Borussia Dortmund

1

Arsenal Londyn

1

• Koniec spotkania! Borussia Dortmund remisuje na własnym boisku z Arsenalem Londyn 1:1, choć wydawało się, że zasłużyła na trzy punkty. Za uwagę dziękuje Jacek Czaplewski.

• Kartka dla Bendera.

• Goetze w pole karne do Zidana. Strzał zablokowany!

• Cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Uwaga! Subotic dośrodkowuje do Lewandowskiego, ten jest bliski zdobycia drugiej bramki dla Borussii, ale wcześniej piłkę sprzątnął mu sprzed nóg Szczęsny!

• Piszczek

• I mamy wyrównanie! Z rzutu wolnego lewą nogą dokręcał Schmelzer, piłka spadła na trzydziesty metr pod nogi Perisicia, który fantastycznym strzałem w okienko pokonuje bezradnego Szczęsnego!

• GOOOOOOOOOOOOOL! PRZEPIĘKNE TRAFIENIE PERISICIA!

• Andre Santos za Gervinho. Limit zmian w obu drużynach wykorzystany.

• Opuszcza także boisko strzelec jedynego gola w tym meczu. Van Persiego zmienia Chamakh.

• Kagawa schodzi, a w jego miejsce Zidan.

• Perisic łamie do środka, odgrywa do ustawionego na szesnastce Goetze, ale ten uderza obok prawego słupka!

• Szczęsny ratuje zespół przed utratą bramki! Po dośrodkowaniu z kornera futbolówka znajduje się pod nogami Suboticia, który oddaje momentalnie strzał, ale wprost w ofiarnie interweniującego Szczęsnego!

• Atakują gospodarze. Z rożnego krótko do Kuby zagrał Goetze. Strzał naszego reprezentanta zablokowany.

• Kuba uderza z dystansu po rozegranym stałym fragmencie gry. Bardzo niecelnie...

• Van Persie złapany na spalonym.

• Pozostał nam ostatni kwadrans spotkania. Gospodarze cały czas w natarciu, czy uda im się rozmontować nieźle spisującą się defensywę Arsenalu?

• Frimpong w miejsce Walcotta.

• Schmelzer ukarany żółtą kartką.

• W roli głównej polscy zawodnicy! Na własnej połowie przejął futbolówkę Kuba, który przemknął z nią kilkanaście metrów, odegrał do oskrzydlającego akcję Piszczka, który z kolei wrzucił w kierunku Lewandowskiego. "Lewy" nie zdołał jednak zamknąć akcji.

• Odważne wyjście z bramki Szczęsnego, który ze spokojem wybija piłkę daleko przed siebie.

• Od dobrych kilku minut w posiadaniu piłki praktycznie tylko gospodarze, ale z ich akcji ofensywnych niewiele wynika.

• I pojawia się też zapowiadany Błaszczykowski, który wszedł za Kehla.

• Perisic za Großkreutza.

• Goetze! Dryblingiem mija w polu karnym dwóch rywali, ale ostatecznie traci piłkę. Była okazja do wyrównania!

• A zaraz na boisku pojawi się Błaszczykowski!

• Duże zamieszanie pod szesnastką Arsenalu! Strzelał Piszczek, Goetze i Bender. Po wszystkich próbach futbolówka zatrzymywała się na blokujących obrońcach.

• Lewy Lewandowski próbuje kopnąć z dwudziestego metra, lecz zostaje zablokowany.

• Arteta już chyba trzeci raz trafia w mur z rzutu wolnego.

• Hummels inteligentnie w kierunku Goetze. Akcję przerywa Sagna.

• I momentalna odpowiedź Borussii. Schmelzer wprost w dobrze ustawionego Szczęsnego.

• A tymczasem ni z tego ni z owego okazja dla Arsenalu! Potknął się Subotic, piłkę przejął Gervinho, jednak kolejny raz zatrzymał go wychodzący z bramki Weidenfeller!

