0

Olimpia Grudziądz

2

• Za uwagę dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Do następnego sezonu! Pozdrawiam.

• Arka żegna się z własną publicznością w bardzo złym stylu, za co po końcowym gwizdku otrzymuje trochę gwizdów. Do przerwy to żółto- niebiescy byli stroną dominującą, jednak po przerwie istniała już tylko Olimpia, która potrafiła udokumentować swą przewagę 2 bramkami. To było zasłużone zwycięstwo ekipy z Grudziądza.

• Koniec meczu. Arka 0:2 Olimpia!

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Świetna akcja Olimpii przy biernej postawie Arkowców. Piłka wędrowała jak po sznurku. Całość w dobrym stylu rozpoczął Popović (najlepszy na boisku), zagrał do Kaczmarka w pole karne, a ten z pierwszej piłki idealnie obsłużył Elsnera. Pomocnik Olimpii nie mógł tego nie strzelić. Brawo.

• Rok Elsner i mamy 2:0!

• Niestety nie widać, aby Arka za wszelką cenę dążyła do wyrównania. Nie podoba się to kibicom.

• Próba Arki. Z rzutu wolnego zagrywał Da Silva, ale słabo i niecelnie.

• Za próbę wymuszenia faulu żółtą kartką ukarany Kaczmarek.

• Indywidualna akcja i strzał Łukasiewicza. Znowu niewiele zabrakło. To chyba najlepszy gracz Arki w tym spotkaniu.

• Ta zmiana oznacza, że z kibicami nie pożegna się tak jakby zapewne chciał Łukasz Kowalski. Decyzja nie spodobała się kibicom, którzy ironicznie skandują "Nitek dziękujemy"!

• Tomasiewicz za Ławę. To ostatnia zmiana w Arce.

• Elsner zmienia Skóreckiego.

• a Kolejna kontuzja. Zejdzie Skórecki.

• Łukasiewicz zbiera piłkę przed polem karnym i decyduje się na strzał. Minimalnie nieclenie. Gdyby to szło w światło bramki mielibyśmy remis.

• Pierwsza akcja Lomskiego nieudana. Jego dośrodkowanie bardzo nieudane.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Lomski zastępuje poddenerwowanego Nalepę.

• Teraz dobra akcja gdynian. Ładnie minął rywala w polu karnym Nalepa i był chyba faulowany. Sędzie był dobrze ustawiony i nie użył gwizdka. Czy słusznie ciężko ocenić. Nalepa przekonany, że był faulowany ruszył z pretensjami do sędziego.

• Wojowski zastępuje Renusza.

• kopia sytuacji bramkowej. Tym razem niepewność bramkarza Arki chciał wykorzystać Skórceki, który ładnie uderzył z ponad 30. metrów przy tym samym słupku co Popović. Ten strzał był trudniejszy do obrony, ale tym razem Miszczuk stanął na wysokości zadania.

• Ależ komiczna bramka dla Olimpii :D Trzeba przyznać, że mocny, ale absolutnie obowiązkowy do obrony strzał z 40. metrów oddał Denis Popović. Miszczuk rzucił się w kierunku piłki, po czym przekonany, że ta przeleci obok słupka uchylił ręce, aby ją przepuścić. No i przepuścił, ale do siatki... Kabaret.

• Popović i 1:0 dla Olimpii!

• Górka Arka Olimpia Górka!

• Niezły strzał Ławy bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak dobrze ustawiony Fabiniak nie miał z nim większych problemów.

• Banasiak za ten faul ogląda żółtą kartkę.

• Błąd defensywy gości, piłkę przejmuje Ława i po raz kolejny dobrze podaje do Nalepy, ten faulowany przez Banasiaka tuż przed polem karnym.

• Kapitalna kombinacyjna akcja Da Silvy z Ławą. Ława odegrał piętką, Da Silva wbiegł w pole karne na pełnej szybkości i upadł. Sędzia nakazał grać dalej. Nie ma rzutu karnego.

• Kolejny korner dla Olimpii, strzelał a za chwilę próbował dobijać Piter-Bućko. Przy tej próbie dobitki niezwykle ostro potraktował Łukasiewicza, co wywołało przepychanki. Łukasiewiczowi nic się na szczęście nie stało i w komplecie gramy dalej.

• Pierwszy rzut rożny w II połowie w wykonaniu Olimpii. Dośrodkowuje Kaczmarek, głową mocno niecelnie strzela Rogalski.

• Tak jak przewidywaliśmy Szczot nie wyszedł na II połowę. Zastąpił go na placu gry Rogalski. Arka bez zmian.

• Olimpia zaczyna II połowę.

