Arka Gdynia

2

Warta Poznań

0

• Arka GdyniaArka Gdynia Piłkarze Arki mogą z czystym sumieniem świętować to zwycięstwo, na które w pełni zasłużyli. Teraz możliwe że na chwilę, są liderami, w Gdyni życzą sobie by tak zostało jak najdłużej. Ze stadionu żegna się Adam Kamiński, do zobaczenia następnym razem!

• Koniec meczu! Piłkarze Arki podnoszą ręce w geście zwycięstwa! Arka Gdynia 2:0 Warta Poznań.

• Żółta kartka dla Radzewicza za dyskusje z arbitrem.

• Kibice Kibice są już spokojni o wynik meczu.

• "Que sera sera Areczka 3 punkty ma!"

• Ależ znakomitą techniką popisał się Vinicius, który minął trzech zawodników w polu karnym Warty, jednak nie zdołał przechytrzyć Radlińskiego.

• Rzut wolny dla Arki 17 metrów od bramki Warty, uderzał Pruchnik, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką bramki.

• Żółta kartka dla Mójty za faul na Viniciusie.

• Ostatnia dziś zmiana, Górskiego zastępuje najmłodszy zawodnik w kadrze Arki, zawodnik z rocznika 1995 Dariusz Formella.

• Strzał Juliena Tadrowskiego z 35 metrów niedaleko obok bramki.

• Świętują już trybuny w Gdyni: "Gdyńska Arka aeaeao!"

• Czerwona kartka dla Mysiaka za zatrzymanie Górskiego, który wybiegał na czystą pozycję!

• Znakomite dogranie Radzewicza po ziemi w kierunku Viniciusa, ale ten nie zdołał sięgnąć piłki.

• Gwizdy teraz w kierunku piłkarzy Warty, którzy nie oddali piłki w geście Fair Play.

• Arka się cofnęła, co zaowocowało rzutem rożnym dla Warty. Dośrodkowanie z narożnika boiska, Grzeszczyka, wybijają obrońcy.

• Warta próbuje się podnieść, z prawej strony dośrodkował Pawłowski, a Szlaga wypiąstkował piłkę.

• Co za debiut Viniciusa! Wspaniałe dogranie od Pruchnika z prawego skrzydła i Brazylijczyk głową piłkę skierował do bramki Warty! Istne wejście smoka!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki! Marcus Vinicius zalicza wejście smoka!

• Druga zmiana w ekipie Arki. Boisko opuszcza, żegnany owacją Mateusz Szwoch, a zastąpi go i zarazem zadebiutuje w żółto-niebieskich barwach Marcus Vinicius.

• Zepsół teraz akcję Górski, który za lekko podał do Radzewicza.

• Na posterunku był Sobieraj, który wybił piłkę.

• Szwoch wyprowadza kontrę jednak pod naciskiem Marciniaka przewraca się, sędzia nie decyduje się na podyktowania rzutu wolnego.

• Zasłyszane z trybun: "-Arka to pany! - Żółto-niebieskie szatany!"

• Po chwili Wojciech Trochim musiał podnieść się z boiska by opuścić boisko. Za Trochima wszedł Marciniak.

• Dwaj zawodnicy, Maciej Górski i Wojciech Trochim leżą na boisku.

• Aktywny jest dzisiaj Grzeszczyk, który teraz po minięciu dwóch zawodników Arki oddał strzał z 18 metrów, jednak wprost w ręce Szlagi.

• Rzut wolny dla Warty, dośrodkowuje Grzeszczyk i piłkę z trudem wybijają obrońcy Arki.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, o piłkę do samego końca walczył Jarzębowski, jednak nie sięgnął piłki.

• Szwoch wzięty w kleszcze przez Magdziarza i Bartczaka, rzut wolny dla Arki 40 metrów od bramki.

• Krajanowski walczył o piłkę do końca, jednak Mójta był sprytniejszy. Aut dla Warty.

