Arka Gdynia

2

Sandecja Nowy Sącz

0

• Ogromna radość w obozie Arki! Piłkarze najpierw stworzyli okrąg w którym wspólnie śpiewali, a następnie pobiegli do swoich kibiców i zrobili przed nimi efektowny ślizg. Zawodnicy i kibice Arki mają co świętować! Tak więc skończyła się pierwsza część sezonu w Gdyni. Teraz 4 miesiące oczekiwań na kontynuację, ale mając w pamięci to zwycięstwo, na pewno przyjemniej zarówno kibice jak i zawodnicy spędzą ten okres. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński! Do zobaczenia na wiosnę!

• Stało się! Sędzia Bednarek kończy mecz! Arka w ostatnim meczu 2011 roku ogrywa 2:0 Sandecję Nowy Sącz!

• Kontra Arki jednak strzał Ivanovskiego, pewnie broni Różalski.

• Z trybun: "Gdzie jest orzeł?!" oraz "pozdrowienia dla PZPN" :)

• "Que sera sera, Areczka 3 punkty ma!"

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w ekipie Arki, boisko opuszcza Flis, a w jego miejsce Fabian Słowiński.

• Na spalonym Mirko Ivanovski, choć widać, że sam sędzia liniowy nie był pewien swojej decyzji...

• Wiśniewski zagrywa w pole karne do Aleksandra, ten obraca się z piłką i oddaje strzał na bramkę Arki. Takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Szlagi.

• Faulowany Mirko Ivanovski krzyczy z bólu wniebogłosy, aż sam się przestraszyłem :)

• Strzał Gawęckiego z około 20 metrów obok bramki.

• Dośrodkowanie lub też strzał Kowalskiego, bo sam nie wiem co to mogło być, odbija Różalski.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza aktywny dzisiaj Jędrzejowski, w jego miejsce Bartosz Szeliga.

• Kowalski znakomicie wypatrzył Flisa w polu karnym, jednak strzał młodego napastnika został zablokowany.

• Dośrodkowanie Krajanowskiego blokuje Woźniak.

• Wiśniewski ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Jarun pod presją wybija piłkę w aut.

• Radzewicz zatrzymuje szarżę Jędrzejowskiego.

• Z trybun "pozdrowienia" dla lokalnego rywala Arki :)

• Kowalski wykazał się nie lada ambicją i powalczył o piłkę do końca. Dośrodkowanie nie było jednak dobre i wylądowało w rękach Różalskiego.

• Na spalonym Wiśniewski.

• Jędrzejowski podaje piłkę wprost w ręce Szlagi.

• Druga zmiana w drużynie Arki, boisko opuszcza Piotr Kuklis, strzelec pierwszej bramki, a w jego miejsce Bartłomiej Niedziela. Czy to pokłosie jakiejś kontuzji? Z trybun głośne: "Dziękujemy!"

• Ładna dwójkowa akcja Radzewicza z Ivanovskim, ten drugi uderzał jednak bardzo niecelnie.

• Kibice Arki znakomicie dopingują dzisiaj swoich podopiecznych.

• Burkhardt fauluje Jarzębowskiego.

• Przerwa w grze, na boisku leży Kuklis.

• Ładne techniczne uderzenie Jędrzejowskiego zza pola karnego, piłka mija bramkę w nieznacznej odległości.

• Radzewicz uderza z rzutu wolnego wprost pod nogi muru.

• Frohlich fauluje Ivanovskiego na skraju pola karnego! To będzie znakomita szansa dla Arki!

• Ivanovski pada w polu karnym, kibice domagają się karnego, jednak gwizdek sędziego milczy jak zaklęty.

• Dobra akcja Arki, jednak Ivanovski zachował się zbyt samolubnie i stracił piłkę.

• Sandecja szuka okazji by uniknąć kompromitacji w Gdyni.

• A po Chmieście z murawy schodzi Marcin Makuch, w jego miejsce Lukas Janic.

