• Nie będzie sześciu tytułów dla Realu Madryt w jednym sezonie! Królewscy 'wykładają' się już na drugiej przeszkodzie. To Atletico Madryt pokazuje, że w kolejnym sezonie będzie się liczyć w La Liga i zdobywa zasłużenie Superpuchar Hiszpanii. Sezon na Półwyspie Iberyjskim zapowiada się wspaniale. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Atletico Madryt z Superpucharem Hiszpanii!

• Faul w ofensywie i jeszcze żółta kartka dla Ronaldo!

• Koke w kontrataku próbował lobować Casillasa, ale ten złapał piłkę. Po chwili po drugiej stronie boiska Real zdobył korner!

• Sergio Ramos omal nie doszedł do dośrodkowania Carvajala! Niemalże powtórzyłaby się nam Lizbona!

• Cztery minuty doliczone, a Luka Modrić ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Zamieszanie pod polem karnym Realu kończy się niecelnym strzałem z dystansu Tiago.

• Saul wchodzi w miejsce Raula Garcii.

• Żółta kartka dla sfrustrowanego Sergio Ramosa.

• Rodriguez, gdyby minął Varane'a, wyszedłby sam na sam z Casillasem, ale Francuz zatrzymał Urugwajczyka!

• Moya łapie teraz 'zawiesinę' posłaną w pole karne przez Carvajala.

• Ronaldo w indywidualnej akcji na prawym skrzydle został zablokowany przez Siqueirę.

• Diego Godin wygrywa pojedynek biegowy z Garethem Balem, no no no...

• Schodzi z boiska Mario Mandżukić, a w jego miejsce Cristian Rodriguez.

• Górna piłka w pole karne do Bale'a, który w bardzo trudnej sytuacji zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i dość znacznie się pomylił.

• Kąśliwe dośrodkowanie Carvajala wpada w ręce Moyi.

• Defensorzy Realu poradzili sobie z dośrodkowaniem Gabiego z rzutu wolnego.

• Bardzo ostre wejście Isco na nogi Jimeneza i żółta kartka.

• W odpowiedzi ostro potraktował Raul Garcia Xabiego Alonso, ale sędzia teraz zaczął pozwalać na wiele.

• Wychodzący do dobrej sytuacji strzeleckiej Mandzukić został popchnięty przez Carvajala, ale sędzia uznał że bez faulu.

• Schodzi z boiska Griezmann, a w jego miejsce Jimenez. Pierwsza zmiana w Atletico.

• Żółta kartka dla Raula Garcii.

• Griezmann!!! Prosta strata Królewskich, Garcia zagrywa w pole karne do Griezmanna, ale ten uderza nieczysto i niecelnie!

• Kokeeeee! Młody Hiszpan potężnie uderzył z dystansu i piłka poszybowała centymetry nad poprzeczką!

• Marcelo zmienia Coentrao.

• Ronaldo uderza z rzutu wolnego, ale trafia tylko w mur.

• Griezmann faulował Benzemę około 30 metrów od bramki Moyi. Żółta kartka.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło i jest zmiana w Realu. Isco za Jamesa Rodrigueza.

• Bale uderza z dystansu, a odbita piłka wychodzi na korner. Tymczasem powtórki poprzedniej akcji Walijczyka pokazują, że jeśli faul Tiago był, to przed szesnastką.

• Atletico Madryt - Real Madryt

• Akcja ofensywna Atletico kończy się faulem Koke na Alonso. Piłka dla Realu.

• Teraz z kolei Bale przewrócił się w szesnastce Atletico, ale Fernandez Borbalan nakazał grać dalej.

• Ronaldo przewrócił się teraz na skraju szesnastki rywala, ale sędzia nie dał się nabrać na jego upadek.

• Ronaldo z dystansu strzela mocno, ale wprost w ręce Moyi!

• Do dośrodkowania Jamesa Rodrigueza doszedł Varane, ale odchylony posłał piłkę głową obok bramki!

• Teraz interweniować po akcji Ronaldo musiał Godin i będzie korner dla gości.

• Po kornerze dla gospodarzy sytuację wyjaśnia we własnym polu karnym Casillas.

• Po dośrodkowaniu Juanfrana Ramos musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• Raul Garcia! Hiszpan po akcji Juanfrana huknął ze skraju pola karnego i minimalnie się pomylił!

• Świetna akcja Atletico, które przedarło się prawym skrzydłem, ale znakomitą interwencją popisał się Carvajal, który uprzedził w polu karnym Koke!

• Żółta kartka dla Xabiego Alonso za faul na Garcii.

