Arsenal Londyn

3

Dinamo Zagrzeb

0

• Sachez-show na Emirates. Do dwóch bramek i asysty dołożył także kilka efektownych zagrań z najwyższej półki. Dziewiątego grudnia Arsenal powalczy z mającym o trzy punkty więcej Olympiacosem o awans do fazy pucharowej.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net Jutro ciąg dalszy Ligi Mistrzów, a w czwartek m.in. Lech i Legia w Lidze Europy.

• Koniec meczu. Arsenal wygrywa zasłużenie i zdecydowanie z Dinamem Zagrzeb. Bramki strzelili Mesut Oezil oraz dwukrotnie Alexis Sanchez

• 58 978 osóv ogląda na mecz stadionie. W tym spora grupa kibiców ze stolicy Chorwacji.

• Dwie minuty dolicza węgierski sędzia.

• Kontra Arsenalu, ale Oezil źle odegrał piłkę do Ramseya. Ostatnie chwile meczu. Pjaca strzela z dystansu nad poprzeczką.

• Ależ to byłby gol! Alexis Sanchez podał górą do Oezila, który stoją plecami do bramki uderzył głową obok tuż obok bramki. Dodatkowo przelobował wychodzącego z bramki Eduardo!

• Ostatnie pięć minut na Emirates. Arsenal szanuje piłkę na połowie rywala., który powiedziiał pass

• 18-letni Ante Corić wchodzi za Paulo Machado.

• ... a Calum Chambers zmienia Santi Cazorlę.

• Podwójna zmiana w Arsenalu. Mathieu Debuchy wchodzi za Hectora Bellerina...

• Soudani dostał świetne podanie od Roga, ale był na spalonym.

• Ramsey nie opanował piłki przed polem karnym Dinama po zagraniu Campbella.

• Cech broni strzał Soudani'ego głową z kilku metrów!

• Henriquez i Alexis Sanchez padają w polach karnych przeciwników. Sędzia nie decydował się na wskazanie "jedenastek". Jednak Chilijczyk był faulowany...

• Entuzjastycznie zareagowali kibice na Emirates. Nie tylko skandują ole, ole, ale przede wszystkim po zagraniu Alexisa Sancheza, który przyjął piłkę plecami.

• Grający w "dziesiątkę" (czerwona kartka Boatenga na początku drugiej połowy) Bayern podwyższa prowadzenie. Conan wpisuje się na listę strzelców.

• Drugi gol Alexisa Sancheza po kapitalnym podaniu Joela Campbella

• Bellerin po akcji ofensywnej wywalczył rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie i kontra gości została przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Henriquez kilka sekund po wejściu na murawę strzela z lewego narożnika pola karnego i trafia w słupek... podtrzymujący siatkę!

• Angelo Henriquez wchodzi za Domagoja Antolicia.

• Cierpliwe rozgrywanie piłki na prawej stronie momentalne podanie Campbella przyspieszające akcję do wychodzącego Alexisa Sancheza. Chilijczyk uprzedził wychodzącego z bramki Eduardo i skierował piłkę do pustej bramki!

• GOL, ALEXIS SANCHEZ!!!

• Aaron Ramsey po ponad miesięcznej przerwie wraca na boisko. Zastępuje bezbarwnego Olivera Giroud.

• Fatalne dośrodkowanie Machado zapoczątkowało kontrę Arsenalu. Wychodzili trzech (Campbell, Alexis Sanchez i Giroud), ale Kostarykańczyk podał tam, gdzie miał być napastnik gospodarzy. Ten biernie przyglądał się akcji.

• Spóźnione wejście Nacho Monreala w nogi Soudana. Żółta kartka dla Hiszpana.

• Cech łapie piłkę po dośrodkowaniu Pinto z prawej strony. Po chwili Campbell strzela nieczysto z woleja obok bramki Eduardo.

• Giroud nie pierwszy raz traci piłkę w prostej sytuacji. Wcześniej było ponad 15 celnych podań "Kanonierów".

• Strzał Giroud po "obcierce" wychodzi na rzut rożny.

• Godzina gry za nami. Arsenal nie forsuje tempa, Dinamo nie ma z czego zaatakować poza jedną okazją Matela.

• Kontra Bellerina przerwana za linią środkową. Powinien zagrywać do lepiej ustawionych Oezila i Giroud, a tak będzie jedynie rzut rożny. Po nim Alexis Sanchez strzela głową obok bramki Eduardo.

• Matel podłączył się kapitalnie do akcji i ograł na zamach Bellerina! Uderzył po dalszym słupku, ale minimalnie niecelnie!

• El Arabi Hill Soudani zmienia zdenerwowanego Juniora Fernandesa.

• Alexis Sanchez na spalonym.

