Bayern Monachium

2

VfL Wolfsburg

1

• Koniec spotkania. Bayern Monachium pokonuje u siebie Vfl Wolfsburg 2:1. Mimo wszystko słowa uznania dla zespołu gości, którzy postawili dzisiaj trudne warunki.

• Doliczono 3 minuty.

• Bardzo aktywny dziś Robben! Wychodzi sam na sam, huknął lewą nogą, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce!

• W miejsce młodziutkiego Gaudino wchodzi na końcowe minuty Hoejbjerg.

• Bernat wrzucał z lewej strony, ale obrońcy Wilków dobrze interweniują.

• Błąd arbitra podziałał na Wolfsburg kojąco i to oni teraz ruszyli do ataki! Nie zostało im za wiele czasu!

• Ale błąd arbitra! Rode trafia do bramki, stadion eksploduje radością, strzelec także, ale nagle okazuje się, że był spalony. Jak jednak pokazały powtórki - spalonego nie było!

• Nieprawdopodobna sytuacja! Powinno być 2:2! Podobny kiks do Daniela Sikorskiego, który niegdyś w barwach warszawskiej Polonii nie trafił do pustej bramki! Malanda dostał świetną piłkę, uderzył, po nodze Neuera piłka odbiła się od poprzeczki, pozostało mu już tylko dobić piłkę do pustej bramki, ale był chyba zbyt bardzo zaskoczony, że piłka znajduje się po jego nogami i uderzył obok bramki!

• Żegnamy z boiska Lewego! W jego miejsce wszedł Rode

• 15 minut do końca. Czy Bayern utrzyma korzystny wynik czy może Wilki zdążą wyrównać stan meczu?!

• Shaqiri oczywiście zmienił parę minut temu Goetze.

• Shaqiri traci piłkę w głupi sposób - kontra Wilków, ale Caligiuriego świetnie zatrzymuje Alaba!

• Kolejna zmiana w tym spotkaniu. W miejsce Gustavo pojawia się na placu gry Malanda.

• Strzał Alaby z rzutu wolnego prosto w bramkarza.

• Kartka dla Gustavo za faul na Lewym.

• Caligiuri doszedł do strzału po wrzutce, ale piłka przez jego kontaktem zrobiła kozioł i nic z tej sytuacji nie wyszło, piłka praktycznie podana bramkarzowi.

• Wolfsburg walczy o korzystny rezultat, defensorzy Bayernu spisują się dobrze, czego nie można powiedzieć o bramkarzu. Neuer dzisiaj nie rozgrywa zbyt pewnych zawodów.

• Na trybunach obecny jest także selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew.

• Świetna interwencja Bernata! De Bruyne dostał prostopadłą piłkę, Neuer wyszedł, ale minął się z piłką, na szczęście Bernat miał wszystko pod kontrolą.

• Caligiuri w miejsce Vieirinhi.

• Blokowany Arnold w polu karnym, ale mimo wszystko był na spalonym.

• Powinna być bramka dla Bayernu! Lewandowski dostał świetne podanie i w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem gości!

• Bayern lekko zaskoczony i powoli wydaję się, że dochodzi do siebie. Bramka dla Wolfsburga - marzenie!

• Cóż za bramka Olicia! Chorwat uderzył z linii pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki!

• GOOOOL! 2:1! ALEŻ BRAMKA!

• Bayern prowadzi grę i nie zanosi się na to, aby rywale podjęli w ogóle walkę.

• W przerwie nastąpiła jedna zmiana w zespole gości. Za Hunta wszedł Arnold.

• Świetny początek drugiej połowy przez Bayern! Robben przejął piłkę w środku pola, popędził z kontrą, zagrał na jeden kontakt z Lewandowskim i Muellerem, wpadł w pole karne i podwyższył prowadzenie!

• GOOOL! ROBBEN!

• Wracamy po 15 minutowej przerwie. Od środka Bayern.

• Koniec pierwszej części gry. Pierwsze 15 minut to lepsza postawa gości, ale jednak potem przewaga Bayernu rosła. Wracamy za 15 minut.

• Zbyt mocna piłka od Muellera do Lewandowskiego.

• Robben krótko rozegrał rzut rożny, wrzutka, Wilki wybijają i znowu mamy korner.

• Robben z rzutu rożnego, ale piłka zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

• Dośrodkowanie Lahma zablokowane i mamy kolejny korner.

• Świetna akcja Bayernu! Robben na prawej stronie zwiódł obrońcę, podał płasko wzdłuż bramki, Mueller dołożył nogę i piłka wpadła do siatki!

• GOOL! MUELLER!

• Bayern całkowicie przejął inicjatywę. Wilki jak na razie umiejętnie się bronią.

• Znowu przed szansą Lewy! Uderzył w bardzo ciekawy sposób w stylu karate, ale uderzył prosto w bramkarza!

• Uderzenie Muellera wypluł Gruen - przed szansą do dobitki stanął Lewandowski, ale zbyt długo przyjmował piłkę i bramkarz wyłuskał mu piłkę spod nóg!

• Tym razem Robben na spalonym.

