Chile 2:1 Meksyk - zasłużone zwycięstwo Chile

Daniel Kawczyński
Chile przez całe spotkanie prowadziło grę i kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Co prawda do przerw wynik nie był korzystny, ale w drugiej części zasłużone gole strzelali Paredes i Vidal, co zapewniło w pełni zasłużone zwycięstwo.

Chile 2:1 Meksyk. Czytaj zapis relacji LIVE!

Mecz był dość dynamicznym widowiskiem i od początku zarysowywała się duża przewaga Chile. Już po pięciu minutach sytuację sam na sam zmarnował Alexis Sanchez. W odpowiedzi szarżował Giovanni Dos Santos, ale świetnie zachowali się obrońcy Claudio Borghi. Z biegiem czasu przewaga jego podopiecznych coraz bardziej się podkreślała. W 30. minucie błąd popełnił Luis Michel i Humberto Suazo zamiast lobować, postanowił najzwyczajniej strzelić, czym pozwolił bramkarzowi naprawić swój błąd. Chwilę później mógł się zrehabilitować, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Niewykorzystana sytuacje się mszczą - w 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Meksykanie dwukrotnie wygrali pojedynki główkowe z przeciwnikiem i za trzecim razem Nestor Araujo zmusił Claudio Bravo do kapitulacji. Kolejna sensacja wisiała w powietrzu.

Po przerwie było widać, że Chilijczycy mają apetyt na gola. Od inauguracyjnego gwizdka wyraźnie przejęli inicjatywę i bardzo często zamykali Meksyk na jego połowie. Starania przyniosły pierwszy owoc w 67. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Matias Fernandez, Pablo Contreras uderzył w kierunku bramki, a piłkę dotknął tuż przy słupku rezerwowy Esteban Paredes i na tablicy świetlnej widniał remis.

Remis nie był jednak satysfakcjonujący. W 73.minucie po wrzutce Fernandeza najwyżej do futbolówki wyskoczył Arturo Vidal i dał kolegom zasłużone prowadzenie. Do końca meczu drużyna z Ameryki Południowej trzymała przewagę, lecz w doliczonym czasie nieco spuściła z tonu i niewiele brakowało, by ponownie została ukarana. Katem mógł się okazać Edgar Pacheco, lecz Bravo stanął na wysokości zadania i wygrał pojedynek sam na sam.

Chile pokonało młody Meksyk 2:1 i jest samodzielnym liderem grupy C. Jak na razie zagrało najlepiej z grona faworytów.

Chile 2:1 Meksyk

0:1 42' Nestor Araujo
1:1 67' Esteban Paredes
2:1 73' Arturo Vidal

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal, Gonzalo Jara, Pablo Contreras, Jean Beausejour (60' Estaban Paredes), Humberto Suazo, Matias Fernández (84' Carlos Carmona), Alexis Sanchez.

Meksyk: Luis Ernesto Michel - Dárvin Chávez, Héctor Reynoso, Hiram Mier, Javier Aquino (74' Oribe Peralta), Paul Aguilar, Diego Reyes, Nestor Araújo, Giovani dos Santos, Jorge Enríquez, Rafael Márquez Lugo (90' Edgar Pacheco).