• Tak jak zapowiadaliśmy, pomimo bezbramkowego remisu to jest ciekawy mecz. Szczególnie dobrze w ofensywie poczyna sobie Arka, która miała 3-4 bardzo dobre okazje. Zobaczymy co przyniesie nam II połowa. Oczywiście mamy wielką nadzieję, że gole, bo pod tym względem głównie Arka ostatnio nie rozpieszcza w Gdyni własnych kibiców.

• Koniec I połowy! Do przerwy 0:0!

• Ależ pech Szczota. Wydaje się, że źle rozgrzany Szczot już po minucie gry naciągnął mięsień dwugłowy uda i chyba nie wyjdzie na II połowę.

• Sędzia doliczył 2 minuty.

• Wymuszona zmiana w szeregach gości. Szczot za Cieślińskiego.

• W natarciu Arka, ale Abbott zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i zaprzepaścił szansę na bramkę do szatni.

• Leży w polu karnym zawodnik Olimpii. Interweniują służby medyczne, które znoszą go poza boisko. Chyba będzie zmiana.

• Wyszli z wysokim pressingiem goście, Arka się pogubiła i Marcjanik źle zagrywał do Miszczuka, który ledwie ledwie wybił wślizgiem piłkę na aut. Bramkarza Arki atakował już napastnik.

• Teraz w końcu mocniejsza odpowiedź Olimpii. Po ładnej akcji i dwóch błędach Stolca w dogodnej sytuacji znalazł się Smoliński. Jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce. Było niebezpiecznie!

• Ależ kapitalnie wyprowadził teraz piłkę Sobieraj i po minięciu 2 rywali wystawił ją przed pole karne Nalepie. Pomocnik Arki mógł zdecydować się na strzał z pierwszej piłki, ale zdecydował się na przyjęcie i strzał. Efekt był niezły, bo mocne uderzenie minęło poprzeczkę Fabiniaka o włos. Strzał jednak niecelny...

• Dobre podanie Kłusa na skrzydło do Skóreckiego. To mogło być niezwykle groźne, ale wślizgiem, a w zasadzie końcówkami butów lot piłki przecina Stolc.

• Do klatki kibiców gości przybyło jeszcze trochę osób. Teraz już w komplecie (ok. 50 fanatyków) ekipa z Grudziądza rozpoczęła doping od "Zawsze i wszędzie..."

• Abbott- Warcholak- Renusz, ten ostatni strzela, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.

• Na strzał z blisko 30 metrów zdecydował się Banasiak, ale jego bardzo mocne uderzenie było równie niecelne.

• W końcu działo się coś również pod bramką Miszczuka. Tam zawędrował Piter- Bućko i był bliski oddania strzału głową i uprzedzenie bramkarza Arki.

• Znowu blisko Arka. Śmieszny był moment kiedy Da Silva wobec bezruchu partnerów stał przed polem karnym z piłką przez 10 sekund. Uśpił tym defensywę gości i dobrze zagrał do wbiegającego w pole karne Ławy. Ten dośrodkował, ale niecelnie, po zamieszaniu piłka spadła pod nogi znajdującego się w niezłej sytuacji Abbotta. Napastnik Arki po raz drugi nie zdołał umieścić piłki w siatce, tym razem po jego strzale przeleciała ona obok słupka...

• Po akcji lewą flanką, w końcu dobrze zacentrował Warcholak. Fabiniak z najwyższym trudem ściąga piłkę z głowy Abbotta. Dobrze prezentuje się do tej pory golkiper gości.

• Mały konkurs: Znajdź na poniższym zdjęciu piłkę :D

• Arka Olimpia Na trybunach zameldowała się ekipa Olimpii! Kibice z Grudziądza stawili się w Gdyni w liczbie ok. 30 fanatyków.

• Głupia strata Renusza na własnej połowie i zrobiło się niebezpiecznie. Jednak Popović źle zagrywa do dobrze ustawionego Cieślińskiego.

• No i było groźnie! Dośrodkowywał Da Silva i świetnie głową uderzał Renusz. Fabiniak zbija piłkę do boku.

• Kaczmarek ostro potraktował wślizgiem Warcholaka i Arka ma rzut wolny z dogodnej pozycji. Obyło się jeszcze bez kartki.

• Nie zgrał się teraz Renusz z Abbottem. Napstnik Arki wracał ze spalonego i zdaniem arbitra "spalił" przy ładnym długim podaniu Renusza.

• Świetna akcja Arki. Bardzo dobrym podaniem Nalepa uruchomił na prawym skrzydle Marcusa Da Silvę, ten ładnie płasko dograł w pole karne do Abbotta, który zdołał oddać celny strzał. Świetnie w bramce interweniował Fabiniak, Abbott mógł jeszcze dobijać piłkę, ale ta odbiła mu się od ręki, co zauważył arbiter i słusznie przerwał grę.