• Giroud strzela obok bramki z kilku metrów. Za nim stał niepilnowany Alexis Sanchez, który czekał, aż Francuz przepuści piłkę. Nie doczekał się.

• Pinto nie opanował piłki w boisku po zagraniu od bramkarza. Ten błąd ironicznie skwitowali londyńscy kibice.

• Strzały Antolicia i Fernandesa nieudane. Arsenal chciał ruszyć z kontrą, ale Giroud nie dostał piłki.

• Atak pozycyjny Dinama na połowie gospodarzy. Centra z prawej strony dobra, ale żaden z zawodników gości nie ruszył za akcją. Koscielny i Mertesackerem wyjaśniają sytuację.

• Rog nie ruszył do piłki zagranej od własnym obrońców, z pominięciem drugiej linii. Cech przejmuje futbolówkę.

• Campbell podłączył się do akcji. Zauważył to Cazorla, który chciał od razu zagrać do reprezentanta Kostaryki. Pomysł dobry, wykonanie złe. Eduardo od bramki wznawia gę.

• Matel wybija piłkę z linii bramkowej po strzale... barkiem Giroud!

• Eduardo broni strzał Cazorli zza pola karnego! Bramkarz Dinama sparował piłkę do boku, ale ta nabrała takiej rotacji, że wyszła poza linię końcową.

• I wracamy na drugą połowę, którą zaczęli gospodarze. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• To, do kogo będą należeć pierwszy trzy kwadranse, było oczywistością. Goście zaczęli co prawda z wielkim animuszem, ale w miarę upływu czasu przewaga zarysowała się po stronie zawodników Arsene'a Wengera. I na efekty nie trzeba było długo czekać - najpierw kapitalną akcję z własnej połowy zakończył strzałem głową Mesut Oezil, a kilka minut później Alexis Sanchez skierował piłkę do siatki po podaniu Monreala. Dinamo może "cieszyć" się jedynie z przewagi w... rzutach rożnych. Szkoda, że po żadnym z nim nie udało stworzyć się choćby minimalnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet minuty Viktor Kassai kończy pierwszą połowę. Arsenal prowadzi z Dinamem Zagrzeb po golach Oezila i Sancheza.

• Piąty korner dla Dinama. Machado ustawia piłkę w narożniku... I skutecznie główkuje Cazorla.

• Alexis Sanchez strzela z ostrego kąta obok bramki Dinama! Jeszcze Eduardo zdołał musnąć piłkę!

• Efektowny "szczupak" Mesuta Oezila...

... i formalność Alexisa Sancheza

• Podanie Cazorli na zapalenie płuc do Alexisa Sancheza. Nawet Usain Bolt nie dobiegłby do podania.

• Akcja Pjacy przynosi rzut rożny. To jedyny fragment gry, w którym przeważają goście. Piłka nawet nie doleciała do pola karnego Cecha.

• Antolić skosił Oezila w środku pola. Gospodarze spokojnie wymieniają piłkę, a Dinamo jest bezradne jak dziecko we mgle.

• Campeone! Campeone!

śpiewają kibice "Kanonierów"

• Fatalnie przed własnym polem karnym zachował się Sigali, który zagrał wprost do Monreala. Ten skorzystał z prezentu i wpadł w pole karne, po czym zagrał przed bramkę do Alexisa Sancheza, któremu wystarczyło odpowiednie ustawienie stopy.

• Alexis Sanchez rozpędza się środkiem i został zablokowany.

• Pinto słabo dośrodkował do Fernandesa. Ostatecznie grę wznawia Cech.

• Fenomenalna akcja Arsenalu, która swój początek miała... przed własnym polem karnym! Piłkarze Arsenalu wymienili kilka podań na małej przestrzeni i Oezil zagrywa na lewe skrzydło do Alexisa Sancheza. Ten rozejrzał się, po czym dośrodkował do wbiegającego w pole karne reprezentanta Niemiec, który "szczupakiem" otwiera wynik spotkania!

• GOL, MESUT OEZIL!!!

• Ozil faulowany daleko od bramki gości. Chorwaci przyczajeni za podwójną gardą przed własną bramką.

• Dwójkowa akcja Bellerina z Campbellem na prawej stronie. Pierwszy z wymienionych dostał podanie zwrotne w polu karnym Dinama, ale jego "wystawka" do GIroud okazała się za krótka.

• Eduardo z problemami paruje piłkę po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego. Goście ruszyli z kontrą, która została przerwana przed linią środkową.

• Ozil popędził lewą stroną i podaje na drugą stronę pola karnego do Campbella. Reprezentant Kostaryki chciał uderzyć nożycami, ale "przeciął powietrze". Jęk zawodu na Emirates.

• Atak Dinama przerwany przez sędziego. Viktor Kaasai dopatrzył się faulu Machado.

• W drugim spotkaniu grupy F Bayern już prowadzi 3:0 z Olympiacosem. Gole strzelili Douglas Costa, Robert Lewandowski oraz Thomas Müller.

