Cracovia

2

GKS Bełchatów

1

• Dziękujemy za wspólne przeżywanie meczu i na koniec dodam, że strzelec dzisiejszej bramki - Mateusz Żytko obchodzi dzisiaj 29. urodziny.

• Sporo emocji dostarczył nam ten mecz i Cracovia zdecydowanie zasłużenie wygrała to spotkanie. Po golu Żytki i Boljevica "Pasy" wygrały z Bełchatowem 2:1 i do zajmującego 15. miejsce w tabeli Zagłębia Lubin tracą jeden punkt.

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Boljevica, ale to już bez znaczenia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1! Piękny strzał Boljevica i Cracovia z pewnością wygra ten mecz! Boljevic ściąga koszulkę!

• Do piłki podeszło trzech zawodników Cracovii: Suvorov, Kosanovic i Boljevic.

• Ostatnia szansa dla Cracovii! Visnakovs faulowany na 17. metrze!

• Dalekie wybicie na połowę Cracovii, ale Buzała nie zdążył dobiec do piłki.

• Trzy minuty doliczone do drugiej części meczu.

• Visnakovs zatrzymany przez Bożoka, aut dla Cracovii.

• Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

• Po dograniu z rzutu rożnego Kuświk uderzał na bramkę, ale trafił obok słupka.

• Szeliga potrzebuje pomocy medycznej, a tymczasem będzie korner dla gości.

• Dudzic wdaje się w drybling przy narożniku boiska i wychodzi z piłką poza linię końcową.

• Dośrodkowanie Suvorova i głową nad bramką uderza Żytko.

• Wróbel wybiega z muru zanim Suvorov zaczął biec i został ukarany żółtą kartką.

• Faul Bożoka na Bartczaku. Szansa na gola.

• I ostatnia zmiana w tym meczu. Kosowskiego zmienia Kuświk.

• Akcja Cracovii, Dudzic zgrywa do Żytki, ten się zastawia i próbuje odegrać, ale Dudzic jest już na spalonym.

• Ostatnia zmiana w wykonaniu Dariusz Pasieki. Za Niedzielana wchodzi Dudzic.

• Zmiana w drużynie "Brunatnych". Za Nowaka wchodzi Żewłakow.

• Kontratak Cracovii! Visnakovs prowadzi piłkę, ścina do środka i decyduje się na samotne rozwiązanie tej akcji strzelając w Szmatiuka!

• Visnakov po raz kolejny wpada na pełnej szybkości w pole karne i pada na murawę jak rażony! Z trybun wydawało się, że arbiter powinien podyktować rzut karny. Kibice nie mogą się pogodzić z decyzją arbitra o nie podyktowaniu jedenastki.

• Bardzo dobre zagranie Kosowskiego w pole karne, ale tam pojedynek bark w bark między Hoskiem, a Nowakiem wygrał obrońca "Pasów"!

• Długa piłka do Niedzielana i mimo trudnej sytuacji "Wtorek" wywalczył aut.

• Strzał z dystansu Visnakovsa, ale Łotysz uderza w nogę defensora gości.

• Zmiana w Cracovii. Za Radomskiego wchodzi Bartczak i zakłada opaskę kapitana.

• Szeliga fauluje Barana pod polem karnym rywala.

• Cracovia - GKS Bełchatów

• Szeliga stara się dośrodkować, ale blokuje go Kosowski.

• Po raz kolejny w ten sam sposób faulowany jest Niedzielan.

• Szeliga fauluje Bożoka na środku boiska.

• Dośrodkowanie w pole karne do Nowaka, ten uderza głową i trafia w słupek! Próbuje jeszcze dobić również głową leżąc, ale ten strzał jest za lekki i bez problemu broni go Kaczmarek!

• Błąd defensywy Cracovii, Nowak rzuca piłkę do Buzały, ale świetnie z bramki wychodzi Kaczmarek i wybija piłkę przed siebie.

• Niedzielan faulowany przez Lacica.

