• W przeciągu całego spotkania Arsenal był zdecydowanie lepszy i nie zmienia tego nawet fakt, że w końcówce grając w dziesiątkę został zepchnięty do głębokiej defensywy. Z mojej strony to już wszystko, kończymy długi i emocjonujący dzień z ligą angielską. Do Premier League wracamy już w niedzielę, kiedy znów przeprowadzimy dla Was kilka relacji live, tym razem z 19. kolejki. Za uwagę dziękuję Damian Wiśniewski.

• Sanchez był faulowany na własnej połowie przez Kranjcara i ten dostał za to żółtą kartkę

• Tymczasem arbiter doliczył cztery minuty do drugiej połowy

• Pada Bobby Zamora w polu karnym gospodarzy, arbiter pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym i niesłusznie! To powinna być jedenastka

• Eduardo Vargas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• I było blisko gola! Po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego głową uderzał Vargas, a piłkę wybił Flamini!

• Junior Hoilett zaatakował indywidualnie, jednak tym razem Debuchy powstrzymał go czysto. Przy piłce gospodarze

• A wcześniej Debuchy wyraźnie faulował we własnej szesnastce Hoiletta i arbiter musiał wskazać na wapno. Szkoda tylko, że pomylił się dosłownie chwilę przed tym zdarzenie

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Charlie Austin trafia w sam środek bramki, Szczęsny skapitulował!

• Kranjcar oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił on nawet w bramkę

• Leroy Fer stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją Sanchez i popędził środkiem pola. Chilijczyka nikt nie potrafił dogonić i zatrzymać, zagrał na prawo do Roscky'ego, a Czech ładnym strzałem pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Tomas Rosicky, 2:0!

• Hoilett oddał strzał sprzed pola karnego, a futbolówka wyraźnie minęła bramkę Szczęsnego

• Na murawie pojawia się też Leroy Fer i Holender wchodzi za Karla Henry'ego

• Na boisku pojawia się zapowiadany Junior Hoilett i zmienia on Armanda Traore

• Alexis Sanchez oddał strzał z okolic szesnastego metra, a piłka poleciała obok bramki.

• A teraz z prawej strony dośrodkował Mutch, jednak łapie piłkę Wojciech Szczęsny

• Gibbs ładnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym Sancheza powstrzymał jeden z obrońców

• Tymczasem do wejścia na boisko już gotowy jest Junior Hoilett

• Traore oddał strzał sprzed pola karnego, jednak piłka wyraźnie minęła bramkę gospodarzy

• A teraz żółtą kartką ukarany został Mutch

• Onuocha, Giroud i Green ścigali się do piłki i ten pierwszy pchnął drugiego, dzięki czemu bramkarz gości mógł wyjaśnić sytuację. Wściekły Francuz rzucił się od razu potem na obrońcę QPR i stuknął go głową. Arbiter uznał to za przewinienie i słusznie wyrzucił go z boiska

• Czerwona kartka dla Giroud!

• Cazorla próbował wedrzeć się z piłką w pole karne gości, ale świetnie powstrzymał go Rio Ferdinand

• Nieco dłużej są teraz goście przy piłce, ale wciąż wynika z tego bardzo mało

• Teraz to sam Debuchy wrzucił piłkę z prawej strony, a ta minęła wszystkich w szesnastce gości

• Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, ale Welbeck z Debuchym zwolnili akcję i Kanonierzy znów powolnie wymieniają podania

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

• Gdyby pierwsza połowa skończyła się wyższym wynikiem, to kibice Queens Park Rangers nie mogliby narzekać. Arsenal zupełnie zdominował boiskowe wydarzenia i prowadzi jak najbardziej zasłużenie. Zobaczymy, czy po przerwie gości będzie stać na jakąś odpowiedź

• A teraz pan Martin Atkinson zaprosił piłkarzy na przerwę

• Minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Kranjcar faulował na połowie Arsenalu Nacho Monreala

• Charlie Austin oddał strzał z dystansu, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny

• Ładnie poklepali piłkę na połowie rywala Kanonierzy, ale cała ich akcja skończyła się spalonym Oliviera Giroud

• A teraz po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na spalonym był Steven Caulker

• Santi Cazorla zagrał ładną piłkę z środka na lewo do Gibbsa, ten dośrodkował, a w polu karnym Sanchez świetnie zgubił krycie Traore i głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 1:0 dla Arsenalu!