• Indywidualna akcja Radzewicza w polu karnym przerwana przez Ngamayamę.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Grzeszczyk, na głowę Ngamayamy, strzał pomocnika Warty wyłapał Szlaga.

• Ostre spięcie pomiędzy Trochimem a Jarzębowskim. O mało co nie doszło do rękoczynów. Rzut wolny dla Warty 40 metrów od bramki Arki.

• Druga zmiana w Warcie. Boisko opuszcza Jakóbowski, a w jego miejsce Marcin Trojanowski.

• Pierwsza zmiana w Arce, Tomasika zmienia Radzewicz.

• Coś upodobali sobie strzały z woleja piłkarze Arki tym razem po podbiciu piłki przez Ngamayamę z 30 metrów uderzył Jarzębowski, w sam środek bramki.

• Ależ uderzenie Macieja Górskiego z woleja! Piłka minimalnie minęła bramkę!

• Oficjalna frekwencja: 6887 kibiców.

• Szwoch jest teraz w gazie, przedłużył piłkę głową na wolne pole do Górskiego, jednak ten został uprzedzony przez bramkarza, który złapał piłkę.

• Znakomicie zachował się młody zawodnik Arki, który otrzymał prostopadłą piłkę od Tomasika i wpadł w pole karne, tam minął jednego zawodnika i zagrał piłkę wzdłuż bramki, gdzie akurat wślizg robił Bartczak i wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Trafienie samobójcze po świetnej akcji Szwocha!

• Zamieszanie pod polem karnym Warty, próbowali strzelać zawodnicy Arki, jednak ostatecznie, ekwilibrystycznie piłkę wybił Bartczak.

• Uaktywnili się kibice Warty, którzy śpiewają "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Warta gra!"

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, z boiska schodzi Piotr Giel, a zastępuje go Bartłomiej Pawłowski.

• Zawodnicy Arki rozgrywali piłkę na lewej stronie boiska, jednak nie dali sobie rady z obrońcami Warty, którzy odbierali piłkę raz po raz.

• Kibice "Nasz święty klub, MZKS!"

• Tym razem z rzutu rożnego dośrodkowywał Pruchnik, który zrobił to fatalnie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite, ale za chwilę Arkowcy znowu wywalczyli korner.

• Najpierw zablokowany strzał Szwocha, a dobitkę Jarzębowskiego na rzut rożny paruje Radliński.

• Dośrodkowanie Tomasika nie znajduje nikogo w polu karnym.

• Górski zdecydował się na strzał z około 25 metrów i piłka po nodze obrońcy poleciała ponad bramką, rzut rożny dla Arki.

• Wydawało się, że Trochim faulował Pruchnika, jednak sędzia orzekł odwrotnie, rzut wolny dla Warty.

• Kibice po raz kolejny głośno zagrzewają zawodników do walki: "Hej Arka gol!"

• Sobieraj odebrał piłkę Gielowi, a ten w odwecie sfaulował go robiąc wślizg.

• Dobrze wymyślił to Detlaff zagrywając prostopadłą piłkę do Tomasika na lewo, skrzydłowy Arki był jednak zbyt wolny by dopaść do tej piłki.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze, w obu zespołach bez zmian. Czy zobaczymy w drugich 45 minutach gole?

• Na murawę wracają już piłkarze Arki, którzy odbywają jeszcze krótką rozgrzewkę.

• To była dość dobra pierwsza połowa, wydaje się, że optyczną przewagę mają Arkowcy, jednak obie drużyny mogły strzelić dzisiaj bramkę. Jak na razie 0:0, tak samo jak było na rozpoczęcie sezonu 2011/2012. Arka gra w zasadzie bez skrzydeł, gdyż fatalny jest dzisiaj Tomasik, a Krajanowski to nie jest typowy skrzydłowy. Jeśli Petr Nemec nie znajdzie recepty na grę skrzydeł może być ciężko o zdobycie bramki dzisiaj. Teraz mamy przerwę, do zobaczenia za 15 minut.