• Przesuwa się do przodu Hummels, który starał się zagrać do Lewandowskiego. Nieprecyzyjnie...

• Goetze z rożnego na głowę Hummelsa, który dosłownie skasował Artetę. Gwizdy na trybunach, sędzia przyznaje rzut wolny dla gości.

• Lewandowski umiejętnie wywalczył korner, po tym jak spod nóg piłkę wybił Sagna.

• Po raz drugi w odstępie dwóch minut w roli głównej Walcott. Anglik przesadził jednak z tak mocnym strzałem. Wysoko nad bramką.

• Okazja dla Borussii! Goetze do nabiegającego Schmelzera, a ten minimalnie uderza nad poprzeczką!

• Kolejna głupia strata gospodarzy mogła skończyć się podobnie jak w pierwszej połowie, czyli utratą bramki. Tym razem Walcott -na szczęście Goetze, który popełnił błąd - niecelnie przymierzył w piłkę.

• Kombinacyjna akcja dortmundczyków zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Piszczka.

• Persie

• Brawa otrzymuje Kehl za czysty odbiór piłki Benayounowi.

• Na ofsajdzie złapany Lewandowski, a chwilę wcześniej zablokowany strzał Kagawy z okolicy szesnastego metru.

• Großkreutz nabija Sagnę i aut na wysokości pola karnego Arsenalu, po którym Kagawa znowu niedokładnie odgrywa do Piszczka.

• Kagawa schodzi do środka, jednak zostaje powstrzymany przez Gibbsa.

• W swoim stylu zapędził się na prawym skrzydle Piszczek. Dogrywa w kierunku Großkreutza, który był jednak spóźniony i musiał gonić piłkę.

• I od środka rozpoczęli gospodarze! Czy uda im się odmienić losy tego spotkania?

• Zawodnicy obu zespołów pojawiają się już na murawie. Witają ich brawa.

• Kagawa Za chwilę początek drugiej części. Czekamy na błysk Kagawy.

• Koniec pierwszej odsłony! Borussia była lepszym zespołem przez pierwszy kwadrans, stworzyła sobie niezłe sytuacje bramkowe, lecz do szatni w lepszych humorach schodzą zawodnicy Arsenalu.

• Jeszcze próbuje odpowiedzieć przed przerwą BVB! Kagawa na lewo do Großkreutza, ale ten niezbyt dokładnie wrzuca do Lewandowskiego.

• Fatalna strata w środku pola Kehla, piłkę przejmują goście. Zagranie na czystą pozycję do van Persiego, który mocnym strzałem nie daje szans na skuteczną obronę bramkarzowi Borussii!

• GOOOOOL! VAN PERSIE WYPROWADZA GOŚCI NA PROWADZENIE!

• Goetze tym razem za mocno odgrywa do wbiegającego w szesnastkę Piszczka. Wcześniej świetnym przeglądem pola popisał się Hummels.

• Rozpędza się Gervinho, jednak był osamotniony i ostatecznie stracił futbolówkę na rzecz powracającego Bendera.

• Akcja Polaków. Piszczek wrzuca na głowę Lewandowskiego i broni Szczęsny.

• Dośrodkowanie z prawej strony Kagawy do Lewandowskiego. Górą po raz kolejny Szczęsny.

• Jeśli chodzi o posiadanie piłki na razie przeważają nieznacznie "Kanonierzy".

• Bardzo groźnie pod bramką Borusssii! Benayoun idealnie zagrywa do van Persiego, który mocnym strzałem z lewej nogi próbuje zaskoczyć Weidenfellera. Bramkarz mistrzów Niemiec wybija piłkę na róg!

• Gibbs nabija rękę jednego z przeciwników i sygnalizuje sędziemu, że powinien podyktować rzut karny, Gwizdek arbitra milczy.

• Ofensywne podłączenie się Piszczka. Prawy obrońca wrzuca w pole karne, ale tam najwyżej wyskakuje Mertesacker.

