Zaloguj się

Borussia Dortmund Herb klubu Borussia Dortmund Bayern Monachium Herb klubu Bayern Monachium 1:0

• 0:0 45′

11.04.2012, godz. 20:00

Gole

• 78′ Robert Lewandowski

Jupp Heynckes

• 76′ Shinji Kagawa Moritz Leitner
  • 76′ Ilkay Gündogan Ivan Perisić
  • 89′ Jakub Błaszczykowski Patrick Owomoyela
  • 62′ Thomas Mueller Bastian Schweinsteiger
  • 76′ Mario Gomez Ivica Olić
22:05 Komentarz

Co za mecz! Co za emocje! Co za wieczór! Czegoś takiego nie było nawet u Alfreda Hitchcocka! Borussia pokonuje Bayern i zbliża się do obrony mistrzowskiej patery mając tym samym 6 punktów przewagi! Ten mecz miał wielu aktorów w szeregach BVB, ale dwóch zagrało oscarowe role, Robert Lewandowski kapitalnym uderzeniem pzdobył jedynego gola w tym meczu. A był jeszcze dwukrotnie bliski pokonania Manuela Neuera, ale piłka po jego uderzeniach trafiała w słupek i poprzeczkę! I Roman Weidenfeller - bronił kapitalnie. Aż do 87 minuty, gdzie spowodował rzut karny, ale obronił (słaby) strzał Arjena Robbena. Antybohaterem spotkania na pewno jest Holender, który mimo starej piłkarskiej prawdy "faulowany nie powinien strzelać >jedenastki<" zdecydował się na to i zmarnował doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu... Relację live z tego fantastycznego meczu prowadził dla Państwa Tomasz Górski.

92′ Zakończenie meczu

Koniec!

92′ Ważne zdarzenie

Robert Lewandowski bliski pokonania Manuela Neuera! Podciął piłkę nad bramkarzem, ale ta trafia w poprzeczkę!

91′ Ważne zdarzenie

Nieprawdopodobna sytuacja! Neven Subotić bliski pokonania własnego bramkarza, ale piłka trafia w poprzeczkę!

89′ Zmiana zawodnika

Taktyczna zmiana w BVB. Patrick Owomoyela zmienia Jakuba Błaszczykowskiego

89′ Zwykły wpis

Luiz Gustavo składając się do strzału poślizgnął się.

88′ Komentarz

Strzał Robbena wyglądał jak jego gra w dzisiejszym meczu - bardzo słaby.

88′ Ważne zdarzenie

Roman Weidenfeller broni strzał Arjena Robbena!

87′ Ważne zdarzenie

Karny dla Bayernu!

83′ Zwykły wpis

Na spalonym Arjen Robben.

83′ Komentarz

Euforia na trybunach Signal-Iduna Park przerywana gromkim "ole!, ole", kiedy piłkarze Borussi wymieniają podania.

81′ Komentarz

Tym samym Robert Lewandowski wyrównuje wynik Jana Furtoka, który w sezonie 1990/1991 zdobył dla HSV Hamburg 20 bramek.

79′ Komentarz

Kevin Grosskreutz strzela zza pola karnego, a polski napastnik piętką zmienia kierunek lotu piłki i ta wpada do siatki!

78′ Gol

Gol Roberta Lewandowskiego!.

76′ Zmiana zawodnika

Ivica Olić za Mario Gomeza.

Ivan Perisić wchodzi w miejsce Ilkaya Gundogana.

Moritz Leitner zmienia Shinji Kagawę.

76′ Zwykły wpis

Arjen Robben pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki.

75′ Zwykły wpis

Shinji Kagawa posyła piłkę obok bramki.

74′ Zwykły wpis

Mario Gomez nie doszedł do podania. Pilka w rękach Romana Weidenfellera.

73′ Zwykły wpis

Role się odwróciły - teraz Bayern przeważa, a Borussia próbuje wyprowadzać kontrataki.

73′ Komentarz

Co chwila realizator transmisji pokazuje siedzącego na trybunach Mario Gotze. W rundzie jesiennej strzelił jedyną bramkę na Allianz Arena. Przydałby się dzisiaj Borussi.

71′ Zwykły wpis

Shinji Kagawa trochę niedokładnie podaje do Łukasza Piszczka.

69′ Zwykły wpis

Łukasz Piszczek tym razem skutecznie przyblokował Arjena Robbena i pozwolił piłce opuścić boisko. Od bramki bramkarz BVB.

68′ Zwykły wpis

Beznadziejnie zagrana piłka z kornera wpada w ręce Romana Weidenfellera.

67′ Zwykły wpis

Neven Subotić wślizgiem wybija piłkę spod nóg Francka Ribery'ego na rzut rożny.

67′ Ważne zdarzenie

Łukasz Piszczek jak profesor powstrzynał w polu karnym Francka Ribery'ego. Francuz "szukał" karnego potykając się o nogę obrońcy BVB.

