Liga Mistrzów, 1/2 finału - pierwszy mecz

Borussia Dortmund

4

Real Madryt

1

• Po znakomitym meczu i czterech(!) bramkach Roberta Lewandowskiego Borussia zasłużenie pokonała Real, dzięki czemu jest niemal pewna awansu do wielkiego finału. Za śledzenie relacji LIVE dziękuje Marcin Rogowski

• Koniec meczu!!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na spalonym był Varane

• Ramos ukarany żółtą kartką za faul na Benderze

• Gündogan out, Schieber in

• Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy

• Po prostopadłym podaniu Khediry, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ronaldo, ale Portugalczyk przegrał ten pojedynek!

• Ronaldo ładnie zwiódł Schmelzera, ale z Hummelsem już sobie nie poradził

• Dośrodkowanie Kehla pewnie wyłapał Lopez

• Z rzutu rożnego dośrodkował Goezte, ale piłkę poza pole karne wybili gracze z Madrytu

• Od razu druga zmiana w ekipie gospodarzy. Tym razem zszedł Piszczek, a wszedł Grosskreutz

• Pierwsza zmiana w BVB. Za Błaszczykowskiego wszedł Kehl

• Mourinho stawia na atak, bowiem na boisku w miejsce Alonso pojawił się Kaka

• Z około 20. metrów uderzał Lewandowski i tylko świetna Lopeza uratowała Real przed utratą piątej bramki!

• GOOOOOOOL!! 4:1!! Robert Lewandowski

• Reus był popychany w polu karnym Realu i mamy jedenastkę dla BVB!

• Faulowany był Oezil, ale za zbyt "mocne" domaganie się żółtej kartki dla rywala sam ją dostał

• Po dośrodkowaniu Alonso, z rzutu wolnego, na spalonym byli Ramos i Higuain

• Gündogan ograł trzech rywali i natychmiast oddał strzał zza pola karnego, który końcami palców na rzut rożny sparował Lopez!

• BVB rozpoczyna drugą połowę!!

• Z nami pierwsza połowa tego półfinałowego spotkania. Borussia niemal przez cały czas posiadała lekką przewagę, co udokumentowała zdobytą bramką. Niestety dla graczy z Dortmundu w końcówce za bardzo się rozluźnili, przez co Real doprowadził do wyrównania. Na drugą połowę zapraszam za około 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy!!

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy

• Oezil płasko wrzucił w pole karne, ale tam piłkę przechwycili dobrze ustawieni obrońcy BVB

• Higuain z łatwością ograł Hummelsa, po czym w sytuacji sam na sam z bramkarzem zagrał do niepilnowanego Ronaldo, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę do pustej bramki

• GOOOOOOL!! 1:1!! Cristiano Ronaldo

• W polu karnym padał Reus, ale sędzia z Holandii nie użył gwizdka!

• Ładna, trójkowa akcja Realu została zakończona złym dośrodkowaniem Coentrao

• Błaszczykowski przerzucił piłkę na drugą stronę, ale uczynił to za mocno i od autu rozpoczną "Królewscy"

• Po zagraniu Goetze Lewandowski chciał uderzyć z półobrotu, ale Ramos dobrą interwencją nie pozwolił mu na to

• Z rzutu wolnego uderzył Ronaldo i tylko genialna interwencja Weidenfellera uratowała BVB przed utratą bramki!

• GOOOOOOL!! 1:0!! Robert Lewandowski

• Ależ okazja BVB! Reus przebiegł z piłkę prawie pół boiska, wpadł w pole, oddał strzał, który z trudem obronił Lopez. Jednak po jego interwencji piłka spadła pod nogi Lewandowskiego, ale Polak źle sobie ją przyjął i zmarnował doskonałą okazję!

• W środku pola Khedira faulował Gündogana

• Schmelzer dośrodkował z lewej strony, ale w polu karnym Varane uprzedził Lewandowskiego

• Real rozpoczyna mecz!!

• Obie jedenastki są już na murawie Signal Iduna Park, a z głośników dobiega hymn Ligi Mistrzów. Oznacza to, że tylko kilka chwil dzieli nas od rozpoczęcia tego, półfinałowego spotkania.

• Ławka rezerwowych Realu: Iker Casillas, Kaká, Karim Benzema, Raul Albiol, Jose Maria Callejón, Angel Di María, Nacho

• Ławka rezerwowych BVB: Mitchell Langerak, Felipe Santana, Kevin Grosskreutz, Sebastian Kehl, Moritz Leitner, Nuri Sahin, Julian Schieber

• Natomiast Real przegrał rewanżowy mecz z Galatasaray Stambuł 3:2. Na szczęście pierwsze spotkanie u siebie "Królewscy" wygrali 3:0, dzięki czemu to oni awansowali do dalszego etapu rozgrywek.

• W ostatnim meczu rozegranym w ramach Ligi Mistrzów BVB pokonało Malagę 3:2. Zwycięstwo, a zarazem awans podopieczni trenera Kloppa zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry i to w mocno kontrowersyjnych okolicznościach.

• Przypominamy, że relacje LIVE z tego meczu możecie śledzić też w naszej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]!

• Czy BVB zdobędzie solidną przewagę przed rewanżem? Czy też to Real okaże się lepszy? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy za nieco ponad dwie godziny. A już teraz, drodzy użytkownicy, czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach

• Serdecznie witam Państwa w relacji LIVE z meczu 1/2 Ligi Mistrzów, w którym to Borussia Dortmund na własnym stadionie podejmować będzie Real Madryt. Obszerną zapowiedź tego meczu można przeczytać TUTAJ