2

GKS Tychy

1

• Koniec meczu! Chrobry wygrał z GKS-em Tychy 2:1.

• Jeszcze w ofensywie gospodarze. Uderzenie z dystansu Damiana Ałdasia na rzut rożny wybił Piotr Misztal.

• Kontra piłkarzy GKS-u Tychy. Szarżującego Pawła Smółkę skutecznie powstrzymał obrońca Chrobrego Głogów.

• Sędzia odgwizdał faul. Przy linii bocznej boiska faulowany był piłkarz gospodarzy. Zawodnicy Chrobrego nie spieszą się teraz z wykonaniem stałego fargmentu gry.

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zmiana taktyczna. Krzysztof Ziemniak wchodzi za Karola Danielaka.

• Damian Ałdaś potężnie uderzył z rzut wolnego. Futbolówką minęła jednak bramkę strzeżoną przez Piotra Misztala.

• Marcin Radzewicz obejrzał żółty kartonik.

• Rzut wolny z 17 metrów wykonał Mateusz Mączyński. Piłka odbiła się od jednego z defensorów Chrobrego i wyszła na rzut rożny.

• Maciej Kowalczyk został popchnięty. Sędzia pokazał, że gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

• Piłkarze GKS-u Tychy wciąż próbują wyrównać. Ostre wstrzelenie piłki w pole karne w wykonaniu Marcina Radzewicza. Nikt nie zamknął tej akcji.

• Ofensywna akcja gospodarzy. Łukasz Szczepaniak dograł do Dominika Kościelniaka, który huknął ponad poprzeczką.

• Druga zmiana w Chrobrym. Krzysztof Ulatowski zastępuje Mateusza Szałka.

• Mateusz Mączyński wszedł na boisko i od razu został ukarany żółtą kartką za faul.

• Mateusz Mączyński wchodzi w miejsce Sergejsa Kożansa.

• Dośrodkowanie Marcina Wodeckiego z rzutu rożnego. Sędzia Dobrynin odgwizdał przewinienie w ofensywie jednego z piłkarzy gości.

• Michał Michalec faulował Macieja Kowalczyka i zobaczył żółty kartonik.

• Paweł Smółka mógł zostać bohaterem GKS-u Tychy, ale zmarnował stuprocentową okazję. Arbiter liniowy pokazał jednak, że zawodnik gości był na pozycji spalonej.

• Damian Ałdaś wchodzi za Damiana Piotrowskiego.

• Damian Szczęsny dośrodkował w pole karne, do piłki dobiegał Marcin Wodecki. Piłkarz tyszan oddał strzał głową, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Bardzo groźną sytuację stworzyli gospodarze. Krzysztof Danielak wyprzedził Huberta Otrębę, oddał strzał. Piotr Misztal wykazał się jednak kapitalny refleksem.

• Sędzia gwizdkiem przerwał mecz. Marcin Wodecki zagrał piłkę ręką.

• Marcin Radzewicz został pozostawiony niemal bez opieki. Oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie było jednak niecelne.

• Dwukrotnie do Pawła Smółki próbował dośrodkowywać Mateusz Grzybek. Napastnik GKS-u do drugiego zagrania był odrobinę spóźniony.

• Łukasz Szczepaniak wszedł w pole karne tyszan, mocno strzelił z ostrego kąta. Piotr Misztal był jednak czujny.

• Marcin Wodecki dośrodkował piłkę w pole karne, tam walkę w powietrzu wygrał Paweł Smółka. Napastnik tyszan precyzyjnym strzałem zaskoczył Janickiego.

• GOOOOOOOL! Paweł Smółka trafia do siatki!

• Sergejs Kożans dograł futbolówkę do Pawła Smółki. Strzał głową tego drugiego był jednak słaby i Sławomir Janicki interweniował bez wiekszych problemów.

• Ostry faul gospodarzy na Marcinie Wodeckim. Rzut wolny dla tyszan, obyło się jednak bez kartki.

• Robert Dymowski opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Paweł Smółka.

• Kolejna ofensywna akcja tyszan. Tym razem Marcin Radzewicz dograł do Marcina Wodeckiego, były piłkarz Górnika popełnił jednak prosty błąd w przyjęciu futbolówki.

