Chile

2

Peru

1

• Czerwona kartka pogrzebała szansę Peru, Chilijczycy byli lepsi i zasłużenie awansowali do finału. To już wszystko z naszej strony, zapraszamy na relację z jutrzejszego półfinału Argentyna-Paragwaj, dobranoc!

• KONIEC! CHILE W FINALE!

• Vidal miał okazję przypieczętować awans, jednak trafił prosto w Gallese!

• Świetne wyjście Gallese ratuje Peru. Bramkarz gości uprzedził Menę, który ładnie włączył się do ofensywy

• Mamy ostatnią dziś zmianę. Występ zakończył już Jorge Valdivia, a na murawie melduje się Felipe Gutierrez

• Yotun dośrodkował z wolnego w pole karne, jednak Pizarro nie sięgnął piłki na tyle, by móc celnie uderzyć

• Guerrero po raz kolejny umyka obrońcom i pada w polu karnym! Faulu jednak nie było i sędzia słusznie nie użył gwizdka

• Chile słusznie wychodzi z założenia, że najlepszą obroną jest atak i cały czas napiera. Tym razem jednak nie było większego zagrożenia, bo Vargas został złapany na spalonym

• Vidal huknął lewą nogą, jednak piłka przechodzi minimalnie nad spojeniem!

• Sanchez marnuje kapitalną okazję! Valdivia świetnie go wypatrzył, jednak gracz Arsenalu uderzył tuż nad poprzeczką

• Niezła akcja Vargasa, który znowu szukał Pizarro w polu karnym, jednak tym razem uprzedził go Medel

• ...a Lobaton zastępuje Yotun

• I od razu dośrodkowanie do Pizarro, który główkuje w środek bramki, to nie mogło zaskoczyć Bravo

• Podwójna zmiana w Peru. Claudio Pizarro zmienia Andre Carillo...

• Ładna wymiana piłki między Sanchezem, a Aranguizem, jednak ten drugi zbyt długo zwlekał ze strzałem

• Farfan bezskutecznie próbował przedrzeć się prawą stroną, a Guerrero już wrócił na murawę

• Guerrero ucierpiał i leży na murawie, to bardzo zła wiadomość dla fanów Los Incas

• Kapitalne uderzenie Chilijczyka wpada w okienko Gallese! Wydaje się, że bramkarz Peru nie był najlepiej ustawiony, ale nie zmienia to faktu, że strzał Vargasa był przepiękny!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Vargasa!

• Kolejny rajd świetnie grającego dziś Advinculi wreszcie przynosi efekt! Medel chciał przeciąć dośrodkowanie, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własniej bramki, obok bezradnego Bravo!

• GOOOOOOOOOOOL! Samobój Medela!

• Farfan zagrywa jednak prosto w ręce Claudio Bravo

• Lobaton zwiódł Vidala i gracz Juventusu musiał ratować się faulem. Niezła okazja z wolnego dla Peru

• Kolejna groźna akcja oskrzydlająca Chilijczyków. Tym razem ładnie pokazał się Mena, ostatecznie akcję kończył Validiva, jednak ten strzał był zbyt lekki i został z łatwością wyłapany przez Gallese

• Bardzo dobre dośrodkowanie trafia do Farfana, ten jednak z bliska trafia w Bravo!

• Po składnej akcji La Roja Sanchez drybluje i pada w polu karnym, gwizdek sędziego tym razem milczy, dobra decyzja arbitra

• Vargas trafia do siatki ale sędzia odgwizduje spalonego! Powtórki pokazują, że nic takiego nie miało miejsca i to była prawidłowa bramka!

• a Pizarro wchodzi za Diaza

• Jorge Sampaoli zdecydował się na dwie zmiany w przerwie. Mena wchodzi za Albornoza

• Gra wznowiona! Peruwiańczycy odmienią losy meczu?

• I to już koniec pierwszej połowy! Wracamy za kwadrans!

• W odpowiedzi Carillo uderza nieczysto i pewnie łapie Bravo. Bramkarz Barcelony uruchomił kontrę, Albornoz szukał Vargasa w polu karnym, ten został jednak uprzedzony przez Ramosa

• Sanchez wstrzelił piłkę w pole karne, ta nietknięta przez nikogo trafiła w słupek i spadła prosto pod nogi Vargasa. Chilijski napastnik uderzał na dwa tempa, ostatecznie udało mu się jednak skutecznie dobić i dać La Roja prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Vargas dosyć przypadkowo pakuje piłkę do siatki!

• Los Incas od razu ruszyli z kontrą. Guerrero świetnie przyjął, urwał się obrońcom i zagrał do Farfana, który ubiegł Albornoza. Bravo był jednak czujny i dobrym wyjściem zdołał wybronić tą sytuację.

• Kolejna świetna piłka za plecy obrońców. Vargas miał niezłą szansę, jednak zaprzepaścił ją złym przyjęciem piłki

• Farfan przebiegł z piłką pół boiska i wywalczył korner, jednak nic z niego nie wyszło, najwyżej w polu karnym wyskoczył Rojas

• Advaincula ratuje Peru blokując strzał Vargasa! Valdivia świetnie dograł do Isli, ten wstrzelił piłkę w pole karne. Vargas dopadł do niej 5 metrów przed bramką, jednak kopnął prosto w rywala!

