Borussia Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jadon Sancho i Marco Reus dali awans niemieckiej drużynie

Bartosz Głąb
1/8 finałów Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - PSV Eindhoven.
1/8 finałów Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - PSV Eindhoven. PAP/EPA
Borussia Dortmund awansowała na ćwierćfinału Ligi Mistrzów wygrywając na Signal Iduna Park 2:0 z holenderskim PSV Eindhoven. Pierwsza bramka dla BVB padła już w 3. minucie, a jej autorem był Jadon Sancho. Angielski piłkarz zimą został wypożyczony z Manchesteru United, gdzie prawie w ogóle nie grał. Awans niemieckiej drużyny przypieczętował Marco Rous w doliczonym czasie gry.

Fantastyczny początek Borussii Dortmund. Szybkie prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów

Pierwsze mecze w Holandii zakończyło się remisem 1:1. Wtedy prowadzenie w pierwszej połowie objęła Borussia, a na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadzili gospodarze. Teraz dortmundczycy od samego początku rzucili się na przeciwnika.

Już w 2. minucie mogła paść bramka dla niemieckiej drużyny. W polu karnym gości znalazł się Ian Maatsen, ale uderzył w sam środek bramki i Walter Benitez mógł skutecznie interweniować. Zaledwie chwilę później było już jednak 1:0. Jadon Sancho dostał piłkę tuż przed przed "szesnastką" rywala i precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu.

Po kwadransie gry powinno być 2:0 dla BVB. Julian Brandt otrzymał futbolówkę przy bocznej linii pola karnego PSV, oddał zaskakujący strzał, który instynktownie wybronił Walter Benitez, a dobitka Donyella Malena z bliskiej odległości trafiła wprost w argentyńskiego bramkarza drużyny z Eindhoven.

Jadon Sancho i Marco Reus bohaterami BVB. Gwiazdy dały awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Niemiecka drużyna nie zwalniała tempa, ale nie potrafiła podwyższyć wyniku. Po zmianie stron obudziło się PSV. Od 46. minuty na boisku zameldował się Hirving Lozano i to on chwilę później mógł niespodziewanie wyrównać. Meksykanin oddał mocny strzał z dystansu, który zatrzymał się dopiero na słupku bramki gospodarzy.

Potem jednak mecz wrócił do wcześniejszego obrazu. W 63. minucie do wrzutki z narożnika pola karnego wyszedł Niclas Füllkrug, ale jego uderzenie głową wybronił Walter Benitez. Kwadrans później bramkarz holenderskiej drużyny został pokonany, ale tym razem gości uratował sędzia Daniele Orsato, który dopatrzył się spalonego.

1/8 finałów Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - PSV Eindhoven
1/8 finałów Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - PSV Eindhoven PAP/EPA

W końcówce kibice gospodarzy drżeli o wynik, bo PSV wychodziło z groźnymi kontratakami. Zespół z Eindhoven coraz mocniej się odkrywał walcząc o zdobycie wyrównującej bramki. W efekcie holenderska drużyna naraziła się na zabójczy kontratak. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Marco Reus stanął oko w oko z bramkarzem rywali i przypieczętował wynik spotkania na 2:0.

1/8 finałów Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - PSV Eindhoven 2:0 (1:0)

• Bramki: 3' Jadon Sancho, 90+5' Marco Reus.
  • Żółte kartki: Niklas Süle, Felix Nmecha.
  • Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).

Borussia Dortmund: Gregor Kobel - Emre Can, Niklas Süle, Mats Hummels, Ian Maatsen - Salih Özcan, Marcel Sabitzer - Danyell Malen (70' Karim Adeyemi), Julian Brandt (58' Felix Nmecha), Jadon Sancho (75' Marco Reus) - Niclas Füllkrug. Trener: Edin Terzić.

PSV Eindhoven: Walter Benitez - Jordan Teze, Jerdy Schouten, Olivier Boscagli, Sergino Dest - Guus Til (46' Hirving Lozano), Mauro Júnior (86' Isaac Babadi), Joey Veerman (82' Ricardo Pepi) - Johan Bakayoko, Luuk de Jong, Malik Tillman. Trener: Peter Bosz.

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...