• Sędzia kończy pierwszą połowę, jak na razie bez bramek. Arka Gdynia 0:0 Warta Poznań.

• Ostatnia akcja, Jarzębowski zatracił się w dryblingu w polu karnym Warty i stracił piłkę.

• Sędzia doliczył jedną minutę do czasu gry 1. połowy.

• Tadrowski wpadł w pole karne jednak przewrócił się lekko popychany przez Wójtę.

• Posypały się teraz żółte kartki, tym razem za powstrzymanie Pruchnika, który wyprowadzał kontrę kartkę obejrzał Grzeszczyk.

• Zablokowane dośrodkowanie Krajanowskiego ląduje w rękawicach Radlińskiego.

• Doczekał się wreszcie Górski żółtej kartki dla Ciacha, który po raz kolejny ostro powstrzymywał młodego napastnika.

• Fatalnie rozegrany ten rzut rożny dośrodkowanie Tomasika za mocne, za długie i za wysokie.

• Ależ fatalny błąd Radlińskiego! to była piłka którą wyłapał by adept piłkarskiej szkółki, a Radliński położył się i źle wyliczył tor lotu piłki, w efekcie odbił ją w ostatnim momencie i mamy rzut rożny dla Arki.

• Magdziarz odepchnął Detlaffa ręką i kłóci się z sędzią, który podyktował rzut wolny dla Arki za to zagranie.

• Rzut rożny dla Warty i dośrodkowanie wybijają obrońcy.

• Wścieka się Sobieraj gdyż po jego interwencji w pojedynku z Mójtą sędzia podyktował rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Mysiaka, jednak jego strzał ląduje poza bramką.

• Brawa dla Trochima za walkę, faulowany przez dwóch zawodników Arki ustał na nogach i zagrał do Mójty który wpadł w pole karne i dośrodkował, piłkę na rzut rożny wybił Jarzębowski.

• Rzut rożny dla Arki bez efektów, grę od bramki wznowi Radliński.

• Przed dobrą okazją był Krajanowski, do którego znakomitą prostopadłą piłkę dograł Pruchnik. Skrzydłowy Arki okazał się zbyt wolny i do piłki pierwszy dopadł Radliński.

• Dwie trybuny Tory i Górka prowadzą teraz swoistą wojnę o to kto głośniej zaśpiewa "Nasza Areczka ole!". Taką rywalizację lubimy najbardziej :)

• Nie miał z czego dośrodkować Tomasik, w efekcie piłkę wybija Bartczak.

• Najlepsza jak dotąd okazja dla Arki! Najpierw dośrodkowanie Tomasika i zablokowany strzał z Woleja Mateusza Szwocha, a dobitka Górskiego ląduje w rękawicach Radlińskiego.

• Faulowany Tomasik w środku pola.

• Widać złość u Macieja Górskiego, który chce się odegrać na Danielu Ciachu, to może się skończyć nawet czerwoną kartką.

• Akcja Warty lewą stroną i dośrodkowanie Mójty. W polu karnym był Giel, jednak piłkę wybija pewnie Sobieraj.

• Rozkłada ręce Górski, protestuje cały stadion, gdyż Ciach faulował młodego napastnika Arki pod polem karnym Warty, ale sędzia pozostaje nieugięty.

• Żółta kartka dla Trochima za faul taktyczny, który zatrzymał groźną kontrę Arki.

• Z rzutu wolnego uderzał Mójta jednak prosto w mur.

• Rzut wolny dla Warty 17 metrów od bramki Arki, wścieka się cała ławka rezerwowych Arki i cały stadion, gdyż faul był trochę naciągany.

• Dobrze pracują dzisiaj skrzydła Arki, tym razem dośrodkowywał Górski, ale Szwocha wyprzedził obrońca Warty który wybił piłkę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do sytuacji doszedł niepilnowany Mysiak, jednak nie sięgnął piłki. Wścieka się Szlaga na swoich obrońców.