• Subotic znakomicie zastawia futbolówkę nie dając do niej dojść van Persiemu.

• Świetne techniczne odegranie Goetze do Lewandowskiego, ten przepuszcza piłkę do Kagawy. Japoński skrzydłowy dojechał z nią wręcz do końcowej linii i dośrodkował na głowę "Lewego". Szybszy był Szczęsny.

• Goetze na spalonym. Większość pułapek ofsajdowym, które przygotowują goście okazuje się skuteczna.

• Kehl nadepnął na nogę Artety, jednak wolny został przyznany jeszcze na połowie Arsenalu.

• Borussia miała rzut rożny, który wywalczył Lewandowski. Po rogu w walce powietrznej zderzył się Koscielny z Hummelsem. Nasz niedoszły reprezentant kraju zwija się z bólu i potrzebuje pomocy medycznej.

• Błąd Kehla, który traci piłkę w środkowej strefie. Goście szybko przemknęli lewym skrzydłem. Walcott zatańczył z futbolówką, ale odebrał mu ją Hummels.

• Chwila przerwy w grze. Van Persi zgubił frotkę. Na szczęście zainterweniował sędzia techniczny :)

• Arteta dobrze dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale na posterunku był piąstkujący Weidenfeller. Chwilę potem z kontratakiem wyszli dortmundczycy. Piłka po strzale Großkreutza mija o kilka metrów bramkę.

• Weidenfeller naciskany przez van Persiego wybija piłkę w aut. Przedtem zwycięsko z pojedynku z Gervinho wyszedł Piszczek.

• Kwadrans spotkania już za nami. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim "Lewy". Jest bardzo aktywny, pokazuje się na pozycji, ale i sam bierze na siebie ciężar rozgrywania piłki. Na tablicy świetlnej jeszcze bezbramkowy remis, choć gospodarze i goście stworzyli po jednej stuprocentowej okazji.

• LEWANDOWSKI!!! Kapitalne zagranie do naszego napastnika, który próbuje zwodem mijać Szczęsnego. Ta sztuka mu się udaje i gdy wydawało się, że piłka trafi do siatki, to w ostatniej chwili wybił ją interweniujący na linii Sagna!

• Hummels miękko do Goetze, jednak ten został złapany na ofsajdzie.

• Robi nam się świetny mecz! Długie zagranie w kierunku Kagawy, który nie był na pozycji spalonej. Japończyk gasi futbolówkę klatką piersiową, ale uderza niecelnie!

• I w roli głównej znowu Lewandowski. Wrzuca w pole karne, a piłkę wyłapuje kolega z reprezentacji, tyle że nie Piszczek, a Szczęsny.

• Tym razem Lewandowski zszedł do boku, dokładnie dośrodkował do Goetze, a reprezentant Niemiec próbował jeszcze uruchomić jednego z kolegów na prawym skrzydle. Podanie przecina Koscielny.

• Równie szybko i niebezpiecznie odpowiedzieli dortmundczycy! Lewandowski odegrał do Großkreutza, który z kilku metrów fatalnie przymierzył w futbolówkę i ta zamiast wylądować w siatce, poleciała wysoko w trybuny!

• Gervinho! Pierwsza groźna sytuacja gości, której nie potrafił wykończyć czarnoskóry piłkarz rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej!

• Wenger ogląda poczynania swoich zawodników z wysokości trybun. Na razie spokojny początek z obu stron.

• Pierwsza długa piłka zagrana w kierunku Lewandowskiego. Ze spokojem łapie ją jednak Szczęsny.

• Przedzierał się na lewej flance Gervinho, ale wyjechał z piłką za linię boczną. Od autu wznowił grę Piszczek.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli goście. Czekamy na wielki spektakl na Signal Iduna Park.

• Przywitanie obu kapitanów: Po stronie gospodarzy Sebastian Kehl, a u gości opaskę kapitańską przyodział Robin van Persie.