• Indywidualna akcja Macieja Kowalczyka. Napastnik gości postanowił wrzucić futbolówkę w szesnastkę, ale tam najwyżej wyskoczył defensor Chrobrego.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym. Maciej Kowalczyk wyprzedził Łukasza Bogusławskiego i upadł w polu karnym. Zdaniem sędziego nie było faulu.

• Tym razem na arbiter liniowy dostrzegł pozycję spaloną Michała Ilkowa-Gołąba.

• Na ofsajdzie został złapany Maciej Kowalczyk. Napastnik tyszan nie zdążył wrócić z pozycji spalonej.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Mateusza Grzybka. Futbolówka opuściła boisko.

• Gospodarze zaczęli drugą odsłonę meczu od ofensywnego akcentu. Michał Michalec główkował w polu karnym , ale Piotr Mistzal pewnie wyłapał futbolówkę.

• Piłkarze tyskiego GKS-u zaczęli drugą część spotkania!

• W pierwszej odsłonie meczu piłkarze Chrobrego Głogów byli zespołem zdecydowaniem lepszym. Stworzyli sobie cztery znakomite okazje, z których dwie wykorzystali. Zobaczymy czy po przerwie goście będą w stanie nawiążać jeszcze walkę z beniaminkiem.

• Koniec I połowy. Do przerwy Chrobry prowadzi z GKS-em Tychy 2:0.

• Maciej Kowalczyk doszedł do strzału głową po dograniu piłki przez Marcina Radzewicza. Uderzenie napastnika tyszan minęło prawy słupek bramki Janickiego.

• Arbiter Zbigniew Dobrynin doliczył jedną minutę do regulaminowgo czasu gry.

• Dobrze w defensywie zachował się Łukasz Bocian. Pomocnik tyszan nastrzelił zawodnika gospodarzy. Piłka dla GKS-u.

• W natarciu ponownie piłkarze Chrobrego Głogów. Dośrodkowanie Damiana Piotrowskiego z lewej strony było zbyt głębokie. Futbolówka nie znalazła żadnego adresata.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Mateusz Bukowiec opuszcza murawę, a na jego miejsce wchodzi Bartosz Rutkowski.

• Fatalne uderzenie z dystansu Mateusza Bukowca.

• Trener Cecherz reaguje na wydarzenia na boisku. Do wejścia na boisko przygotowany już jest młodzieżowiec Bartosz Rutkowski.

• Piłkarze Chrobrego wyraźnie się rozochocili. Teraz na próbę z dystansu zdecydował się Mateusz Hałambiec. Strzał zawodnika gospodarzy kilka metrów obok słupka bramki Piotra Misztala.

• Strzał z jedenastki Damiana Piotrowskiego odbił Piotr Misztal, ale wobec dobitki tego samego zawodnika był już bezradny.

• GOOOOOL! 2:0 dla gospodarzy!

• Rzut karny dla Chrobrego Głogów. W polu karnym przewinił Mateusz Bukowiec.

• Jak to nie wpadło? Zastanawiają się wszyscy na stadionie w Głogowie! Najpierw prawy słupek bramki Piotra Misztala obił Krzysztof Danielak, potem do piłki dopadł Łukasz Szczepaniak, uderzył i trafił w lewy słupek.

• W odpowiedzi akcję lewą flanką przeprowadzili zawodnicy GKS-u Tychy. Marcin Wodecki nie popisał się jednak przy dośrodkowaniu.

• Z szybkim atakiem wyszli gospodarze. Podanie Damiana Piotrowskiego z lewej strony boiska było jednak niuedane.

• Sędzia liniowy zasygnalizował, że na pozycji spalonej znalazł się Maciej Kowalczyk.

• Powietrzne starcie Macieja Kowalczyka z obrońcą Chrobrego. Sędzia Dobrynin odgwizdał faul byłego króla strzelców 1. ligi.

• W ataku pozycyjnym piłkarze Chrobrego Głogów. Ostatnie podanie było niedokładne i z linii piątego metra rozpcznie bramkarz tyszan Piotr Misztal.

• Mateusz Hałambiec faulował Macieja Kowalczyka. Sędzia ukarał zawodnika gospodarzy żółtą kartką.

• Kolejny strzał piłkarzy GKS-u Tychy. Tym razem na wiwat, wysoko nad bramką, uderzył Mateusz Bukowiec.

• Teraz częściej atakują piłkarze gości. Marcin Wodecki dogrywał z kornera do Sergejsa Kożansa. Ten główkował obok słupka.

