszecie wyłapał ją Pilarz

• Mogło być 1:1. Po wrzutce z rzutu wolnego, głową piłkę strącał Żytko. Zabrakło dosłownie centymetrów

• Było groźnie pod bramką Pasów. Po wrzutce Radzy, uderzał Tomasik. Piłka leciała w światło bramki, jednak jej lot przeciął któryś z Arkowców

• Pomocnik Cracovii zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Strzał piekielnie mocny, jednak znów mało precyzyjny

• Po faulu na Budzińskim w środku pola upomniany Grzelak. Jest rzut wolny dla Pasów

• Zniecierpliwiony brakiem aktywności kolegów Bernhardt zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie Edgara jednak niecelne.

• Na trybunach fantastyczna atmosfera. Doping nie ustał nawet na chwilę. Bardzo aktywne są dziś również "Tory"

• Szwoch do Kuklisa, ten wrzuca z prawego skrzydła dobrą piłkę. Zwoliński w trudnej sytuacji atakuje ją szczupakiem. Nie trafia jednak czysto i obrońcy Cracovii wybijają futbolówkę.

• Rafał Grzelak błysnął w obroni i skutecznie przyblokował Marciniaka. Dzięki temu Szlaga zacznie od bramki

• Niezwykle aktywny Radzewicz kończy kolejną akcję Arki strzałem. Tym razem zabrakło precyzji i siły

• Rzut rożny dla Cracovii, obrońca Arki wybija piłkę z pola karnego i jest faulowany przy próbie kontrataku

• Przepiękne uderzenia Radzewicza zza pola karnego trafia w samo okienko bramki Cracovii. Pilarz bez najmniejszych szans.

• RADZAAAAAAAAAA !!!

• Przed kolejną szansą Kuklis. Piłkę przed pole karne wykłada mu jeden z kolegów, ale strzał Kuklisa po ziemi niecelny

• Częściej przy piłce utrzymują się "Pasy", jednak to Arka miała do tej pory więcej groźnych sytuacji.

• Kolejna akcja Arki. Daleki wykop Szlagi, piłkę przejmuje Kuklis, zagrywa do Radzewicza, ten odgrywa piłkę zwrotna, jednak niedokładnie. Zacznie Pilarz.

• Zakotłował się przed polem karnym Cracovii. Piłkę spod nóg Szwocha w ofiarny sposób wyłuskują jednak obrońcy "Pasów"

• Ależ blisko zdobycia bramki Arkowcy. Piłkę na klatkę przed polem karnym przyjmuje Kuklis i plasowanym strzałem próbuje zaskoczyć Pilarza. Futbolówka mija słupek o centymetry

• Kontra Arki. Radza do Grzelaka, ten rozrzuca piłkę do boku, do ofensywnie wchodzącego Krajanowskiego. Dośrodkowanie "Tolka" jednak "zbyt długie".

• Mocny strzał Tomasika zza pola karnego. Jego uderzenie bez większych problemów wyłapuje jednak Pilarz.

• Tymczasem na trybunach nieustające "Hej Arka gooool"

• Akcja Cracovi prawym skrzydłem. Skrzydłowy Pasów osaczony przez dwóch obrońców traci jednak piłkę i od bramki zaczyna Szlaga.

• Na razie gra toczy się w środku boiska. Za to na trybunach święto.

• No i zaczęliśmy !

• Właśnie rozbrzmiewa piękny hymn Cracovii. Za chwilę zaczynamy!!!

• Górka i Tory już gotoweGórka i Tory już gotowe Górka i Tory już w gotowości!

• Nie skupiam się na razie na tym ,ilu kibiców będzie na stadionie. Wiem, że Cracovia i Arka sympatyzują ze sobą i będzie to dla nich mecz przyjaźni, ale nasza praca polega na wygrywaniu meczów. Wynik jest dla mnie najważniejszy i na tym się skupiam

– powiedział Paweł Sikora na przedmeczowej konferencji.

• Co do składu Arki, to największą niespodzianką jest obecność w wyjściowej "jedenastce" Zwolińskiego zamiast da Silvy. Marcus miał ostatnio przerwę w treningach i prawdopodobnie dlatego najlepszy strzelec żółto- niebieskich usiadł na ławce.

• Mimo, że do pierwszego gwizdka pozostało 15 minut, to kibice ostro rozgrzewają gardła. Najczęściej po trybunach niesie się "Każdy to powie, Cracovia rządzi w Krakowie"

• Jak wszyscy wiemy dzisiejsze spotkanie jest meczem przyjaźni, stąd na trybunach wielu kibiców z Krakowa. „Pasy” stawiły się w Gdyni w liczbie ok. 600 osób. Pierwszy mecz rundy wiosennej na Olimpijskiej wywołał również duże zainteresowanie gdynian i być może padnie rekord frekwencji obiektu w rozgrywkach 1. ligi. Na trybunach zapowiada się wielkie święto.

• W ekipie Cracovii znajdziemy dwie postacie doskonale znane w Gdyni. Chodzi oczywiście o trenera Stawowego (trenował Arkę w latach 2006- 08) oraz Marcina Budzińskiego (w Arce od juniora aż do końca rundy jesiennej sezonu 2011/12). "Budzik" dość nieoczekiwanie znalazł się dziś w wyjściowej "jedenastce".

• W meczu rundy jesiennej w Krakowie, to jednak Cracovia była górą. Po golu Bernhardta w doliczonym czasie gry „Pasy” zwyciężyły 1-0. Arka, po czerwonej kartce dla Sobieraja, od 26. minuty grała w dziesięciu.

• Ciekawie prezentują się statystyki ligowych potyczek obu zespołów. Otóż Cracovia nigdy nie wygrała w Gdyni w ligowym pojedynku. Ogólny bilans meczów to 8 zwycięstw Arki, 9 remisów oraz 4 zwycięstwa „Pasów”. W Gdyni Arka nigdy nie była gościnna dla krakowian, a bilans tych spotkań to 7-3-0.

• Paweł Sikora dysponuje w dzisiejszym spotkaniu pełną kadrą, natomiast Wojciech Stawowy nie mógł zabrać nad morze kontuzjowanych Mariana Jarabicy oraz Roka Strausa.

• Rezerwowi Arka Gdynia:Miszczuk, Kubowicz, Brodziński, Pruchnik, Pietkiewicz, Brzuzy, da Silva

Rezerwowi Cracovia Kraków:Perdijić, Nykiel, Romanov, Steblecki, Żołądź, Zejdler, Zieliński

• Obie ekipy już się rozgrzewają ... kibice również

• Obie ekipy już się rozgrzewająObie ekipy już się rozgrzewają Obie ekipy już się rozgrzewają...

• Witam serdecznie z Gdyni, gdzie w meczu 19. kolejki Arka Gdynia (8 miejsce, 27 punktów) podejmuje Cracovię Kraków (3 miejsce, 36 punktów). Mecz poprowadzi Tomasz Grabowski z Kluczborka.