Arsenal przybił piątkę Crystal Palace. Jakub Kiwior też miał w tym (skromny) udział

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Arsenal - Crystal Palace 5:0
Arsenal - Crystal Palace 5:0 PAP/EPA
Liga angielska. Arsenal wrócił do wygrywania, przerywając serię trzech meczów bez kompletu punktów. W derbach Londynu rozbił Crystal Palace, zwyciężając 5:0. Na końcówkę wszedł Jakub Kiwior. Reprezentant Polski zebrał pochlebne recenzje od kibiców za krótki występ.

Premier League. Arsenal - Crystal Palace 5:0

Wynik meczu po rzucie rożnym strzałem głową otworzył Gabriel. Druga bramka padła w podobny sposób - głową uderzył brazylijski obrońca Arsenalu, ale gol został zapisany jako samobójcze trafienie bramkarza Crystal Palace - Deana Hendersona, który nieskutecznie interweniował.

Na początku drugiej połowy kontratak Arsenalu wykończył Belg Leandro Trossard. W doliczonym przez sędziego czasie gry brazylijski rezerwowy Gabriel Martinelli dwukrotnie zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i umieścił piłkę w bramce.

"Dużo pracujemy nad stałymi fragmentami gry, ponieważ wiemy, jaką mamy jakość i ile to daje korzyści" - powiedział obrońca Gabriel, którego w 81. minucie zastąpił reprezentant Polski, Jakub Kiwior.

Sebastian Szymański łączony z Tottenhamem

Arsenal przerwał serię trzech porażek: dwóch ligowych - w derbach stolicy z FC Fulham i West Hamem United oraz z Liverpoolem w Pucharze Anglii.

"Potrzebowaliśmy takiego meczu, w którym zachowamy czyste konto i strzelimy kilka goli" - dodał Martinelli.

"Kanonierzy" z dorobkiem 43 pkt zajmują trzecie miejsce. Utrzymują kontakt z prowadzącym Liverpoolem - 45 oraz wiceliderem Manchesterem City - 43, ale obie te drużyny rozegrały o jedno spotkanie mniej od Arsenalu. PAP