Arsenal przegrywa z Southampton i żegna się z Pucharem Ligi

mgs
Arsenal Londyn pierwszą wpadkę w tym sezonie ma już za sobą. Podopieczni Arsene Wengera przegrali z Southampton 1:2 i już na etapie 1/16 finału zakończyli swoją przygodę z Pucharem Ligi.

W meczu 1/16 finału Pucharu Ligi angielskiej Arsenal niespodziewanie przegrał z Southampton 1:2. Początkowo wszystko wskazywało na to, że "Kanonierzy" nie będą mieli problemów i pewnie awansują do kolejnej rundy rozgrywek. Już w 13. minucie londyńczycy objęli prowadzenie po genialnej bramce Alexisa Sancheza. Chilijczyk potężnie uderzył piłkę z rzutu wolnego i trafił prosto w okienko bramki "Świętych" sprawiając, że Fraser Forster nie miał żadnych szans na obronę.

Na tym jednak pozytywy dla Arsenalu zakończyły się. Raptem kilka chwil później Tomas Rosicky sfaulował Mane i sędzia bez wahanie wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gole pewnie zamienił Dusan Tadić, dzięki któremu Southampton doprowadziło do wyrównania.

Wynik spotkania ustalono jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 39. minucie Dusan Tadić dośrodkowywał z rzutu rożnego, a Calum Chambers niefortunnie wybił piłkę wprost pod nogi Nathaniela Clyne'a. Zawodnik "Świętych" huknął futbolówkę sprzed pola karnego, a broniący w tym spotkaniu David Ospina nie miał szans, by obronić jego strzał.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy żadnych goli, a mecz zakończył się zwycięstwem Southampton 2:1. Wynik taki oznacza, że drużyna Ronalda Koemana awansowali do kolejnej fazy Pucharu Ligi, zaś Arsenal pożegnał się z rozgrywkami już w 1/16.

Arsenal - Southampton 1:2

Bramki: 13. Sanchez – 20. Tadić (kar.), 39. Clyne

Kartki: 90+2. Wilshere – 25. Wanyama, 84. Targett, 90+3. Pellè

Arsenal: Ospina – Bellerin (86' Akpom), Chambers, Hayden, Coquelin – Rosicky, Diaby (67' Cazorla), Wilshere – Alexis, Campbell (71' Oxlade-Chamberlain), Podolski

Southampton: Forster – Clyne, Fonte, Gardos, Targett (85' Bertrand) – Wanyama, Schneiderlin, S. Davis – Tadić, Mané (72' Long), Pellè