Arsenal liderem Premier League. Jakub Kiwior obejrzał zwycięski mecz z Brentford jako rezerwowy

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Arsenal liderem Premier League. Kiwior obejrzał zwycięski mecz z ławki
Arsenal liderem Premier League. Kiwior obejrzał zwycięski mecz z ławki Internet
Liga angielska. Arsenal wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Wicemistrz wykorzystał remis Manchesteru City z Liverpoolem. Dzięki pokonaniu Brentfordu po golu Kaia Havertza Kanonierzy mają punkt przewagi. Decyzją trenera Jakub Kiwior obejrzał spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.

Premier League. Brentford - Arsenal 0:1

"Kanonierzy" wykorzystali tym samym fakt, że wcześniej w sobotę dotychczasowy lider, broniący tytułu Manchester City zremisował u siebie z drugim przed tym weekendem Liverpoolem 1:1.

Londyńczycy zgromadzili 30 punktów i o jeden wyprzedzają mistrzów Anglii oraz o dwa ekipę "The Reds". Na czwartym miejscu jest Tottenham Hotspur - 26 pkt. "Koguty" w niedzielę zmierzą się z piątą w tabeli Aston Villą (24), której piłkarzem jest Matty Cash.

W innym sobotnim meczu po ponad 600 dniach przerwy spowodowanej poważną kontuzją kolana w Premier League ponownie wystąpił Jakub Moder. 24-letni pomocnik Brighton & Hove Albion pauzował od 2 kwietnia 2022 roku, kiedy przedwcześnie opuścił boisko w meczu z Norwich City. W sobotę wszedł na plac gry w 77. minucie spotkania z Nottingham Forest, wygranego przez gości 3:2 (wszystkie gole padły wcześniej).