Cracovia ograła Wartę w drugim sparingu

Piotr Szymański
Cracovia Kraków 2:0 Arka Gdynia
Cracovia Kraków 2:0 Arka Gdynia GrzegorzSroka.com
Na zakończenie obozu przygotowawczego w Jarocinie, zawodnicy Cracovii pokonali 2:0 Wartę Poznań. Bramki dla Pasów zdobyli Piotr Giza i Tomasz Moskała.

W dzisiejszym sparingu zabrakło chorych: Piotra Polczaka, Łukasza Nawotczyńskiego i Sebastiana Kurowskiego. Okazję do zaprezentowania się miał natomiast nowy nabytek, Krzysztof Król oraz testowany Brazilijczyk, Ramon.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę w środku boiska uzyskała Cracovia. Podopieczni Jurija Szatałowa stwarzali liczne sytuacje podbramkowe, jednak brakowało skuteczności. Potrójna zmiana dokonana w przerwie podziałała na Pasy mobilizująco. W 58. minucie Ramon obsłużył idealnym podaniem Gizę, który strzałem z pierwszej piłki wyprowadził krakowian na prowadzenie. Cztery minuty później wynik podwyższył, a zarazem ustalił Moskała, po dograniu Hesdeya Suarta.

Oprócz meczu w samo południe, Cracovia miała dzisiaj rozegrać także drugie spotkanie, o 16 z Jarotą Jarocin. Jednak ze względu na niedyspozycję kilku zawodników zdecydowano, że odbędzie się tylko jeden sparing.