• Strzały: 19 (5) - 16 (4)
    • Rzuty rożne: 6 - 6
    • Faule: 13 - 20
  • Gol strzelony przez Ivanovicia:

• No to już jedno jest pewne - The Blues jadą na Wembley! W pierwszej połowie dogrywki dość szybko strzelili gola i poza jedną okazją Hendersona, potrafili trzymać rywala dość daleko od własnej bramki do samego końca.

• KONIEC! Chelsea pierwszym finalistą Pucharu Ligi Angielskiej!

• Żółta kartka dla Emre Cana za taktyczny faul na Hazardzie

• Matić próbował dośrodkować z lewej strony boiska, jednak został zablokowany. Chelsea i tak jednak ukradła Liverpoolowi kilkadziesiąt sekund utrzymując piłkę długo na jego połowie

• Lewą stroną próbowali zaatakować teraz gospodarze, ale jedyne, co udało im się ugrać, to aut

• To powinien być gol! Sterling świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, Henderson urwał się obrońcy i oddał minimalnie niecelny strzał głową z bliskiej odległości!

• Sterling dośrodkował z lewej stron boiska, a piłkę spokojnie chwycił Courtois

• Willian dośrodkował z rzutu wolnego, a Ivanović świetną główką nie dał szans bramkarzowi! Jeśli Liverpool wyrówna i wynik 1:1 utrzyma się do końca drugiej połowy dogrywki, będą rzuty karne

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Branislav Ivanović, 1:0 dla Chelsea!

• Lucas faulował na własnej połowie boiska Hazarda, a Jose Mourinho domaga się drugiej żółtej kartki. Raczej przesadza

• Balotelli oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to okrutnie. Od bramki gospodarze

• I wracamy do gry! Pierwsza połowa dogrywki właśnie się rozpoczęła!

• Chelsea była lepsza w drugiej połowie, kreowała więcej okazji podbramkowych, ale nie potrafiła strzelić gola. Przed nami dogrywka, której zasady przypominaliśmy Państwu na początku relacji

• Arbiter gwiżdże - przed nami dogrywka!

• Jeszcze strzał Maticia i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego, wybijają piłkę obrońcy Chelsea

• Żółta kartka dla Ivanovicia za faul na Sterlingu

• Sterling oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, jednak był on bardzo niecelny.

• Ramires oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka wyraźnie minęła bramkę

• Jordan Henderson zagrał przed chwilą z premedytacją ręką, ale arbiter podyktował tylko rzut wolny. Błąd, powinien również wręczyć mu żółtą kartkę, która byłaby już jego drugą w tym meczu

• Simon Mignolet! Diego Costa wyszedł sam na sam z Belgiem, a ten świetnie wygarnął mu piłkę!

• Sterling zagrał dobrą piłkę w kierunku Markovicia, która mogłaby otworzyć mu drogę do bramki, ale w ostatniej chwili przejął ją Ramires

• Zwracamy honor Mignolet. Powtórki pokazały, że piłka po strzale Costy po drodze odbiła się od Skrtela i Belg popisał się świetnym refleksem broniąc ten strzał nogami.

• Costa starał się oddać strzał sprzed pola karnego po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale został zablokowany

• Teraz sprzed pola karnego oddał strzał Gerrard, a Courtois spokojnie złapał piłkę

• Diego Costa! Dobry strzał sprzed pola karnego, Mignolet wypluwa piłkę przed siebie, ale na swoje szczęście asekurował go obrońca!

• Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego, a John Terry głową wybił piłkę na rzut rożny

• Eden Hazard! Fantastyczna akcja Belga, który schodząc z piłkę z prawej strony do środka minął czterech rywali, po czym oddał minimalnie niecelny strzał sprzed pola karnego!

• Sakho utykając schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Glena Johnsona

• Powtórki pokazały, że chwilę po starciu Lucasa z Oscarem Costa nadepnął na nogę Skrtela przy linii końcowej, walcząc o piłkę. To powinna być kartka dla Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem

• Filipe Luis oddał strzał z tego rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

• Sędzia jeszcze coś wyjaśnia piłkarzom obu drużyn, którzy na siebie naskoczyli

• Lucas faulował wychodzącego na czystą pozycję Oscara i dostał za to żółtą kartkę. Chelsea będzie miała rzut wolny tuż przed polem karnym przeciwnika

• Willian znów dośrodkował z rzutu rożnego i choć było to naprawdę dobre dośrodkowanie, to The Reds wybijają piłkę

• Hiszpan musi niestety opuścić boisko, a w jego miejsce melduje się Ramires

• Willian dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a obrońcy Liverpoolu radzą sobie z tym zagrożeniem. Tymczasem jakiejś kontuzji po zderzeniu z Terrym doznał Fabregas

• Faule: 4 - 6
  • Optyczną przewagę na boisku mieli może gospodarze, ale to Liverpool był bardziej konkretny i stwarzał sobie lepsze okazje podbramkowe. Jednak gdyby nie błąd sędziego, to Chelsea miałaby rzut karny i mogłaby już prowadzić. Remis gwarantuje nam chyba mimo wszystko większe emocje po przerwie

• I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Coutinho indywidualnie zszedł z lewej strony do środka, do pola karnego, ale kiedy próbował uderzać, to został zablokowany

• Próba prostopadłego podania Oscara do Costy, ale niedokładna i piłkę złapał Simon Mignolet

• Żółta kartka dla Hendersona za faul na Hazardzie w środkowej strefie boiska

• Branislav Ivanović złapał jakąś kontuzję, Serb wyraźnie utyka

• Oscar! Tym razem uderzył z gry, sprzed pola karnego i znów pomylił się nieznacznie!

