Chelsea Londyn

2

West Ham United

0

• Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i już zapraszam na kolejne dzisiejsze relacje live na naszym portalu. Już startujemy z relacjami z meczów Manchester United - Newcastle oraz West Bromwich - Manchester City.

• Bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo londyńskiej Chelsea, która dzięki bramkom Johna Terry'ego i Diego Costy umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. West Ham dzisiaj nie miał żadnych szans na ligowe punkty na Stamford Bridge, ale to nie może wpłynąć na ocenę bardzo dobrej rundy w wykonaniu Młotów.

• Koniec meczu! Chelsea pokonuje West Ham 2:0!

• Jeszcze rzut rożny dla Chelsea na koniec tego pojedynku. Krótkie rozegranie Fabregasa z Hazardem, wejście Hiszpana w pole karne i podanie do Ramiresa, który w dobrej sytuacji nie trafia czysto w piłkę!

• Drobne zamieszanie w polu karnym Chelsea kończy się ważnym i udanym piąstkowaniem Courtois.

• Amalfitano jeszcze zdobywa rzut rożny dla gości.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• W kontrataku gospodarzy dobre podanie na wolne pole Drogby do Hazarda odważnym wyjściem z bramki przerywa Adrian.

• Raz jeszcze pokazał nam się Amalfitano, którego dośrodkowanie pada łupem Courtois.

• Słupek!!! Kapitalna akcja indywidualna Amalfitano kończy się uderzeniem w słupek bramki gospodarzy!!!

• Uderzenie głową Morgana Amalfitano nieznacznie mija teraz bramkę Courtois! Było blisko gola kontaktowego!

• Ramires na ostatnie pięć minut zastępuje Williana.

• Rzut rożny dla West Hamu ponownie nie przynosi zagrożenia pod bramką Chelsea. Defensywa The Blues jest dziś bezbłędna.

• Jest i druga zmiana w Chelsea. Mikel za Oscara.

• Schodzi z boiska Diego Costa, a w jego miejsce wchodzi Didier Drogba.

• Hazard z łatwością wkręcił w murawę Jenkinsona i Collinsa, ale zdołał jeszcze zostać zablokowanym w polu karnym West Hamu.

• Chelsea prowadzi 2:0, a tymczasem na Stamford Bridge słychać 'I'm forever blowing bubbles' autorstwa kibiców gości.

• Wreszcie jakaś lepsza akcja West Hamu, jednak kończy się ona niecelnym uderzeniem Songa z 16 metrów.

• Amalfitano dośrodkowuje w pole karne prosto w ręce Courtois.

• Gol Costy na 2:0.

• Fatalne uderzenie z dystansu Downinga i to właśnie Anglik opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Amalfitano.

• Gol na 1:0.

• Po podaniu Diego Costy, Fabregas został ofiarnie zablokowany przez Reida w polu karnym WHU!

• Courtois pewnie łapie piłkę po centrze z rzutu rożnego Downinga.

• Na minimalnym spalonym złapany został Diego Costa.

• Fabregas z dystansu uderza technicznie nieznacznie obok bramki West Hamu!

• Adrian!!! Kopia sytuacji bramkowej na 1:0, tylko że Adrian kapitalnie zatrzymuje na linii bramkowej Maticia!!!

• Adrian! Hiszpan świetnie broni precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego Oscara z około 25 metrów!

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ivanovicia Diego Costa uderza z powietrza bardzo niecelnie.

• Courtois teraz świetnie wygrywa pojedynek z Valencią, zabierając piłkę spod nóg Ekwadorczyka!

• Prosta strata Kouyate kończy się indywidualną akcją Diego Costy i precyzyjnym płaskim strzałem Diego Costy w długi róg bramki Adriana! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Diego Costa!

• Na spalonym znalazł się teraz Winston Reid.

• Alex Song zmienia Marka Noble'a.

• Dwie zmiany w West Hamie. Diafra Sakho wchodzi w miejsce Andy'ego Carrolla.

• Fabregas z rzutu wolnego omal nie dograł piłki do ustawionego przed polem karnym Costy, ale ten i tak byłby na spalonym.

• Faul taktyczny Reida na Hazardzie. Żółta kartka.

• Już przygotowuje się do wejścia na boisko Diafra Sakho. To będzie pierwsza zmiana gości. Tymczasem Terry w ostatniej chwili zatrzymuje wychodzącego sam na sam z bramkarzem Valencię!