• Doskonała szybkość Visnakovsa! Minął dwóch rywali i próbował zagrać do wychodzącego kolegi, ale podanie przeciął Szmatiuk! Wszystko wskazywało na to, że obrońca gości zagrał ręką, ale pan Małek nie wskazał na jedenasty metr!

• Milos powrócił na murawę, nie będzie zmiany.

• Visnakovs zostaje trafiony po strzale Boljevica, szuka sobie miejsca na dobicie, ale traci piłkę.

• Długo leżał na murawie po tym trafieniu Milos. Nie widzieliśmytego dokładnie, ale wszystko wskazywało na to, że zemdlał. Teraz przeniósł się pod własną ławkę rezerwowych i chyba będzie zmiana.

• GOOOOOOOL! 1:1! Dośrodkowanie w pole karne i po walce w powietrzu do własnej bramki piłkę pakuje Milos Kosanovic.

• Żółta kartka dla Boljevica!

• Niedzielan, dobrze się zastawia i zmusza Lacica do faulu.

• Bożok dogrywa po ziemi w pole karne, ale na aut wybija Hosek.

• Zmiana również w drużynie trenera Pasieki, za Strunę wchodzi Boljević.

• Zmiana w drużynie bełchatowian. Za Fonfarę wchodzi Wróbel.

• Żółta kartka dla Szmatiuka, pociągnął Niedzielana za koszulkę.

• Bożok wrzuca w pole karne, ale tam po raz kolejny świetnie główkuje Hosek.

• Beznadziejna wrzutka Suvorova, piłka przeleciała całe pole karne i wyszła poza linię końcową.

• Suvorov faulowany przy linii bocznej będzie szansa na dobre dośrodkowanie.

• Nowak zgrywa głową do Bożoka przed pole karne, ten ustawia sobie piłkę, ale doskonale przerywa ta akcję Nawotczyński.

• Struna musi chwilę posiedzieć na murawie, ale nie stało mu się nic groźnego.

• Fonfara dorzuca w pole karne, ale tam najlepiej ustawiony jest Hosek.

• Słabe dośrodkowanie Kosowskiego i wznawia Kaczmarek.

• Szeliga rozpycha się w polu karnym z Mysiakiem i arbiter wzywa ich na rozmowę.

• Dość ciekawie na trybunie gości, kibice machają czterema kolorowymi flagami.

• Goool! A jednak nie ma! Niedzielan trafił od bramki Sapeli, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Bez zmian w obu zespołach.

• A chwilę po nich gracze w biało-czerwonych pasach.

• Zawodnicy GKS-u wybiegli na murawę.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando krakowian. "Pasy" stworzyły sobie masę sytuacji podbramkowych i wynik 1:0 może dziwić. Jest to zdecydowanie najmniejszy wymiar kary. Bełchatowianie starali się odpowiedzieć na trafienie Żytki, ale ich akcją brakowało dobrego wykończenia i w związku z tym od piątej minuty meczu niezmiennie przegrywają. Teraz czeka nas piętnastominutowa przerwa i za niedługo wracamy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Goście atakują w końcówce, ale Szeliga zażegnuje ich atak wybiciem na połowę rywala.

• Jedna minuta doliczonego czasu gry.

• Prostopadła piłka do Andrzeja Niedzielana! "Wtorek" przyjmuje na klatę i oddaje strzał lewą nogą! Piłka mija bramkę Sapeli!

• Kolejna szansa dla Cracovii, Niedzielan przyjmuje piłkę na klatkę w polu karnym i po chwili pada na murawę, upadając podcina Lacica i arbiter odgwizduje faul dla GKS-u!

• Idealna piłka do Mateusza Żytki, obrońca "Pasów" zagrywa w pole karne, ale Visnakovs i Mysiak mijają się z piłką!

• Cracovia rusza z kontratakiem! Visnakovs podaje do Suvorova, ten próbuje dograć Niedzielanowi do pustej bramki, ale napastnika Cracovii ubiega Lacić i wybija piłkę na rożny kopiąc nad poprzeczką własnej bramki!