• Na strzał zdecydował się Maciej Kowalczyk. Próba wyborowego strzelca tyszan została jednak zablokowana przez defensorów gospodarzy.

• Sprytnie zachował się Michał Ilków-Gołąb, który po starciu z Marcinem Radzewiczem wywalczył rzut rożny.

• Gra przeniosła się pod pole karne GKS- Tychy. Karol Danielak uderzył z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Piotra Misztala.

• W odpowiedzi akcja gości. Robert Dymowski prostopadle dogrywał futbolówkę do Marcina Wodeckiego, ale ten nie zrozumiał intencji kolegi z zespołu.

• To była kapitalna okazja na 2:0. Łukasz Szczepaniak znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem Piotrem Misztalem. Lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper tyszan.

• Teraz tyszanie zagrali ciekawszą akcję. Podaniem w pole karne finalizował ją Marcin Radzewicz, ale w szesnastce najwyżej do piłki wyskoczył golkiper Sławomir Janicki.

• Faulowany był Maciej Kowalczyk. Ze stałego fragmentu gry piłkę dorzucał Marcin Radzewicz. Centra doświadczonego piłkarza była jednak zbyt krótka.

• Zawodnicy tyskiego GKS-u chcieli teraz zabrać się z szybką kontrą, ale zrobili to nieporadnie. Podanie do Macieja Kowalczyka było nieprecyzyjne.

• Po rzucie rożnym najwyżej główkował jeden z piłkarzy Chrobrego. Piłka po jego strzale nie poszybowała jednak w światło bramki. Z linii piątego metra rozpocznie Misztal.

• Cały czas w natarciu gospodarze. Damian Piotrowski wrzucał piłkę w szesnastkę, ale skuteczną interwencją popisał się Mateusz Grzybek. Rzut rożny dla głogowian.

• Sergejs Kożans sfaulował Damiana Piotrowskiego. Nie umknęło to uwadze sędziego Zbigniewa Dobrynina.

• Sporo nerwowości w poczynaniach piłkarzy GKS-u Tychy. Hubert Otręba zagrał skutecznie w obronie i odzyskał piłkę, ale źle podał do kolegi i strata.

• Łukasz Szczepaniak popisał się kapitalnym podaniem, po którym Michał Ilków-Gołąb pewnym strzałem wpakował piłkę do bramki Piotra Misztala.

• GOOOOOOL! Chrobry prowadzi 1:0!

• Pierwszą groźniejszą akcję w meczu stworzyli gospodarze. Karol Danielak dograł futbolówkę w pole karne tyszan. W szesnastce nie najlepiej zachował się jeden ze stoperów, ale Piotr Misztal w porę zorientował się w sytuacji i złapał piłkę.

• Od połowy boiska grę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego.

• Obie drużyny są już na murawie obiektu Chrobrego Głogów. Za chwilę sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi rozpocznie losowanie.

• Eksperymentalnie wygląda dzisiaj para środkowych obrońców w drużynie GKS-u Tychy. Kontuzjowani są Łukasz Kopczyk i Mariusz Masternak. Trener Przemysław Cecherz postawił zatem na Huberta Otrębę i Sergejsa Kożansa.

• Chrobry Głogów rywalizował z GKS-em Tychy w 2. lidze w sezonie 2011/12. Wtedy dwukrotnie górą byli tyszanie, którzy koniec końców awansowali wówczas na zaplecze Ekstraklasy.

• W Głogowie zagrają ze sobą drużyny, którym widmo spadku do niższej ligi poważnie zagląda w oczy. Zawodnicy beniaminka 1. ligi mają za sobą dość traumatyczne spotkanie z Sandecją, podczas którego prowadzili już po golu Łukasza Szczepaniaka, jednak w końcówce spotkania stracili zwycięstwo po dwóch bramkach rywali w doliczonym czasie gry.

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Marek Igaz, Paweł Smółka, Marcel Wawrzynkiewicz, Pavol Ruskovsky, Bartosz Rutkowski, Mateusz Mączyński, Michał Biskup

• Ławka rezerwowych Chrobrego: Amadeusz Skrzyniarz, Michał Bednarski, Krzysztof Ulatowski, Damian Sędziak, Michał Szałek, Krzysztof Ziemniak, Damian Ałdaś

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu z pierwszego meczu 14. kolejki 1. ligi, w którym Chrobry Głogów zmierzy się z GKS-em Tychy.