Brazylijczycy "rozmontowali" Crystal Palace. Pierwsze zwycięstwo Hiddinka [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
W meczu 20. kolejki Premier League Chelsea Londyn zwyciężyła na wyjeździe z Crystal Palace 3:0, a łupem bramkowym podzielili się reprezentanci Brazylii i Hiszpanii.

Początek zawodów był dość wyrównany, jednak z biegiem czasu przewagę na murawie osiągali zawodnicy Chelsea Londyn. Już po kwadransie gry boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Eden Hazard, którego zastąpił Pedro. The Blues swoją wyższość udowodnili w 29. minucie. Obi Mikel zagrał prostopadle do Diego Costy, a ten mając przed sobą golkipera Crystal Palace podał do lepiej ustawionego Oscara, a Brazylijczyk bez problemów wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejny groźny atak należał ponownie do przyjezdnych. Cesar Azpilicueta otrzymał piłkę na lewej stronie boiska i miał przed sobą tylko bramkarza rywali.Skutecznie jednak interweniował Wayne Hennessey. Walijczyk uchronił zespół Orłów od straty drugiego gola. Gospodarze nie grali źle, starali się rozrywać defensywę mistrzów Anglii, ale w decydujących momentach piłkarzom Alana Pardewa brakowało dokładności oraz cierpliwości.

Po zmianie stron dalej skuteczniejsze ataki wyprowadzali goście ze Stamford Bridge. Willian zacentrował z rzutu wolnego w szesnastkę rywali, a tam Kurt Zouma uderzeniem głową przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką. W 60. minucie Willian podwyższa na 2:0 dla ekipy prowadzonej przez Guusa Hiddinka. Brazylijczyk dość przypadkowo dopadł do piłki na 20. metrze, a następnie huknął bez zastanowienia. Hennessey nie miał szans przy próbie zawodnika Chelsea. Kilka minut później do siatki Crystal trafił Diego Costa. Znowu w głównej roli był Willian, który zagrał płasko wzdłuż bramki z prawego skrzydła. Golkiper gospodarzy sparował piłkę, ale w pobliżu był Costa. Snajper Chelsea dopełnił formalności. Piłkarze Crystal wydawali się na mocno zagubionych, a Chelsea nie forsowała tempa.

The Blues zdobyli trzy oczka, a co ciekawe jest to dopiero drugie zwycięstwo mistrza Anglii w delegacji. Podopieczni Hiddinka z dorobkiem 23 punktów zajmują 13. lokatę w tabeli. Crystal Palace natomiast plasuje się na 7. miejscu z przewagą ośmiu punktów nad Chelsea.

Crystal Palace - Chelsea Londyn 0:3 (0:1)

Bramki: Oscar 29', Willian 60', Diego Costa 66'