Arka Gdynia

0

Zagłębie Lubin

1

• Po całkiem niezłej II połowie mecz kończy się wynikiem 1:0. Zagłębie grając mądrze dowozi dogodny dla siebie wynik do końca i jest już bardzo bardzo blisko bram Ekstraklasy.

• Koniec meczu. Lider wygrywa w Gdyni 1:0.

• Ależ okazja z niczego dla Arki. Po strzale Nalepy z dystansu, piłka odbija się od nóg zawodników i spada niczym z nieba Marcjanikowi na 13. metr. W wymarzonej sytuacji nieatakowany obrońca Arki nie trafia w bramkę...

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Po rzucie rożnym rzutu karnego domagał się "Sobi", ale chyba nic tam nie było.

• I ostatnia zmiana w tym meczu. Krzysztof Piatek schodzi, Papadopulos wchodzi.

• Zaskakujące uderzenie Nalepy z ponad 35. metrów mogło zaskoczyć nieco wysuniętego Forenca. Ostatecznie piłka ląduje na górnej siatce.

• Bonecki za Przybeckiego, który po dobrej pierwszej nieco przygasł w drugiej połówce.

• Kapitalna piłka Nalepy wprowadzająca Warcholaka na dobrą pozycję do strzału. Jednak uderzenie lewego obrońcy Arki fatalne i niecelne.

• Dośrodkowanie z lewej strony, przyjęcie i szybko strzał w wykonaniu Szuberta. Nieźle pomyślane, ale na posterunku znowu Forenc. Dobry występ golkipera Miedziowych.

• Na oddanie strzału odważył się Gałecki. Jego uderzenie z 30. metrów nie wyszło najlepiej, ale brawo za decyzję.

• Szansę otrzymuje jeszcze Wardziński, który zmienia Ławę.

• Ładna prostopadła piłka od Ławy do Da Silvy, ale wyjściem z bramki poza pole karne swój zespół ratuje Forenc.

• Tosik przerwa kontrę, faulując Da Silvę i ogląda żółty kartonik.

• 25 minut drugiej ie połowy za nami. Zagłębie kontroluje mecz, ale Arka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Żółto- niebiescy grają do przodu, a najaktywniejsi na placu są zdecydowanie Nalepa i Da Silva. Zagłębie groźnie kontruje.

• Teraz przebojem przedarł się na prawej flance Nalepa i próbował sprytnie dogrywać, ale Zagłębia wybija piłkę na róg. Dobra akcja pomocnika Arki.

• Frekwencja dzisiejszego meczu wynosi 3087. To najniższa liczba widzów na meczu Arki w Gdyni w tej rundzie.

• Rakowski pojawia się na murawie, a opuszcza ją Janoszka. To pierwsza zmiana w ekipie Stokowca.

• Stolc ogląda żółtko za ostry faul.

• Piękna akcja Da Silvy. Brazylijczyk nabrał na zwód na zamach dwóch zawodników Zagłębia, i oddał soczysty, celny strzał pod poprzeczkę bramki, ale świetnie interweniował Forenc. Da Silva robi różnicę w Arce, ale na razie bez gola.

• Gałecki zastępuje Lecha.

• Obrona gości robi prezent Wojowskiemu, który uderza z ostrego kąta, ale wysoko ponad bramką.

• Szybka odpowiedź gości i o mały włos, a byłoby już 2:0. Po rzucie wolnym zawahał się Miszczuk, cofnął się do bramki i zostawił tym samym piłkę Przybeckiemu. Uderzenie zawodnika Zagłębia po rękawicach Miszczuka ląduje na poprzeczce.

• Teraz było bardzo groźnie pod bramką Forenca. Szubert uderzał głową i gdyby tylko Lech lekko dziubnął przelatującą obok niego piłkę byłoby 1:1. No właśnie, gdyby...

• W odpowiedzi w niezłej sytuacji nie do końca odnalazł się Wojowski. Zwlekał z decyzją, postanowił oddać strzał, ale łatwo zablokowali go defensorzy Zagłębia.

• Dobry strzał Przybeckiego po indywidualnej akcji, ale równie dobrze w bramce spisał się Miszczuk.

• Cotra ogląda jednak żółtą kartkę. Może być wdzięczny arbitrowi za tą decyzję.

• Bardzo ostry wślizg Cotry w Da Silve, Zagranie na pograniczu żółtej i czerwonej kartki.

• Ładna akcja Da Silvy na prawym skrzydle i Brazylijczyk faulowany. Rzut wolny z dogodnej pozycji przeciągnął Ława.

• Szubert zmienia po przerwie najsłabszego na boisku Lomskiego.

• Zaczynamy II połowę.

• Po 45 minutach Zagłębie prowadzi w Gdyni 1:0. Bramkę z karnego zdobył Guldan. Obie drużyny miały swoje okazje, ale oczekujemy od takich drużyn nieco więcej.

• W ostatnich minutach nie wydarzyło się już nic ciekawego i sędzia Dobrynin kończy pierwszą połowę.

• Poirytowany sytuacja i decyzją arbitra Marcus ogląda "żółtko" za gestykulacje.

• Do piłki podszedł Gouldan i zdołał umieścić piłkę w siatce. Strzelił słabo, typowo na obronę dla Miszczuka, ale "elektryczny" bramkarz Arki nie zdołał odbić piłki ... :]

• Gooooool !!! Guldan trafia z karnego !!!

• I po tym rzucie rożnym mamy rzut karny dla Zagłębia!

