Chrobry Głogów

0

Bytovia Bytów

1

• Koniec meczu! Bytovia wygrała 1:0 na boisku dotychczasowego lidera 1. ligi. Dziękujemy za uwagę.

• Michalec przymierzył z główki z około 11 metrów, ale spokojnie broni bramkarz Bytovii.

• Mariusz Kryszak wchodzi za Mandrysza.

• Centrostrzał Chomiuka i broni Szymański.

• Po wejściu Michalec gra środkowego napastnika, ale do tej pory radzą sobie z nim bytowianie.

• Sędzia dopatrzył się faulu Michalca w polu karnym Bytovii.

• W zespole gości Chris Jastrzembski zastępuje Dawida Korta.

• Michał Michalec wchodzi za Gąsiora. Komplet zmian w Chrobrym wykorzystany.

• Dobre dośrodkowanie Hudymy, ale walkę o górną piłkę przegrał Szczepaniak.

• W ostatnim fragmencie Chrobry cofnięty, a Bytovia dominuje. Zaskakujący obrót spraw w Głogowie.

• Żółta kartka dla Mandrysza za opóźnianie gry.

• Za Ziemniaka wchodzi Robert Pisarczuk.

• Pojedynek biegowy z obrońcami wygrywa Hudyma, ale najszybszy i tak jest bramkarz Bytovii.

• Sprzed pola karnego strzelał Szczepaniak, tor lotu piłki zmienił jeszcze Kościelniak, ale to było zbyt lekkie, by zmylić Bieszczada.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Ziemniaka.

• Mocno uderzał Hudyma, ale wziął to na głowę Bąk. Odważna interwencja obrońcy gości.

• Prawdziwa ulewa nad stadionie. Warunku do gry stają się coraz trudniejsze.

• Rozpadało się na dobre. Z rzutu rożnego nieźle wrzucił Drewniak, ale na posterunku Bieszczad, który udanie piąstkował.

• Za Sędziaka na boisku melduje się Łukasz Szczepaniak.

• Wysoki Surdykowski wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Chomiuka z lewej strony i głową umieścił piłkę w siatce. Dodać trzeba, że strzał zmierzał niemal w środek bramki...

• GOOOOOOOOL!!! 1:0 DLA BYTOVII!! SURDYKOWSKI!

• Znowu zaczęło padać nad stadionem.

• Chrobry konsekwentnie rozpoczyna wszystkie akcje od obrońców, którzy po ziemi rozgrywają piłkę

• Długo rozgrywali futbolówkę głogowianie. W końcowej fazie otrzymał ją Gąsior i uderzył minimalnie nad bramką!

• Zwija się z bólu Gąsior i wybija piłkę Bąk. Ładne zachowanie fair play.

• Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale faulowany w powietrzu bramkarz Chrobrego. Gospodarze mogą odetchnąć.

• Fatalny błąd obrony i Janusz Surdykowski wyszedł sam na sam z bramkarzem! Najlepszy strzelec bytowian strzelił, ale nogami obronił Szymański!

• Prostopadłe zagranie Drewniaka w kierunku Sędziaka, ale najszybszy bramkarz Bytovii.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Chrobry dominuje, głównie grając prawym skrzydłem, gdzie wymieniają się Sędziak z Gołąbem. Ale najgroźniejszą akcję miała jednak Bytovia, gdy piłka po rykoszecie przeszła milimetry obok słupka.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie w Głogowie bez bramek.

• Tym razem kartonik dla Radosława Jasińskiego za faul w środku pola.

• Gąsior ukarany żółtą kartką.

• Bardzo blisko Bytovia! Po strzale z daleka piłka odbiła się od jednego z graczy Chrobrego i przeszła centymetry obok słupka.

• Z linii pola karnego uderzył Marcel Gąsior, ale... bez komentarza.

• Gra teraz przeniosła się do środka pola. Najpierw Sędziak, a za moment Robert Mandrysz próbowali przedrzeć się po indywidualnych akcjach na skrzydłach.

• Hudyma zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, ale nie dość, że słaby, to jeszcze niecelny.

• Wybita przez graczy z Bytowa piłka trafiła pod nogi Gołąba, który uderzył sprzed pola karnego, ale daleko od bramki.

• Starała się odgryźć Bytovia po stałym fragmencie i trzeba przyznać, że zakotłowało się po kornerze pod bramką Karola Szymańskiego.

• W ostatnich minutach mocniej zapachniało golem dla Chrobrego. Zaczęło też padać. Zobaczymy, kto lepiej poradzi sobie w takich warunkach.

• Kolejne dośrodkowanie dla głogowian i jeszcze jedna próba zaskoczenia bramkarza przez Byrtka. Tym razem nad poprzeczką.

• Rzut rożny bity przez Drewniaka zamykał Damian Byrtek i gdyby nie interwencja defensora gości, mogło to nawet wpaść do siatki.

• Groźnie Chrobry. Po wrzutce Gołąba strzelał po krótkim słupku Wołodymyr Hudyma. Bramkarz na posterunku.

• Gerard Bieszczad musiał wyjść przed pole karne i w stylu Manuela Neuera wybijał zagranie główką.

• Fatalny błąd jednego z obrońcy Bytovii, którego wygarnął piłkę Ilków-Gołąb. Zawodnik Chrobrego mijał już bramkarza, który rozpaczliwą interwencją rzucił mu się pod nogi.

• Długie podanie doszło do Sędziaka, który błyskawicznie uderzył z ostrego kąta, ale zablokował tę próbę Krzysztof Bąk.

• Ostre, fajne dośrodkowanie Drewniaka w kierunku Michała Ilkowa-Gołąba, ale ten nie sięgnął piłki.

• Za mocno, ale przede wszystkim niedokładnie uderzał Szymon Drewniak.

