• Posiadanie piłki: Arsenal 43% - Chelsea 57%
    • Strzały: 12 (5) - 14 (2)
    • Rzuty rożne: 4 - 4
    • Faule: 12 - 11
  • Arsenal zasłużył na to zwycięstwo. Miał dzisiaj więcej dogodnych okazji bramkowych i przede wszystkim jedną z nich potrafił wykorzystać. Triumf w meczu o Tarczę Wspólnoty jest ważny, ale jak pokazały poprzednie lata, wcale nie musi oznaczać całego dobrego sezonu. Zobaczymy, jak będzie tym razem

• KONIEC! Arsenal z pierwszym trofeum w tym sezonie!

• To powinna być bramka! Gibbs wyszedł sam na sam po świetnym podaniu Cazorli, jednak przegrał ten pojedynek!

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Ivanović oddał strzał głową po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry, ale nie trafił w bramkę

• Mieliśmy małe przepychanki między Artetą i Falcao, ale wszystko szybko zostało wyjaśnione przez arbitra. Rzut wolny ma Chelsea

• Było blisko gola! Ramsey zagrał świetną piłkę do Cazorli, ale ten będąc sam na sam z bramkarzem źle ją sobie przyjął i przegrał ten pojedynek. Potem dobijał jeszcze Ramsey, ale po rykoszecie futbolówka minimalnie minęła bramkę!

• Zouma dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłkę wybili obrońcy Arsenalu

• Giroud! Ramsey świetnie dośrodkował na piąty metr od bramki Chelsea, ale Francuz nie potrafił w nią trafić!

• Cesar Azpilicueta schodzi z boiska, a wchodzi na nie Kurt Zouma

• Było blisko gola! Oscar fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego, a Cech jeszcze lepszą interwencją uratował swój zespół!

• Francis Coquelin ukarany żółtą kartką

• I już Giroud był blisko gola! Francuz nie trafił jednak w bramkę po dośrodkowaniu Chamberlaina z prawej strony boiska

• Olivier Giroud wchodzi na boisko, a schodzi z niego Theo Walcott

• Żółta kartka dla Azpilicuety a taktyczny faul na Chamberlainie

• Willian ładnie podał do Falcao w pole karne Arsenalu, ale Kolumbijczyk faulował tam Monreala

• To mogła być bramka! Fabregas świetnie podał w pole karne do Hazarda, a ten przestrzelił w sytuacji sam na sam!

• I mamy debiut Falcao w Chelsea. Kolumbijczyk wchodzi za Loica Remy

• Wracamy na Wembley, gdzie Arsenal zaczyna drugą połowę!

• Gol Chambarlaina zakończył serię 506 minut bez gola Arsenalu w starciach z Chelsea.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Arsenal 46% - Chelsea 54%
    • Strzały: 3 (2) - 3 (0)
    • Rzuty rożne: 1 - 2
    • Faule: 6 - 5
  • Nie była to najbardziej porywająca pierwsza połowa, jaką dane nam było oglądać. Brakowało naprawdę dogodnych okazji bramkowych, choć przyznać trzeba, że gol Chamberlaina była naprawdę bardzo ładny

• I teraz Anthony Taylor zaprosił piłkarzy na przerwę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka ostatecznie wpadła w ręce Cecha

• Ivanović próbował zejść z piłką z prawej strony do środka, ale został zablokowany. Po chwili faulowany był jednak Hazard.

• Chamberlain nie co za bardzo wypuścił sobie piłkę pod linię końcową, ale i tak zdołał dobrze dośrodkować. Przed bramką o piłkę walczyli Monreal i Terry i to Anglik był górą.

• Groźnie pod bramką Chelsea! Ramsey uderzył z ostrego kąta i trafił w boczną siatkę!

• Oezil dośrodkował z rzutu rożnego, a Ivanović wybił piłkę z własnej szesnastki

• I znowu blisko gola był Ramires! Loic Remy świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a niepilnowany Remires minimalnie przestrzelił głową!

• Chelsea wciąż ma problem z przedostaniem się bliżej pola karnego Arsenalu. Kanonierzy mądrze się bronią

• Ramires! Dobry strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Cecha!

• Gol Chamberlaina:

• Teraz Chelsea jest nieco dłużej przy piłce i choć rozgrywa ją na połowie rywala, to wciąż nie ma pomysłu na sforsowanie jego obrony

• Oezil próbował zagrać miękką podanie w pole karne, ale został zablokowany. Arsenal m teraz przewagę, stara się iść za ciosem.

