Borussia Moenchengladbach 0 - 0 Bayern Monachium

Borussia Moenchengladbach

0

Bayern Monachium

0

• Słaby Bayern ani razu nie zdołał dziś sforsować defensywy Gladbach. To gospodarze byli bliżej zwycięstwa, ale ich nieskuteczność im to uniemożliwiła. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Remis!

• Jeszcze wrócił na plac gry Xhaka, by tylko okazało się, że nie jest w stanie grać. Nieładne też zachowanie wściekłego Guardioli w stosunku do sędzi technicznej.

• Jeszcze Sommer wygrywa pojedynek z Pizarro!!! To mogła być piłka meczowa!

• Xhaka chyba nie będzie w stanie kontynuować gry. Gladbach będzie grać w dziesiątkę w doliczonym czasie gry.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Uderzenie z dystansu Lewandowskiego po rykoszecie trafia w ręce Sommera.

• Pizarro na spalonym, a mamy też ostatnią zmianę wśród gospodarzy. Raffaela zastępuje Hazard.

• Niewiele zabrakło teraz po strzale z narożnika pola karnego Bernata! Skrzydłowy Bayernu uderzył płasko minimalnie obok bramki!

• Traore teraz w polu karnym przegrał pojedynek siłowy z Benatią.

• Dośrodkowanie z lewej strony Traore w pole karne, gdzie dobrze interweniuje były gracz Gladbach, Dante.

• Mario Goetze zostaje zablokowany w polu karnym rywala, a po chwili zmienia go na boisku Shaqiri.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alonso ponownie najlepiej ustawiony był Dominguez, który wybił piłkę.

• ... oraz Johnson za Herrmanna.

• Podwójna zmiana w Gladbach. Schodzą skrzydłowi! Traore za Hahna.

• Jeszcze jedna kontra Gladbach kończy się potężnym strzałem Raffaela z 16 metrów, który dobrze odbija Neuer! Rzut rożny już nie przyniósł zagrożenia pod jego bramką.

• Goetze w starciu ze Stranzlem upadł w polu karnym, ale obrońca Gladbach trafił w piłkę i słusznie nie było karnego.

• Claudio Pizarro zmienia Thomasa Muellera.

• To nie jest dobry mecz Bayernu Monachium. Podopieczni Guardioli mogą być szczęśliwi, że w tym spotkaniu nie przegrywają.

• Sommer odważnie uprzedził teraz napastnika Bayernu po ostrej centrze Bernata.

• NEUER! Kapitalna interwencja! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Raffaela zmierzało do bramki Bayernu, ale bramkarz reprezentacji Niemiec zdołał jeszcze odbić piłkę!

• Borussia Moenchengladbach - Bayern MonachiumBorussia Moenchengladbach - Bayern Monachium

• Franck Ribery zmienia Rafinhę.

• Po rzucie rożnym dla Gladbach Dominguez uderza głową ponad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Benatii.

• Wreszcie coś wyszło Bayernowi! Goetze w pole karne do Bernata, który z lewej strony szesnastki uderza płasko i mocno, ale tylko w boczną siatkę!

• Szansa dla gospodarzy! Raffael w polu karnym wycofał piłkę do Hahna, ale ten fatalnie skiksował!

• Kolejna kontra gospodarzy, piłka uciekała trochę w polu karnym Herrmannowi, ale ten jeszcze ekwilibrystycznie starał się zaskoczyć Neuera! Bramkarz Bayernu jednak odbija piłkę!

• Wrzutka Xabiego Alonso w kierunku Lewandowskiego, ten uprzedzony przez Sommera, a w dodatku był na spalonym.

• Goetze faulowany tuż przed polem karnym Gladbach. Rzut wolny dla gości.

• Dobre podanie w pole karne do Lewandowskiego, który próbował zaskoczyć Sommera z ostrego kąta, jednak ten był czujny i odbił piłkę!

• Rafinha został zablokowany w polu karnym Borussii i gospodarze kapitalnie wyszli z kontrą! Dobry strzał Hahna doskonale broni jednak Neuer!!!

• Rzut rożny dla Bayernu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Sommera.

• Teraz z kolei ukarany Wendt za faul na Lewandowskim.

• Żółta kartka dla Dante.

• Wznawiamy grę!

• Koniec pierwszej połowy! Bayern jest więcej przy piłce, ale ma duże problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Borussia kontruje za to bardzo groźnie i Kruse miał szansę, aby dać gospodarzom prowadzenie, jednak przegrał pojedynek z Neuerem.

• Kartka za taktyczny faul dla Goetze.

• Rafinha taktycznie fauluje rywala, ale sędzia tylko upomina zawodnika Bayernu.

• Kolejna błyskawiczna kontra Gladbach, w której Herrmann zagrywa minimalnie zbyt mocno do Hahna! To mogła być piękna akcja!

• Rozczarowuje Bayern. Podopieczni Guardioli nie są w stanie niczym zaskoczyć defensywy gospodarzy.