• Ależ pięknym trikiem nawinął na lewym skrzydle przeciwnika Da Silva! Dorzucił, ale nie skorzystał z tego Lomski. Wyszła z tego kontra i kończy ją Woźniak. Jego strzał po bloku wychodzi na korner.

• Teraz strzałem z dystansu postraszył Miszczuka Woźniak, ale piłka poszybowala ponad poprzeczką.

• Piłka po raz drugi w tym meczu grzęźnie w siatce, ale znów ta bramka jest nieuznana. Tym razem na pewno słusznie. Zagranie z rzutu wolnego, Dąbrowski zgrywa ją głową w pole karne do Gouldana, a ten ładnym technicznym strzałem umieszcza ją w siatce. Jednak Dąbrowski faulował w walce o piłkę i arbiter odgwizdał przewinienie.

• górka GÓRKA

• A kibice obu drużyn bawią się dziś kapitalnie "Już od bardzo wielu lat. Ta legenda rodzi się. Arka Gdynia, Zagłębie. Zaj****cie bawi się"!

• Bardzo aktywny dziś Przybecki po dobrym prostopadłym podaniu wyszedł niemal sam na sam. Zdołał jedynie dziubnąć piłkę przed wychodzącym z bramki Miszczukiem i miał przed sobą pustą bramkę, ale golkiper Arki został dobrze zaasekurowany przez kolegę z defensywy, który zażegnał niebezpieczeństwa.

• Teraz dobra wrzutka z lewej strony, a w polu karnym w walce powietrznej Przybecki faulował Warcholaka.

• Ława świadomie zatrzymuje faulem groźną kontrę i tym samym godzi się z karą w postaci żółtej kartki.

• Na szczęście obu zawodników wróciło już na murawę i gramy w komplecie.

• Niebezpieczne zderzenie w polu karnym Zagłębia dwóch zawodników. Na boisku leży Gouldan i Da Silva. W przypadku Brazylijczyka wygląda to poważnie.

• Za ten właśnie faul żółtą kartkę ogląda Dąbrowski.

• Świetny wypad Arki. Błyskawiczne przejście do ataku i gdynianie znaleźli się w sytuacji 3 na 3. Akcję próbował finalizować Da Silva, ale był faulowany przed polem karnym.

• Po tym faulu i centrze z wolnego do głowy dochodzi Janoszka, który zmusił do do interwencji Miszczuka.

• Ostre wejście Warcholaka w Łukasza Piątka. Zrobiło się gorąco, ale kończy się na ostrzeżeniu.

• Świetna kontra Zagłębia. Jak błyskawica wyszedł z własnego pola karnego z piłką jeden z graczy gości, ale źle podawał do pędzącego z nim w kontrze Przybeckiego.

• Arka idzie za ciosem. Ładne rozegranie, Nalepa wystawia na 40. metrze piłkę Ławie, a ten decyduje się na strzał. Wysoko ponad bramką.

• Wszyscy w Gdyni świętowali już gola Marcusa Da Silvy, tymczasem arbiter spotkania zmienia decyzję! Wydaje się, że słusznie gdyż po strzale Brazylijczyka piłka, która i tak i tak znalazłaby się w siatce odbiła się od Nalepy, który był na pozycji spalonej.

• W 5 minucie meczu Arka pod centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Ławy oddała pierwszy strzał. Niecelnie głową uderzał Lech, który dość nieoczekiwanie pod nieobecność Łukasiewicza dostał dziś szansę gry od pierwszej minuty.

• Dzisiejsze spotkanie to oczywiście mecz przyjaźni. W prawej części GÓRKI zasiada dziś ok. 150-osobowa grupa kibiców z Lubina. Fani Arki rozpoczęli doping od głośnego "ZAGŁĘBIE LUBIN"!

• Zaczynamy I połowę!

• a

• Zawodnicy wybiegają właśnie na murawę. Z głośników rozbrzmiewa ROTA. Za chwilę zaczynamy. Mimo niskiej frekwencji liczymy na dobry mecz.

• Z poważniejszych ubytków wśród "Miedziowych" zabraknie jedynie Adriana Błąda.

• W ekipie żółto- niebieskich zabraknie dziś Łukasiewicza (kartki), Abbotta oraz Renusza (kontuzje).

• Arka zajmuje po 30. kolejkach ósmą lokatę w tabeli, Zagłębie przewodzi rozgrywką z przewagą 4 "oczek" nad Termalicą.

• W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek Zagłębie rozgromiło u siebie Arkę 4:0. Historia spotkań również nie jest korzystna dla żółto- niebieskich, którzy wygrali tylko 2 z 17 dotychczas rozegranych spotkań.

• Ławka Zagłębia: Hładun, Żmijewski, Bonecki, Papadopulos, Kubicki, Rakowski, Kwiek

• Ławka Arki: Skowron, Glauber, Szubert, Jagiełło, Wardziński, Gałecki, Szur

• arka zagłębiearka zagłębie Obie ekipy w "deszczowej" rozgrzewce.

• Niestety dziś nie mogę napisać, że warunki są idealne do gry. Jest chłodno (ok. 9C) i pada deszcz. Jeśli dodamy do tego środek tygodnia i transmisję w TV, to z tego na pewno nie wyjdzie nam dobra frekwencja.

• Za 30 minut na stadionie miejskim rozpocznie się spotkanie 31. kolejki. Miejscowa Arka podejmuje dziś lidera tabeli- Zagłębie Lubin. Składy już za moement.

• Ze stadionu w Gdyni wita Państwa Andrzej Rukść.

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści arkzag na numer 72355 (koszt 2,46 zł).