• Alexis Sanchez znów próbował powalczyć w polu karnym gości, ale tym razem powstrzymał go Caulker

• Giroud! Bardzo dobry strzał z tego rzutu wolnego oddał Francuz, ale Green odbił piłkę na rzut rożny!

• Rio Ferdinand faulował Welbecka blisko własnej szesnastki i dostał za to żółtą kartkę

• Alexis Sanchez oddał strzał sprzed pola karnego, ale Chilijczyk wyraźnie przestrzelił

• Sanchez zagrał dobrą piłkę w kierunku Welbecka, ale tego świetnie powstrzymał Rio Ferdinand. Tymczasem realizator pokazał sytuację sprzed chwili, w której jak na dłoni widać było, że Welbeck był faulowany w polu karny Queens Park Rangers przez Onuoche. Kanonierzy powinni mieć drugi rzut karny

• Długie zagranie z głębi pola od Cazorli do Giroud, ale przeczytał to wszystko Rio Ferdinand, który zatrzymał tę akcję

• Naciska Arsenal, długo przebywa na połowie gości, ale nie potrafi przekuć tego na liczbę dogodnych okazji podbramkowych. Mieli jedną stuprocentową i ją zmarnowali

• Zdawało się, że niezły strzał oddał Chilijczyk, piłka poleciała płasko, ale Green świetnie to wyczuł!

• NIE MA GOLA! GREEN BRONI STRZAŁ SANCHEZA!

• Rzut karny dla Arsenalu! Armand Traora bezsensownie faulował we własnym polu karnym Sancheza i sędzia nie miał wyjścia, musiał wskazać na wapno!

• Rosicki starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Welbecka, ale tego powstrzymał Onuocha

• Cazorla oddał strzał sprzed pola karnego, ale Steven Caulker zdołał zablokować lecącą piłkę

• Dłużej przy piłce utrzymuje się Arsenal, ale Kanonierzy wymieniają podania głównie w środkowej strefie boiska

• Sanchez łatwo minął teraz jednego z obrońców, podał do środka, gdzie był Giroud, ale odegranie Francuza było niedokładne. Piłkę mają goście

• Kranjcar faulował na połowie przeciwnika Flaminiego

• Sanchez już dośrodkował z prawej strony boiska, a z własnej szesnastki piłkę wybił Onuocha

• Martin Atkinson daje znak, zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już są gotowi do gry, czekamy na sygnał arbitra

• Już wiemy, że przez wyniki pozostałych spotkań, QPR po tej kolejce na pewno nie wróci do strefy spadkowej. Arsenal, jeśli zwycięży, to zrówna się ponownie punktami z Tottenhamem i odrobi część strat do piątego West Hamu

• Podopieczni Harry'ego Redknappa nie wygrali jeszcze ani jednego wyjazdowego meczu w tym sezonie, strzelając poza domem zaledwie trzy gole

• Napastnik QPR, Charlie Austin, jest najlepszym angielskim napastnikiem w tym sezonie w stawce Premier League. Ma na koncie jedenaście goli, trzy z nich strzelił w ostatnim meczu z West Bromwich

• Arsenal jest faworytem tego spotkania, a do tego całkiem nieźle spisuje się w ostatnich spotkaniach. W siedmiu z nich przegrał tylko raz i tyle samo razy zremisował, pięć spotkań wygrywając

• Ławka gości: Hill, Phillips, Fer, Wright-Phillips, McCarthy, Hoilett, Zamora

• Ławka Arsenalu: Ospina, Chambers, Bellerin, Coquelin, Walcott, Podolski, Campbell

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Filip Błajet.

• Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia spotkania, które zakończy ten szalony dzień z angielską Premier League. Na koniec derby Londynu - Arsenal kontra QPR, zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!