• Rzut wolny dla Warty po faulu Tadrowskiego wykonywał Trochim, jego dośrodkowanie głową na rzut rożny wybił jeden z obrońców Arki.

• Żółta kartka dla Tadrowskiego za wślizg od tyłu na Jakóbowskim.

• Kolejne dośrodkowanie Tadrowskiego, widać że ten obrońca, wychowany we Francji ma spore umiejętności, tym razem jednak jego piłka przeleciała nad bramką.

• Fatalne dośrodkowanie Tomasika w pole karne z rzutu rożnego wybijają obrońcy, na zakończenie strzał Górskiego obok bramki.

• Ależ walkę pokazał Tadrowski który odebrał piłkę Mójcie pod polem karnym Warty i znakomicie dośrodkował w pole karne do Górskiego, w ostatniej chwili piłkę w trybuny posłał Ciach. Rzut rożny dla Arki.

• Akcja Arki, dośrodkowywał Tomasik po ziemi, jednak zagrał za plecy Szwocha i piłkę wybili obrońcy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Daniela Ciacha, strzał obrońcy Warty obok bramki.

• Ależ wymyślił to Ngamayama! Wspaniale mięciutko dograł w pole karne do Jakóbowskiego ten przepychając się z obrońcami nie zdołał oddać strzału ale wywalczył rzut rożny.

• Arkowcy starają utrzymać się przy piłce i rozegrać ją spokojnie.

• Na meczu jest obecna grupa fanów Warty Poznań, wisi flaga "KS Warta" jednak ilu ich jest, ciężko stwierdzić kilku-kilkunastu.

• Pruchnik ostrym wślizgiem sfaulował Mysiaka i musiał wysłuchać kazania od sędziego, obyło się bez kartki.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Trochim a piłkę piętką w kierunku bramki zagrał Giel, tą bez większych trudności złapał Szlaga.

• Detlaff faulował Jakóbowskiego na prawym skrzydle, rzut wolny dla Warty.

• Kapitan Arki Tomasz Jarzębowski zdecydował się na strzał z około 30 metrów, jednak piłkę zablokował ciałem jeden z zawodników Warty.

• Górski po raz kolejny przegrywa pojedynek siłowy z Danielem Ciachem, nie może poradzić sobie młody napastnik Arki z obrońcą gości.

• Sędzia liniowy musiał wysłuchać wiązanki w żołnierskich słowach od Damiana Krajanowskiego po tym jak zarządził aut dla Warty.

• Zasłyszane z trybun: "-Kto wygra mecz?! -Arka!" :)

• Po błędzie Pruchnika do piłki na połowie Arki dopadł Grzeszczyk. Pomocnik Warty zdecydował się na strzał z około 20 metrów i niewiele się pomylił.

• Pruchnik wyprowadzał kontrę Arki i zagrał dobrą piłkę na dobieg do Górskiego, który pilnowany przez Mysiaka nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

• Kolejny rzut wolny dla Arki daleko od bramki Warty po faulu na Górskim. Dośrodkowanie Tomasika wybijają obrońcy.

• Akcja Warty, dośrodkowanie z prawej strony nie trafia do nikogo w polu karnym.

• Górski poszedł na przebój i dryblingiem minął 2 zawodników Warty, jednak został powstrzymany pod polem karnym gości.

• Rzut wolny dla gości w okolicach środka boiska. Dośrodkowywał Grzeszczyk a w polu karnym piłka musnęła głowę Daniela Ciacha jednak wyszła poza boisko.

• Kibice głośno pomagają swoim zawodnikom: HEJ ARKA GOL!

• Detlaff znakomicie dośrodkował na piąty metr, jednak w gąszczu głów zawodników, piłka nie znalazła żadnego piłkarza Arki.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu, wywalczył Julien Tadrowski, do narożnika zmierza Marcin Detlaff.

