2

Tottenham Hotspur

0

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Dla Tottenhamu z kolei jest to czwarty przegrany finał Pucharu Ligi, drugi z rzędu spośród tych, w których brał udział (poprzedni w 2009 roku, z Manchesterem United). Na koncie ma cztery triumfy w tych rozgrywkach. Chelsea, przypomnijmy, finały tego pucharu przegrywała dwukrotnie w swojej historii. Jednak oczywiście nie dzisiaj

• Dla Chelsea jest to piąty triumf w Pucharze Ligi Angielskiej, trzeci pod wodzą Jose Mourinho. Jest to również zarazem pierwsze trofeum, jakie Portugalczyk zdobył ze swoim zespołem od momentu powrotu na Stamford Bridge

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki: Chelsea 37% - Tottenham 63%
    • Strzały: 14 (3) - 14 (2)
    • Rzuty rożne: 4 - 6
    • Faule 19 - 15
  • Po dość wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej Chelsea wyglądała zdecydowanie lepiej od swojego przeciwnika. Po zdobyciu drugiego gola spokojnie kontrolowała przebieg gry i zasłużenie dowiozła ten triumf do samego końca

• KONIEC! PUCHAR LIGI ANGIELSKIEJ 2015 DLA CHELSEA!

• Jeszcze jeden rzut rożny Tottenhamu, kiepsko wykonany i za chwilkę arbiter zakończy to spotkanie. Jose Mourinho już celebruje. :-)

• Didier Drogba wchodzi na boisko i zmienia strzelca drugiej bramki, Diego Costę

• Harry Kane zaatakował indywidualnie i wywalczył rzut rożny. Z narożnika boiska dośrodkował Eriksen, ale w polu karnym jeden z jego kolegów oddał niecelny strzał głową

• Cztery minut doliczył sędzia do drugiej połowy! Czy wystarczy czasu Kogutom, aby wyrównać?

• Soldado dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym Ivanović w ostatniej chwili uprzedził Lamelę. Tottenham walczy!

• Cuadrado dopiero wszedł na boisko, a Nabil Bentaleb już dostał za faul na nim żółtą kartkę

• To mógł być gol kontaktowy! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrywał Vertonghen, a o krok od wpakowania jej do bramki był Kane! Grę wznowi Cech.

• Zmiana w Chelsea, Cuadrado wchodzi za Williana. Tymczasem Cesar Azpilicueta wrócił na boisko z opatrunkiem na głowie

• Ramires faulował jednego z rywali tuż przed własnym polem karnym, a Tottenham szybko rozegrał też rzut wolny. Wywalczył jednak tylko corner

• Hiszpański obrońca jest opatrywany za linią boczną, Petr Cech wznowił przed chwilą grę

• Lamela nieźle dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale Dier nie dość, że był na spalonym, to jeszcze sponiewierał Azpilicuetę. Hiszpan potrzebuje chwili, aby dojść do siebie. Z głowy leci mu krew

• A teraz Cahill taktycznie na własnej połowie faulował Kane'a i również został ukarany żółtą kartką

• Erik Lamela wchodzi na boisko i zmienia Ryana Masona

• Żółta kartka dla Williana, za to, jak taktycznie faulował Rose'a

• Eriksen próbował indywidualnie przedrzeć się w pole karne The Blues, ale został powstrzymany przez Fabregasa

• Ależ ładna akcja Chelsea! Willian sprytnie rozegrał rzut wolny, zagrał piłkę przed pole karne do Hazarda, a ten dośrodkował. W polu karnym głową minimalnie przestrzelił wbiegający Fabregas!

• Dembele spróbował przed chwilą ataku indywidualnego, ale na połowie Chelsea faulował jednego z rywali

• Było blisko trafienia numer 3! Na strzał zdecydował się przed chwilą Eden Hazard, przestrzelił minimalnie!

• Drugi gol zdobyty przez Chelsea

• Zapowiadał się dobry kontratak Chelsea, ale Hazard zagrał za mocno do lewej strony, do Azpilicuety i tego zdołał uprzedzić Kyle Walker

• Zmiana w ekipie Pochettino, Dembele wchodzi za Townsenda

• Chadli przymierzył przed chwilą sprzed pola karnego, ale bardzo mocno się pomylił

• Świetna akcja Chelsea, Fabregas zagrał ładną piłkę do Costy, ten oddał strzał z ostrego kąta, a piłka odbiła się jeszcze po drodze od Walkera i wpadła do bramki. 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Dego Costa podwaja prowadzenie Chelsea!

