1

1 2 połowa

2 karne

• Tym samym kończymy dzisiejszy długi wieczór z niemiecką piłką. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje!

• Neuer podchodzi do karnego i trafia w poprzeczkę! Podopieczni Jurgena Kloppa w finale Pucharu Niemiec!

• To nie koniec karnych! Neuer broni strzał Hummelsa!

• Strzał Mario Goetzego broni Langerak! Borussia o krok od finału!

• Sebastian Kehl pewnie pokonuje Neuera! 2:0 dla Borussi!

• Xabi Alonso również przestrzela! Hiszpan także się poślizgnął!

• Gundogan na 1:0 w karnych!

• Fatalny strzał Niemca! Lahm poślizgnął się i mocno przestrzela!

• Rozpoczynamy konkurs jedenastek! Jako pierwszy do piłki podejdzie Lahm.

• Koniec drugiej połowy dogrywki. O tym, kto wejdzie do finału Pucharu Niemiec zadecydują rzuty karne.

• Arbiter główny dolicza 3 minuty.

• Lewandowski wraca na boisko.

• Przerwa w grze, na boisku leży Robert Lewandowski.

• Schweinsteiger mógł zakończyć mecz! Świetne dośrodkowanie Boatenga na głowę Niemca broni równie dobrze Langerak.

• Zaostrzyła się gra pod koniec drugiej połowy dogrywki. Peter Gagelmann zmuszony jest ukarać Benatię żółtą kartką.

• Koniec meczu dla Kevina Kampla. Za drugą żółtą kartkę schodzi on z boiska.

• Po zmianie stron, drugą część dogrywki rozpoczyna Bayern Monachium.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki, wynik pozostaje bez zmian - na tablicy świetlnej nadal 1:1.

• Brak komunikacji Benatii i Neuera po dośrodkowaniu Aubameyanga, lecz bez większych konsekwencji.

• Co za okazje Bayernu! Z najbliższej odległości do siatki rywala nie trafia Schweinsteiger, któremu idealnie na głowę z rzutu wolnego zagrał Xabi Alonso.

• Szarżującego Schweinsteigera nikt nie był w stanie zatrzymać. Jedynym sposobem był faul, za który Sokratis otrzymuje żółtą kartkę.

• Świetne zagranie Hummelsa z głębi pola w stronę Reusa, jednak Niemiec był na pozycji spalonej.

• W pierwszych minutach to Bayern sprawia wrażenie lepszego zespołu. Podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca zdecydowanie napierają na bramkę Langeraka.

• Ostatnią zmianę przeprowadza szkoleniowiec Borussi. Na boisko w miejsce Svena Bendera wpuszcza Sebastiana Kehla.

• Po krótkiej przerwie zawodnicy obu zespołów są już na swoich połowach. Od środka rozpoczynają piłkarze Borussi Dortmund.

• Koniec drugiej połowy, ale nie koniec meczu. Za chwilę na Alianz-Arena Peter Gagelmann rozpocznie dogrywkę.

• Bardzo zdecydowane wejście Xabiego Alonso, jednak za faul na Mkhitaryanie Hiszpan nie otrzymuje upomnienia.

• Żółta kartka dla Kevina Kampla za opóźnianie gry.

• Zaskakujące dośrodkowanie Weisera o mało co nie wylądowało w bramce strzeżonej przez Langeraka.

• Zbyt wcześnie na boisko powrócił Arjen Roben. Holender z grymasem bólu opuszcza murawę, a zastępuje go Mario Goetze.

• Na boisku z Polaków pozostaje już tylko Robert Lewandowski. Jurgen Klopp decyduje się ściągnąć Jakuba Błaszczykowskiego, a w jego miejsce wchodzi Kevin Kampl.

• Borussia znowu zaskakuje. Kolejny śmiały atak podopiecznych Kloppa. Stuprocentową szansę marnuje jednak Reus, którego strzał z największym trudem broni Neuer.

