Chazar Lenkoran

1

Lech Poznań

1

• Lech zremisował w Azerbejdżanie z Chazarem Lenkoran 1:1. Zatem kwestia awansu do kolejnej rundy roztrzygnie się podczas rewanżu przy Bułgarskiej.

• Koniec meczu.

• Pół minuty do końca gry. Szarża Lovrencicsa zakończona niecelnym strzałem.

• Drewniak żółta kartka, I w konsekwencji czerwona.

• Trzy minuty doliczył arbiter.

• Tempo gry znacznie spadło. Wydaje się, że obie drużyny pogodziły się już z remisem.

• Lovrencics za Ubiparipa.

• Strzał po ziemi i z problemami Burić wybija na rzut rożny. Po stałym fragmencie znowu uderzenia próbowali azerscy piłkarze i będzie kolejny róg.

• Do zmiany przygotowany już Gergo Lovrencics. Kogo zastąpi węgierski zawodnik?

• A na stadionie rozległo się Kolejorz! Kolejorz! Grupka około 30 kibiców poznańskiego Lecha dała o sobie znać.

• Przy piłce Możdżeń, indywidualna akcja pomocnika Kolejorza i aut dla Lecha.

• Akcję Lechitów zaczyna Murawski. Wymiana podań i strata piłki. W odpowiedzi akcja Chazaru futbolówka powędrowała do Touncary, który spróbował szczęścia strzałem z dystansu. Uderzenie Malijczyka niecelne.

• Za Rumuna Pita Brazylijczyk Ricardo Gomes.

• Żółta kartka dla Kamińskiego.

• Kolejna akcja Lechitów. Prawą stroną uciekał Możdżeń. Jego dośrodkowanie nieudane i piłka w rękach Agayeva.

• Djurdjević rozpoczyna akcję podaje do Wilka ten z powrotem do Ivana Djurdjevicia. Serb zagrywa w pole karne, jednak zabrakło napastnika Kolejorza.

• Za Tonewa wchodzi Wilk.

• Możdżeń podaje do Murawskiego.Teraz Lechici chcą uspokoić grę. Już dawno nie zagrozili bramce Agayeva.

• Akcja piłkarzy azerskich . Szarża Pita minął Możdżenia i Kamińskiego, jednak świetna asekuracja Murawskiego, który wyjaśnił sytuację.

• Żółta kartka dla Abishova.

• Od autu poznaniacy w środkowej strefie boiska. Po piłkę zmierza Luis Henriquez.

• Akcja Chazaru zakończona niecelnym strzałem i od bramki kolejny raz w II połowie rozpocznie Jasmin Burić.

• Piłkę stracił Pit, w tej sytuacj zaprocentował pressing Lechitów.

• Djurdjevic melduje się na boisku.

• Ależ akcja poznaniaków. Strzał Możdżenia broni bramkarz Agayev, jeszcze dobitka Kolejorza i też nieskuteczna.

• Rozgrzewają się w tej chwili Lechici: Lovrencics, Kiełb i Wilk.

• Dośrodkowanie Rumuna Pita z rożnego pewnie łapie Jasmin Burić.

• Rzut rożny dla Chazaru piłka po dośrodkowaniu odbiła sie od głowy Arboledy.

• Żółta kartka dla Szymona Drewniaka za faul na Tounkarze.

• Jak dotąd "Chelsea Kaukazu" nie wydaje się, aż tak groźna.

• Możdżeń faulował Bułgara Todorova. Od stałego fragmentu gry z własnej połowy rozpoczął Chazar.

• Świetna akcja Tonew ze Ślusarskim i strzał Ubipariba wypluwa przed siebie Agayev. Nie było nikogo na dobitkę.

• Faul Manuela Arboledy i słowne upomnienie austriackiego arbitra.

• Uderzenie z dystansu 20 - letniego Malijczyka Tounkary. Trener Rumak zaniepokojony wyszedł poza swoje stanowisko i przekazał swoje uwagi Wołąkiewiczowi.

• Akcja Adriana Pita, w ostatniej chwili piłki odskoczyła mu od nogi. Ależ wściekły był Pit po tym zagraniu.

• Brenes wchodzi za Alviza.

• Piłka wrzucona pole karne Lechitów i pewnie łapie ją Jasmin Burić. Tym razem Burić bezbłędny.

• Lechici zaczynają drugą połowę.

• lechTrwa jeszcze przerwa w Lenkoranie

• W meczu z azerską drużyną Lech szybko otrząsnął się ze straty bramki. A Lechici stracili gola już w czwartej minucie spotkania. W dalszej fazie gry Kolejorz wyrównał po trafieniu Możdżenia i prezentował się lepiej od zespołu Chazara.

• Sędzia kończy I połowę do przerwy w Lenkoranie remis 1:1.

• Kolejna akcja Kolejorza Henriquez w tempo do Tonewa i Bułgar zdecydował się na strzał. Uderzenie pomocnika Lecha ponad bramką.

• Arbiter dolicza 3 minuty do I połowy.

• Akcja Lecha; Tonew do Ubiparipa, ale ten kryty przez dwóch piłkarzy Chazaru traci piłkę i rozpoczynają akcję gracze azerscy.

• Nie było niebezpieczeństwa po stałym fragmencie gry dla Lechitów. Na trybunach stadionu w Lenkoranie meksykańska fala. Kibice Chazaru reagują bardzo żywiołowo.

