Borussia lepsza od Hannoveru. Cały mecz Piszczka [ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
Borussia Dortmund po golu Henrika Mkhitaryana pokonała na własnym boisku Hannover 96 1:0. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek.

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy w tabeli mieli przewagę aż 31 punktów. Mimo braku, nawet na ławce rezerwowych, narzekającego na lekki uraz Pierre-Emericka Aubameyanga, kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park oczekiwali przekonywującego zwycięstwa swoich ulubieńców.

Od pierwszej minuty przeważali zawodnicy Borussii Dortmund, którzy wymieniali ogromną ilość podań i co kilka chwil atakowali bramkę Rona-Roberta Zielera. W 9. minucie Łukasz Piszczek kapitalnie zacentrował z prawej strony boiska na piąty metr, a tam Marco Reus z bliskiej odległości trafił prosto w golkipera rywali.

Niemiec zmarnował kilka minut później kolejną sytuację. Wówczas bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Po kwadransie gry swoją połowę boiska zaczęli opuszczać piłkarze Thomasa Schaafa. Przed przerwą po dośrodkowaniu piłki w pole karne, Andre Hoffmann był bliski zaskoczenia golkipera rywali po uderzeniu głową, ale Roman Burki na raty odbił futbolówkę.

Po zmianie stron ponownie bardzo ofensywnie nastawieni zaczęli grać zawodnicy Borussii Dortmund. W 57. minucie za sprawą Henrika Mkhitaryana BVB objęła prowadzenie. Kontra wicelidera tabeli została zakończona ładnym strzałem Ormianina zza pola karnego. Futbolówka wylądowała w siatce tuż przy lewym słupku bramki Zielera. Od tego momentu skończył się mecz. Borussia nie forsowała tempa, a zawodnicy z Hannoveru nie byli w stanie skonstruować choćby jednej, dogodnej sytuacji bramkowej.

Borussia zasłużenie wygrała 1:0, a Hannover poniósł siódmą porażkę z rzędu i powoli dryfuje w kierunku 2. Bundesligi. Cieszyć może fakt, że 90 minut rozegrało dwóch Polaków: Łukasz Piszczek (BVB) oraz Artur Sobiech (H96).