Argentyna

6

Paragwaj

1

• Koniec meczu! Argentyna rozbija Paragwaj 6:1 i melduje się w wielkim finale Copa America, gdzie zmierzy się z gospodarzami turnieju Chile.To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Mocno uderza Oscar Romero, pewnie broni Sergio Romero.

• Rzut wolny dla Paragwaju sprzed samego pola karnego Argentyny. Szansa na drugiego gola.

• Uderzenie głową Otamendiego poszybowało wysoko ponad poprzeczką.

• Argentyńczykom jeszcze mało. Di Maria zdobywa korner dla Albicelestes.

• Argentyna nie ma dzisiaj litości! Messi rozegrał piłkę przed polem karnym z Banegą i 'dzióbnął' ją w szesnastkę do Higuaina, który mocnym strzałem pokonał Villara! 6:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gonzalo Higuain!

• I właśnie Aguero zostaje zmieniony przez Higuaina.

• Doskonałe dośrodkowanie z lewego skrzydła Angela Di Marii i Sergio Aguero głową kompletuje argentyńską manitę w tym meczu! 5:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sergio Aguero!

• Paragwaj stara się zmniejszyć rozmiary porażki. Bardzo aktywny jest lewy obrońca Ivan Piris, ale jego centry nie docierają do celu.

• Druga zmiana w zespole argentyńskim. Gago za Mascherano.

• Uderzenie z dystansu Bobadilli wyraźnie mija bramkę Romero.

• Banega zmienia Pastore.

• Prostopadłe podanie na czystą pozycję do Aguero, ale ten był na spalonym.

• Caceres z rzutu wolnego z 20 metrów uderza bardzo nieudanie, wysoko ponad bramką.

• Rojo faulował Beniteza tuż przed szesnastką. To śmiało mogła być druga żółta kartka dla tego zawodnika.

• Fantastyczna kombinacja Messiego z Pastore! Gwiazdor Barcelony nieco pogubił się w polu karnym i jego uderzenie obronił Villar!

• W tym meczu już nic złego Argentynie stać się nie może. No może poza kartkami dla Messiego, Mascherano czy Aguero, które wyeliminowałyby gwiazdy Albicelestes z finału.

• Kolejna szybka akcja Albicelestes. Messi na skrzydło do Zabalety, a ten dośrodkowuje niedokładnie w szesnastkę rywala.

• Messi z rzutu wolnego dośrodkował piłkę za wysoko dla zgromadzonych w polu karnym kolegów.

• Ortiz ogląda kartkę za faul na Aguero blisko narożnika pola karnego.

• Rzut wolny dla Argentyny. Biglia szukał dośrodkowaniem Messiego, ale ten nie sięgnął piłki.

• Ależ pudło Pastore! Argentyńczycy rozklepali defensywę Paragwaju, ale Pastore nie trafił czysto w piłkę wślizgiem tuż przed bramką Villara!

• Oscar Romero zmienia Nelsona Valdeza.

• Messi zabrał piłkę Caceresowi i wyłożył ją Pastore, który wprawdzie przegrał pojedynek z Villarem, ale skuteczną dobitką popisał się Di Maria! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Angel Di Maria!

• Dośrodkowanie w pole karne Beniteza, a Caceres uderzył głową zbyt lekko, by zaskoczyć Romero!

• Nie mogła się lepiej rozpocząć dla Argentyny ta druga połowa. Dwa gole przewagi, z bramką tuż po przerwie, to już jest naprawdę duża zaliczka.

• Kontratak Argentyny, kapitalne prostopadłe podanie Javiera Pastore do rozpędzonego Angela Di Marii, a ten z ostrego kąta pokonuje Villara! Błyskawiczny cios po przerwie i 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Angel Di Maria!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy! Mamy bardzo dobry mecz w półfinale Copa America! Wydawało się, że prowadząca 2:0 Argentyna będzie już pewna korzystnego wyniku, ale Paragwaj zdołał zdobyć gola kontaktowego. W drugiej połowie będą wielkie emocje!

• Bobadilla! Mogło być 2:2, napastnik Augsburga ośmieszył w polu karnym Otamendiego, ale z ostrego kąta uderzył fatalnie!

• Paragwaj idzie za ciosem! Bruno Valdez z dystansu uderza równie mocno, co niecelnie!

• Kabaret w defensywie Argentyńczyków! Fatalne wyprowadzenie piłki na własnej połowie, bezpańską piłkę przed polem karnym przejmuje Barrios i mocnym strzałem pokonuje Romero! Gol kontaktowy! Dzieje się w Concepción!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lucas Barrios!

• Faul w ofensywie Aguilara, który walczył w polu karnym z Mascherano, i rzut wolny dla Argentyny.

• Jeden rzut rożny dla Paragwaju nie przyniósł zagrożenia dla bramki Romero, ale po chwili piłkarze Ramona Diaza wywalczyli kolejny korner.