• Tiago wybija piłkę teraz na rzut rożny po akcji Realu.

• Faul taktyczny i żółta kartka dla Koke.

• Ależ okazja dla Atletico! Po dośrodkowaniu Koke Raul Garcia doskonale uderza z powietrza, ale trafia w poprzeczkę, a przed dobitką Casillas kapitalnie uprzedził Mandżukicia!

• Faul taktyczny Modricia na Siqueirze i żółta kartka. Wydaje się, że nie musiał karać w ten sposób sędzia.

• Godin wybija piłkę głową po centrze z prawej strony Carvajala.

• Już Ronaldo w pierwszej akcji ofensywnej, ale został skutecznie zablokowany przez Juanfrana.

• Wznawiamy grę!

• Jest już w przerwie Cristiano Ronaldo zmienia Toniego Kroosa.

• Szybki gol Atletico sprawia, że Real musi teraz walczyć nie o zwycięstwo w dwumeczu, ale przede wszystkim wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki. Królewscy mieli swoje szanse, ale James Rodriguez ma dzisiaj rozregulowany celownik. Być może po przerwie Kolumbijczyk się wstrzeli.

• Koniec pierwszej połowy! Atletico - Real 1:0!

• Mogło być 1:1! Rodriguez uderza z 16 metrów, ale tuż obok bramki Moyi!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ależ szansa Garcii! Strzelec bramki na Bernabeu doskonale uciekł Coentrao, ale z pięciu metrów uderzył głową nad poprzeczką!

• Po dośrodkowaniu Koke Garcia został teraz uprzedzony przez Coentrao. Kolejny rzut rożny.

• Raul Garcia oddał groźny strzał z dalekiego dystansu i Casillas musiał odbijać piłkę na rzut rożny!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Varane'a.

• 'Ciekawy' strzał głową Mandżukicia poszybował teraz ponad bramką Casillasa.

• Bale!!! Statyczna akcja Realu, ale przyniosła groźny strzał! Po podaniu Jamesa Bale krótkim zwodem zmylił Godina, ale posłał piłkę obok bramki Moyi!

• Real wciąż w ataku pozycyjnym, ale do tej pory nie wygląda to najlepiej.

• Modrić dośrodkował piłkę na głowę Jamesa, ale ten strzela obok bramki!

• Dośrodkowanie Rodrigueza zostało odbite przed pole karne, gdzie znowu na strzał z dystansu zdecydował się Modrić, ale zablokował go kolega z reprezentacji, Mandzukić.

• Godin faulował na skrzydle Bale'a. Rzut wolny dla Królewskich.

• Faul w ofensywie Varane'a i piłka dla Atletico.

• Bale zablokowany na prawym skrzydle i będzie kolejny rzut rożny dla Realu.

• Po powtórkach tylko trzeba stwierdzić, że przesadził w swojej polemice z arbitrem technicznym Diego Simeone. Niepotrzebne osłabienie gospodarzy.

• Na spalonym złapany teraz Benzema.

• Diego Simeone wyrzucony na trybuny! No niebywałe rzeczy odstawia teraz sędzia z Andaluzji!

• Real ciśnie, a sędzia nie pozwala wrócić Juanfranowi na boisko! Po indywidualnej akcji Jamesa Rodrigueza jego techniczny strzał broni Moya!

• Dobrze rozegrany korner, Carvajal 'wjechał' prawą stroną w pole karne i szukał kolegów ustawionych przed bramką, ale dobrze wybił obrońca Atleti!

• Bale wywalczył rzut rożny dla Los Blancos.

• Juanfran przy wślizgu solidnie oberwał kolanem w głowę od Coentrao. Hiszpan opatrywany poza boiskiem.

• Kolejne bardzo ostre starcie powietrzne, tym razem Kroosa z Raulem Garcią. Protestują gospodarze, bo sędzia nie wyjął jeszcze kartek po faulach, jedynie ukarał Tiago za dyskusje.

• Dobrze rozegrany rzut rożny przez Atletico, ale Miranda z powietrza nie trafia w bramkę Casillasa!

• Rozgrzewa się Pepe, a Ramos na chwilę opuszcza boisko.

• Ramos faulował w pojedynku powietrznym Mandżukicia, ale sam w tym starciu ucierpiał bardziej i jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Dośrodkowana przez Kroosa piłka została odbita przed pole karne, gdzie bez zastanowienia uderza Modrić, ale nie trafia w bramkę gospodarzy!

• Rodriguez zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Atletico, gdzie Miranda blokuje swojego przeciwnika. Jeszcze korner dla Los Blancos i żółta kartka dla Tiago za dyskusje.