• Potężne uderzenie Mkhitaryana sprzed szesnastki! W wielkich tarapatach znalazł się bramkarz gospodarzy, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Szansa Borussi na drugiego gola, jednak Benatia przytomnie zagrywa głową do Neuera.

• Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, na boisku melduje się Schweinsteiger. Mecz zakończył Muller.

• Mamy wyrównanie! Zagranie Mkhitaryana wzdłuż pola karnego dochodzi do Aubameyanga, który wślizgiem umieszcza ją w siatce.

• Rozgrzewkę kończy Bastian Schweinsteiger, za chwilę zapewne ujrzymy go na boisku.

• Xabi Alonso fauluje taktycznie na wysokości 25. metra. Peter Gagelmann karze go za to żółtą kartką, lecz Hiszpan nawet nie protestuje.

• Odpowiedź Jurgena Kloppa jest natychmiastowa. W miejsce Kagawy wchodzi Mkhitaryan.

• Pep Guardiola decyduje się na pierwszą zmianę. Burzę braw otrzymuje Arjen Roben, który zmienia Thiago Alcantarę.

• Okres przestoju w grze, mamy sporo fauli, sporo przerw w grze.

• Bardzo ostre wejście Rafihny. Obrońca Bayernu za faul przy linii bocznej na Jakubie Błaszczykowskim otrzymuje żółty kartonik.

• Bayern dalej w natarciu. Tym razem bliski zdobycia bramki był Thiago Alcantara, który chciał wykorzystać zamieszanie w polu karnym i zaskoczyć golkipera gości, jednak Langerak broni jego strzał.

• Poprzeczka po strzale Lewandowskiego! Podanie Bernata do reprezentanta Polski stworzyło mu bramkową sytuację, lecz zbyt mocne uderzenie praktycznie zakończyło akcję.

• Faul Lewandowskiego na Sokratisie, ostatnie ostrzeżenie dla Polaka.

• Hummels ratuje Borussię przed stratą drugiej bramki. Za jego plecami już czaił się Robert Lewandowski.

• Świetna okazja Bayernu! Dwójkowa akcja Weisera i Mullera, jednak doświadczony napastnik myli się w stu procentowej sytuacji.

• Faul na wysokości 20. metra. Rzut wolny dla Borussi, przy piłce już Schmelzer oraz Reus.

• Czas na drugą połowę! Od środka rozpoczynają piłkarze Borussi.

• Piłkarze obu drużyn za chwilę wyjdą na boisko.

• Koniec pierwszej połowy. Poza bramką Roberta Lewandowskiego na boisku nie wydarzyło się praktycznie nic. Piłkarze Borussi muszą w drugiej odsłonie zdecydowanie zmienić swoją postawę, jeżeli chcą myśleć o finale Pucharu Niemiec.

• Lewandowski jeszcze przed gwizdkiem próbuje zaskoczyć wysuniętego Langeraka, jednak nie trafia w bramkę.

• Na 5 minut przed przerwą zawodnicy obu zespołów starają się dokończyć w niezmienionym rezultacie. Ataki są przeprowadzone bardzo nieśmiało.

• Dortmundczycy wreszcie podchodzą bliżej pola karnego monachijczyków, rozpoczynają pressing na wysokości 20. metra.

• Niemoc przy wyprowadzaniu ataków zawodników Jurgena Kloppa coraz wyraźniej daje o sobie znać.

• Robert Lewandowski! Strata Kagawy pod bramką Manuela Neuera rozpoczęła kontratak Bawarczyków. Podanie przez całe boisko trafiło do kapitana reprezentacji Polski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Langerakiem. Jego pierwszy strzał trafia w słupek, jednak dobicie z ostrego kąta znajduje drogę do bramki i mamy 1:0!

• Lina defensywna dortmundczyków jest bardzo szczelna, podopieczni Jurgena Kloppa podwajają krycie i starają się przerywać ataki zawodników Bayernu, licząc jednocześnie na kontratak.