• Złe podanie Fernandesa w stronę napastników, którzy spodziewali się innego zagrania. I Arsenal znowu rozgrywa.

• Arsenal skrupulatnie wymienia podania. Błyskawiczne przyspieszenie akcji w wykonaniu Cazorli zaskoczyło kolegów i piłka opuściła boisko. Eduardo od bramki.

• Goście bronią się siedmioma-ośmioma zawodnikami. Arsenal ma problemy by sforsować chorwacką zaporę.

• Mnożą się rzuty rożne dla obu stron. Póki co nic z nich nie wynika.

• Alexis miał klarowną okazję do strzału! Ten niepotrzebnie przekładał piłkę przez co nie było elementu zaskoczenia. Skończyło się "tylko" na rzucie rożnym.

• Podanie adresowane w pole karne do Alexisa Sancheza zostało przecięte przez Matela. Gospodarze mają jednak rzut rożny. Strzał Giroud był daleki od ideału. Eduardo z "piątki".

• Trzeci rzut rożny dla gości! Strzał głową Sigali'ego mija bramkę. Cech od bramki.

• Przebojowa akcja Campbella prawą stroną. Podał do wychodzącego na czystą pozycję Giroud, ale ten stracił piłkę. Jeszcze Francuz domagał się podyktowania rzutu wolnego .Bezskutecznie.

• Goście zamknięci przed własnym polem karnym. Alexis Sanchez nie zdołał uderzyć, Campbell zwlekał, więc sprawy we własne nogi wziął Cazorla - ten uderzył z 10 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Alexis Sanchez poślizgnął się na piłce 20 metrów od bramki Dinama. A zapowiadała się groźna kontra gospodarzy.

• Matel zorientował się w porę i skasował akcję Arsenalu. "Kanonierzy" wreszcie wyszli z własnej połowy. Spokojnie konstruują atak pozycyjny.

• Z wielkim animuszem zaczęli goście. Centra Pinto z prawej strony została zablokowana, ale jest rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Trochę przeciągnięte dośrodkowanie, ale piłka trafiła pod nogi Roga. Ten chciał nabić Campbella i zyskać drugi korner, ale piłka odbiła się właśnie od niego. Cech od bramki.

• Po interwencji Koscielny'ego Dinamo wywalczyło już w pierwszej akcji rzut rożny.

• ... goście, którzy zaczynają spotkanie!

• Losowanie stron: Mertesacker oraz Antolić przy arbitrze głównym. "Górą"...

• Ozil i Campbell w Arsenalu oraz Rog z Dinama powinni uważać na (żółte) kartki.

• Obie "jedenastki" są już na murawie! Z głośników rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Mistrzów!

• Przenosimy na Emirates - coraz mniej czasu do pierwszego gwizdka sędziego! Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

• Węgierska obsada sędziowska

• główny: Viktor Kaasai
    • Liniowi: Gyorgy Ring i Vencel Toth
    • Techniczny: Peter Berethyan
  • Jak już wspomniałem, w pierwszym spotkaniu Dinamo wygrało z Arsenalem 2:1. Bramki dla chorwackiego zespołu strzelali Pivarić i Fernandes. Dla "Kanonierów" jedyne trafienie zanotował Walcott. Wynik mógłby być zupełnie inny, gdyby Giroud nie dostał czerwonej kartki pod koniec pierwszej połowy.

Dinamo Zagrzeb - Arsenal. Obszerny skrót z meczu

• Rezerwowi Arsenalu: Ospina - Chambers, Debuchy, Gibbs, Garbiel Paulista, Raamsey, Reine Adelaide.

• Rezerwowi Dinama Zagrzeb: Mikulić - Corić, Henriquez, Musa, Pavicić, El Soudani, Sovsić.

• To be, or not to be, that is the question

Wydaje się, że ten pierwszy wers z Hamleta W. Shakespeare'a jest adekwatny do dzisiejszej sytuacji Arsenalu. Może trudno to sobie wyobrazić, ale zawodnicy Arsene'a Wengera są na trzecim miejscu w grupie F z dorobkiem zaledwie trzech "oczek". Tyle samo ma Dinazmo Zagrzeb, które niespodziewanie wygrało u siebie właśnie z "Kanonierami". Czy zawodnicy Arsene'a Wengera zrewanżują się Chorwatom? Przegrany straci szanse nawet na grę w Lidze Europy...

• Arsenal - Dinamo LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Kanonierzy” muszą wygrać i liczyć na Bayern

Podstawiony pod ścianą Arsenal kontra niemające nic do stracenia Dinamo. W Zagrzebiu lepsi byli Chorwaci, ale Wenger na pewno dodatkowo zmobilizuje swoich zawodników. Czy to wystarczy do wygranej?