• Bardzo nudne spotkanie oglądamy w Monachium. Bayern atakuje, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

• Bayern utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Wilki póki co dobrze prezentują się w defensywie.

• Lewandowski bardzo ładnie zagrał do Muellera, ten próbował dośrodkowywać, ale jego wrzutka zablokowana.

• Potężny strzał Robbena, ale dobrze spisuję się Gruen!

• Ale błąd Neuera! Podał zbyt krótko - Vieirinha popędził na bramkę, ale zamiast strzelać wolał podawać i cała akcja spełzła na niczym....

• Goetze zagrywał prostopadle do Lewandowskiego, ten źle przyjął sobie piłkę i ubiegł go bramkarz.

• Lahm do Muellera, ten miał ostry kąt do bramki, ale mimo to postanowił uderzyć - trafił prosto w bramkarza.

• Jung centrował z prawego skrzydła, Lahm wybija głową.

• Gra Bayernu wygląda na razie bardzo źle. To Wolfsburg póki co lepiej się pokazuje.

• De Bruyne wrzucał z rzutu rożnego w pole karne, ostra walka o piłkę i ostatecznie Neuer faulowany.

• Póki co piłka toczy się w środku boiska. Jedni jak i drudzy nie chcą za bardzo się otworzyć.

• Lewandowski na spalonym.

• Dośrodkowanie Robbena z rzutu wolnego, ale zbyt krótkie i defensorzy Wolfsburga wybijają.

• Początek spotkania! Od środka goście.

• Piłkarze wciąż na środku murawy. Było kilka oficjalnych wystąpień ze względu, że to inauguracja kolejnego sezonu Bundesligi.

• Piłkarze już na środku murawy. Przywitanie, losowanie i zaczynamy!

• Trybuny zapełnione do ostatniego miejsca.

• Spiker czyta składy, przy nazwisku Roberta Lewandowskiego zrobiła się wielka wrzawa.

• Pozostało 5 minut do rozpoczęcia meczu. Kto waszym zdaniu sięgnie w tym pojedynku po trzy punkty? A może padnie remis?

• Z kolei w drużynie Wolfsburga nie zobaczymy Christiana Traescha, Patricka Ochsa oraz Ivana Perisicia

• W tym spotkaniu zarówno po jednej jak i po drugiej stronie zabraknie kilku kluczowych graczy. W drużynie Bayernu nie zobaczymy Jeroma Boatenga, który pauzuje za czerwoną kartkę z tamtego sezonu oraz kontuzjowanych Rafinhy, Javiego Martineza, Bastiana Schweinsteigera i Thiago Alcantary.

• Obydwie drużyny rozegrały w ostatni weekend pierwsze mecze w Pucharze Niemiec. Bayern, który broni zdobytego w maju pucharu wygrał bez problemu z Preussen Muenster 4:1, a warto wspomnieć, że Robert Lewandowski zmarnował w tym spotkaniu rzut karny. Natomiast Wolfsburg musiał swoje spotkanie rozstrzygać właśnie w konkursie jedenastek. Ostatecznie podopiecznym Dietera Heckinga udało się wyeliminować beniaminka 2. Bundesligi SV Darmstadt.

• Rezerwowi Wolfsburga: Drewes, Klose, Caligiuri, Dost, Malanda, Schäfer, Arnold

• Rezerwowi Bayernu: Reina, Scholl, Rode, Shaqiri, Højbjerg, Green, Pizarro

• Ciekawym może wydawać się fakt, że podczas okresu przygotowawczego przed najbliższym sezonem obydwa kluby spotkały się ze sobą w finale towarzyskiego turnieju Telekom-Cup. Bayern wygrał pewnie to spotkanie 3:0, a należy pamiętać, że w składzie drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę nie było kilku istotnych piłkarzy, którzy wypoczywali po mundialu.

• Podczas okienka transferowego obydwa kluby dokonały ciekawych transferów. Nie licząc odejścia Toniego Krossa do Realu Madryt, to żaden z kluczowych piłkarzy nie opuścił ani Bayernu, ani Wolfburga.

• W pierwszym składzie Bawarczyków zobaczymy dziś naszego reprezentanta kraju, Roberta Lewandowskiego! Lewy wczoraj obchodził swoje urodziny i na pewno największym prezentem byłaby dla niego zdobyta bramka i przede wszystkim trzy punkty.

• W poprzednim sezonie Bawarczycy odnieśli dwa zwycięstwa nad drużyną z północy Niemiec. W 7. kolejce na Alianz Arenie Bayern wygrał 1:0 po bramce Thomasa Muellera. Z kolei starcie z rundy wiosennej na pewno zapadło głęboko w pamięci graczy Wolfsburga, gdyż kibice zebrani na stadionie byli świadkami sromotnej porażki swojej drużyny, która uległa późniejszemu mistrzowi Niemiec aż 1:6, a bramki w tym spotkaniu zdobywali: Thomas Mueller i Mario Mandzukić po dwie oraz Xherdan Shaqiri i Franck Ribery dla Bayernu, a honorowe trafienie dla Wolfsburga należało do Naldo.

• Już za 45 zainaugurujemy rozgrywki niemieckiej Bundesligi. Mistrz Niemiec, Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie Vfl Wolfsburg.