• Groźne dośrodkowanie Tomasika z lewej strony w kierunku Górskiego, jednak Daniel Ciach przeszkodził byłemu napastnikowi Legii Warszawa.

• Kibice Żółto-niebiesko zrobiło się na stadionie w Gdyni za sprawą rac dymnych :)

• Rzut wolny dla Arki około 40 metrów od bramki gości. Do piłki podchodzi Tomasik, jednak jego dośrodkowanie trafia wprost w stojącego między słupkami Radlińskiego.

• Pierwszy strzał w meczu oddali zawodnicy Arki, a konkretnie Maciej Górski. Piłkę pewnie wyłapał Radliński.

• Mecz od środka rozpoczęli piłkarze Warty.

• Kibice Wraz z wyjściem piłkarzy na murawę na trybunie Górka pojawiła się sektorówka trzeba przyznać że pomysłowa :)

• Arka - Warta Obie ekipy pod przewodnictwem Tomasza Kwiatkowskiego wychodzą już na murawę! Oficjalnie rozpoczynamy sezon 2012/2013!

• Na oko około 6 tysięcy kibiców wybrało się dzisiaj na stadion. Pięknie wygląda "Górka" gdzie wszyscy ubrani są w żółto-niebieskie barwy.

• Na 10 minut przed rozpoczęciem spotkania piłkarze obu zespołów udali się już do szatni.

• Skoro była mowa o sparingach Warty, teraz warto wspomnieć kogo podejmowała Arka: Lech Poznań 0:0, Gryf Wejherowo 3:1, Amkarm Perm 1:3, Bytovia Bytów 0:1, Stomil Olsztyn 1:1, Gwardia Koszalin 3:0, Olimpia Elbląg 2:0, Piast Gliwice 1:2.

• Znamy już składy obu drużyn ale także ławki rezerwowych. Arka Gdynia: Michał Szromnik, Peres Benevente, Michał Rzuchowski, Marcin Radzewicz, Paweł Brzuzy, Marcus Vinicius, Dariusz Formella Ławka drużyny gości przedstawia się następująco: Warta Poznań: Adrian Lis, Rafał Kosznik, Krzysztof Bartoszak, Adrian Bartkowiak, Artur Marciniak, Bartłomiej Pawłowski, Marcin Trojanowski

• W spotkaniach kontrolnych przed sezonem Warta uzyskała wyniki: z Jarotą Jarocin 5:2, Zagłębiem Lubin 3:6, Żalgirisem Wilno 1:2, Wisłą Kraków 1:3, Aldershot Town 0:0, Stains Town (oba Anglia) 2:1, Alki Larnaka 0:0. W sumie dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Różnica bramek: 12-14.

• Piłkarze Warty Jako pierwsi na zieloną murawę stadionu miejskiego wybiegli zawodnicy Warty Poznań. Arka Gdynia Chwilę po zawodnikach z Poznania na murawę wybiegli dzisiejsi gospodarze zawodnicy Arki Gdynia!

• Kibice Arka Kibice z najbardziej fanatycznej "Górki" wracają na stadion niemal po roku nieobecności i ten sezon rozpoczną z dużą pompą. Zresztą hasło "Welcome Back" mówi samo za siebie. Ultrasi przygotowali oprawę która już teraz wygląda okazale. Co więcej atrakcyjne ceny biletów mogą przyciągnąć dzisiaj rzeszę kibiców, a stadion zgodnie z akcją "wszyscy w barwach" będzie miejmy nadzieję żółto-niebieski.

• Wracamy do ligi! Dziś jesteśmy w Gdyni gdzie na inaugurację sezonu 2012/2013 miejscowa Arka podejmuje Wartę Poznań. Pogoda dopisała, kibice miejmy nadzieję też dopiszą, ale najbardziej liczy się byśmy obejrzeli dzisiaj świetne widowisko! Do pierwszego gwizdka Tomasza Kwiatkowskiego pozostała godzina! Jakie są wasze typy na dzisiejszy wynik?