• Nieudany strzał z dystansu Ortiza, ale piłka odbita jeszcze od obrońcy wychodzi na rzut rożny.

• Seria długich piłek w pole karne Argentyny. Na spalonym zostaje złapany Nelson Valdez.

• Kolejne uderzenie z rzutu wolnego Leo Messiego ponownie mija bramkę Paragwaju.

• Pastore zagrał na lewe skrzydło do Di Marii, ale ten niedokładnie dośrodkowywał w pole karne Paragwaju. Po chwili zagranie w pole karne do Messiego, ale ten nie opanował dobrze piłki i zabrał mu ją Villar.

• Kombinacja Pastore z Messim, w decydującym jej momencie piłkarz PSG zagrywa zbyt mocno w pole karne i piłkę przejmuje Villar.

• Paragwaj stara się odgryzać. Niecelne uderzenie z dystansu Ivana Pirisa.

• Messi z rzutu wolnego uderza ponad poprzeczką bramki Villara.

• Lucas Barrios wchodzi na boisko w miejsce kontuzjowanego Santa Cruza.

• Teraz Da Silva ogląda kartkę za bardzo ostre wejście na nogi Aguero tuż przed szesnastką.

• Aguero w ostatniej chwili powstrzymany przez Da Silvę już w polu karnym. Gwiazdor Man City mógł wyjść sam na sam z Villarem.

• Dramat Paragwajczyków trwa dalej! Kontuzja kapitana, Roque Santa Cruza. Lekarze sygnalizują konieczność zmiany!

• Do trzech razy sztuka! Tak może sobie powiedzieć Pastore! Świetne podanie prostopadłe Messiego do rozpędzonego Pastore i ten mocnym płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonuje Villara! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Javier Pastore!

• Raul Bobadilla zmienia Derlisa Gonzaleza.

• Gonzalez wrócił na plac gry, ale tylko na chwilę. Będzie potrzebna zmiana.

• Dobre podanie na czystą pozycję do Aguero, ale ten był na spalonym.

• Derlis Gonzalez opatrywany poza boiskiem i nie wygląda to zbyt dobrze. Może to być dla niego koniec spotkania.

• Pastore! Kapitalna kontra Argentyny, Messi zagrał w pole karne do Pastore, ale ten w dobrej sytuacji uderzył prosto w bramkarza!

• Dośrodkowanie Leo Messiego z rzutu wolnego spadło pod nogi ustawionego w polu karnym Marcosa Rojo, a ten płaskim strzałem z kilku metrów pokonał Villara! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcos Rojo!

• Jest i kartka dla Biglii za niepotrzebne protesty.

• Teraz ukarany Victor Caceres za faul na Di Marii.

• Żółta kartka dla Rojo za faul na Derlisie Gonzalezie.

• Pastore! Włączył się do akcji Zabaleta i dobrze dośrodkował piłkę w pole karne do niepilnowanego Pastore, ale ten przy próbie strzału z powietrza uderzył nieczysto i jego uderzenie pewnie obronił Villar!

• Słabo wygląda na początku tego meczu Argentyna. Justo Villar na razie ma bardzo spokojny wieczór, choć zapewne to się jeszcze zmieni.

• Długa piłka w pole karne, Valdez zgrał piłkę głową przed szesnastkę do Santa Cruza, który z powietrza uderzył nieczysto i niecelnie! Niemniej jednak, było groźnie!

• Odważnie rozpoczął Paragwaj. Kolejny atak drużyny Ramona Diaza został zatrzymany na skraju szesnastki reprezentacji Argentyny.

• Akcja kombinacyjna Albicelestes. Pablo Zabaleta został jednak złapany na spalonym.

• Pierwsza akcja Derlisa Gonzaleza, która została przerwana przez argentyńską defensywę tuż przed polem karnym.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, czas na hymny narodowe.

• Oto skrót meczu tych drużyn z fazy grupowej tegorocznego Copa America.

• Sędzią tego meczu będzie Brazylijczyk Sandro Ricci, który prowadził też mecz Chile - Urugwaj z niesławnym starciem Gonzalo Jary z Edinsonem Cavanim.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Argentyna i Paragwaj to drużyny na tym turnieju niepokonane. Oprócz meczu z dzisiejszym rywalem, Albicelestes pokonywali skromnie, bo po 1:0 Urugwaj i Jamajkę, a w ćwierćfinale pokonali po karnych Kolumbię. Paragwaj z kolei zaliczył zwycięstwo nad Jamajką 1:0, remis z Urugwajem 1:1, a w 1/4 finału również po serii rzutów karnych wyeliminował Brazylię.

• W najlepszej czwórce turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej mamy powtórkę z meczu fazy grupowej. W grupie B Argentyna zremisowała z Paragwajem 2:2, choć do przerwy prowadziła 2:0. Teraz obie drużyny mierzą się ponownie, a zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w finale Copa America z zespołem gospodarzy turnieju, drużyną Chile.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu półfinałowego Copa America, w którym Argentyna zmierzy się z Paragwajem.