• Danny Rose faulował teraz w ataku, na lewej stronie boiska, Williana

• Kolejna akcja Tottenhamu skończona odgwizdaniem spalonego. Tym razem był na nim Harry Kane

• Ryan Mason doznał jakiejś kontuzji, wyraźnie utyka. Zobaczymy, czy szybko dojdzie do siebie

• Ładne zagranie Eriksena w kierunku Chadliego, które mogło otworzyć drogę do bramki, gdyby ten nie był na spalonym

• Cesc Fabregas! Hiszpan zdecydował się na efektowny strzał przewrotką, broni to jednak Hugo Lloris!

• Eden Hazard groźnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale ostatecznie piłka minęła wszystkich w polu karnym Tottenhamu

• Danny Rose dośrodkował z lewej strony boiska, a Petr Cech spokojnie złapał piłkę

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

• Jedyny jak na razie gol strzelony w tym meczu:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Chelseaa 41% - Tottenham 59%
    • Strzały: 8 (2) - 9 (2)
    • Rzuty rożne: 3 - 1
    • Faule: 6 - 9
  • Ależ to była końcówka w wykonaniu The Blues! Najpierw John Terry strzelił gola, a kiedy wydawało się, że będzie to trafienie do szatni, to o włos od bramki był Gary Cahill. Ogólnie pierwsza połowa była dość wyrównana, musimy pamiętać o tym, jak blisko zapisania się na liście strzelców był Christian Eriksen

• A teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

• I mogło być 2:0! Druga minuta doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivanović zgrał piłkę głową, a strzał Cahilla z bliskiej odległości świetnie obronił Lloris!

• Willian dośrodkował z tego rzutu wolnego, a w polu karnym Tottenhamu mieliśmy sporą przebitkę. Piłka spadła pod nogi Terry'ego, a ten nie dał szans bramkarzowi. 1:0 dla Chelsea, jak odpowie Tottenham?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! John Terry, 1:0 dla Chelsea!!

• A teraz na własnej połowie boiska, przy linii bocznej, Chadli faulował Ivanovicia

• Willian zaatakował prawą stroną boiska, ale kapitalnie powstrzymał go Mason. Od autu grę wznowią The Blues

• Z Walkerem już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

• Jakiejś kontuzji doznał Kyle Walker, Anglik leży na boisku i potrzebuje pomocy lekarskiej

• A tym razem Chadli oddał strzał z dystansu, ale był on bardzo niecelny. Od bramki grę wznowi Petr Cech

• Nacer Chadli odebrał piłkę Ramiresowi w środkowej strefie boiska i popędził z kontrą, ale zakończył ją niedokładnym podaniem do Kane'a. Przy piłce Chelsea

• Christian Eriksen! Duńczyk dostał podanie od Rose'a, wymanewrował w polu karnym Zoumę i zdecydował się na strzał z ostrego kąta! Cech interweniował z trudem, ale skutecznie

• Kyle Walker powalczył do końca na prawej stronie boiska z Willianem i ugrał dla swojej drużyny rzut rożny

• Christian Eriksen próbował zaatakować indywidualnie środkiem pola, ale przed polem karnym Chelsea został powstrzymany przez Zoumę

• Nacer Chadli dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Chelsea wybili piłkę. Po chwili Eric Dier faulował w środkowej strefie Coste i dostał za to żółtą kartkę

• Ten jednak znów został kiepsko wykonany, przez niedokładne dośrodkowanie. Tymczasem powtórki pokazały wyraźnie, jak Costa w poprzedniej akcji uderzył w twarz Bentaleba. Sędzia uznał, że nie nadawało się to na pokazanie kartki

• Mason zdecydował się teraz na strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Harry Kane wyprowadził teraz kontrę Kogutów. Biegł z piłką przez kilkadziesiąt metrów i oddał płaski strzał sprzed pola karnego, ten jednak spokojnie obronił Petr Cech

• Christian Eriksen! Fantastyczny strzał Duńczyka z tego rzutu wolnego, piłka trafia w poprzeczkę!

