• Chile po bramce Isli pokonuje Urugwaj, który spotkanie kończył w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Cavaniego i Fusile. Chile gra dalej! Za spędzony z nami czas dziękuje Dariusz Kosiński, dobranoc.

• Sanchez znajdował się na pozycji spalonej, gra przerwana.

• Sędzia przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

• Wracamy do gry!

• Fucile otrzymuje drugą żółtą kartkę, Urugwaj zakończy mecz w dziewięciu!

• Sędzia odgwizduje faul na Alexisie, na boisku dochodzi do przepychanek. Wciąż nie wiadomo jaką decyzję podejmie arbiter.

• Zmiana także w zespole gości. Carlosa Sancheza zastępuje Jonathan Rodriguez.

• David Pizarro zastępuje rozgrywającego świetny mecz Valdivię.

• Pinilla uderzył rywala łokciem, żółta kartka.

• Chilijczycy starają się teraz długo utrzymywać przy piłce, teraz spieszy się Urugwajczykom.

• Muslera wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Fernandeza, Chilijczycy szybko wymienili podania przed polem karnym, a mocne uderzenie Isli daje prowadzenie gospodarzom!

• GOOOOOOOOOOOL! ISLA!

• Fernandez świetnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć podania!

• Christian Rodriguez źle złożył się do strzału i oddał bardzo niecelny strzał.

• Kolejna próba Sancheza z dystansu, teraz brakowało bardzo niewiele!

• Sanchez w dobrej sytuacji zaplątał się i Chile nie było w stanie zagrozić bramce rywali.

• Dobra akcja Chile, piłka trafia w końcu pod nogi Vidala, ale strzał pomocnika Juventusu był zbyt słaby, by móc zaskoczyć dobrze dysponowanego dziś Muslerę.

• Eduardo Vargas schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Mauricio Pinilla.

• Matias Fernandez zastępuje Marcelo Diaza.

• Urugwajczycy zamknęli się przed własnym polem karnym, gospodarza próbują sforsować szyki obronne rywali. Na razie bez skutku.

• Maxi Pereira ukarany żółtą kartką za ostry faul na Sanchezie.

• Valdivia próbował dośrodkować piłkę zza pola karnego, ale łatwo w tym wszystkim połapał się Muslera.

• Cavani ogląda drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

• Po dośrodkowaniu Meny strzał głową oddał Vidal, ale w bramce bez zarzutów spisał się Muslera.

• Bravo pewnie wyłapuje centrę Fusile.

• Pierwsza zmiana w zespole Urugwaju - Diego Rolan schodzi z boiska, zastępuje go Abel Hernandez.

• Bardzo słaba próba strzelecka w wykonaniu Sancheza, piłka ledwo dotoczyła się do linii końcowej i minęła bramkę o kilka metrów.

• Tym razem groźnie było pod bramką Chilijczyków - uderzał Rolan, a dobrą interwencją po raz kolejny popisał się Bravo.

• Diaz spróbował uderzenia z dystansu, piłka wylądowała na parkingu za stadionem.

• Dobra ofensywna akcja w wykonaniu Isli, będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy.

• Długa centra z rzutu wolnego w wykonaniu Urugwajczyków, dobre wyjście Claudio Bravo wyjaśniło całą sytuację.

• Vidal zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłkę pewnie łapie Muslera.

• Dobrze rozpoczęli drugą połowę gospodarze, Urugwajczycy rozpaczliwie bronią się na własnej połowie.

• Wracamy na Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos! Właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Żółtą kartką w pierwszej połowie ukarany został także Jorge Fucile.

• Koniec 1 połowy! Na boisku widzimy dużo walki, grę starają się kontrolować Chilijczycy, a Urugwajczycy czekają na okazję do skontrowania rywali. Dobre tempo spotkania, brakuje niestety okazji na zdobycie bramki dla obydwu drużyn.

• Pierwsza połowa spotkania została przedłużona o minutę.

• Sanchez próbował ostro dośrodkować z rzutu wolnego, ale trafił w mur.

• Isla ostro potraktował Sancheza, Chilijczyk został ukarany żółtą kartką.

• Aranguiz przy próbie przyjęcia piłki pomagał sobie ręką, akcja Chilijczyków przerwana.