65′ Zwykły wpis

Nieporozumienie w szeregach Bayernu. Arjen Robben w prostej sytuacje podaje partnera z drużyny.

64′ Zwykły wpis

Ilkay Gundogan faulem przerwał akcję Bayernu.

62′ Zmiana zawodnika

Bastian Schweinsteiger zmienia Thomasa Muellera.

62′ Zwykły wpis

Franck Ribery strzela obok bramki BVB.

61′ Zwykły wpis

Toni Kross za lekko uderza by pokonać Romana Weidenfellera.

60′ Zwykły wpis

Franck RIbery holował długo piłkę przed polem karnym gospodarzy. Wypuścił sobie za mocno i Mats Hummels wybija ją jak najdalej.

59′ Zwykły wpis

Neven Subotić wślizgiem przerwał akcję Bayernu.

58′ Zwykły wpis

Kolejna "polska" akcja. Jakub Błaszczykowski do Łukasza Piszczka, a ten zagrywa w pole karne do Shinji Kagawy. Japończyk powstrzymany.

57′ Zwykły wpis

Mario Gomez szukał w polu karnym BVB partnera z drużyny. Ostatecznie piłka ląduje w rękach Romana Weidenfellera.

55′ Zwykły wpis

Jakub Błaszczykowski chciał wkręcić w ziemię Davida Alabę. Udało się dwa razy z rzędu, za trzecim już nie. Manuel Neuer łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

52′ Zdjęcie

Borussia Dortmund - Bayern Monachium

52′ Zwykły wpis

Pilka po uderzeniu głową Shinji Kagawy wpada w ręce Manuela Neuera.

51′ Zwykły wpis

Jakub Błaszczykowski nastąpił na achillesa Francka Ribery'ego. Wolny dla Bayernu.

Łukasz Piszczek strzela kąśliwie lewą nogą w stronę dalszego słupka. Manuel Neuer broni.

49′ Zwykły wpis

Mario Gomez popracował w defensywie i odzyskał piłkę. W pierwszej połowie rzadko miał ją przy nodze.

47′ Zwykły wpis

Robert Lewandowski popędził lewą stroną i uderzył na bramkę Manuela Neuera. Niedokładnie

46′ Rozpoczęcie II połowy

Gwizdek sędziego i ze środka zaczyna Bayern.

21:03 Komentarz

Piłkarze BVB już są na boisko. Z szatni wychodza goście i za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu.

45′ Zakończenie I połowy

Sędzia nie doliczył nawet minuty. Koniec pierwszej połowy.

45′ Zwykły wpis

Arjen Robben ucierpiał w starciu z Sebastianem Kehlem. Ale za dużo teatru w wykonaniu Holendra.

43′ Zwykły wpis

Robert Lewandowski próbuje przekonać sędziego liniowego, że był faulowany. Na próżno.

42′ Zwykły wpis

Neven Subotić wybija piłkę na rzut rożny po podaniu Francka Ribery'ego z prawej flanki.

40′ Zwykły wpis

Rozmowa Jerome'a Boatenga i Kevina Grosskreutza przerwana przez sędziego. To pokłosie starcia tych zawodników.

37′ Ważne zdarzenie

Piłka po strzale głową przez Roberta Lewandowskiego trafia w słupek! Kapitalna centra Jakuba Błaszczykowskiego. A był bliski asysty.

36′ Zwykły wpis

Kolejny rzut rożny wywalczony przez polskeigo piłkarza. Tym razem Łukasza Piszczka.

34′ Zwykły wpis

Łukasz Piszczek faulowany przez Francka Ribery'ego.

Franck Ribery minął Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego przy linii pola karnego jak tyczku, ale strzelił zbyt lekko by pokonać bramkarza BVB.

32′ Zwykły wpis

Kapitan reprezentacji Polski strzela, ale Manuel Neuer broni.

David Alaba nie dał dośrodkować Jakubowi Błaszczykowskiemu. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

31′ Zwykły wpis

Rożny dla Bayernu.

Mats Hummels znowu przerywa akcję Bayernu i popędził do ataku. Po zgraniu piłki przez Kevina Grosskreutza zostal złapany na pozycji spalonej.

29′ Zwykły wpis

Toni Kroos zza szesnastki posyła piłkę obok słupka bramki Romana Weidenfellera.

28′ Zwykły wpis

Bramkarz Bayernu spokojnie łapie piłkę.

Toni Kroos fauluje Matsa Hummelsa. Do bramki Manuela Neuera ponad 30 metrów.

27′ Zwykły wpis

Kapitalnie Mats Hummels i Ilkay Gundogan "na wyprzedzenie" przerywali podania Bayernu.

25′ Zwykły wpis

Shinji Kagawa chciał sam skończyć swoją akcję. Jego strzał zablokowali obrońcy Bayernu. A mógł podać do nieobstawionego Roberta Lewandowskiego.