• Rzut wolny dla Chelsea z 25 metrów od bramki rywala. Willian uderza nieznacznie ponad spojeniem słupka z poprzeczką bramki Adriana!

• Adrian ratuje West Ham! Kontratak Chelsea, piłka dociera w narożnik pola karnego, gdzie przejmuje ją Hazard, ścina do środka i uderza mocno na bramkę Adriana, który broni ten strzał!

• Kolejny rzut rożny dla West Hamu nie przynosi zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Courtois pewnie łapie piłkę po centrze z lewego skrzydła Valencii.

• Minął się z piłką Courtois po centrze Noble'a, ale dobrze asekurowali go jego obrońcy.

• Enner Valencia zdobywa rzut rożny dla Młotów.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Chelsea absolutnie zasłużenie prowadzi z West Hamem 1:0 po bramce wychowanka Młotów Johna Terry'ego. The Blues są zdecydowanie lepszą drużyną od swojego dzisiejszego rywala, który musi drastycznie zmienić swoje nastawienie jeśli chce zdobyć dziś jakiekolwiek punkty na Stamford Bridge.

• Koniec pierwszej połowy!

• 'Padolino' autorstwa Ivanovicia w polu karnym West Hamu. Nie ma rzutu karnego dla Chelsea, a drobne zamieszanie po tym fakcie zakończyło się interwencją arbitra.

• Jeszcze rzut rożny po akcji Oscara i interwencji Valencii.

• Chelsea zepchnęła West Ham i zamknęła gości w ich szesnastce. Czy The Blues zdobędą jeszcze gola przed przerwą?

• Dobra akcja Chelsea! Ivanović z prawego skrzydła dograł dobrze na jedenasty metr do Costy, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

• Po uderzeniu zza pola karnego Diego Costy i rykoszecie od Collinsa piłka minimalnie minęła bramkę Adriana. Po rzucie rożnym drobne zamieszanie w szesnastce Młotów wyjaśnia dobrą interwencją Adrian.

• Na spalonym został złapany teraz Enner Valencia.

• Matić!!! Świetny strzał z dystansu Serba zdołał obronić Adrian!

• Żółta kartka dla Cresswella.

• Chelsea - West Ham United

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabregasa, Costa chciał uderzyć piłkę głową, ale wyszło mu idealnie zgranie do ustawionego przed bramką Terry'ego, który tylko dopełnił formalności! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Terry!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym West Hamu efektowną kombinacją chcieli wykorzystać Hazard i Oscar, ale zakończyło się to tylko rzutem rożnym.

• W kontrataku The Blues Willian uderza z dystansu, jednak zdołał odbić piłkę Adrian!

• Uderzenie z wolnego Fabregasa było zbyt lekkie by zaskoczyć Adriana. Rodak pomocnika Chelsea łapie piłkę bez trudu.

• Rozpędzony Diego Costa został sfaulowany przed polem karnym przez Jamesa Collinsa. Rzut wolny dla Chelsea i żółta kartka dla gracza Młotów.

• Strzał z rzutu wolnego Oscara dość wyraźnie minął bramkę Adriana.

• Po długim podaniu Jenkinsona pojedynek biegowy Downinga z Azpilicuetą został wygrany przez Hiszpana.

• Jenkinson bez ceregieli poradził sobie w polu karnym z Hazardem, dzięki czemu piłka trafiła w ręce Adriana.

• Enner Valencia nie zdołał wyprowadzić kontry Młotów. Obrońcy Chelsea łatwo sobie z nim poradzili.

• Adrian! Błąd obrony West Hamu sprawił, że Fabregas zdołał dograć przed bramkę do Cahilla! Ten uderzył z kilku metrów prosto w bramkarza gości!

• Fabregas prostopadle zagrywa w pole karne do Hazarda, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Rzut wolny dla West Hamu z około 30 metrów. Enner Valencia uderza potężnie ponad poprzeczką bramki Courtois!

• Złe dośrodkowanie Downinga zdołał wybić poza szesnastkę ustawiony na pierwszym słupku Oscar.

• Kontratak West Hamu przynosi Młotom rzut rożny.

• Oscar dostał piłkę w polu karnym przeciwnika, ale błyskawicznie doskoczyli do niego obrońcy gości i zdołali go zablokować.

