BATE Borysów

0

FC Porto

3

• Ten mecz pokazał różnicę kilku klas między tymi zespołami. Dopóki BATE potrafiło się szczelnie bronić, to jeszcze jakoś to w ich wykonaniu wyglądało. Kiedy jednak goście strzelili pierwszą bramkę, to wszystko się w ich grze posypało i przegrali ostatecznie trzema golami. Na pocieszenie pozostanie im jeszcze walka o miejsce w Lidze Europy. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• I właśnie teraz arbiter zakończył to spotkanie

• Dłużej teraz przy piłce są gospodarze, ale nie można powiedzieć, żeby przełożyło się to na choćby jedną dogodną sytuację

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Quintero wchodzi na boisko za Martineza

• Kapitalne prostopadłe podanie Hectora Herrery, po którym Tello wyszedł sam na z bramkarzem i świetnie wykończył tę akcję.

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Christian Tello, 3:0 dla gości!

• Zmiany w obu ekipach. Tello wchodzi za Quaresmę

• Inicjatywę już zupełnie przejęli goście. Padną kolejne bramki?

• Zmiana u gospodarzy. Karnitsky schodzi, wchodzi Baha

• Ładna akcja Porto, Brahimi podał w pole karne, na 11. metr do Herrery, ten przeciągnął piłkę do Martineza, a on wpakował ją do bramki. Piłkarze BATE wyglądali od momentu straty pierwszego gola na takich, którzy przede wszystkim nie chcą tracić kolejnych. Jak widać, nie udało im się

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jakcson Martinez!

• A. Volodko oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Żółtą kartką ukarany Yablonskiy

• Brahimi starał się uderzać na bramkę, ale został zablokowany

• Teraz Danilo zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale tym razem bramkarz nie miał najmniejszych problemów.

• Jeśli ktoś usnął w tracie tego spotkania (czemu się nie dziwimy) to stracił bardzo dużo! Hector Herrera otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał i w pięknym stylu pokonał bramkarza! Czy gospodarzy stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał Herrery!

• Gordeichuk spróbował indywidualnej akcji środkiem boiska, ale dość szybko jego zapędy ukrócili obrońcy Porto

• Kolejne dośrodkowanie Quaresmy z prawej strony, kolejne bardzo niedokładne

• Quaresma oddał strzał z dystansu, ale piłka dość daleko minęła bramkę BATE

• Torres spróbował ataku lewą stroną boiska, ale spokojnie zatrzymali go obrońcy gospodarzy

• Próba dośrodkowania z prawej strony boiska w wykonaniu Quaresmy, kompletnie nieudana. Od bramki grę wznowią gospodarze

• Sędzia gwiżdże, drugą połowę zaczynają goście

• To była bardzo kiepska pierwsza połowa. To znaczy, kiepska dla postronnego kibica. Trener BATE musi być zadowolony, gdyż jego zespół gra tak, jak od niego oczekiwał, czyli przede wszystkim bardzo dobrze i bezbłędnie w obronie. Porto jak dotąd nie znalazło sposobu, by zagrozić bramce gospodarzy. Zobaczymy, czy po przerwie się to zmieni.

• Porto wróciło do spokojnego, mozolnego wręcz budowania swoich akcji

• Martinez oddał strzał na bramkę, jednak nawet nie potrafił w nią trafić.

• Długo wymieniają podania piłkarze Porto, ale wciąż zupełnie nic z tego nie wynika. Nic, a nic

• Niewiele jak na razie dzieje się na boisku. Gospodarze, tak jak zapowiadał ich trener, bardzo mądrze bronią dostępu do bramki i goście nie potrafią im zagrozić

• Arbiter z Rumunii daje znak, gospodarze zaczynają od środka

• Piłkarze obu drużyn już wyszli na murawę, właśnie słyszymy hymn Ligi Mistrzów. Za chwilę zaczynamy!

• Dzięki temu Białorusini wciąż mają szansę na awans do fazy pucharowej. Muszą jednak pokonać dzisiaj Porto i w przyszłej kolejce Athletic, a do tego liczyć, że Szachtar w tym samym czasie będzie przegrywał. Troszkę tego dużo, ale dopóki piłka w grze...

• Białorusini w tej edycji Ligi Mistrzów nie mają łatwego życia. W dotychczasowych czterech rozegranych meczach stracili oni bowiem aż 19 goli (średnio więc prawie pięć na jedno spotkanie!), a strzelili zaledwie dwa. Z Porto przegrali w pierwszej kolejce 0:6, ale najgorzej było w ostatnich dwóch pojedynkach z Szachtarem. Najpierw BATE przegrało u siebie 0:7, następnie na wyjeździe 0:5. Co ciekawe i tak zdołał wygrać jedno spotkanie. Łupem białoruskiej ekipy padły wszystkie punkty w meczu z Athletikiem (2:1).

• A teraz BATE: Soroko, Polyakov, Aleksievich, Pavlov, Baga, Yakovlev, Signevich

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie rezerwowych. Na początek Porto: Fernández, Maicon, Neves, Quintero, Tello, Adrián López, Aboubakar

• Witamy! Zapraszamy na relację live z jednego z pierwszych spotkań piątej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. BATE Borysów podejmie FC Porto, a początek już za około 25 minut!