1

Manchester City

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Dominowali w drugiej połowie mistrzowie Anglii, stwarzali sobie więcej okazji podbramkowych, dłużej byli przy piłce, ale do domu wrócą tylko z jednym punktem.

• Kiepsko wykonali jednak ten stały fragment gry goście i hit Premier League kończy się remisem!

• Navas dośrodkował z prawej strony boiska i jeszcze goście mają rzut rożny

• Ruben Loftus-Cheek zadebiutuje w Premier League. Zmienia Oscara

• Navas dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybija spokojnie piłkę Oscar

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Sagna dośrodkował z prawej strony boiska, ale dobrze we własnym polu karnym interweniował Matić

• Jeszcze zmiana u gości. Za Davida Silvę wchodzi Stevan Jovetić

• To mogła być bramka! Silva zagrał świetną piłkę do Jamesa Milnera, a ten oddał nieznacznie niecelny strzał z ostrego kąta!

• Gary Cahill wejdzie, by wzmocnić zasieki obronne. Z boiska schodzi Loic Remy

• Długo na wysokości pola karnego gospodarzy piłkę rozgrywali The Citizens, ale wszystko skończyło się niedokładnym dośrodkowaniem, jakim popisał się Gael Clichy

• Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Frank Lampard

• Willian dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Aguero zaatakował indywidualnie, ale Argentyńczyk w polu karnym przegrał pojedynek z Azpilicuetą

• Z ofensywnym piłkarzem gości już jest jednak wszystko w porządku i wracamy do gry

• Jakiejś kontuzji doznał w starciu z Maticiem doznał David Silva. Hiszpan leży teraz na boisku

• Silva dośrodkował z rzutu wolnego, jednak obrońcy Jose Mourinho spokojnie interweniowali we własnym polu karnym

• Ramires faulował na własnej połowie boiska Jesusa Navasa

• Courtois! Navas dośrodkował z prawej strony boiska, a Fernandinho oddał sprytny strzał głową, po koźle, jednak świetnie interweniował belgijski bramkarz!

• Bardzo spokojny początek drugiej połowy, żadna ze stron nie zdecydowała się jeszcze na jakiś szybszy atak. Przy piłce na razie goście

• Wracamy na Stamford Bridge, gdzie gospodarze zaczynają drugą połowę!

• Gole strzelane w pierwszej połowie

• Po dość średnim początku meczu, gdzie gra obu zespołów nie zawsze zachwycała, ale końcówka wgniotła nas wszystkich w fotele! To zwiastuje niesamowitą drugą połowę

• Koniec pierwszej połowy! Na razie remis na Stamford Bridge

• Navas dośrodkował z prawej strony boiska, a Courtois nie dał rady złapać piłki. Przejął ją Aguero, oddał strzał, a tor lotu piłki zmienił Silva!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ależ odpowiedź gości, Silva i jest remis!

• Hazard starał się zaatakować lewą stroną boiska, ale sędzia pokazuje, że wyjechał z piłką za linię boczną

• Ivanović zagrał fantastyczną piłkę w pole karne do Hazarda, ten równie pięknie podał do środka, do Loica Remy, a Francuz z bliskiej odległości nie dał szans Hartowi! 1:0, jak odpowiedzią goście?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Loic Remy, 1:0 dla Chelsea!

• Kolejny nieudany długi przerzut, tym razem Maticia do Edena Hazarda. Kolejny aut dla gości

• Aguero faulowany był przed chwilą w środkowej strefie przez Williana

• Ramires próbował rozciągnąć grę do lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Aut dla Obywateli

• Eden Hazard faulował w środkowej strefie boiska Jesusa Navasa

• Troszkę dłużej są teraz przy piłce The Citizens, ale wciąż rozgrywają ją oni głównie na własnej połowie boiska

• Faulowany na własnej połowie boiska był przed chwilą Ramires

• Aguero! Długa piłka w kierunku Argentyńczyka, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i pudłuje!

