Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału, pierwszy mecz

Lech Poznań

1

• Andrzej Kotłowski za Piotra Wojtasiaka.

• Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy!

• Czy Błękitni sprawią kolejną sensację i awansują do finału Pucharu Polski? Lecha w rewanżu czeka ciężkie zadanie.

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Zuara Sadajewa!

• Boczny obrońca Błękitnych Stargard Szczeciński wpadł w pole karne i pokarał Jasmina Buricia płaskim strzałem po krótkim słupku!

• GOOOL!!! KOSAKIEWICZ!!!

• Sebastian Inczewski za Roberta Gajdę.

• Końcowe 10 minut. Błękitni podnieśli ciśnienie swoim kibicom, ponieważ niepewnie rozgrywali z wykorzystaniem własnego bramkarza.

• Vojo Ubiparip za Szymona Pawłowskiego.

• W międzyczasie Zaur Sadajew główkował po wrzutce z rzutu wolnego w rękawice Marka Ufnala. Celne uderzenie do statystyk.

• Kosakiewicz niemalże idealnie zagrywał w pole karne, ale jego kolega z drużyny minimalnie minął się z futbolówką! To byłaby trzecia bramka dla gospodarzy!

• Burić pewnie obronił strzał Gajdy z dystansu.

• Po dośrodkowaniu Douglasa głową uderzył Sadajew, ale pewnie interweniował Ufnal.

• Futbolówka wybita z okolic linii bramkowej Błękitnych. Zamieszanie rozpoczęło się po rzucie rożnym.

• Patryk Baranowski za Radosława Wiśniewskiego.

• Szymon Drewniak za Karola Linetty'ego.

• Na murawie jest kompletne zamieszanie. Sędzia nie potrafi okiełznać całego zamieszania! Zawodnik Błękitnych leży przez dłuższy czas na murawie, a nikt na to nie reaguje.

• Jeszcze jeden kartonik dla Ufnal!

• Robert Gajda także otrzymuje "żółtko".

• Zuar Sadajew zostaje ukarany żółtą kartką.

• Tomasz Kędziora za Kebbę Ceesaya.

• Ponownie Tomasz Pustelnik i ponownie po rzucie rożnym! Dośrodkowanie spadło na drugi słupek i tym razem defensor strzelił głową od poprzeczki do bramki Lecha Poznań!

• GOOOL!!! PUSTELNIK!!!

• Zmieniła się sytuacja na trybunach. Teraz skandują kibice Lecha: "My chcemy gola, Kolejorzy my chcemy gola!". Świetna atmosfera w Stargradzie!

• Goście próbowali odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Dawid Kownacki uderzył prosto w ręce Marka Ufnala.

• Wawszczyk dośrodkowuje w kierunku bramki. Burić piąstkuje piłkę w aut.

• Douglas fauluje Gajdę przy narożniku pola karnego Lecha. Rzut wolny dla gospodarzy.

• "Jeszcze jeden, jeszcze jeden!" skandują kibice gospodarzy, a na bramkę Lecha suną kolejne ataki.

• Ależ teraz do ataku wzięli się Błękitni! Przed momentem na bramkę rywali próbował uderzać Kosakiewicz, ale tym razem zwyciężyli obrońcy poznańskiego Lecha.

• Tomasz Pustelnik doprowadził do remisu! W zamieszaniu po rzucie rożnym zachował się przytomnie i huknął z powietrza do bramki Jasmina Buricia!

• Poznaniacy nie śpieszą się w tym meczu. Z wielkim spokojem rozgrywają piłkę z ataków pozycyjnych, które są szybko przerywane przez rywali.

• Poprawiła się pogoda w Stargradzie. Piłkarze grają teraz w słonecznej pogodzie.

• Gospodarze wznawiali od rzutu rożnego. Jednak nie dało im to żadnych korzyści. Poznaniacy zdołali oddalić zagrożenie.

• Dawid Kownacki zbiegł z lewego skrzydła do środka pola i strzelił pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką.

• Fadecki podawał do Kosakiewicza, ale ten nie zdołał dobiec do piłki. Po chwili znowu zaatakowali Błękitni, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Od bramki wznowił Jasmin Burić.

• Błękitni Stargard Szczeciński ruszyli do frontalnego ataku po powrocie z szatni. Jedną z akcji przerwał po profesorsku Marcin Kamiński.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Lech Poznań!

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy Lech prowadzi 1-0, ale różnicy dwóch poziomów ligowych między tymi zespołami aż takiej nie widać. Wracamy za kwadrans.

• Mamy kolejną kartkę. Tym razem dla Kadara.

• Końcówka pierwszej połowy. Nic nie wskazuje na to, aby wynik miał ulec zmianie.

• Niepilnowany Sadajew otrzymał piłkę, ale okazało się, że jest na spalonym.