• Podwójna zmiana w Sandecji. Najpierw boisko opuszcza wygwizdywany Chmiest, a w jego miejsce pojawia się Bartosz Wiśniewski.

• Niepewna interwencja Jaruna w polu karnym, jednak bez konsekwencji.

• Niesamowita radość na stadionie w Gdyni! Arka jest co raz bliżej by zrewanżować się Sandecji za porażkę 0-3, ale czy starczy im zapału?

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Ivanovski! Ivanovski dostał znakomite podanie od Flisa i znakomicie pociągnął akcję w kierunku bramki gości. Po minięciu obrońcy oddał strzał po długim rogu i mamy bramkę!

• Radzewicz odbiera piłkę Jędrzejowskiemu pod polem karnym Arki.

• Kolejna prostopadła piłka od Burkhardta w kierunku Aleksandra i znów świetnie czyta grę Szlaga.

• Gawęcki fauluje Kuklisa w środku pola.

• Rzut rożny dla Arki, krótko rozegrany przez Kowalskiego. Dośrodkowanie Kuklisa wybite.

• Radzewicz traci piłkę, a za chwilę znowu ją odzyskuje i z kontrą wychodzi Arka.

• Burkhardt zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Aleksandra, jednak to podanie pewnie przechwycił Szlaga.

• Fechner fatalnie przyjmuje piłkę, aut dla Arki.

• Pierwsza zmiana w drużynie Arki, boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce Mirko Ivanovski.

• Kombinacyjnie rozegrany przez Arkę rzut wolny, jednak płaskie dośrodkowanie Kowalskiego wybijają obrońcy.

• Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego, od bramki Juszczyk.

• Rzut wolny dla Sandecji na prawej stronie boiska.

• A z trybun: "Jeszcze jeden!".

• Mecz nabiera rumieńców! Arka prowadzi, ale czy uda się gospodarzom utrzymać to prowadzenie?

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Dobre dośrodkowanie Kowalskiego na krótki słupek, a Kuklis strzela bramkę... klatką piersiową!

• Jarun wygrywa pojedynek z Jędrzejowskim.

• Piłkę przejmują obrońcy Sandecji.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się Mirko Ivanovski, czy jest on w stanie odmienić grę drużyny Arki?

• Znakomitą prostopadłą piłkę do Arifovicia zagrał Flis. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

• Dośrodkowanie Kowalskiego wybija Frohlich.

• Drugą połowę rozpoczyna Sandecja, czy trenerom udało się zmotywować swoich piłkarzy?

• Piłkarze wybiegli ponownie na murawę, za chwile rozpocznie się druga połowa!

• W przerwie meczu fani Arki będą mogli wspomóc szczytny cel. Jak co rok kibice Arki organizują akcję "Żółto-Niebieski Mikołaj", w której sprawiają, że święta stają się bardziej radosne dla tych najmłodszych, których los nie oszczędzał. Brawa za tą inicjatywę, kibice po raz kolejny pokazują, że los innych nie jest im obojętny!

• Piłkarze obu zespołów schodzą do szatni. Nie był to porywający mecz w pierwszej połowie, jednak lekką przewagę miała Arka. Jeśli Arkowcy wykorzystają nadarzające się okazje w drugiej połowie powinni wygrać ten mecz. Sandecja jest dzisiaj niegroźna.

• Sędzia Łukasz Bednarek nie dolicza ani minuty do czasu gry I połowy i to koniec pierwszej części spotkania!

• Dośrodkowania Radzewicza żaden z partnerów nie był w stanie wykończyć, jednak i tak piłka o mało co nie wpadła do bramki bez niczyjej pomocy!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają obrońcy, chwilę później Kuklis faulowany na prawym skrzydle, rzut wolny dla Arki.

• Rzut rożny dla Arki wywalczył Kowalski.

• Mazurkiewicz zbyt mocno zagrał do Kowalskiego. Skrzydłowy Arki ledwo sięgnął piłki głową, jednak nie był w stanie celnie dograć.

• Rajd Kowalskiego powstrzymuje Woźniak.

• Chmiest bez pardonu atakuje Mazurkiewicza, aut dla Arki.