• Kwadrans gry za nami. Przewaga optyczna Chelsea, ale tylko jeden duży błąd obrony gości przyniósł jedyną dobrą okazję Oscara.

• Hazard próbował teraz wymusić rzut wolny tuż przed polem karnym West Hamu. Sędzia nie dał się na to nabrać.

• Fabregas długim podaniem szukał rozpędzonego Hazarda, ale zdołał dobrze wyjść z bramki Adrian i przejąć futbolówkę.

• Ostry faul Andy'ego Carrolla na piłkę i przy okazji także nogi Branislava Ivanovicia. Sędzia upomina rosłego napastnika Młotów.

• Do dośrodkowania Johna Terry'ego z głębi pola dopadł w polu karnym Gary Cahill, ale w trudnej sytuacji uderzył głową ponad poprzeczką bramki Adriana.

• Cesc Fabregas chciał szybko rozegrać rzut wolny dla Chelsea, jednak zagrał niedokładnie, a sędzia i tak nakazał powtórkę.

• Odbite dośrodkowanie z prawego skrzydła Ivanovicia pada łupem Adriana.

• Pierwsze notatki już wykonuje Jose Mourinho. Jego zespół musi sobie radzić w ataku pozycyjnym.

• OSCAR! Fatalny błąd defensywy West Hamu po akcji Williana! Przepuścił piłkę Jenkinson, a zza jego pleców wyskoczył Oscar, który w bardzo dobrej sytuacji uderzył wysoko ponad poprzeczką!

• Takie jeszcze nawiązanie do meczu sprzed roku :)

• I już leży na murawie Eden Hazard, poturbowany w starciu z Kouyate. Potrzebna interwencja medyczna.

• Zaczynamy Boxing Day! Pierwszy gwizdek spotkania!

• Za nami minuta ciszy, a raczej minuta braw, poświęcona uczestnikom 'świątecznego' meczu piłkarskiego z I Wojny Światowej.

• Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Chelsea na swoim stadionie zdołała tylko zremisować z West Hamem 0:0, po czym Jose Mourinho nazwał futbol gości 'dziewiętnastowiecznym'. Wczoraj sam Portugalczyk przyznał, że te słowa były 'głupie i niepotrzebne'.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę Stamford Bridge!

• Arbitrem tego meczu będzie młody angielski sędzia, Michael Oliver.

• Rezerwowi West Hamu: Jussi Jaaskelainen (BR), Joey O'Brien, Alex Song, Matt Jarvis, Morgan Amalfitano, Carlton Cole, Diafra Sakho.

• Rezerwowi Chelsea: Petr Cech (BR), Kurt Zouma, Ramires, Filipe Luis, John Obi Mikel, Andre Schuerrle, Didier Drogba.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Do składu Chelsea zdołał dołączyć Eden Hazard, którego dzisiejszy występ był do samego końca dużą niewiadomą!

• West Ham United to z kolei największa rewelacja początkowej części sezonu w Premier League. Młoty Sama Allardyce'a zdobyły wprawdzie aż jedenaście punktów mniej (31) od swojego dzisiejszego przeciwnika, ale to wystarcza im aż na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Końcówka roku dla zespołu 'claret & blue' będzie jednak bardzo wymagająca. Dziś West Ham mierzy się na wyjeździe z Chelsea, a już pojutrze podejmie na Upton Park Arsenal.

• Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze. Londyńska Chelsea przewodzi aktualnie całej stawce Premier League z przewagą trzech punktów nad drugim Manchesterem City. The Blues zgromadzili dotąd w siedemnastu meczach 42 punkty, wygrywając przy tym swoje wszystkie spotkania na własnym stadionie. Na Stamford Bridge podopieczni Jose Mourinho w każdym meczu zdobywają przynajmniej dwa gole. Czy i tak będzie tym razem?

• Tradycyjny angielski Boxing Day czas zacząć! W Anglii co roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozgrywa się całą kolejkę Premier League. Nie inaczej jest i tym razem, a my proponujemy z dnia dzisiejszego aż cztery relacje na żywo z angielskich boisk. Zaczynamy od prawdziwego hitu, czyli derbów Londynu na Stamford Bridge pomiędzy Chelsea i West Hamem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki angielskiej Premier League, w którym Chelsea Londyn zmierzy się z West Ham United!