• Chamberlain świetnie wymanewrował w polu karnym Azpilicuetę i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi! Jak odpowie Chelsea?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Chamberlain, 1:0 dla Arsenalu!

• No i mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Głową po wrzutce z rzutu wolnego strzelił Walcott, ale Courtois spokojnie złapał piłkę

• Zupełnie nie potrafili jednak Kanonierzy wykorzystać tego stałego fragmentu, ale po chwili otrzymali kolejny, po faulu na Cazorli

• Ładnie wyglądała wymiana podań Arsenalu, ale faulem na Oezilu zakończył ją Ramires.

• Kanonierzy podeszli teraz nieco bliżej szesnastki Chelsea, ale tam piłkę stracił Oezil.

• Bardzo powolnym tempem rozgrywane jest to spotkanie. Pierwszy kwadrans nie przyniósł żadnej dobrej okazji podbramkowej. Nieznaczną przewagę ma chyba Chelsea

• Kolejna wrzutka Fabregasa z narożnika boiska, tym razem Kanonierzy wybili piłkę z własnego pola karnego.

• Fabregas dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, a arbiter dopatrzył się faulu Ivanovicia na Cechu

• Z Hiszpanem już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Jakiegoś urazu w starciu z Mertesackerem doznał Fabregas. Zaraz pewnie wróci do gry, ale na razie mamy przerwę

• Nieco dłużej przy piłce są teraz The Blues, ale kiedy tylko próbują zbliżyć się do pola karnego Arsenalu, to ich akcje są przerywane

• Długie zagranie z głębi pola na prawą stronę do Williana, ale ten przegrał pojedynek z Koscielnym. Od bramki grę wznowi Cech.

• Dość spokojne zrobiło nam się to spotkanie. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, jednym i drugim trudno przedostać się pod szesnastkę rywala

• Wysoko zaczęli ten mecz Kanonierzy, już w pierwszej minucie dośrodkowując piłkę w pole karne Chelsea. Teraz wciąż to oni są w jej posiadaniu

• Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY! Sezon 2015/2016 w Anglii rozpoczęty!

• Obie drużyny już zameldowały się na boisku, zameldowały się na boisku. Rozbrzmiewa właśnie God Save the Queen i już za chwilkę zaczynamy!

• Ostatnią drużyną, która po wygraniu Tarczy Wspólnoty zdobyła następnie mistrzostwo Anglii był Manchester United. Czerwone Diabły w 2010 roku zdobyły Tarczę, a w 2011 cieszyły się z triumfu w lidze.

• Chelsea o to trofeum grała jak dotąd dziesięć razy. Czterokrotnie była górą, sześć razy musiała obejść się smakiem.

• To będzie 21. mecz o Tarczę Wspólnoty (wcześniej Tarczę Dobroczynności) dla Arsenalu. Do tej pory The Gunners 12 razy wygrywali, siedem razy przegrywali i raz podzielili się tym trofeum

• Okienko transferowe wciąż trwa, ale w wyjściowych składach mamy tylko jednego nowego zawodnika. W bramce Arsenalu po raz pierwszy zobaczymy dzisiaj Petra Cecha, który trafił do północnego Londynu oczywiście z Chelsea

• Poza słabym bilansem Wengera w potyczkach z Mourinho, to słabo wygląda też bilans ostatnich starć Arsenalu z Chelsea. W ośmiu ostatnich pięć razy przegrywał i tylko trzy razy potrafił zremisować

• Arsenal dzisiaj broni trofeum sprzed roku. Wtedy Kanonierzy, nieco niespodziewanie, pokonali Manchester City aż 3:0.

• W kadrze meczowej mistrzów Anglii brakuje dzisiaj Diego Costy. Jose Mourinho powiedział, że ma problem ze ścięgnem udowym i nie chce ryzykować.

• A teraz Chelsea: Begović, Zouma, Mikel, Oscar, Cuadrado, Moses, Falcao

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na ławki rezerwowych. Na początek Arsenalu: Martinez, Debuchy, Gibbs, Gabriel, Arteta, Iwobi, Giroud

• Do tej pory trzynastokrotnie mierzyli się ze sobą Arsene Wenger i Jose Mourinho i ani razu wygrać nie potrafił ten pierwszy. Dzisiaj ewentualny triumf smakowałby więc Francuzowi jeszcze bardziej.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania o Tarczę Wspólnoty. Arsenal i Chelsea zagrają o pierwsze trofeum w tym sezonie, a początek już za nieco ponad godzinę.