• Jest ładna pogoda, ok 14C i na pewno nie będzie padać. Sama aura to za mało, aby przyciągnąć kibiców na stadion. Stawka meczu, a raczej jej brak sprawia, że na trybunach uzbiera się może 3000 widzów.

• Mamy pierwszy rzut rożny dla Arki. Po kombinacyjnym rozegraniu Renusza z Da Silvą, ten drugi przeciągnął dośrodkowanie.

• Arka OlimpiaArka Olimpia Zarząd oraz kibice żegnają "Kowala".

• Szybka akcją mecz zaczęli gości. Już w 20 sekundzie meczu Denis Popović groźnie dośrodkowywał w pole karne Arki, ale tam bardzo pewnie interweniował Krzysztof Sobieraj- kapitan żółto- niebieskich.

• Sędzia dał znak. Rozpoczynamy I połowę.

• Obie drużyny już na boisku. Za moment zaczynamy!

• Arka Olimpia

• Arka w tej rundzie gaśnie z każdą kolejką. Brak celu sprawił, że żółto- niebiescy, którzy zaczęli tę rundę od serii 8 meczów bez porażki, obrócili ją w serię 7 spotkań bez zwycięstwa...!

• W szeregach gdynian po kontuzji, od razu do wyjściowej jedenastki wskakują Abbott oraz Renusz. W wyjściowym składzie gości brakuje byłego zawodnika żółto- niebieskich Arkadiusza Aleksandra, który znalazł się tylko na ławce rezerwowych.

• Poznaliśmy już składy, a tak prezentują się ławki rezerwowych...

Ławka Arki: Skowron, Kowalski, Szubert, Gałecki, Lomski, Wojowski, Tomasiewicz

Ławka Olimpii: Wróbel, Bielawski, Urbański, Elsner, Szczot, Rogalski, Aleksander

• Obie ekipy mierzyły się ze sobą 13- krotnie. Zdecydowanie lepszy bilans mają żółto- niebiescy, którzy wygrali 8 meczów, 4 zremisowali i tylko raz schodzili z boiska pokonani. W poprzedniej rundzie Arka zdecydowanie ograła Olimpię w Grudziądzu 3:0 (Alan, Marcus, Wojowski).

• kowal Dzisiejszym spotkaniem z Arką pożegna się Łukasz Kowalski, który w jej barwach rozegrał 272 spotkania, grając we wszystkich ligach na wszystkich szczeblu centralnym. Co ciekawe Kowalski jest jedynym zawodnikiem w historii żółto- niebieskich, który zagrał na wszystkich 4 stadionach (przy Ejsmonda, na stadionie rugby i obu przy Olimpijskiej)! KOWAL DZIĘKUJEMY!

• Mimo, że obie drużyny nie walczą już o wyższe cele, my liczymy, że to paradoksalnie będzie bardzo ciekawy mecz. Obie ekipy zagrają na większym luzie, może nieco bardziej ofensywnie, stąd liczymy na kilka bramek.

• Do meczu pozostało nieco ponad 1,5 godziny. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na stadion. Przyjdźcie pożegnać żółto- niebieskich. To już ostatni mecz Arki na własnym stadionie w tym sezonie!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ARKA GDYNIA - OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Arka - Olimpia

W Gdyni zmierzą się ze sobą drużyny, które w tym sezonie nie walczą już o nic. Zarówno Arka, jak i Olimpia mogą być pewne utrzymania się w 1. lidze, a także tego, że na pewno nie awansują do Ekstraklasy.

Grudziądzanie nie poprawią też już swojej pozycji - do końca rozgrywek zostały tylko dwie kolejki, a do trzeciej Wisły Płock tracą szesnaście punktów. Biało-zieloni muszą natomiast uważać, aby nie spaść na niższą lokatę, gdyż po piętach depcze im Stomil, Chojniczanka i Dolcan. Taka sama sytuacja dotyczy gdynian, którzy obecnie są dziesiątą drużyną, ale w zależności od ich postawy, mogą finiszować na wyższej bądź niższej lokacie.

- Chcielibyśmy udanie zakończyć rundę wiosenną. Nie ukrywam, że liczymy na zwycięstwo z Olimpią Grudziądz. Bardzo szybko to zleciało… Jeszcze niedawno byliśmy na konferencji przed pierwszym meczem, teraz rozmawiamy przed ostatnim spotkaniem w Gdyni. Chcemy zdobyć punkty, choć rywal jest wymagający to naszym celem jest wypaść na jego tle na tyle dobrze, by zakończyć tę rundę zwycięstwem - powiedział na przedmeczowej konferencji Grzegorz Niciński, trener Arki.