• W polu karnym Sandecji leży Kuklis, po tym jak jeden z obrońców zabrał mu piłkę ostrym wślizgiem. Kibice Arki domagają się rzutu karnego.

• Na spalonym Arifović.

• Aleksander fatalnie zagrywa do Makucha, który wychodził na czystą pozycję.

• Dośrodkowanie Jędrzejowskiego z prawej strony ląduje za linią boiska po stronie przeciwnej. Po drodze mija całe pole karne Arki.

• Frohlich zaryzykował wślizgiem na skraju pola karnego, jednak odebrał piłkę Kuklisowi.

• Strzał Burkhardta zza pola karnego pewnie broni Szlaga.

• Niektórzy piłkarze chyba źle dobrali korki, gdyż często się przewracają.

• Sandecja buduje akcje od obrońców i zabawa defensorów skończyła się groźna sytuacją dla Arki! Benat przejął piłkę pod polem karnym jednak w asyście obrońców oddał słaby strzał po ziemi. Piłka minimalnie minęła bramkę!

• Tym razem rzut rożny po drugiej stronie boiska. Jarun pewnie wybił piłkę.

• Kolejny "róg" dla Arki, znów dobrze dośrodkował Radzewicz, jednak znakomicie z bramki wyszedł Różalski.

• Dobre dośrodkowanie Radzewicza z rzutu rożnego jednak strzał Jaruna wprost w obrońcę.

• Znakomite dośrodkowanie Kowalskiego, piłkę wybija Berliński. Rzut rożny dla Arki.

• Kowalski nie dochodzi do piłki zagranej mu przez Benata.

• Kuklis czystym wślizgiem odbiera piłkę Jędrzejowskiemu.

• Arifović fauluje Burkhardta.

• Kowalski dośrodkowuje na krótszy słupek do Arifovicia, od którego piłka się po prostu odbiła.

• Mazurkiewicz nie zrozumiał się z Kowalskim, aut dla Sandecji.

• Aleksander na spalonym.

• Kowalski w walce o główkę fauluje Woźniaka.

• Kibice Arki nie przestają protestować przeciwko władzom klubu. "Kto nie skacze ten z zarządu!"

• Mazurkiewicz upomniany przez sędziego po tym jak sfaulował Aleksandra.

• Kuklis traci piłkę na skrzydle.

• Arifović w sytuacji sam na sam po doskonałym podaniu Benata! Napastnik Arki źle przyjął piłkę i zaprzepaścił całą akcję.

• Strzał Aleksandra po nodze jednego z obrońców Arki ląduje w rękawicach Szlagi.

• Burkhardt czysto odbiera piłkę Kowalskiemu.

• Kontrę Arki zatrzymuje słabe dośrodkowanie Kowalskiego.

• Zablokowany strzał Burkhardta zza pola karnego, kontra Arki.

• Benat zbyt wysoko zagrał piłkę na prawe skrzydło do Kowalskiego, aut dla gości.

• Na spalonym Chmiest.

• A z trybun: "Filip Burkhardt Filip!"

• Woźniak lepszy w pojedynku z Arifoviciem.

• Do piłki wychodzi Różalski, który odbija piłkę przed siebie.

• Rzut wolny dla Arki w okolicach środka boiska.

• Słabo rozegrany ten stały fragment gry, przez Arkę, bardzo niecelny strzał Kowalskiego.

• Dośrodkowanie Kowalskiego zablokował Woźniak, rożny dla Arki.

• Chmiest przegrywa pojedynek z Krajanowskim.

• Arifović zgubił piłkę pod nogami, z kontrą wychodzi Sandecja.

• Burkhardt zbyt mocno do Makucha, od bramki Szlaga.

• Strzał Arifovicia z trudnej pozycji zza pola karnego bardzo niecelny.

• Benat chciał chyba wymusić rzut karny w pojedynku z Frohlichem, jednak sędzia nie dał się nabrać.

• Woźniak zbyt mocno przerzucił piłkę do Makucha, aut dla Arki.