• Fani Borussii przygotowali okazałą oprawę z sektorówką przedstawiającą flagę Niemiec w koronie.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się właśnie na murawie. Za chwilę odsłuchamy hymnu Ligi Mistrzów!

• Mniej niż kwadrans do pierwszego gwizdka, a kibice BVB zaczęli już głośny doping. W "młynie" powiewa sporo flag w barwach klubu.

• Wenger Arsene Wenger szkoleniowiec londyńczyków dzisiejszym meczem rozpoczyna odbywanie kary, którą nałożyła na niego Komisja Dyscyplinarna UEFA. Francuski trener nie będzie mógł zatem kierować zespołem z ławki rezerwowej.

• W rodzimych ligach obie drużyny radzą sobie dosyć słabo. Borussia po pięciu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie siedem punktów. Ostatni mecz przegrała na własnym boisku z Herthą Berlin 1:2 (bramkę zdobył Robert Lewandowski). Natomiast Arsenal z jednym zwycięstwem i jednym remisem jest dopiero na dwunastym miejscu w tabeli po czterech seriach gry. W sobotę "Kanonierzy" skromnie pokonali u siebie beniaminka Premier League, Swansea City 1:0 (trafienie Andrieja Arszawina).

• Niecałe pół godziny zostało nam do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi włoski arbiter Gianluca Rocchi.

• Rezerwowi Borussia: Mohamed Zidan, Felipe Santana, Antonio da Silva, Jakub Błaszczykowski, Ivan Perisic, Mitchell Langerak, Ilkay Gundogan.

• Rezerwowi Arsenal: Andriej Arszawin, Johan Djourou, Park Chu-Young, Andre Santos, Łukasz Fabiański, Marouane Chamakh, Emmanuel Frimpong.

• Błaszczykowski zacznie jednak mecz z ławki rezerwowych, bo do składu Borussii wraca po krótkiej absencji Mario Goetze. Wojciecha Szczęsnego nękać będzie dziś Robert Lewandowski wraz z Łukaszem Piszczkiem.

• Błaszykowski We wtorek Jakub Błaszczykowski i Wojciech Szczęsny grali razem przeciwko Niemcom. Dzisiaj jednak przyjdzie im rywalizować między sobą. - Takie jest życie piłkarza i jeśli będę miał okazję by go pokonać, to będę starał się to zrobić - powiedział kapitan biało-czerwonych.

• Powoli wypełniają się trybuny na Signal Iduna Park. Nad stadionem piękny zachód słońca, murawa wręcz idealnie przygotowana do meczu. Za chwilę powinni wybiec na nią piłkarze obu zespołów, by odbyć przedmeczową rozgrzewkę.

• Skupmy się jednak na teraźniejszości. Zapowiada nam się ekscytujące spotkanie. BVB chwali się za ofensywny styl gry, podobnie jak Arsenal, który określa się "miniaturką Barcelony".

• Aby sprawdzić kiedy Borussia grała ostatnio w Lidze Mistrzów musimy cofnąć się do sezonu 2002/2003. W grupie „A” mierzyli się z AJ Auxerre, PSV Eindhoven oraz... Arsenalem Londyn! Na Wyspach zwyciężył Arsenal 2:0, natomiast w rewanżu górą była Borussia (2:1).

• Dortmundczycy po dziewięciu latach posuchy wracają do „piłkarskich Himalajów”. Podopieczni Jurgena Kloppa w znakomity sposób zdobyli mistrzostwo Niemiec, zostawiając w tyle Bayer Leverkusen i Bayern Monachium.

• Witamy serdecznie. Po długim wyczekiwaniu ponownie zaczynamy emocjonować się elitarną Ligą Mistrzów. Wśród 32 uczestników po raz kolejny zabraknie polskiego zespołu. Na szczęście nie zabraknie polskich akcentów. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu w Dortmundzie. Borussia z trzema naszymi rodakami (Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski) podejmie Arsenal Londyn, w którym występują Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański.