Cidry kontynuują zwycięską passę w Elblągu

Michał Libuda
Cidry dzięki fantastycznej passie są już pewne utrzymania w 1. lidze
Cidry dzięki fantastycznej passie są już pewne utrzymania w 1. lidze Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
Ruch Radzionków wygrał czwarty mecz z rzędu. Po przeciętnym spektaklu drużyna Artura Skowronka potwierdziła świetną dyspozycję, ogrywając Olimpię Elbląg 2:1.

Mecz praktycznie nie miał żadnego znaczenia, ponieważ Olimpia już spadła do 2. ligi, a Ruch miał zapewnione utrzymanie. Pomimo to widać było większy luz w rozgrywaniu piłki w zespole gości.

W bramce Olimpii dobrze spisywał się Budakovic, który bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem na boisku. Wybronił sytuację sam na sam z Radziem w pierwszej połowie i to był jedyny emocjonujący akcent w tej części meczu. Ekipa z Radzionkowa dopiero po przerwie zaatakowała odważniej, stwarzając sobie kilka znakomitych pozycji do strzelenia bramki. Wyróżniał się Krzysztof Danielewicz, który aż trzykrotnie próbował pokonać bramkarza rywali.

Udało się trafić dopiero w 76. minucie, za sprawą dobrze ustawionego przed bramką Muszalika. Podopieczni Olega Raduszko nawet nie próbowali wyrównać, dając większą swobodę rywalowi. Rezultat mógł być wyższy dla Ruchu, jednak Radzio nie trafił do pustej bramki. W 90. minucie piłkarz się zrehabilitował wykorzystując podanie Piotra Rockiego.

W doliczonych minutach gola na otarcie łez z rzutu karnego, po faulu na Lubenowie, strzelił Tomasz Chałas który znowu musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Olimpia Elbląg - Ruch Radzionków 1:2 (0:0) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Tomasz Chałas 90 (k.) - Mariusz Muszalik 76, Sebastian Radzio 90

Żółte kartki: Bartosz Kopacz 32, Seweryn Kiełpin 90

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin)

Olimpia: Milos Budaković, Adam Banasiak, Nikołaj Borsukow, Oleg Ichim, Witalij Nadijewskij, Anton Kołosow, Lubomir Lubenow, Andrzej Matwijów, Paweł Czoska (86 Mateusz Lisecki), Mateusz Lisiecki (75 Bartłomiej Bartosiak), Mateusz Górka (79 Tomasz Chałas)

Ruch: Seweryn Kiełpin, Marcin Biernat, Bartosz Kopacz, Marcin Kowalski, Wojciech Mróz, Idrissa Cisse (69 Łukasz Tumicz), Krzysztof Danielewicz (63 Mateusz Lebek), Marcin Dziewulski, Mariusz Muszalik, Sebastian Radzio (90 Piotr Łopuch), Piotr Rocki