Borussia Dortmund 3 - 2 Schalke 04 Gelsenkirchen

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

2

• Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

• Bardzo prestiżowe, ale również bardzo ważne dla ligowych losów zwycięstwo Borussii Dortmund! BVB traci do liderującego Bayernu Monachium 5 punktów i wciąż liczy się w walce o Mistrzostwo Niemiec. Schalke z dorobkiem 20 punktów utrzymuje się na piątej pozycji.

• Ostatni gwizdek arbitra, koniec derbowego spotkania! Borussia Dortmund wygrała z Schalke Gelsenkirchen 3:2!

• Zmiana w ekipie Tuchela. Adrian Ramos wchodzi za Aubameyanga.

• Żółta kartka dla wprowadzonego przed chwilą Felixa Platte.

• Kolejna przepychanka. Posypią się kolejne żółte kartki...

• Felix Platte zmienił na boisku Romana Neustaedtera.

• Julian Weigl otrzymał żółtą kartkę. Nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Sven Bender zastąpił na placu gry Gonzalo Castro.

• Rzut rożny dla Schalke, ale po dośrodkowaniu piłka trafia w rękawice bramkarza Borussii Dortmund.

• Faul Marcela chmelzera na Di Santo. Żółta kartka dla obrońcy BVB.

• Pierre-Emile Hojbjerg strzela z dystansu! Burki interweniuje, piłka odbija się jeszcze od słupka. Rzut rożny dla S04.

• Strzał Aubameyanga, ale piłka odbija się jeszcze od obrońcy i trafia do bramkarza "królewsko-niebieskich".

• Podopieczni Andre Breitenreitera cofnęli się do defensywy i czekają na wyprowadzenie kontrataku.

• Grecka tragedia w wykonaniu Sokratisa, który minął się z piłką, ta trafiła do doświadczonego Holendra, który lobem pokonał bramkarza Borussii! Schalke zmniejsza straty!

• GOOOOOOOOL! Klaas-Jan Huntelaar strzela kontaktową bramkę!

• Druga zmiana w zespole gości. Z boiska zszedł Sead Kolasinac, a na placu gry zamelduje się Pierre-Emile Hojbjerg.

• Zablokowane dośrodkowanie Gintera i BVB będzie wykonywać rzut rożny.

• Chwila przerwy, ale 20-letni pomocnik wrócił już do gry.

• Przypadkowe zderzenie głowami. Mocno ucierpiał Julian Weigl.

• Aubameyang wywalczył aut na wysokości pola karnego "niebiesko-białych".

• Ostry faul Di Santo na Ginterze. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

• Rzut rożny dla Schalke 04.

• Zmiana w zespole z Gelsenkirchen. Maxim Choupo-Moting zastępuje Maxa Meyera.

• Jak to nie wpadło? Mkhitaryan z kilku metrów trafia w Ralfa Faehrmanna!

• Akcja BVB, jednak Pierre-Emerick Aubameyang został złapany na spalonym.

• Ładny strzał Gundogana zza pola karnego, jednak dobrą interwencją popisał się Ralf Faehrmann.

• Aubameyang otrzymał żółtą kartkę za ściągnięcie koszulki przy celebrowaniu gola.

• Mkhitaryan dograł do Castro, ten świetnie uruchomił Gabończyka, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości!

• GOOOOOOOOL! 3:1 dla BVB, strzelcem gola Pierre-Emerick Aubameyang!

• Dośrodkowanie Gundogana, piłka ląduje tuż obok słupka bramki gości!

• Junior Caicara sfaulował Mkhitaryana tuż przed linią pola karnego. Zasłużona żółta kartka dla piłkarza Schalke.

• Wznawiamy grę, przy piłce Borussia!

• Liczymy na emocje w drugiej połowie. Schalke za wszelką cenę będzie dążyć do wyrównania wyniku, a Borussia będzie chciała szybko podwyższyć swoje prowadzenie.

• Koniec pierwszej części spotkania! Borussia Dortmund prowadzi do przerwy z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1!

• Sane dograł w pole karne do Di Santo, ale ten oddał niecelny strzał.

• Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Bardzo dobrze do piłki wyskoczył 21-letni Ginter, który głową zdobywa gola na 2:1. Ginter ma już na koncie bramkę i asystę!

• GOOOOOOOL! 2:1 dla Borussii Dortmund, bramka Matthiasa Gintera!

• Dośrodkowanie Schmelzera w pole karne gości, Matip wybija na rzut rożny.

• Przewinienie w ofensywie Henrika Mkhitaryana.

• Leon Goretzka fauluje przeciwnika i otrzymuje żółtą kartkę.

• Krótkie rozegranie kornera, po chwili dośrodkowanie i strzał Gintera, ale piłka poszybowała nad bramkę gości.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, interwencja bramkarza i dortmundczycy będą wykonywać rzut rożny.

• Mocny strzał z dystansu Gundogana! Piłka przelatuje tuż obok bramki gości!

• Błąd Hummelsa przy wyprowadzeniu piłki, Leroy Sane pognał na bramkę i dograł na piąty metr, a tam Holender bez problemu wpakował piłę do bramki BVB!

• GOOOOOOOOOL! Szybkie wyrównanie. Klaas-Jan Huntelaar!

• Dośrodkowanie Matthiasa Gintera w pole karne gości, tam świetnie wyskoczył Kagawa, który głową skierował piłkę do bramki Faehrmanna!

• GOOOOOOOOOOL! Shinji Kagawa strzela gola na 1:0!

• Zablokowany strzał Aubameyanga, rzut rożny dla Borussii Dortmund.

• Dośrodkowanie Gintera z prawego skrzydła, ale sytuację wyjaśnili obrońcy Schalke.

• Dośrodkowanie Aogo w pole karne, Huntelaar główkował, ale piłka poleciała obok bramki.

• Faul Gundogana. Rzut wolny dla zespołu z Gelsenkirchen.

• Groźnie pod bramką BVB! Matip dograł do Aogo na lewe skrzydło, ten dośrodkował w pole karne, ale Leroy Sane oddał niecelny strzał.

• Aubameyang wystartował sprintem do golkipera Schalke, ale ten zdołał wybić piłkę na aut.

• Sporo niedokładności i niegroźnych przewinień w początkowej fazie spotkania.

• Gundogan zagrał w pole karne do Gonzalo Castro, ale piłkę przejął bramkarz Schalke.

• Schalke zepchnięte do głębokiej defensywy, ale Borussia rozgrywa bardzo powolny atak pozycyjny.

• Zbyt mocne dośrodkowanie i piłka ląduje w rękawicach Faehrmanna.

• Faul Huntelaara na Gundoganie. Rzut wolny dla podopiecznych Tuchela.

• Spokojny początek spotkania, jak na razie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Interwencja Dennisa Aogo. Rzut rożny dla BVB.

• Pierwszy gwizdek arbitra, od środka rozpoczynają podopieczni Andre Breitenreitera.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na plac gry. Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park witają piłkarzy gromkimi brawami.

• Arbitrem dzisiejszych Derbów Zagłębia Ruhry będzie 40-letni Felix Brych.

• Po lewej stronie prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Kto dziś rozpocznie potkanie na ławce?

Ławka BVB: Roman Weidenfeller, Łukasz Piszczek, Jona Hofmann, Sven Bender, Adnan Januzaj, Park Joo-Ho, Adrian Ramos

Ławka Schalke: Michael Gspurning, Maxim Choupo-Moting, Kaan Ayhan, Marvin Friedrich, Pierre-Emile Hojbjerg, Sascha Riether, Felix Platte

• Dzisiejsze spotkanie będzie 147. oficjalnym pojedynkiem BVB z Schalke Gelsenkirchen. Obie drużyny w obecnym sezonie ligowym prezentują się bardzo dobrze. Borussia jest wiceliderem Bundesligi z dorobkiem 26 punktów, Schalke ma na swoim koncie 20 punktów.

• Derbowe mecze pomiędzy Borussią Dortmund i Schalke Gelsenkirchen nazywane są w Niemczech Revierderby. W Polsce można używać określeń typu Derby Westfalii, Derby Zagłębia Ruhry bądź Derby Reńskie.

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen!