Asysta Arkadiusza Milika w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (WIDEO)

Szymon Janczyk
Napastnik reprezentacji Polski miał udział przy jednej z bramek w meczu Ajaksu Amsterdam z Rapidem Wiedeń.

Napastnik Ajaksu i reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik, zaliczył asystę przy drugiej bramce dla wicemistrzów Holandii. Polak znalazł się w podstawowej jedenastce Joden i zagrał 84 minuty, po czym został zmieniony przez Yaya Sanogo. W 43. minucie spotkania Milik dośrodkował piłkę z lewego boku pola karnego, a jego podanie na bramkę zamienił Davy Klaasen, który pokonał golkipera Rapidu strzałem głową.

Ajax ostatecznie zremisował z Rapidem 2:2. Piłkarze z Amsterdamu nie wykorzystali ponad półgodzinnej przewagi jednego zawodnika na boisku, po tym jak Schwab został ukarany czerwoną kartką. Rewanż odbędzie się za tydzień w Amsterdamie.

Rapid Wiedeń - Ajax Amsterdam 2:2 (0:2)

Bramki: Kainz (48'), Beric (76') - Klaasen (25',43')