• Dośrodkowanie Kosowskiego, ale szczupakiem na rzut rożny wybija Nawotczyński.

• Niedzielan zastawia się przy linii bocznej i fauluje go Szmatiuk.

• Dośrdkowanie w pole karne, głową uderza zawodnik gości, ale piłka przelatuje tuż obok słupka.

• Hosek fauluje Nowaka, rzut wolny na połowie boiska.

• Visnakovs naprawia własny błąd wprowadza piłkę przed szesnastkę i oddaje techniczny strzał nad poprzeczką!

• Niedzielan walczy w narożniku, ale nie radzi sobie z naporem Szmatiuka i Mysiaka. Wznowi Sapela.

• Buzała wprowadza piłkę do środka, świetnie wychodzi mu do podania Nowak, ale ten decyduje się na uderzenie i trafia w boczną siatkę.

• Visnakovs schodzi z piłką do środka, szuka miejsca do podania i w efekcie wybija na aut.

• Strzał Suvorova, piłka po rykoszecie spada pod nogi Żytki! Ten uderza z woleja, ale trafia w obrońcę Bełchatowa! Rzut rożny.

• Wcześniej dogodną sytuację zmarnował Bożok, po błędzie Kaczmarka (źle obliczył tor lotu piłki).

• Nieprawdopodobne! Visnakovs otrzymał idealne podanie znalazł się w sytuacji sam na sam z Sapelą i w decydującym momencie spanikował i oddał strzał w słupek! Do piłki starał się jeszcze dobiec Suvorov, ale zablokował go obrońca "Brunatnych"!

• Buzała oddaje strzał zza pola karnego, ale piłka ląduje w rękach Kaczmarka.

• Struna stara się dograć na dobieg do Niedzielana, ale jego podanie jest za mocne i ląduje w rękach Sapeli.

• Bożok opatrywany za linią boczną.

• Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Radomski ostro potraktował Bożoka i obejrzał żółty kartonik.

• Sytuacja podbramkowa Cracovii, ale dwukrotnie myli się Visnakovs i za lekko strzela/podaje w pole karne!

• Fanów Cracovii ok. 7 tys. Trudno jest jednoznacznie określić ich ilość.

• Suvorov podaje po linii do Szeligi, ale piłka toczy się za szybko i defensywny pomocnik "Pasów" już jej nie dogoni.

• Mysiak biegnie wzdłuż linii pola karnego, ale zabrakło mu miejsca i próbował dograć już zza linii końcowej.

• Buzała stara się dośrodkować, ale wybija na aut bramkowy i z piątego metra wznawia Kaczmarek.

• Baran stara się uruchomić kolegów na prawym skrzydle, ale zagrywa piłkę na aut.

• Visnakovs zabrał się z piłką, ma sporo miejsca, ale w decydującym momencie zamiast celnie podać kopnął w obrońcę gości.

• Kosowski nabija Żytkę i będzie korner.

• Dobra interwencja Kosanovica i Bożok nie zagrozi bramce Kaczmarka.

• Kosowski zamienił się stronami z Buzałą i teraz będzie operował po lewej stronie boiska.

• Bożok wbiega w pole karne zagrywa do środka, ale tam na rzut rożny wybija Hosek! Gdyby nie on mógłby paść gol!

• Świetne umiejętności techniczne Struny, ale nie dał sobie rady z naporem dwóch defensorów.

• Dobra zagranie w pole karne do Buzały, ma sporo wolnego miejsca, ale decyduje się na strzał/podanie z pierwszej piłki i futbolówka wpada na piąty metr do rąk Kaczmarka.

• Kolejny atak gości, ale przy linii bocznej świetnie w defensywie pomaga Struna i odzyskuje piłkę.

• Akcja Bełchatowa, Nowak wdaje się w drybling w przy linii końcowej i oddaje strzał z ostrego kąta. Piłka wpada w boczną siatkę.

• Strzał z dystansu i Sapela po raz kolejny ratuje GKS!

