Cracovia

1

Arka Gdynia

0

• Koniec meczu, Cracovia rzutem na taśme wyrywa punkty gdyńskiej Arce. Jednak trzeba przyznać, że to nie był łatwy mecz dla piłkarzy z Krakowa mimo gry w przewadze przez większość spotkania. Trzy punkty pozostają jednak w Krakowie. Dziękujemy za udział w naszej relacji i zapraszamy na kolejne!

• GOOOOOL!!!!! Po rzucie wolnym gola zdobywa Edgar Bernhardt!! Wspaniałe uderzenie z rzutu wolnego!!

• Ostatnia szansa dla Cracovii w tym meczu. Rzut wolny z 20 metrów na wprost bramki!

• Już wstał, nic poważnego się nie stało.

• Na boisku leży Tadrowski.

• Jak to nie wpadło?? Kolejna fenomenalna wrzutka Marciniaka, do piłki dochodzi Budziński, ale pudłuje z 5 metrów!

• Żółtą kartką ukarany został Dettlaff za opóźnianie gry.

• W odpowiedzi ze znakomitą kontrą pędził Krajanowski, wspaniale wyszedł sam na sam z Pilarzem, jednak jego strzał był bardzo słaby i nie sprawił bramkarzowi Pasów najmniejszego kłopotu!

• Znakomite dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony, piłkę głową uderza Boljević, ale ta przelatuje centymetry nad poprzeczką bramki Arki. To była jak na razie najlepsza okazja do strzelenia gola w tym meczu!

• Kolejny raz najszybszy przy piłce jest Maciej Szlaga, który gra w dzisiejszym meczu pewnie. Inna sprawa, że tak naprawdę nie został solidnie przeegzaminowany przez napastników Cracovii.

• Cracovia naciera chcąc zdobyć gola w tym meczu, jednak napotykają na swojej drodze sporo problemów w postaci muru złożonego z zawodników Arki.

• Mamy także zmianę w zespole gospodarzy. Za Sławomira Szeligę na boisku melduje się Damian Dąbrowski.

• Zmiana w zespole Arki. Aktywnego Mateusza Szwocha zmienił Marcus Vinicius.

• Dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego przeszło przez nikogo nie dotknięte i o mały włos nie zaskoczyło Krzysztofa Pilarza!

• Piłkarze Arki bronią się praktycznie całym zespołem i tylko od czasu do czasu próbują kontratakować. Wydaje się, że ich remis w tym spotkaniu zadowala.

• Dobra akcja Pasów, najpierw dośrodkowanie Żytki przeszło przez całą szerokość pola karnego, następnie piłka trafiła do Bernhardta, który zakończył akcję strzałem. Wyblokowane uderzenie było jednak bardzo łatwe do obrony dla Szlagi.

• I konieczna była zmiana. Utykającego Radzewicza zmienia Rzuchowski.

• Na boisku leży Marcin Radzewicz.

• Cracovia-Arka do przerwy 0:0

• Fantastyczne prostopadłe dogranie Bernhardta do Zejdlera, jednak ponownie szybszy był bramkarz Arki!

• Tym razem dobre dośrodkowanie Marciniaka, lecz efektownym piąstkowaniem popisał się Szlaga.

• Prawą stroną boiska atakował Tadrowski, wpadł w pole karne i próbował oddać piłkę do nadbiegającego kolegi z linii ataku. Ubiegli go jednak obrońcy Pasów.

• Na boisko dużo chaosu. To nie jest ładny dla oka fragment gry.

• Żółtką kartką ukarany został Kosanović.

• Sektor kibiców Arki: Sektor kibiców gości na meczu Cracovia - ArkaSektor kibiców gości na meczu Cracovia - Arka

• Dobra wrzutka Struny z lewej strony, jednak poradzili sobie obrońcy Arki i oddalili niebezpieczeństwo.

• Arka uspokoiła nieco grę i nieśmiało zabiera się do konstruowania swoich akcji.

• Kolejna próba Kosanovicia, tym razem był on bliżej celu niż ostatnio, mimo wszystko strzał przeleciał obok bramki.

• Jak na razie piłkarze Arki zamknięci są na własnej połowie boiska. Pasy przeprowadzają akcję za akcją, jednak niewiele z tego wychodzi.

• Z rzutu wolnego uderzał Kosanović, jednak strzelił wyjątkowo niecelnie.

• Żółtą kartką ukarany został Tomasik.

• Pierwszy groźny strzał piłkarzy Cracovii w drugiej połowie, jednak na raty obronił Szlaga.

• Natomiast za Stebleckiego wchodzi Zejdler.

• W przerwie trener Wojciech Stawowy dokonuje dwóch zmian. Za Danielewicza na boisku melduje się Bernhardt.

• Zaczynamy drugą połowę meczu. Przy piłce gospodarze.

• Piłkarze powoli wracają na boisko. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy mamy remis 0-0, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Najważniejszym momentem pierwszej części meczu była zdecydowanie czerwona kartka pokazana Krzysztofowi Sobierajowi. Na stadion przy ulicy Kałuży wracamy zaraz po przerwie!

• Dobre dośrodkowanie Boljevicia z rzutu wolnego, głową uderzał Szeliga, ale ponad bramką.

