BS Leśnica 4 Liga Opolska. Spektakularny powrót Po-Ra-Wia Większyce w meczu z Protec Victorią Chróścice

Wiktor Gumiński
Protec Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce 2:3
Protec Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce 2:3 Wiktor Gumiński
Ogromnych emocji dostarczył mecz 24. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej w Chróścicach pomiędzy miejscową Protec Victorią a Po-Ra-Wiem Większyce. Więcej powodów do radości mieli po nim goście, którzy podnieśli się z kolan i ostatecznie zwyciężyli 3:2. Prezentujemy wam galerię zdjęć z tego spotkania oraz jego krótkie podsumowanie.

To bezcenne zwycięstwo dla zespołu z Większyc, który dotychczas nie notował w rundzie wiosennej zbyt wielu udanych występów. Tym samym poważnie też zaczęło mu zaglądać w oczy widmo gry w barażach o dalszych udział w 4-ligowych rozgrywkach. Wygrana w Chróścicach pozwoli im złapać nieco tlenu. Powinna też dodać wiary w siebie, ponieważ została wywalczona w niezwykłych okolicznościach.

Po nieco ponad pół godzinie rywalizacji, piłkarze Po-Ra-Wia byli bowiem w zgoła odmiennych nastrojach niż po końcowym gwizdku. A to dlatego, że pierwsze dwa gole zdobyła Victoria. W 20. minucie trafił dla niej Aleksander Duda, a w 33. jego wyczyn powtórzył Daniel Olszacki.

Nadzieja na odrobienie strat odżyła w szeregach przyjezdnych jeszcze przed przerwą. Stało się tak dokładnie w 40. minucie, kiedy to kontaktowe trafienie zaliczył Piotr Rypa.

Główny bohater meczu wyłonił się jednak dopiero w drugiej części gry. Został nim Dariusz Kaciuba, który najpierw wyrównał w 58. minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, a następnie w szóstej minucie doliczonego czasu gry swoją drugą bramką przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Po-Ra-Wia.

Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek, Victoria zajmuje 8. miejsce w tabeli BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej, mając na koncie 33 punkty. Z kolei Po-Ra-Wie, z 29 "oczkami", plasuje się aktualnie na 11. lokacie.

Protec Victoria Chróścice - Po-Ra-Wie Większyce 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Duda - 20., 2:0 Olszacki - 33., 2:1 Rypa - 40., 2:2 Kaciuba - 58., 2:3 Kaciuba - 90+6.