• Pawłowski na spalonym.

• Formella centrował w pole karne, Kownacki przedłużył nogą do Sadajewa, który uderzył obok bramki!

• Błękitni mimo, że przegrywają grają dość odważnie i w ostatnich minutach przejęli inicjatywę.

• Faulowany Gajda - będzie rzut wolny i zapewne wrzutka w pole karne Lecha.

• Formella z rzutu rożnego w pole karne - sytuację wyjaśnił Wojtasiak.

• Kartka dla Kosakiewicza za faul na Kownackim.

• Na trybunach są też fani Lecha, którzy głośno dopingują swój zespół.

• Zbyt mocne podanie Wojtasiaka do Fadeckiego.

• Kolejny korner dla Błękitnych, wybicie za szesnastkę, do strzału doszedł Wawszczyk, uderzył po rykoszecie i kolejny róg.

• Dośrodkowanie w pole karne Lecha, lekkie zamieszanie, ale jeden z gospodarzy był na spalonym.

• Kolejne przewinienie Sadajewa, który zaczyna grać coraz ostrzej.

• Wawszczyk pada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego! Jęk zawodu na trybunach!

• Bardzo słabo wykonany rzut rożny przez Formelle i Błękitni rozpoczynają swoją akcję.

• Rzut wolny dla gospodarzy zza pola karnego. Kartka dla Kamińskiego. Do piłki podszedł Fadecki ale uderzył prosto w mur.

• Lech kontroluje przebieg gry.

• Wielki spokój Sadajewa w polu karnym, który po błędzie w kryciu Liśkiewicza wyprowadził Lecha na prowadzenie.

• GOOOL! 0-1!

• Fatalna pogoda w Stargardzie. Pada deszcz ze śniegiem a do tego bardzo mocno wieje.

• Centra w pole karne Ceesaya do Sadajewa, ale ten faulował w ataku.

• Wawszczyk z rzutu rożnego - ponownie wybija Kamiński.

• Wrzutka Wiśniewskiego zablokowana przez Kamińskiego. Mamy korner.

• Początek piłkarskiego święta w Stargardzie! Od środka Błękitni.

• Piłkarze wychodzą już na murawę.

• Rezerwowi Błękitnych: Budnik, Baranowski, Zdunek, Inczewski, Zieliński, Kotlowski, Więcek.

• Rezerwowi Lecha: Gostomski, Kędziora, Wilusz, Drewniak, Holman, Sanocki, Ubiparip.

• W Stargardzie nie ma gwiazd, ani nazwisk, które wzbudzałyby postrach gdziekolwiek indziej niż przy ulicy Kałuży w Krakowie. Jedynym zawodnikiem, który może pochwalić się ekstraklasową przeszłością jest Radosław Wiśniewski. 22-latek trzy lata grał w barwach Pogoni Szczecin.

• W Stargardzie mimo kiepskiej pogody dzisiaj prawdziwe piłkarskie święto. Spotkanie swoich ulubieńców na stadionie obejrzy komplet widzów.

• Jedną z pułapek czyhających na poznański zespół mogła być stosunkowo mała znajomość zarówno zawodników Błękitnych, jak i samego Stargardu Szczecińskiego. Dzisiejsi gospodarze, dzielnie walcząc w drugoligowych bojach, na co dzień nie zwracają na siebie uwagi ani mediów, ani piłkarskich obserwatorów.

• Drużyna z Poznania od listopada 2013 roku zmaga się z niepokojącym problemem. Lechici od tej pory nie umieją wygrać spotkania odbywającego się bezpośrednio po przerwie na reprezentację. Przed dzisiejszym meczem zawodnicy są bardzo zmotywowani, aby przerwać tę serię. Na ich niekorzyść może jednak ponownie zadziałać zmęczenie spowodowane obowiązkami gry dla własnego kraju. Aż 12 podopiecznych Macieja Skorży znalazło się w kadrach swoich państw. W meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy zagrali Tamas Kadar, Kasper Hamalainen i Paulus Arajuuri. Dariusz Formella i Tomasz Kędziora dołożyli natomiast swoją cegiełkę w pokonaniu Niemców podczas Pucharu Czterech Narodów.

• Dzisiejsi gospodarze ostatni raz gościli u siebie Lecha Poznań prawie 48 lat temu. Poprzedni mecz między tymi drużynami, mający miejsce w czerwcu 1967 roku, zakończył się bezbramkowym remisem. Oba zespoły grały wtedy w 3 lidze.

• Witam serdecznie na relacji live z pierwszego z dwóch dzisiejszych spotkań w ramach 1/2 Pucharu Polski, gdzie drugoligowi Błękitni Stargard Szczeciński podejmą Lecha Poznań. Na wspólnie spędzone popołudnie zaprasza, Bartosz Czekała.