Azerbejdżan

0

Chorwacja

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net. Jeszcze dziś w naszym serwisie relacje z trzech meczów eliminacji do Euro 2016: Czechy - Kazachstan, Holandia - Islandia i Włochy - Malta (początek wszystkich meczów o godz. 20:45).

• Natomiast Azerowie solidnie zapracowali na ten remis. Grali uważnie i konsekwentnie w obronie, a przede wszystkim bezbłędnie, co okazało się kluczem do zdobycia punktu. Po przerwie Azerowie mieli też szanse na bramki. Wielki sukses reprezentacji Azerbejdżanu.

• Chorwaci jak na swoje możliwości zagrali słabo, zbyt statycznie i nie przekonująco. Co prawda mieli przewagę, stworzyli więcej sytuacji, byli dłużej przy piłce, ale nie potrafili tego przekuć na swoją korzyść. Jeśli Włochy wygrają z Maltą w spotkaniu zaplanowanym na godzinę 20:45, Chorwaci stracą pozycję lidera.

• Koniec meczu - sensacja! Azerbejdżan zremisował bezbramkowo z Chorwacją!

• Kalinić faulował jeszcze rywala pod bramką Azerów, którzy celebrują ten rzut wolny.

• Żółta kartka dla Garayeva.

• Kovacić ukarany żółtą kartką.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Nazarov opuszcza plac gry, a w jego miejsce Israfilov.

• Niedokładna wrzutka Rakiticia i Agayev w posiadaniu piłki.

• Chorwaci dopiero teraz wrzucili wyższy bieg...

• Pjaca próbował teraz indywidualnie, znalazł lukę między rywalami i uderzył, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Mandżukić nie opanował futbolówki w polu karnym i Azerowie wybili piłkę z dala od własnej bramki. Mogło być groźnie.

• Ależ szansa dla gości! Kovacić zagrał z pierwszej piłki na jedenasty metr do Madżukicia, ten uderzył z pierwszej piłki, ale na posterunku Agayeva, który opanował futbolówkę bez problemów.

• Źle rozegrana akcja przez Sadygova i od autu Chorwaci.

• Nikola Kalinic zmienia Ivana Persicia. To była ostatnia zmiana wśród Chorwatów

• Strzał Pjacy z ok. dwudziestu metrów bardzo niecelny.

• Agayev ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Gurbanov ukarany jeszcze żółtą kartką podczas schodzenia z boiska, prawdopodobnie za opóźnianie gry.

• Gurbanov opuszcza plac gry. W jego miejsce Nadirov.

• Już od kilku minut nie mieliśmy sytuacji ani z jednej, ani z drugiej strony.

• Ivan Rakitić ukarany żółtym kartonikiem.

• Natomiast gospodarze bardzo konsekwentnie i skutecznie w obronie, a od czasu do czasu szukają szans na strzelenie gola.

• W drugiej połowie Chorwacja gra już nieco lepiej, ale nadal nie jest to, na co stać Chorwatów. Stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, ale momentami, tak jak przed przerwą, grają zbyt statycznie i wolno.

• Coraz bardziej pachnie niespodzianką. Azerbejdżan - Chorwacja wciąż 0:0.

• Odnotujmy też zmianę w zespole gospodarzy. Sadygovm wszedł za Kurbanova.

• Brozović zmienia Modricia.

• Po centrze z rożnego, ogromne zamieszanie i Chorwaci na raty zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kontra Azerów. Próbował ją wykończyć Ismayilov, ale jego strzał tuż zza pola karnego, zablokował Pranjić i rzut rożny dla gospodarzy.

• Ismayilov wszedł teraz w pole karne Chorwatów i uderzył, ale zbyt słabo.

• Pjaca zagrał w okolice jedenastego metra do Kovacicia, ale gracz Realu Madryt niecelnie. Jedna z lepszych okazji dla Chorwacji.

• Mandżukić próbował teraz efektownie pokonać Agayeva, ale azerski bramkarz nie dał sie zaskoczyć. Napastnik Juve mógł próbować opanować ta piłkę i dopiero uderzać.

• Sadygov za Kurbanova.

• Gurbanov próbował pokonać dość nietypowym strzałem Subasicia, ale chorwacki bramkarz pewnie chwycił piłki.

• Próba z dystansu Rakiticia - bez komentarza. Strzał był bardzo niecelny.

• Awizowany Mateo Kovacić zmienia Milana Badelja.

• Perisić dośrodkował wprost na głowę Mandżukicia, ale piłkę po jego strzale spokojnie złapał Agayev.

• Za chwilę na boisku pojawi się Kovacić.

