Celta Vigo

0

FC Barcelona

1

• Barcelona wygrywa w Vigo i utrzymuje czteropunktową przewagę w tabeli nad Realem Madryt, jednak trzeba przyznać, że Katalończycy absolutnie nie zasłużyli na wygraną. Musimy pochwalić Celtę za ich organizację gry, jednak tej organizacji zabrakło podczas krycia przy rzucie wolnym, z którego Jeremy Mathieu trafił do bramki. Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

• Kartka dla Nolito za protesty.

• Leo Messi położył na ziemię bramkarza i z jedenastu metrów wybił piłkę ponad poprzeczkę, próbując lobować rywala. To powinno być 2-0.

• I jeszcze żółtą kartkę dostał Sergio Busquets, co oznacza, że będzie zawieszony w kolejnej kolejce.

• Fabian Orellana... rzucił Sergio Busquetsa kępką trawy i otrzymał za to czerwoną kartką.

• Ivan Rakitić wchodzi za Luisa Suareza.

• Santi Mina zmienia Pablo Hernandeza.

• Alvarez wyszedł kilkanaście metrów przed bramkę, starł się z Pedro, jednakże bramkarz Celty wyszedł z tego starcia szczęśliwie, piłka ląduje poza boiskiem.

• Gol Mathieu był jego ósmym w La Liga.

• Gol Mathieu:

• Słabiutki w tym meczu Iniesta kończy dzisiejsze starcie. Zmienia go Pedro.

• Wrzutka z rzutu wolnego z lewej strony boiska i Francuz zamyka akcję na długim słupku.

• 1-0 dla Barcelony! Jeremy Mathieu!!!

• Hugo Mallo mocno huknął w kierunku bramki, aczkolwiek nie nastawił dobrze celownika.

• Przy oklaskach trybun schodzi Larrivey, a na boisku melduje się najlepszy strzelec Celty z zeszłego sezonu, Charles.

• Długa piłka do Nolito, który wyprzedził linię obrony o kilka metrów, jednak futbolówka była w powietrzu i były gracz rezerw Barcelony jej nie opanował.

• Nemanja Radoja wbiega na boisko, a schodzi Krohn-Dehli.

• Fatalny kiks Daniego Alvesa, który miał mnóstwo wolnego pola przed sobą.

• Strzał Luisa Suareza z tzw. krótkiej nogi minimalnie niecelny.

• Ujęcie z pozycji Neymara przy nieuznanym golu.

• Xavi zmienia Rafinhę.

• Silny strzał Nolito na krótki słupek bramki Bravo, jednak uderzenie niecelne.

• Piłka po strzale Messiego niewiele minęła słupek. Od bramki zacznie Alvarez.

• Orellana wbiegł jak w masło w pole karne, ale tam czekał na niego Gerard Pique, który wyjaśnił wszystko czystym wślizgiem.

• Wrzutka z rzutu wolnego zbyt krótka, druga wrzutka wybita przez Alvareza.

• Rzut wolny dla Barcy, przy piłce Neymar i Messi, piłka będzie prawdopodobnie wrzucana w pole karne.

• Neymar trafia do siatki, ale Brazylijczyk był na pozycji spalonej. Wciąż bezbramkowy remis na Balaidos.

• Wracamy do Vigo, zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej, całkiem niezłej, połowy. Celta jest lepsza od faworyzowanej Barcelony i tylko piłkarze z Vigo wiedzą, jakim cudem nie wygrywają jeszcze tego meczu. Każda druga piłka zgarniana jest przez gospodarzy. To tyle z pierwszej połowy, zapraszamy za kwadrans.

• Luis Suarez ukarany kartką za symulację.

• Fatalnie kapitalną sytuację zmarnował Joaquin Larrivey! Stojący na jedenastym metrze napastnik Celty miał przed sobą pustą przestrzeń, ale chyba sam zawodnik nie spodziewał się, że piłka spadnie mu pod nogi.

• Piłka ląduje w siatce Claudio Bravo, jednak gol dla Celty nieuznany z powodu pozycji spalonej.

• Barcelona nie radzi sobie z pressingiem Celty, która zdominowała grę na boisku. Piłkarze Eduardo Berizzo utrzymują się przy piłce i nie dają jej powąchać Blaugranie.

• Okres przewagi Celty. Barcelona nie może wyjść z własnej połowy, często traci piłkę w prosty sposób. Rzut rożny dla ekipy z Galicji.

• Okres bardzo walecznej, chaotycznej i szarpanej gry z jednej i drugiej strony.

• Nieporozumienie między Bravo i Alvesem, Nolito spróbował wykorzystać zawahanie obu panów. Chilijski bramkarz wślizgiem zaatakował futbolówkę i wyjaśnił sytuację.

• Drybling Nolito na lewej flance, wrzutka w kierunku Larriveya, ale górne podanie okazało się zbyt mocne.

• Michael Krohn-Dehli ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Malutkie zamieszanie na szesnastym metrze od bramki Alvareza, w końcu piłka trafia do Luisa Suareza, który wolejem uderzał piłkę i trafił wprost w golkipera Celty.

• Barcelona spokojnie rozgrywa atak pozycyjny, zaczynając akcję od Claudio Bravo. Jak na razie prostopadłe podania w kierunku pola karnego Celty skutecznie przerywane.

• Długa piłka ze środka pola w kierunku Neymara wyłapana przez Alvareza.

• Faul Pique, który wcześniej zagrał piłkę ręką, jednakże stoper Barcy nie został ukarany kartką.

• Leo Messi nawinął obrońców, uderzył piłkę swoją lepszą, lewą nogą, jednak wybronił to Alvarez, następnie Neymar bardzo niecelnie dobijał z kilku metrów i od bramki grę wznowi portero Celty.

• Uwolnił się Larrivey spod opieki stoperów, uderzył po długim słupki i końcówkami palców piłkę broni Claudio Bravo.

• Celta nie boi się rozgrywać piłki, gracze z północy szanują futbolówkę i tak łatwo nie oddają jej Katalończykom.

• Strata Krohn-Deliego, Suarez pędzi w kierunku bramki, jednak zwalnia akcję i chwilę później Barcelona traci piłkę.

• Odbiór Rafinhi w środkowej strefie na własnej połowie, długa piłka w kierunku Suareza, jednak niecelnie zagrywa Hiszpan.

• Adriano rozgrywa dziś swój setny ligowy mecz w koszulce Barcelony.

• Rozegranie Messiego z Suarezem, ten drugi dośrodkowuje, ale Alvarez pewnie łapie piłkę.

• Sędzia Garrido gwiżdże po raz pierwszy!