Chrobry wygrał z UKP Zielona Góra. Machaj zadedykował gola dziewczynie

Mateusz Komperda
Piłkarze Chrobrego wygrali w Zielonej Górze
Piłkarze Chrobrego wygrali w Zielonej Górze Chrobry Głogów S.A
Piłkarze Chrobrego Głogów, wykorzystali grę w przewadze i z Zielonej Góry wyjechali z trzema punktami. – Graliśmy przeciwko młodej, ambitnej drużynie – powiedział po wygranym sobotnim ligowym spotkaniu z UKP Zielona Góra Ireneusz Mamrot, szkoleniowiec głogowian.

W 13. minucie bramkę Chrobremu podarowali gospodarze. A to zasługa Bartosza Olejniczaka, który w polu karnym z nóg powalił Mateusza Janeczkę. Ten przewrócił się, a arbiter bez wahania sięgnął po gwizdek i podyktował rzut karny dla zespół Mamrota. To nie była jedyna kara dla UKP, bo Olejniczak otrzymał też czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni. Jak strzela się z jedenastu metrów pokazał Adam Samiec. Obrońca, który zazwyczaj nie ma zbyt wielu szans na zdobycie gola, tym razem z wapna wyprowadził głogowian na prowadzenie 1:0.

Miejscowi grając w dziesiątkę postawili na swoim. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy po stałym fragmencie gry zdołali wyrównać. Bramkę na 1:1 strzelił Filip Barski. Po przerwie, w 57. minucie z najbliższej odległości na prowadzenie gości wyprowadził tym razem Waldemar Gancarczyk. Na 3:1 podwyższył wychowanek głogowskiej ekipy. To Bartosz Machaj, który gola zadedykował wyjątkowej osobie-swojej dziewczynie.

Na dwie minuty przed końcem zrobiło się nerwowo. Gracze z Zielonej Góry zdołali strzelić kontaktową bramkę. Na 3:2 z rzutu wolnego trafił Wojciech Okińczyk. Już w 90. minucie wygraną pomarańczowo-czarnym przypieczętował Michał Ilków-Gołąb.

UKP Zielona Góra-Chrobry Głogów 2:4

Gole: 0:1 Samiec 13' (k), 1:1 Barski 42', 1:2 Gancarczyk 57', 1:3 Machaj 62', 2:3Okińczyc 88', 2:4 Ilków-Gołąb 90'.

UKP Zielona Góra: Fabisiak - Dworak (65' Cierech), Kiliński, Olejniczak, Górski, Górecki, Barski, Greszczyk (82' Skrzyński), Andrzejczak (61' Mycan), Wierzbicki (61'Małecki),Okińczyc.

Chrobry Głogów): Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Machaj (83' Michalec), Hałambiec, Gancarczyk (68' Ulatowski), Janeczko (57' Ciechański), Sędziak(77'Ziemniak),Szczepaniak.

Żółte kartki: Chrobry: Michalec, Szałek, Janicki

Czerwone kartki: UKP: Olejniczak