• Z kornera dla Los Colchoneros nic nie wyszło. Real przechodzi do ataku pozycyjnego.

• Griezmann oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale odbita od obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

• Męczy się Real, który próbuje się przedrzeć pod pole karne rywala. Dośrodkowanie Jamesa wychodzi poza boisko.

• System łączności między arbitrami na chwilę zawiódł. Z tego powodu krótka przerwa w grze.

• Dośrodkowanie Fabio Coentrao wychodzi poza boisko. Piłka dla gospodarzy.

• Moya bez kłopotów łapie piłkę po wysokiej centrze Carvajala.

• Real zmuszony teraz do gry w ataku pozycyjnym, ale trudno się temu dziwić. Atletico ruszyło na Królewskich, jak na Barcelonę w pamiętnym ćwierćfinale Ligi Mistrzów i początek jest podobny, 1:0 od drugiej minuty gry.

• Koke przewrócił się w polu karnym w starciu z Varanem, ale sędzia nie zdecydował się na wskazanie na wapno.

• Niesamowity pressing ustawili piłkarze Simeone! Długa piłka w kierunku pola karnego, Griezmann wygrywa pojedynek główkowy z Ramosem i wypuszcza tym Mandżukicia na czystą pozycję, a ten pomimo nacisku Varane'a strzela nie do obrony dla Casillasa! Atletico prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mario Mandżukić!!!

• Po rzucie rożnym zamieszanie pod polem karnym Realu kończy się lekkim strzałem zza pola karnego, z którym poradził sobie Casillas.

• Już Mandżukić mógł wyjść sam na sam z Casillasem, ale cała sytuacja zakończyła się kornerem dla Atletico.

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Kapitanami obu drużyn są Iker Casillas (Real) oraz Gabi (Atletico)

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Sędzią tego spotkania będzie David Fernandez Borbalan, sędzia z Andaluzji.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu zespołach? W Realu nie ma będących na wylocie z klubu Angela Di Marii oraz Samiego Khediry, a także kontuzjowanego Jese. Nacho z kolei nie zmieścił się w kadrze meczowej. W Atletico nie ma Ardy Turana, a także Jesusa Gameza oraz Toby'ego Alderweirelda. Belg najprawdopodobniej jeszcze latem opuści Vicente Calderon.

• Ławka rezerwowych Atletico: Jan Oblak, Jose Gimenez, Cristian Ansaldi, Mario Suarez, Saul Niguez, Cristian Rodriguez, Raul Jimenez

• Ławka rezerwowych Realu: Keylor Navas, Pepe, Cristiano Ronaldo, Marcelo, Alvaro Arbeloa, Isco, Asier Illarramendi.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Cristiano Ronaldo tylko na ławce rezerwowych Realu.

• Diego Simeone z kolei na konferencji prasowej skupił się na rozpoczynającej się w sobotę lidze. - Jesteśmy w trakcie tworzenia nowego zespołu i nie będę nikogo okłamywał - nie możemy rywalizować z Realem i Barceloną. Naszymi rywalami są Sevilla, Valencia i Bilbao, a naszym celem trzecie miejsce w tabeli. Nie będzie łatwo się szybko zgrać, trzeba mieć cierpliwość.

• Co mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti? - Przed tym meczem będę musiał dokonać zmian na kilku pozycjach. Musimy grać z nieco większą intensywnością. Myślę, że to spotkanie będzie podobne do pierwszego meczu, bo rywal ma minimalną przewagę i będzie grać w podobnym stylu jak na Bernabeu. (...) Di Maria i Khedira? Obaj odrzucili oferty nowych kontraktów i mogą odejść.

• Nie można też zapominać, że Real Madryt i Atletico spotkały się także w maju w Lizbonie w wielkim finale Ligi Mistrzów. Wtedy to lepsi okazali się Królewscy, którzy w dramatycznych okolicznościach zwyciężyli po dogrywce 4:1.

• Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany na Santiago Bernabeu, zakończył się remisem 1:1. Dla Realu trafił Kolumbijczyk James Rodriguez, natomiast wyrównał Raul Garcia. Oto bramki z tego spotkania.

• Jak to zazwyczaj bywa w Hiszpanii, batalia o Superpuchar rozpoczyna tam piłkarski sezon. Mistrz Hiszpanii, Atletico Madryt, mierzy się w nim ze zdobywcą Pucharu Króla i trzecią drużyną poprzednich rozgrywek ligowych, Realem. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj na Vicente Calderon czekają nas wielkie piłkarskie emocje.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego o Superpuchar Hiszpanii, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Realem Madryt.