• Corluka miękko dośrodkował w pole karne do Mandżukicia, ale ten nie opanował piłki, ani jej nie odegrał i Azerowie szybko wyekspediowali futbolówkę z dala od własnej bramki.

• Po przerwie mamy już znacznie lepsze widowisko.

• Krótko Azerowie rozegrali rzut wolny. Piłka została podana po ziemi do obok stojącego Garayeva, ten poprowadził piłkę kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Badelj sfaulował Nazarova 20 metrów od własnej bramki i rzut wolny dla gospodarzy.

• Kolejna szansa dla Chorwacji. Pranjić dośrodkował piłkę na głowę Mandżukicia, ale ten uderzył nad poprzeczką.

• Chorwacja miała teraz dwa rzuty rożne pod rząd i po dośrodkowaniach z nich, w obu przypadkach, było gorąco w polu karnym Azerbejdżanu.

• Rakitić zagrał w uliczkę do Mandżukicia, ale strzał napastnika Juventusu zablokowany, a poprawka jego kolegi też zablokowany i rzut rozny.

• Szansa dla Azerów! Piłkę po uderzeniu Nazarova odbił przed siebie Subasić, a Vida wybiciem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo.

• Zablokowany teraz strzał Ismayilova, mogło być ciekawie.

• Zaczynamy drugą połowę, od środka Chorwaci. Bez zmian zarówno wśród gospodarzy jak i gości!

• Wracamy! Piłkarze obu ekip już wychodzą na drugą połowę.

• W pierwszej połowie Chorwacja przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z niej nie wynikało. Podopieczni trenera Niko Kovaca mieli kilka okazji, ale tylko jedną można określić mianem stuprocentowej. Chorwaci zbyt wolno rozgrywają piłkę, grają zbyt statycznie i często brakuje w ich poczynaniach elementu zaskoczenia. Z kolei Azerbejdżan bardzo mądrze gra w obronie i jak na razie bezbłędnie. W ofensywie drużyna trenera Prosineickiego za wiele nie pokazała. Próbowała wyjść z kilkoma kontrami, Nazarov próbował z dystansu rzutu wolnego i to by było na tyle. Czekamy na drugą połowę.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i zaprasza oba zespoły na przerwę. Do przerwy bez bramek na Bakcall Arena w Baku.

• Vida jako pierwszy w tym meczu ukarany żółtą kartką.

• Ładna, składna, szybka akcja Chorwatów. Mandżukić czekał na piłkę od partnera na siódmym metrze, ale podanie przeciął defensor gospodarzy.

• Pjaca faulował w polu karnym Azerów rywala i rzut wolny dla gospodarzy.

• Chorwaci nadal grają zbyt statycznie i bez elementu zaskoczenia, poza kilkoma sytuacjami, które można policzyć na palcach jednej ręki.

• Vrsaljko zdecydował się na solową akcję. Zszedł ze skrzydła w pole karne, a swój rajd wykończył strzałem, po którym piłka nieznacznie minęła słupek bramki Azerów.

• Rakitić posłał piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego w kierunku bramki Agayeva, ale poszybowała ona po tym strzale nad poprzeczką.

• Nazarov sfaulował ok. 25 metrów od własnej bramki Rakiticia i rzut wolny dla Chorwacji.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pomylił się Agayev, ale na szczęście dla Azerów, nie padła z tego bramka.

• Chorwaci przedzierali się prawą stroną, ale Azerowie wybili piłkę na rzut rozny.

• Mandżukić nie sięgnął w polu karnym futbolówki po dograniu z prawego skrzydła Vrsaljko.

• Nazarov poprowadził piłkę kilkanaście metrów i uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Perisić otrzymał podanie z prawego skrzydła po ziemi w pole karne i uderzył z pierwszej piłki, ale bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę na rzut rożny! Pierwsza tak groźna akcja Chorwatów.

• Rakitić spróbował uderzenia z dystansu, ale było ono mocno niecelne.

• Zamieszanie pod polem karnym Azerbejdżanu, ale Chorwaci źle rozegrali piłkę i Azerowie zażegnali niebezpieczeństwo.

• Perisić zacentrował piłkę w pole karne w kierunku Mandżukicia, ale napastnik Juventusu nie trafił czysto w piłkę.

• Azerowie wyszli z kontrą, ale zabrakło w ich poczynaniach trochę precyzji i od bramki zacznie Subasić.

• Na razie Azerowie niewiele zaprezentowali w ofensywie, ale za to w defensywie radzą sobie dobrze. Mądrze ustawiają się i skutecznie oddalają zagrożenie od własnej bramki jak na razie.