• Fabregas faulował na własnej połowie boiska Kane'a

• Kolejna akcja z udziałem serbskiego obrońcy Chelsea. Tym razem faulował on jednego z rywali po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego

• Branislav Ivanović zdecydował się oddać strzał sprzed pola karnego, z ostrego kąta i wywalczył rzut rożny

• Dier świetnie powstrzymał atakującego Diego Coste, a po chwili mieliśmy między oboma panami małe spięcie. Z pomocą sędziego udało się wszystko szybko wyjaśnić

• Ramires próbował teraz wedrzeć się w pole karne Tottenhamu, ale został zatrzymany przez Vertonghena

• Townsend zaatakował lewą stroną boiska, ale szybko stracił piłkę na rzecz obrońcy. Później swoich sił próbował też Kane, ale sędzia odgwizdał faul w ataku

• I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Po dośrodkowaniu Williana, z rzutu wolnego, przymierzył Terry, ale piłka minęła bramkę Llorisa

• Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

• Obie drużyny są gotowe do wyjścia na boisko, za chwilkę zaczynamy!

• Motywacja jest ogromna, ja sam specjalnie na piłkarzy naciskać nie muszę. To finał, oni wiedzą, co mają robić - powiedział przed tym spotkaniem Mauricio Pochettino

• Wspominaliśmy, że zarówno Chelsea, jak i Tottenham sięgały po Puchar Ligi czterokrotnie. Czy ktoś robił to częściej? Liverpoolowi ta sztuka udała się jak dotąd ośmiokrotnie, Aston Villi pięć razy

• Koguty prowadzone przez Mauricio Pochettino odpadły zresztą również z Ligi Europy, gdzie okazały się w dwumeczu gorsze od Fiorentiny. Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów zagrała na razie jeden mecz i zremisowała go 1:1 z PSG na wyjeździe

• Jeśli weźmiemy pod uwagę dyspozycję obu zespołów w ostatnich dniach, to zdecydowanie lepiej wygląda to w zespole Chelsea. Wygrała ona trzy z sześciu ostatnich meczów, wszystkie pozostałe zremisowała. Tottenham zaliczył dwie wygrane, dwa remisy oraz dwie porażki

• Ogólnie Tottenham grał z Chelsea 152 razy - wygrał 50 tych meczów, zremisował 38, a 64 przegrał

• Obie te drużyny mierzyły się ze sobą w finale Pucharu Ligi Angielskiej w 2008 roku i wtedy 2:1 po dogrywce wygrały Koguty. Czy dzisiaj dadzą radę to powtórzyć? Jedni i drudzy sięgali zresztą po to trofeum czterokrotnie

• Oto, jak wyglądał tamten mecz

• Ostatnie bezpośrednie starcie tych dwóch ekip pokazało, że razem na boisku są w stanie stworzyć niezapomniane widowisko. Wtedy, pierwszego stycznia tego roku, na White Hart Lane Tottenham wygrał 5:3. Jeśli dzisiaj znów padnie osiem goli, to wszyscy będziemy usatysfakcjonowani

• Mamy małe niespodzianki w składzie Chelsea. W oczy rzuca się przede wszystkim fakt, że w dzisiejszym finale szansę gry otrzymał Petr Cech, a nie Courtois, który zazwyczaj jest numerem jeden. Zaskakuje też to, że jedenastce lidere angielskiej Premier League widzimy aż pięciu nominalnych obrońców (Ivanović, Zouma, Terry, Cahill, Azpilicueta), kosztem takiego zawodnika, jak Oscar. Zobaczymy, czy przyniesie to zamierzony skutek

• Ławka Chelsea: Courtois, Filipe Luis, Ake, Oscar, Cuadrado, Drogba, Remy

• Ławka Tottnehamu: Vorm, Soldado, Lamela, Stambouli, Davies, Fazio, Dembele

• Po lewej stronie są już dostępne wyjściowe jedenastki, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania finałowego w Pucharze Ligi Angielskiej! Chelsea kontra Tottenham, początek za około 45 minut!