• Peruwiańczycy bardzo dobrze weszli w mecz, jednak czerwona kartka kompletnie pokrzyżowała im szyki i od dziesięciu minut nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji

• Valdivia groźnie uderza po dalszym słupku! Pomocnik La Roja przyjął piłkę w polu karnym i strzelił technicznie, jednak nie dokręcił piłki i nieznacznie się pomylił

• Trener Markarian łata dziurę w obronie i wpuszcza na boisko Christiana Ramosa, który zastępuje Christiana Cuevę

• Niezła wrzutka, jednak ponownie dobrze piąstkuje Gallese. Valdivia próbował go jeszcze lobować, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką

• Farfan fauluje Albornoza i Aranguiz ma kolejną dobrą okazję do celnego dośrodkowania z wolnego.

• Vidal zdecydował się uderzyć z wolnego sponad 30 metrów, trafił jednak w rywala

• Zambrano wybił piłkę i zamiast od razu po zagraniu opuścić nogę zatrzymał ją na plecach rywala, to było bardzo groźne i wydaje się, że celowe, zatem kartka była absolutnie słuszna

• Druga żółta kartka dla Carlosa Zambrano! Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie stopera Peru!

• Złe wyjście z bramki Claudio Bravo zostaje naprawione przez obrońców, którzy uprzedzili Guerrero

• Cóż za tempo tego spotkania! Obrońcy przejmują dośrodkowanie Isli i od razu uruchamiają kontrę. Skrzydłem pędził Carrillo, został jednak zablokowany i wywalczył kolejny korner

• Ależ kapitalna interwencja Medela, który w ostatniej chwili dogonił Farfana, wślizgiem nie pozwolił na oddanie strzału i naprawił błąd Rojasa. Chilijscy defensorzy wyszli także obronną ręką z rzutu rożnego dla Peru

• Po faulu na Valdivii Aranguiz dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Był tam Vidal, który wygrał pojedynek powietrzny, jednak nie zdołał dograć do kolegów

• Gracze La Roja ruszyli z kontrą, która poskutkowała rzutem rożnym. Gallese udało się skutecznie wypiąstkować dośrodkowanie Alexisa

• Guerrero dośrodkowuje na głowę Farfana, który uderza w słupek! Chilijczycy mieli masę szczęścia!

• Advaincula szukał prostopadłej piłki do Guerrero, jednak snajper Peru dał się złapać na spalonym

• Było ostrzeżenie, drugie takie zachowanie Carlosa Zambrano skutkuje żółtą kartką. Sędzia wydaje się mieć wszystko pod kontrolą

• I mamy pierwsze dziś spięcie między zawodnikami. Vidal prowokował Zambrano, obaj są mocno nabuzowani, ale sędzia stanowczo pokazuje, że takie zachowania nie będą dziś tolerowane

• Pierwsza naprawdę groźna akcja Chilijczyków! Vargas popędził na bramkę, jednak Zambrano zdołał go dogonić i zablokować strzał! Pierwszy rzut rożny również nie przyniósł efektu

• Isla odebrał kapitalne długie podanie i od razu wstrzelił piłkę w pole karne, tam jednak najlepiej ustawiony był Ascues

• I zaczęli! Liczymy na świetne spotkanie!

• Gospodarze turnieju staną na wysokości zadania i awansują do wymarzonego finału, czy też zostaną zatrzymani przez ekipę Los Incas? Piszcie w komentarzach, pierwszy gwizdek już za moment!

• Cały stadion a'capella odśpiewał hymn Chile, kibice rozciągnęli także na trybunach ogromną flagę swego kraju, zapowiada się emocjonujące widowisko!

• Piłkarze już na murawie, wybrzmiewa hymn Peru!

• Chile wygrało cztery z pięciu ostatnich spotkań:

• Warto zwrócić uwagę na pojedynek dwóch świetnie spisujących się na tegorocznej Copie golkiperów. Claudio Bravo i Pedro Gallese wpuścili jak dotąd zaledwie po trzy bramki, ten pierwsze zachował trzy czyste konta, a drugi dwa

• Trener Peruwiańczyków Sergio Markarian ma dziś do dyspozycji następujących graczy: Cepedes, Hurtado, Libman, Penny, Pizarro, Ramos, Requena, Retamoso, Reyna, Riojas, Sanchez, Yotun

• Znamy wyjściowe jedenastki to dla porządku podajmy jeszcze ławki rezerwowych, na początek gospodarze turnieju, Chile: Beausejour, Fernandez, Fuenzalida, Garces, Gutierrez, Henriquez, Herrera, Mena, Pinilla, Pizarro, Silva

• Trudniejszą przeprawę w ćwierćfinale La Roja, którzy pokonali 1:0 Urugwaj po bramce Mauricio Isli. Los Incas natomiast pewnie pokonali reprezentację Boliwii 3:1 dzięki hat-trickowi Jose Paolo Guerrero

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip. W ekipie Chile oczywiście brakuje pauzującego Gonzalo Jary, który nie zagra już w tym turnieju, jednak jego kara została skrócona z trzech do dwóch meczów. Zastąpi go doświadczony Jose Rojas. W składzie Peruwiańczyków niespodziewanie brakuje ich kapitana, Claudio Pizarro, które miejsce w ataku zajmie Jefferson Farfan

• Na początek polecamy lekturę naszej zapowiedzi tego meczu

• Copa America wkracza w decydującą fazę, czas na półfinały! Na początek zapraszamy na pojedynek gospodarzy turnieju z jego rewelacją: Chile vs. Peru!