• Matić próbował dośrodkować z lewej strony boiska, jednak po profesorsku powstrzymał go Fernandinho

• Oscar oddał strzał sprzed pola karnego, ale zrobił to leciutko i Hazard chwycił piłkę bez najmniejszych problemów

• Fernandinho faulował teraz z kolei Ramiresa, na własnej połowie

• Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, w polu karnym Chelsea Aguero faulował Azpilicuete

• Milner indywidualnie próbował zaatakować na bramkę gospodarzy, ale po interwencji obrońców wywalczył tylko rzut rożny

• Navas faulował Hazarda na połowie gospodarzy

• Aguero! Milner odebrał piłkę Ivanoviciowi przed polem karnym Chelsea, podał do Aguero, a jego strzał świetnie obronił Courtois!

• Clichy i Willian pościgali się nieco na skrzydle, górą był Francuz. Piłka jednak szybko wróciła pod władanie Chelsea

• Lewą stroną zaatakował Remy, ale twardo i skutecznie interweniował Vincent Kompany.

• Niedokładna próba zagrania prostopadłego podanie przez Oscara do Remy'ego. Przy piłce goście

• Ostro na własnej połowie Fernandinho potraktował Hazarda, ale sędzia pokazuje, żeby grać dalej

• I już mamy pierwszy strzał na bramkę! Jesus Navas spróbował sił, odbija piłkę Courtois!

• Pan Mark Clattenburg daje znak i STARTUJEMY!

• Obie drużyny już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy!

• A oto gole z ostatniego pojedynku tych dwóch ekip

• Frank Lampard nie będzie przez wszystkich miło powitany na Stamford Bridge. "Przestałeś być naszą legendą, stałeś się zdrajcą. Dla klubu oraz kibiców"

• W składzie Chelsea brakuje dzisiaj za to Diego Costy, który został zawieszony za wybryki podczas meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Dziś zastąpić ma go Loic Remy, zobaczymy z jakim skutkiem

• Dużym osłabieniem dla gości jest brak Yaya Toure, który pojechał z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki. W ligowych meczach bez tego zawodnik Manchester City ostatni razy wygrał w kwietniu ubiegłego roku. Później trzykrotnie Manuel Pellegrini musiał sobie radzić bez niego i ani razu jego zespół nie potrafił wygrać

• W ostatnich dziesięciu meczach tych dwóch drużyn na Stamford Bridge Manchester City wygrał tylko raz, 4:2 w sezonie 2009/2010. Gospodarze zwyciężali siedmiokrotnie (ostatni raz w ubiegłym sezonie, 2:1), dwukrotnie ich mecze kończyły się remisami.

• Na ławce rezerwowych gości zasiadł legendarny piłkarz Chelsea, Frank Lampard. Warto jednak dodać, że w poprzednim meczu tych dwóch drużyn również początkowo był wśród rezerwowych. Kiedy jednak wszedł na boisko, to ustalił wynik na 1:1, ratując dla Manchesteru City jeden punkt

• Mecz lidera z wiceliderem zawsze musi generować niezwykłe emocje. Przewaga Chelsea nad Manchesterem City wynosi aktualnie pięć punktów i powiększenie jej do ośmiu, znacznie ułatwiłoby podopiecznym Jose Mourinho ucieczkę przez Obywatelami. Wciąż do końca sezonu będzie jeszcze spora liczba meczów do rozegrania, ale przy takiej przewadze ewentualne potknięcia nie będą bolały aż tak mocne (a te przecież będą się jeszcze zdarzać każdemu).

• Ławka The Citizens: Caballero, Zabaleta, Boyata, Kolarov, Lampard, Jovetic, Dzeko

• Ławka gospodarzy: Cech, Cahill, Christensen, Ake, Loftus-Cheek, Brown i Drogba

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska

• Witamy! Zapraszamy na relację live z wielkiego hitu angielskiej Premier League. Chelsea podejmie Manchester City, a początek już za około 45 minut!