• Dobra akcja Fonfary, ale jego strzał pewnie broni Kaczmarek.

• Zamieszanie w szesnastce "Pasów" i bezpańską piłkę wyłapuje Kaczmarek.

• Struna wyjaśnia sytuację w polu karnym.

• Piękna interwencja Sapeli! Kosanović dośrodkowuje z kornera, Hosek uderza na bramkę i w ostatniej chwili piłkę na bok sparuje golkiper bełchatowian!

• Na trybunie gości około 200 kibiców.

• Świetny początek w wykonaniu krakowian!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Cracovii! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem z poziomu murawy piłce w siatce umieszcza Kosanović!

• Długie podanie do Visnakovsa, ale skutecznie obrona Bełchatowa wybija na rzut rożny.

• Baran opanowuje piłkę na prawej stronie i spokojnie wycofuje do Sapeli.

• Faul na Kosowskim i wznowi Bełchatów na połowie rywala.

• Mocne uderzenie na bramkę w wykonaniu Dawida Nowaka, ale Kaczmarek nie został zmuszony do interwencji.

• Prostopadła piłka do Nowaka i wyjaśnia wybiciem w aut Nawotczyński.

• Wrzutka w pole karne w wykonaniu Żytki i pewnie łapie Sapela.

• Pierwszy gwizdek!

• Zawodnicy znajdują się już na murawie.

• Do meczu rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 5 minut!

• Obie drużyny na poziomie Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą 12 razy. 4 mecze zakończyły się zwycięstwem "Pasów", padł jeden remis i siedmiokrotnie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili "Brunatni".

• Arbitrem tego spotkania będzie pan Robert Małek z Zabrza.

• Na ławce "Pasów" zasiądzie syn byłego hokeisty Cracovii i reprezentacji Polski - Sebastian Steblecki. Młody krakowianin dostał awans przechodząc z drużyny Młodej Ekstraklasy na ławkę rezerwowych pierwszej drużyny.

• Większe kłopoty kadrowe ma Cracovia. Na mecz niedostępni są: Hesdey Suart, Krzystof Nykiel, Bojan Puzigaca, Saidi Ntibazonkiza i Koen van der Biezen. Sytuacja ta wymusiła wstawienie do pierwszego składu, dawno nie grającego od pierwszych minut, Mateusza Żytkę. Holenderskiego napastnika zastąpi Andrzej Niedzielan.

• W drużynie "Brunatnych" obecnie kontuzjowany jest zaledwie jeden zawodnik. Filip Modelski na prawej obronie zostanie zastąpiony przez Macieja Mysiaka.

• Zawodnicy obu drużyn znajdują się już na murawie i przeprowadzają rozgrzewkę przed tym meczem.

• Pogoda dopisuje dzisiaj zawodnikom. W ostatnich dniach nad Krakowem unosiła się gęsta mgła, a temperatura oscylowała w granicach 0 stopni Celsjusza. W dniu dzisiejszym mamy prawie bezchmurne niebo i około 10 stopni.

• Wyjściowa jedenastka Dariusza Pasieki: Kaczmarek, Kosanović, Hosek, Nawotczyński, Żytko, Radomski (k), Struna, Szeliga, Visnakovs, Suvorov, Niedzielan. Zmiennicy "Pasów": Gąsiński, Boljević, Cahalon, Bartczak, Dudzic, Steblecki, Straus.

• GKS Bełchatów wyjdzie w składzie: Sapela (k), Mysiak, Lacić, Szmatiuk, Tanevski, Baran, Fonfara, Nowak, Bożok, Kosowski, Buzała. Ławka rezerwowych gości: Budziłek, Sawala, Zbozień, Bocian, Wróbel, Kuświk, Żewłakow.

• Witamy państwa prosto ze stadionu przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie! Już za 35 minut odbędzie się tu mecz 15. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Cracovią, a GKS-em Bełchatów! Znamy już składu obu drużyn na ten mecz i zaraz je państwu podamy.