23′ Zwykły wpis

Shinji Kagawa faulowany przez Luiza Gustavo.

Phillip Lahn faulowany przez Marcela Schmelzera. Trener Borussi machnął ręką z niedowierzaniem.

21′ Zwykły wpis

Mario Gomez na spalonym.

Manuel Neuer odważnym wyjściem na linię "szesnastki" uprzedza Robera Lewandowskiego.

20′ Zwykły wpis

Arjen Robben fauluje Sebastiana Kehla. Ostatnia reprymenda słowna sędziego - później będzie kartka.

Mario Gomez zatrzymany przez Marcela Schmelzera. Snajper Bayernu spodziewał się gwizdka sędziego, ale ten milczy.

19′ Zwykły wpis

Bayern znowu nie może wyjsć z piłką ze swojej połowy. Błyskawiczny pressing gospodarzy i szybko odzyskana piłka.

17′ Zwykły wpis

Robert Lewandowski na spalonym.

Nieporozumienue Łukasza Piszczka i Nevena Suboticia próbował wykorzystać Mario Gomez. Centra Reprezentanta Niemiec przyblokowana przez polskiego obrońcę. A Neven Subotić przytomnie nabił Davida Alabę. Od bramki BVB.

14′ Zwykły wpis

Kevin Grosskreutz nieczysto zatrzymuje Arjena Robbena.

13′ Zwykły wpis

David Alaba popędził lewą stroną i niedokładnie podawał do Mario Gomeza.

12′ Komentarz

"Polska" akcja Jakub Błaszczykowski-Łukasz Piszczek przerwana na prawej stronie.

11′ Komentarz

Mecz toczony w bardzo szybkim tempie. Oby tak było do ostatniego gwizdka sędziego.

11′ Zwykły wpis

Niedokładne podanie do Roberta Lewandowskiego. Piłka w rękach Manuela Neuera. Po chwili jest pod nogami Romana Weidenfellera.

10′ Zwykły wpis

Frank Ribery na pamięć podaje do Arjena Robbena. Holender nie zorientował się i Mats Hummels przerywa akcję Bayernu.

9′ Komentarz

Borussia tradycyjnie pokazuje "małą Barcelonę". Bayern, jak przejmie piłkę, gra na dwa-trzy kontakty: podanie i strata... Ale powoli "wchodzi" w mecz.

6′ Ważne zdarzenie

Manuel Neuer ratuje Bayern! Kevin Grosskreutz dostał kapitalną piłkę od Shinji Kagawy na środek pola karnego, ale trafił w bramkarza Bayernu!. Robert Lewandowski dobijał, ale kolejny strzał zawodnika BVB obroniony

20:06 Zwykły wpis

Arjen Robben dośrodkowuje z rzutu rożnego. Roman Weidenfeller bez problemu łapie piłkę.

20:06 Ważne zdarzenie

Pierwsza groźna akcja BVB. Ilkay Gundogan "uruchomił" Jakuba Błaszczykowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem strzela obok bramki gości. Szkoda, a byłby piękny początek meczu.

20:05 Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

I zaczęła sie pierwsza połowa.

20:04 Komentarz

Losowanie stron. W nim górą Borussia. A jak będzie po końcowym gwizdku sędziego?

20:01 Komentarz

Obie drużyny już wychodzą z szatni, wyprowadzane przez kapitanów: Romana Weidenfellera i Philippa Lahma. Za chwilę rozpocznie się, miejmy nadzieję, wielkie widowisko na Signal-Iduna Park.

19:52 Komentarz

Rezerwowi

Borussia Dortmund L. Barrios, S. Bender, M. Langerak, M. Leitner, P. Owomoyela, I. Perisić, F. Santana

Bayern Monachium H. J. Butt, D. Contento, I. Olić, D. Pranjić, Rafinha, B. Schweinsteiger, A. Tymoshchuk

19:48 Komentarz

Bilety na to spotkanie rozeszły się jak świeże bułeczki. I to na kilka tygodni temu!. Szkoda, że stadion może pomieścić "tylko" 80 tysięcy widzów. Borussia, w przypadku wygranej, ucieknie Bayernowi na 6 punktów i umocni się na prowadzeniu. Bayern może zrównać się z punktami żółto-czarnymi i walka o mistrzowską paterę będzie trwać do ostatniej kolejki. Na korzyść BVB przemawiają trzy wygrane z rzędu z Monachijczykami - w tym w rundzie jesiennej. Ponadto piłkarze Juergena Kloppa chcą przedłużyć passę meczów bez porażki. Do tej pory wynosi ona aż 23! Na relacjję live z hitu niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund - Bayern Monachium, zaprasza Państwa Tomasz Górski

Mecz 30. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund - Bayern Monachium LIVE!