• Wycofanie z rzutu rożnego do Rafinhi, futbolówka trafia wprost na głowę Benatii, lecz Marokańczyk mocno się myli w tej sytuacji.

• Piłkarze Borussi bronią się całą jedenastką na własnej połowie, monachijczycy wymieniają między sobą wiele podań.

• Problemy w obronie Borussi, po indywidualnej akcji Roberta Lewandowskiego piłka wychodzi na rzut rożny.

• Pierwszy strzał monachijczyków. Niekryty Muller uderza głową po dośrodkowaniu Alonso z rzutu rożnego, ale jego strzał przechodzi obok bramki.

• Podopieczni Pepa Guardioli chcą za wszelką cenę wciągnąć dortmundczyków na własną połowę.

• Błąd w linii defensywnej Bawarczyków starał się szybko wykorzystać Gundogan. Jego przerzut przez całe boisko okazał się jednak za silny dla Durma i futbolówka wychodzi za boisko.

• Dośrodkowanie Bernata z lewej części boiska, jednak Weiser nie dochodzi do piłki.

• Zawodnicy Bayernu cierpliwie budują swoją akcję na własnej połowie.

• Pierwszy rzut rożny dla monachijczyków, obrońcy Borussi przerywają indywidualną akcję Thomasa Mullera.

• Błąd w szykach defensywnych Borussi, jednak bez konsekwencji dla podopiecznych Jurgena Kloppa.

• Wreszcie rozpoczynamy spotkanie! Od środka zawodnicy Bayernu Monachium.

• Mecz rozpocznie się z opóźnieniem, zawodnicy obu zespołów jeszcze w tunelu prowadzącym na boisko.

• Zostało mniej niż pół godziny do rozpoczęcia spotkania!

• Ławka rezerwowych Borussi: Alomerovic, Subotic, Kehl, Mkhitaryan, Ramos, Kampl, Ginter.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Reina, Dante, Robben, Pizarro, Götze, Rode, Schweinsteiger

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Peter Gagelmann. Co ciekawe, Niemiec prowadził ubiegłoroczny finał tych rozgrywek, w którym uczestniczyły obie dzisiejsze drużyny. Do zwycięstwa tamtego spotkania Bayernowi potrzebna była dogrywka. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Arjen Robben oraz Thomas Muller, a barwy Borussi reprezentował jeszcze Robert Lewandowski.

• Podopieczni Pepa Guardioli w miniony weekend zapewnili sobie jubileuszowy, 25. w historii klubu tytuł mistrza Niemiec. Wszystko za sprawą wyniku, jaki padł na stadionie w Monchengladbach – Borussia wygrała 1:0 z Wolfsburgiem, a „Bawarczycy” z kolei pokonali Herthę Berlin, przez co „Wilki” już z pewnością nie przeskoczą monachijczyków.

• Sobotnie zwycięstwo dortmundczyków z Eintrachtem Frankfurt przybliżyło ich do europejskich pucharów w następnym sezonie, co jeszcze dwa miesiące temu wydawało się niewykonalne.

• Dla Jurgena Kloppa to będzie ostatni „Der Klassiker”. Szkoleniowiec Borussi Dortmund po sezonie odchodzi z klubu, w którym spędził sześć sezonów. 47-latek nie przeżywa najlepszych chwil w obecnej kampanii. BVB było blisko spadku z Bundesligi, jednak odbił się od dna i obecnie zajmuje 8. lokatę.

• Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia relacji live z meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund, który rozpocznie się już niebawem!

• Bayern – Borussia LIVE!

Der Klassiker już w półfinale DFB Pokal. Znów "Lewy" kontra "Kuba"

We wtorkowy wieczór dojdzie do czwartego w tym sezonie starcia Bayernu z Borussią Dortmund. Świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec będą chcieli sięgnąć po dublet, ale puchar to także ostatnia szansa dla Juergena Kloppa na efektowne pożegnanie się z klubem.

Robert Lewandowski zapewnił Bayernowi zwycięstwo z Borussią

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści baybor na numer 72355 (koszt 2,46 zł).