• Sam Oscar oddał strzał z tego rzutu wolnego i pomylił się minimalnie! To mogła być bramka!

• Lucas faulował przed własnym polem karnym Oscara

• Sterling był teraz faulowany na połowie Chelsea przez Ivanovicia

• Henderson oddał strzał sprzed pola karnego i pomylił się wyraźnie. Od bramki grę wznowi Courtois

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Chelsea, bramkarz spokojnie łapie piłkę

• Ivanović oddał strzał głową po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego, ale nie potrafił trafić w światło bramki

• Długa piłka Ivanovicia w kierunku Costy, ale niedokładna i obrońcy Liverpoolu spokojnie ją przejęli

• Courtois! Coutinho przeprowadził świetną indywidualną akcję, minął paru rywali i oddał strzał z okolic szesnastego metra, który fantastycznie obronił Belg!

• Matić oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę Mignolet

• To powinien być gol! Po kapitalnym prostopadłym podaniu Gerrarda sam na sam z bramkarzem wyszedł Moreno, ale to Courtois wygrał ten pojedynek!

• Znowu długo podania wymieniają gospodarze, ale Liverpool nie dopuszcza ich blisko własnej bramki

• Hazard dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Aut bramkowy

• Diego Costa upadł teraz w polu karnym gości po starciu z Skrtelem, ale sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. I popełnił błąd, Słowak nadepnął na nogę napastnika Chelsea

• Długa piłka z głębi pola w kierunku Sterlinga, ale tego uprzedził Courtois

• I znów The Blues są dość długo przy piłce, ale rozgrywają ją daleko od bramki Mignolet

• Ivanović oddał strzał sprzed pola karnego, ale Mignolet spokojnie złapał piłkę

• Raheem Sterling wyprowadził indywidualną kontrę, ale dogonił go Zouma i fantastycznie odebrał piłkę. Realizator od razu pokazał siedzącego na ławce rezerwowych Cahilla.

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Hazarda, ale tego najpierw przyblokował Skrtel, a następnie ubiegł Mignolet

• Michael Oliver daje znak, od środka gospodarze!

• Obie drużyny już są na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Liverpool od wyjazdowej porażki z Manchesterem United (0:3) wygrał pięć meczów na boiskach rywali. Jeśli dziś uda mu się to znów zrobić, to oczywiście awansuje do finału

• Liverpool również się nie popisał w czwartej rundzie Pucharu Anglii i tylko zremisował 0:0 na Anfield Road z drugoligowym Boltonem. Mecz z powodu zostanie jednak powtórzony, na stadionie Boltonu, w przyszłą środę.

• The Blues będą starali się zrehabilitować się w oczach własnych kibicach. Piłkarze Jose Mourinho przed kilkoma dniami przegrali u siebie 2:4 z trzecioligowym Bradford, w ramach czwartej rundy FA Cup. Chelsea za kadencji (za tej i za poprzedniej) Jose Mourinho nigdy wcześniej straciła takiej liczby goli przed własną publicznością.

• Liverpool ma całkiem niezły bilans ostatnich meczów na Stamford Bridge. Spośród sześciu ostatnich wygrał aż trzy, jednak były to te trzy pierwsze. W kolejnych nie był w stanie zwyciężyć ani razu i tak dwukrotnie przegrał i raz zremisował

• Faworytem tego spotkania są gospodarze. Chelsea doskonale radzi sobie jak na razie w lidze, gdzie jest liderem z dość wyraźną przewagą nad resztą stawki. Liverpool jest dopiero ósmy i do londyńczyków traci 17 punktów. Wicemistrzowie Anglii zaliczyli bardzo kiepski początek sezonu, odpadli między innymi z Ligi Mistrzów, i dopiero od niedawna zaczynają grać niezłą piłkę i lepiej punktować

• W pierwszym meczu obu tych zespołów padł remis 1:1. W półfinałach Pucharu Ligi Angielskiej do momentu dogrywki nie obowiązuję jednak zasady goli strzelanych na wyjeździe. Jeśli więc po 90 minutach na tablicy wyników będzie widniał wynik 0:0, 2:2, czy 8:8 - będzie rozegrana dogrywka. Jeśli jednak po niej wynik będzie inny niż 1:1, to konkurs rzutów karnych nie będzie rozgrywany. Awansuje ten zespół, który zwycięży, lub ten, który będzie miał lepszy bilans bramek wyjazdowych.

• Ławka Chelsea: Cech, Azpilicueta, Cahill, Ake, Ramires, Remy, Drogba

• Ławka Liverpoolu: Ward, Johnson, Lovren, Lambert, Lallana, Allen, Balotelli

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Grzegorz Ignatowski

• Witamy! Zapraszamy na relację live z rewanżowego spotkania półfinału Pucharu Ligi Angielskiej, w którym Chelsea podejmie Liverpool. Początek za około 50 minut!