• Azerbejdżan stracił piłkę na połowie Chorwacji.

• Trzeba przyznać, że Chorwaci póki co nie wykazują się zbyt dużą pomysłowością w swojej grze. Jak wspomnieliśmy mieli okazje, ale nie były one z kategorii tych klarownych.

• Chorwaci spokojnie wymieniają podania, nie kwapią się do radykalnych ataków.

• Pierwszy kwadrans za nami. Zaznaczyła się od początku wyraźna przewaga Chorwacji, która dłużej utrzymuje się przy piłce i stworzyła sobie już kilka okazji.

• Dośrodkowanie Rakiticia z wolnego w pole karne, w zamieszaniu podbramkowym próbował uderzać Corluka, ale nieskutecznie, a arbiter dodatkowo odgwizdał faul.

• Teraz rzut wolny dla gości, z ok. 25 metrów od bramki.

• Nazarov uderzył na niedużej wysokości, bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Subasić poradził sobie z tą próbą.

• Pjaca faulował Gurbanova i rzut wolny dla Azerbejdżanu z ok. 30 metrów od bramki Subasicia,

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Chorwatów, ale piłka została błyskawicznie wybita z pola karnego Azerbejdżanu.

• Ładnie wychodził na pozycję Pjaca, do którego chciał zagrywać piłkę Perisić, ale obrońca gospodarzy przeciął to podanie.

• Na strzał z dystansu z ok. 20 metrów zdecydował się Pjaca, ale był on niecelny.

• Azerbejdżan wyprowadzał kontrę, po tym jak Modrić stracił piłkę na połowie Azerów, ale nic z niej nie wyszło, bo piłkę przy linii bocznej stracił Gurbanov.

• Pierwsza okazja dla Chorwacji. Niepilnowany Mandżukić uderzył z okolic czternastego metra z pierwszej piłki, ale minimalnie obok słupka!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Perisicia, ale pewnie złapał piłkę Agayev.

• Ruddy Buquet dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Rozpoczęli Azerowie!

• Już po hymnach narodowych, teraz przywitanie obu drużyn, następnie losowanie i pierwszy gwizdek w meczu.

• Obie reprezentacje już na boisku, za chwilę hymny narodowe.

• Jak na Azerbejdżan i na te porę roku, bardzo przystępna temperatura do gry - 23 stopnie Celsjusza.

• Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu jest Francuz Ruddy Buquet,

• Nieobecny w szeregach Chorwatów jest dzisiaj Darjo Srna, który pauzuje za dwie żółte kartki otrzymane w starciu z Włochami. Na prawej obronie zastąpi go Simone Vrsaljko.

• Selekcjonerem Azerbejdżanu jest były reprezentant Chorwacji Igor Prosiniecki.

• W pierwszym meczu i jak na razie jedynym między tymi reprezentacjami, Chorwaci rozbili Azerów aż 6:0.

• W grupie H przewodzi Chorwacja z dorobkiem trzynastu punktów (jeden został decyzją UEFA za niewłaściwe zachowanie kibiców). Azerbejdżan jest piąty z dorobkiem czterech punktów, bez szans na awans. Jeśli Chorwaci wygrają dwa najbliższe mecze, a w innych meczach padną wyniki na ich korzyść, to za kilka dni mogą być już pewni awansu do ME 2016.

• Ławka rezerwowych Azerbejdżanu: A. Abdullayev, A. Rabishov, S. Agaev (GK), R. Allyev, T. Guliyev, E. Israfilov, E. Javarov, A. Mammadov (GK), V. Nadirov, P. Pashaev, A. Sadygov, J. Taghiyev.

• Dostępna jest też już wyjściowa jedenastka reprezentacji Azerbejdżanu, za chwilę podamy jej ławkę rezerwowych.

• Chorwacja - ławka rezerwowych: M. Brozović, M. Caktas, L. Kalinić (GK), N, Kalinić, M. Kovacić, A. Kramarić, M. Leovac, M. Lesković, D. Lovren, I. Olić, A. Rebić, I. Vargić (GK).

• Po lewej stronie widoczny jest już skład Chorwacji. Za chwilę podamy kto zasiądzie na ławce rezerwowych w chorwackiej reprezentacji.

• W oczekiwaniu na spotkanie, zapraszamy na jego zapowiedź. Jej autorem jest Bartosz Głąb.

• Witamy! Dziś rozpoczyna się siódma kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy, które w 2016 roku zostaną rozegrane we Francji. Na jej inaugurację Azerbejdżan zagra zmierzy się z Chorwacją (grupa H).