• Dobre wyjście Claudio Bravo z bramki, bramkarz gospodarzy uprzedził napastników rywali.

• Godin przegrał główkowy pojedynek w polu karnym, będzie rzut rożny dla Urugwaju.

• Vidal z dystansu, z kłopotami piąstkuje Muslera!

• Sanchez próbował uderzenia z narożnika pola karnego, piłka minęła bramkę ze znaczną odległością.

• Aranguiz sugerował, że Godin zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie przerywa gry.

• Mogło być groźnie, ale Fusile uprzedził próbującego oddać strzał Sancheza.

• Z dośrodkowaniem Aranguiza z rzutu rożnego łatwo poradzili sobie obrońcy Urugwaju.

• Cavani ukarany żółtą kartką za pretensje do sędziego.

• Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, grają rozważnie, nie chcą nadziać się na kontry rywali. Z ich ataków pozycyjnych na razie wychodzi niewiele.

• Długa, dokładnie rozgrywana akcja pozycyjna w wykonaniu Chilijczyków zakończona słabym strzałem Aranguiza.

• Vargas do końca walczył o piłkę i przypadkowo kopnął interweniującego Muslerę. Po raz kolejny zrobiło się gorąco na murawie.

• Carlos Sanchez zdecydował się na uderzenie z dystansu, Claudio Bravo nie musiał interweniować.

• Vargas dośrodkowywał już zza linii końcowej, grę od bramki wznowi Muslera.

• Jorge Valdivia ukarany żółtą kartką za faul na Gimenezie.

• Próba strzału w wykonaniu Sancheza zablokowana, piłkę bez problemu łapie Muslera.

• Po świetnym początku Urusów, teraz do głosu doszli Chilijczycy. Urugwaj broni się całym zespołem na własnej połowie.

• Faulowany był Rolan, Urugwajczycy rozpoczną od rzutu wolnego.

• Obrońcy powstrzymują kontrę gospodarzy, będziemy mieli rzut rożny.

• Jeżeli dziś żadna z drużyn nie rozstrzygnie wyniku meczu w 90. regulaminowych minutach, od razu zobaczymy rzuty karne, nie będzie dogrywki.

• Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy - po dośrodkowaniu Isli do strzału ładnie złożył się Vargas, ale piłka pofrunęła wysoko nad bramką Muslery.

• Początek meczu ewidentnie dla Urugwaju, teraz gra się uspokoiła.

• Znów było groźnie - tym razem Barvo świetnie interweniował przy strzale Rodrigueza.

• Pierwsza groźna akcja ze strony Urugwaju, dobrze jednak w obronie interweniował Mena.

• Zaczynamy pierwszy ćwierćfinał!

• Do rozpoczęcia spotkania już niecałe pół godziny. Przypomnijmy, że Urugwaj jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii Copa Amercia - aż 15 zwycięstw. Chilijczycy natomiast jeszcze nigdy nie cieszyli się z triumfu w tym turnieju.

• Według notowań bukmacherów faworytem dzisiejszego spotkania jest zespół Chile. A kto Waszym zdaniem awansuje do półfinału?

• Znamy już składy obydwu drużyn na dzisiejsze spotkanie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

• Najskuteczniejszym strzelcem zespołu Chile na tym turnieju jest Arturo Vidal, autor trzech bramek. Po dwie bramki zdobyli natomiast Aranguiz i Vargas. W zespole Urugwaju po jednej bramce zanotowali Gimenez i Rodriguez.

• Ostatni raz obie drużyny spotkały się pół roku temu - wtedy Urugwaj zwyciężył 2:1.

• Znacznie więcej problemów mieli w tym turnieju gracze Urugwaju. Po porażce z Argentyną, remisie z Paragwajem i zwycięstwie nad Jamajką Urusi zajęli trzecie miejsce w grupie i awansowali z tej lokaty razem z Kolumbią.

• Gospodarze turnieju, zespół Chile, nie mieli problemu z awansem. Po dwóch zwycięstwach i remisie z Meksykiem zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Warty odnotowania jest także bilans bramek gospodarzy - aż 10:3.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z pierwszego ćwierćfinałowego starcia Copa America. Najbliższe dwie godziny umili Państwu Dariusz Kosiński.