• Uderzenie Tonewa zablokowane przez Azerów i rzut rożny dla Lechitów.

• Świetna kontra Lechitów, jednak bardzo dobra asekuracja obrońców Chazara.

• Akcja Chazaru niebezpiecznie atakował Malijczyk Tounkara, jego strzał zblokował Marcin Kamiński.

• Ślusarski do Możdżenia, teraz przy piłce Ubiparib zagrywa do Slusarza, jednak napastnik Lecha stracił futbolówkę.

• Faul na Tonewie, sędzia nic nie widział nie było gwizdka arbitra. Teraz Austriak przegrał grę i Tonew jest opatrywany przez masażystów.

• Znowu Lechici krótko rozgrywają akcję, piłka na pole karne do Ślusarskiego i skutecznie interweniują piłkarze Lenkoranu.

• Luis Henriquez świetnie odebrał piłkę Tounkarze i niecelnie strzelał prawą nogą. Piłka wysoko ponad poprzeczką. Od bramki Agayev.

• Lech utrzymuje się przy piłce. Spokojnie wyprowadza akcje. Szybka piłka do Tonewa i jego dośrodkowanie wychodzi poza boisku. To Lechici teraz częsciej atakują.

• Pierwszy rzut rożny dla Poznaniaków. Do piłki podchodzi Tonew.

• Drewniak do Luisa Henriqueza z klepki i Panamczyk nie doszedł do tego zagrania. Od bramki azerski bramkarz. Chwila oddechu dla obu drużyn.

• Znowu akcja Lecha w środkowej strefie i faul na Mateuszu Możdżeniu.

• Faul Alviza na Rafale Murawskim.

• Akcja Lecha i prosta strata Tonewa. Strzał Tounkary i Burić z problemami na raty złapał strzał zawodnika Chazaru.

• Piłka po strzale głową Możdżenia wpadła przy dalszym słupku bramki Agajewa.

• Mateusz Możdżeń strzelcem bramki. Świetna akcja Bartosza Ślusarskiego i Możdżeń wyrównuje stan meczu.

• GOOOL!!!

• Subasić do Tounkara ten mija Drewniaka i Murawskiego, podaje do Pita. Strzał Rumuna nieznacznie niecelny. Rumun jest dzisiaj bardzo aktywny i na niego muszą zwrócić więcej uwagi.

• Żółta kartka dla Alviza.

• Piłka po strzale Adriana Pita z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Chazaru znowu było niebezpiecznie, skończyło się tylko na strachu.

• Dobra akcja Lecha Poznań. Dośrodkowanie Możdżenia i piłka nad głową Tonewa. Dobra akcja Lechitów.

• Tymczasem nad stadiionem w Lenkoran ulewa. długie podanie na Ślusarskiego, ale ten na spalonym.

• Trwa usuwanie serpentyn, które azerscy kibice wrzucili na boisko.

• Z piłką mnął się Burić, uderzenie Pita z bramki wybił Kamiński. I najszybciej do piłki doszedł Subasić.

• GOOOOL!!! 1:0 dla Azerów! Fatalny błąd Buricia.

• Długie podanie gracza azerskiego na prawą stronę do Bonfima, który nie doszedł do piłki i od bramki Burić.

• Akcja Ślusarskiego i strzał Tonewa niecelny, wysoko nad poprzeczką bramkarza Azerów.

• Rozpoczynają piłkarze azerscy.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisku.

• Kibice Kibice Chazara wypełnili stadion w Lenkoranie.

• Mariusz Rumak ma już dość podróżowania na wschód. W kolejnej rundzie wołałby trafić na jakiś "europejski" zespół. - Jeżeli już mamy zwiedzać kolejne kraje, to wolałbym coś innego, zamiast wycieczki na wschód - mówił Rumak.

• Lech będzie musiał radzić sobie bez Łukasza Trałki, który dwa tygodnie temu podczas pierwszego spotkania z Żetysu doznał kontuzji. Do Lenkoranu polecieli natomiast trzej bramkarze, jak wyjaśnił Rumak, "na wszelki wypadek".

• Jeszcze kilkanaście lat temu byli za żelazną kurtyną; dziś stać ich na pozyskiwanie coraz lepszych piłkarzy. Mają do tego piękne ośrodki; nieprzypadkowo ich reprezentację prowadzi Niemiec Berti Vogts - mówił na konferencj prasowej Mariusz Rumak.

• Miejsce Krzysztofa Kotorowskiego w bramce zajmie dzisiaj Jasmin Burić. Dzisiejszy rywal Lecha wydaje się być na papierze znacznie mocniejszy od Żetysu. A jak będzie to wyglądało na boisku wkrótce się przekonamy Wisla Krakow-Lech Poznan 1:0

• lech poznań

Piłkarze Lecha odbyli wczoraj trening na obiekcie Chazara. Pot lał się z nich strumieniami.

• Stadion w Lenkoranie prezentuje się lepiej od tego kazachskiego z Tałdykorganu. Za to murawa pozostawia wiele do życzenia. lech poznań

• Trener Rumak obawia się rajdów lewą stroną Rumuna Adriana Pita, który ma za soba przeszłość w AS Romie. Dlatego na prawą stronę obrony został przesunięty dzisiaj Hubert Wołąkiewicz.

• Znamy już skład Lecha Poznań na mecz z Chazarem Lenkoran w 2. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Na środku obrony razem z Marcinem Kamińskim wystąpi Manuel Arboleda.