• Będzie rzut wolny dla Chrobrego z okolic 30. metra. Może być groźnie.

• Wygląda na to, że gospodarze wypracowali sobie przewagę. Podopieczni Ireneusza Mamrota dominują, dłużej utrzymują się w posiadaniu piłki.

• Z ponad 25 metrów na strzał zdecydował się Adam Samiec, ale futbolówka trafiła w plecy obrońcy Bytovii.

• Dużo walki w środku, nikt nie zamierza ustępować w pierwszych minutach.

• Pierwszy gwizdek, zaczynamy.

• W Głogowie niebo zachmurzone, podczas rozgrzewki trochę pokropiło i niewykluczone, że będziemy tu mieli jeszcze z opadami do czynienia.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, czekamy aż z powrotem pojawią się na murawie. Pierwszy gwizdek coraz bliżej.

• Rezerwowi Bytovia: Mateusz Oszmaniec, Sergejs Kożans, Mateusz Klichowicz, Artur Formela,, Michał Jakóbowski, Chris Jastrzembski, Mariusz Kryszak.

• Rezerwowi Chrobry: Mariusz Rzepecki, Michał Michalec, Michał Bednarski, Mateusz Hałambiec, Patryk Malinowski, Łukasz Szczepaniak, Robert Pisarczuk.

• Najlepszymi strzelcami Chrobrego w meczach przeciwko BytoviiDamian Piotrowski i Damian Sędziak, którzy we wspomnianym wyżej spotkaniu z 30 sierpnia 2014 r. strzelili po dwie bramki. Po drugiej stronie barykady najwięcej goli zdobył Robert Hirsz, który także może pochwalić się dwubramkową zdobyczą.

• Na cztery spotkania rozegrane na głogowskim stadionie, aż trzy nie zostały rozstrzygnięte. Jeden raz Bytovia wyjeżdżała z Głogowa z kompletem punktów.

• Bilans konfrontacji głogowsko – bytowskich jest neutralny. Każda z drużyn wygrała po dwa spotkania a ponadto padły aż cztery remisy. Lepszy stosunek bramek mają głogowianie, którzy strzelili ich 12, tracąc 9.

• Chrobry i Bytovia spotykają się na ligowych boiskach już piąty sezon z rzędu. Najpierw sześciokrotnie obie drużyny rywalizowały ze sobą w ramach drugiej ligi, a od ubiegłego sezonu toczą boje na zapleczu ekstraklasy.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Sebastian Jarzębak, który w tegorocznych rozgrywkach 1. ligi sędziował trzykrotnie. W meczach tych pokazał osiemnaście żółtych kartek, a więc średnio sześć na mecz.

• Osłabiona jest również Bytovia, która do Głogowa przyjechała bez swojego podstawowego bramkarza – Tomasza Laskowskiego, który w ostatnim meczu z Dolcanem Ząbki nabawił się kontuzji barku. Jak poinformował trener Tomasz Kafarski, absencja Laskowskiego potrwa około czterech tygodni.

• Głogowianie przystąpią do piątkowego meczu osłabieni brakiem swojego najlepszego strzelca – Macieja Górskiego, który zdobył w tym sezonie trzy gole. – Na sprawy przeciążeniowe narzeka także Hudyma. Potrzebuje trochę odpoczynku, teraz jednak nie ma na to czasu. Myślę, że powinien zagrać w piątek – informuje Ireneusz Mamrot.

• Bytovia w tym względzie jest znacznie bardziej zrównoważona. Trzy z siedmiu tegorocznych bramek jej piłkarze strzelali w pierwszej połowie. W pierwszych dwóch kwadransach strzelali dwa gole, w drugich także dwa, a w ostatnich trzydziestu minutach trzy.

• Pomarańczowo-czarni są w tym sezonie także wybitnie drużyną drugiej połowy. Na dziesięć strzelonych goli aż osiem zdobywali w drugich czterdziestu pięciu minutach, z tego aż pięć po siedemdziesiątej minucie. Głogowianie równie dobrze grają w środkowych częściach meczów. Pomiędzy 31. a 60. minutą zdobyli w tym sezonie cztery gole. Nieco gorzej wypadali w początkowych fazach dotychczasowych spotkań, ponieważ od pierwszego gwizdka do trzydziestej minuty nie trafili ani razu, a najszybszą bramkę zdobył Michał Michalec, który w drugiej kolejce wpakował piłkę do bramki Pogoni Siedlce w 32. minucie.

• Chrobry znakomicie radzi sobie w tym sezonie na wyjazdach, z których przywiózł aż dziesięć punktów. – Cieszy mnie to, że tak skutecznie przywozimy punkty z wyjazdów, ale chcemy też punktować u siebie, a nie zawsze to wychodziło. Z jednej strony przegraliśmy z Bełchatowem, a z drugiej wygraliśmy z Grudziądzem, choć patrząc na przebieg meczu, wcale tak nie musiało się stać – mówi Ireneusz Mamrot, trener głogowian.

• Po siedmiu kolejkach Chrobry Głogów z dorobkiem czternastu punktów jest liderem pierwszej ligi. Nieco gorzej wygląda sytuacja Bytovii, która z sześcioma punktami na koncie zajmuje piętnaste miejsce. Bytowianie mają jednak do rozegrania zaległe dwa spotkania – ze Stomilem Olsztyn oraz derbowe z Chojniczanką Chojnice. W związku z tymi zaległościami spotkanie z Chrobrym będzie dla bytowian początkiem ligowego maratonu. W szesnaście dni rozegrają oni bowiem aż pięć spotkań.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania inaugurującego 8. kolejkę 1 ligi, w którym Chrobry Głogów podejmie Bytovię Bytów. Pierwszy gwizdek sędziego już o 18:00!