• Ależ piękna akcja Arki! Flis po podaniu od Kuklisa wychodził sam na sam jednak liniowy pokazuje pozycję spaloną!

• Ładna kombinacyjna akcja Arki, jednak Flis zbyt mocno zagrał do Kowalskiego i grę wznowi bramkarz.

• Znakomicie płasko w pole karne dośrodkował Radzewicz, a płaski strzał Flisa broni Różalski!

• Kowalski uderza prosto w mur.

• Berliński fauluje Flisa tuż przy polu karnym Sandecji! Znakomita szansa dla Arki z rzutu wolnego!

• Aleksander fauluje Mazurkiewicza na połowie Arki.

• Wydawałoby się, że Frohlich faulował Kowalskiego, sędzia puścił grę, a dośrodkowanie Krajanowskiego ląduje w rękach Różalskiego.

• Akcję buduje Arka.

• Burkhardt z woleja, wysoko ponad bramką.

• Sprawę wyjaśniają obrońcy Arki, tym razem tylko aut dla Sandecji.

• Rzut rożny dla gości po akcji Makucha.

• Znakomite dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego, na spalonym jednak Mazurkiewicz, pierwsze ostrzeżenie dla Sandecji.

• Arifović faulowany na prawym skrzydle, dobra okazja dla Arki z rzutu wolnego.

• Losowanie wygrał kapitan Sandecji Jan Frohlich, mecz zaczyna Arka!

• Sędzia Łukasz Bednarek wyprowadził na murawę obie jedenastki. Za chwilę rozpocznie się ostatni mecz ligowy w roku 2011!

• Opady deszczu w Gdyni, murawa nie będzie dzisiaj sprzymierzeńcem bramkarzy.

• Sędzia nakazał obu drużynom udać się do szatni, do meczu pozostało 10 minut!

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: 1. Marcin Juszczyk, 23. Bartłomiej Niedziela, 9. Paweł Czoska, 16. Piotr Kasperkiewicz, 2. Fabian Słowiński, 27. Mirko Ivanovski, 31. Bartosz Brodziński.

• Ławka rezerwowych Sandecji Nowy Sącz: 88. Marek Kozioł, 6. Tomasz Midzierski, 37. Lukas Janic, 4. Paweł Leśniak, 15. Sebastian Szczepański, 16. Bartosz Szeliga, 23. Bartosz Wiśniewski.

• Rozgrzewają się również piłkarze gdyńskiej Arki :)

• Na boisko wybiegli właśnie zawodnicy Sandecji Nowy Sącz.

• Bramkarze obu ekip już się rozgrzewają.

• Trener Arki, Petr Nemec, najprawdopodobniej postawi na ten sam wyjściowy skład co w Gliwicach, w tamtym meczu było 2:2, jak będzie teraz?

• Zgromadzeni na stadionie kibice, mają okazję obejrzeć na telebimach powtórki z meczu Arka 5-2 Zawisza, czy dziś zobaczymy powtórkę z tego wyniku? Fani Arki za pewne nie mieliby nic przeciwko :)

• Niestety, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, do Gdyni nie dotarła zorganizowana grupa kibiców z Nowego Sącza. Zatem o doping zadbają dzisiaj jedynie fani Arki.

• Jednak jupitery działają, bez obaw, mecz się odbędzie :)

• Do meczu pozostało, około 60 minut, jednak jupitery wciąż nie pracują... czyżby jakaś awaria?

• Jak widać na zdjęciu kadra meczowa Sandecji wybrała się na spacer po gdyńskiej murawie. Aktualnie trwają jeszcze prace na płycie boiska, mają one na celu doprowadzenie boiska do idealnej kondycji przed tym meczem.

• Z przepięknie oświetlonego stadionu miejskiego w Gdyni, wita Państwa Adam Kamiński. Niestety nadszedł ten dzień, w którym żegnamy się z rozgrywkami na kilka miesięcy. Oby piłkarze zagrali tak, byśmy mieli przesyt futbolu na czas zimowej przerwy!