• Do pierwszej połowy meczu sędzia doliczył 2 minuty

• Tym razem żółtą kartką za ostry faul napomniany został Rok Straus.

• Piłkarze Arki nie spieszą się ze wznawianiem gry, ewidentnie czekają już na przerwę i wskazówki od trenera.

• Dobre dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony pola karnego. Do piłki dochodzi Boljević, ale w trudnej sytuacji skiksował.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią został Krzysztof Danielewicz za faul taktyczny.

• W tym fragmencie meczu gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Mało obserwujemy ciekawej gry i składnych akcji, więcej fauli i strat.

• Gracze Cracovii starają się przenieść grę pod pole karne Arki, ale jak na razie niewiele z tego wychodzi. Arkowcy mądrze się bronią.

• Czy osłabiona Arka da radę powalczyć jeszcze w Krakowie? Decyzja sędziego wydaje się słuszna, szczególnie, że konsultował się ze swoim asystentem a cała sytuacja miała miejsce w rogu boiska.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia i łata dziurę w obronie. Za Górskiego na boisku melduje się Brodziński!

• Już od razu efektowna solowa akcja Danielewicza, jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy!

• Czerwona kartka dla Krzysztofa Sobieraja! Arka będzie grała w osłabieniu!

• Na boisku przepychanka, leży Vladimir Boljević. Piłkarze Cracovii reklamują, że został uderzony w twarz!

• Kolejna próba Arki zza pola karnego, strzał Krajanowskiego prosto w ręce bramkarza.

• Kibice Arki tym razem bawią się wspólnie z kibicami z sektora rodzinnego Cracovii. Ci pierwsi krzyczą "Cracovia" a drudzy "Kraków".

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Tadrowski, ale próba ta była bardzo niecelna.

• Oprawa Cracovia - ArkaOprawa Cracovia - Arka

• Efektowną sektorówkę prezentują właśnie najmłodsi kibice Cracovii z sektora rodzinnego. Na trybunach dziś naprawdę jest fenomenalna atmosfera!

• Z rzutu wolnego próbował uderzyć Boljević, jednak piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny, po którym nie było jednak zagrożenia bramki gości.

• Sam na sam z Maciejem Szlagą wyszedł Vladimir Boljević po błędzie obrony Arki, minął już bramkarza, ale ubiegł go w ostatniej chwili obrońca wybijając piłkę!

• Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiają piłkarze gości, którzy dokładniej i szybciej operują piłką w środku boiska.

• Pierwszy strzał Cracovii w tym meczu, ale uderzenie Budzińskiego zostało zablokowane. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia.

• Fantastyczna interwencja Pilarza po strzale Górskiego, odbija piłkę przed siebie, piłkarze Arki próbują dobijać, ale był spalony.

• Dwójkowa akcja gości przerwana dobrym wślizgiem Kosanovicia. Mogło być groźnie pod bramką gospodarzy!

• Pierwsza akcja Pasów, ale na spalonym złapany został Steblecki.

• Szarża Mateusza Szwocha w polu karnym zakończyła się dobrą interwencją Krzysztofa Pilarza.

• Od początku spotkania gra toczy się w środku boiska.

• Zaczynamy spotkanie. Pierwsza piłka dla zawodników gości!

• Kibice śpiewają klubowy hymn Cracovii. Ostatecznie frekwencja podobna jest do tej na ostatnim meczu ze Stomilem Olsztyn, czyli około 6000 - 7000 fanów.

• Piłkarze wychodzą właśnie na boisko, trwa przywitanie piłkarzy.

• Z głośników właśnie płynie hymn Arki Gdynia. Kibice Pasów klaszczą, atmosfera jest wspaniała.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli właśnie rozgrzewkę. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut.

• Kiepski termin rozgrywania spotkania chyba trochę zniechęcił miejscowych kibiców do przyjścia na stadion. Jak na razie frekwencja jest słaba, ale cały czas trybuny się stopniowo zapełniają.

• Przed meczem Cracovia - ArkaPrzed meczem Cracovia - ArkaPrzed meczem Cracovia - Arka

• Ostatnie mecze Cracovii z Arką Gdynia odbyły się w sezonie 2010/2011. W pierwszym meczu na inauguracje nowego stadionu Cracovii Pasy pokonały Arkę 2-0. W rewanżu Arkowcy na własnym terenie rozgromili drużynę z Krakowa 3-0.

• Na murawie trwa rozgrzewka prowadzona pod czujnym okiem obu trenerów. Kibice powoli schodzą się na stadion aby razem na trybunach świętować mecz "przyjaźni".

• Składy meczowe są już widoczne po lewej stronie a teraz podaje zawodników, którzy w dzisiejszym meczu zasiądą na ławce rezerwowych. Arka: Szromnik, Benevente Perez, Brodziński, Marcus Da Silva, Rzuchowski, Burzy, Nwaogu. Cracovia: Skrzeszewski, Nykiel, Bernhardt, Dąbrowski, Puzigaca, Żołądź, Zejdler.

• Witamy prostu ze stadionu przy ulicy Kałuży w Krakowie. Dziś będziemy świadkami pojedynku Cracovii z Arką Gdynia. Początek meczu już za 30 minut.