• Rzut rożny dla Bayernu przyniósł fenomenalną kontrę Gladbach! Hahn doskonale pociągnął prawym skrzydłem i idealnym długim podaniem obsłużył Kruse, a ten przegrał pojedynek z Neuerem!

• Goetze inteligentnie zagrał w pole karne do rozpędzonego Lahma, ale ten został zablokowany przez Domingueza. Tylko korner.

• Benatia skutecznie zatrzymał pędzącego lewym skrzydłem Herrmanna.

• Bardzo nieudany strzał głową Dante po kornerze wykonywanym przez Alonso.

• Lewandowski z trudem opanował piłkę po wrzutce Alaby, po czym jednak zdołał wywalczyć korner.

• Po dośrodkowaniu Rafinhi Xhaka uprzedził Goetze i wybił piłkę na korner.

• Podanie w pole karne do Alaby, ale ten stracił piłkę na rzecz obrońców Gladbach.

• W ostatnich minutach dzieje się na murawie niewiele. Bayern długo rozgrywa piłkę, ale bez przyspieszenia.

• Ćwierć meczu za nami i choć przewaga Bayernu jest wyraźna, to jednak brakuje sytuacji pod bramką Sommera.

• Po rzucie wolnym dla gospodarzy było małe zamieszanie w polu karnym Bayernu, ale ostatecznie poradzili sobie Bawarczycy.

• Herrmann złapany teraz na spalonym przy próbie wyjścia z kontratakiem.

• Dośrodkowanie Alonso wybijają w pole piłkarze Gladbach, a po chwili centra Rafinhi pada łupem Sommera. Przewaga Bayernu nie podlega dyskusji.

• Starał się Mueller dojść w polu karnym do zagrania Bernata, ale wywalczył tylko rzut rożny w pojedynku z Dominguezem.

• Rafinha poradził sobie na skrzydle z Wendtem, ale jego dośrodkowanie przeciął Dominguez.

• Kolejna próba indywidualnej szarży Lewandowskiego, ale tym razem to Korb okazał się lepszy od Polaka.

• Kolejna wrzutka z prawego skrzydła, tym razem Rafinhi, nie dociera do napastników. Lepiej ustawiają się na razie stoperzy Gladbach.

• Stranzl wybija piłkę głową z pola karnego po centrze Thomasa Muellera.

• Słupek!!! Po świetnym uderzeniu z dystansu Davida Alaby Sommer zdołał sparować piłkę na słupek swojej bramki!

• Ostra centra Rafinhi i wypluł piłkę przed siebie Sommer! Na całe szczęście dla niego, przejęli ją obrońcy Borussii.

• Lewandowski chciał przedrzeć się lewym skrzydłem w pole karne, ale Stranzl zdołał go powstrzymać.

• Alaba posłał w kontrataku doskonałe długie zagranie w pole karne do Muellera, który z narożnika szesnastki uderzył nieczysto i niecelnie.

• Na spalonym teraz Goetze.

• Po stracie Goetze gospodarze długim podaniem próbowali uruchomić Kruse, ale bez efektu.

• Odpowiedź gospodarzy. Hahn płaskim zagraniem ze skrzydła szukał w polu karnym Kruse, ale ten nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

• Rafinha zagrał w pole karne do Lewandowskiego, który głową uderzył jednak bardzo niecelnie.

• Od pierwszych sekund Bayern dominuje posiadanie piłki, ale to raczej nie jest zaskoczenie.

• Rozpoczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

• - Spokojnie. Mamy dopiero październik, nie możemy popaść w hurraoptymizm. Borussia to topowa ekipa, na miarę Ligi Mistrzów. Nie możemy tego lekceważyć – powiedział na przedmeczowej konferencji Pep Guardiola.

• Wyjściowym składzie Bayernu jest oczywiście Robert Lewandowski. Niemieckie media zachwycają się formą Polaka, a "Der Spiegel" napisał: Transfer Lewandowskiego to majstersztyk.

• Co ciekawe, Bayern Monachium jest jednym z czterech zespołów, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. W ośmiu rozegranych meczach podopieczni Pepa Guardioli uzbierali dwadzieścia punktów, wygrywając sześć i remisując dwa spotkania.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Zingerle, Boateng, Ribery, Shaqiri, Rode, Højbjerg, Pizarro

• Ławka rezerwowych Borussii M'Gladbach: Heimeroth, Brouwers, Johnson, Traore, Nordtveit, T. Hazard, Hrgota

• W bardzo wysokiej formie są ostatnio także zawodnicy Borussii Moenchengladbach. Popularne "Źrebaki" w poprzedniej kolejce pokonały 3:0 Hannover 96. W czwartkowym meczu Ligi Europy rozgromiły natomiast Apollon Limassol 5:0.

• Goście z Monachium przystępują do spotkania w znakomitych nastrojach. W poprzedniej kolejce piłkarze Bayernu rozgromili na Allianz Arenie Werder Brema 6:0. We wtorek zdemolowali na wyjeździe Romę 7:1.

• Zapraszamy na relację na żywo z hitowego meczu 9. kolejki Bundesligi, w którym Borussia M'Gladbach zmierzy się z Bayernem Monachium.