Cracovia

1

Ruch Chorzów

0

• KONIEC MECZU! Cracovia wygrywa z Ruchem Chorzów 1:0 i na pewno zakończy sezon na 9. miejscu!

• Ależ groźny strzał Pawła Oleksego z ostrego kąta! Piłka nie wpada jednak do siatki!

• Zmiana w Cracovii, z boiska schodzi Boubacar Dialiba, zastąpi go Bartosz Kapustka.

• Żółta kartka dla Budzińskiego.

• Druga zmiana w Cracovii. Wdowiak zmienia Rakelsa.

• JAK NIE PADŁ GOL??? Zjawiński wyszedł sam na sam, strzelił, Putnocky odbił a piłka lobem trafiła w poprzeczkę!!!!

• Druga połowa potrwa 4 minuty dłużej.

• Świetna kontra Pasów!!! Rakels wyszedł sam na sam, ale broni Putnocky!!!

• Dobra wrzutka Oleksego, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

• Ruch gra bardzo wysoko, ryzykując wszystkim. Albo strzeli gola, albo pójdzie kontra krakowian.

• Chorzowianie jeszcz naciskają w końcówce, ale Pasy dobrze się bronią.

• Zmiana w Ruchu Visnakovs zmienia Kuświka.

• No i wcześniejsza dla Kuświka.

• Żółtko też dla Dąbrowskiego za faul taktyczny.

• Zderzenie Pilarza z Kuświkiem w polu karnym. Żółta kartka dla napastnika Ruchu.

• Rakels miał świetną okazję, ale w ostatniej sekundzie obrońcy Ruchu wybili piłkę!!!

• Putnocky pewnie łapie strzał Budzińskiego.

• 7541 osób ogląda na żywo ten mecz.

• Zjawiński miał dobrą okazję, ale jego strzał został zablokowany. Wydaje się, że napastnik Pasów mógł podać do lepiej ustawionego Rakelsa.

• Było bardzo blisko!!! Deleu zdecydował się na strzał z 25 metrów i piłka o centymetry mija bramkę Putnocky'ego

• Efir dośrodkowywał a może strzelał? Piłka tak czy inaczej mija bramkę Pilarza.

• Dąbrowski dobrze powstrzymał Zieńczuka. Ruch ma rzut z autu.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Schodzi Cetnarski a wchodzi Zjawiński.

• Do końca meczu jeszcze 20 minut. Tymczasem nieco spadło nam tempo meczu.

• Na spalonym Kuświk.

• Żółta kartka dla Sretenovicia.

• Nic nie wyszło dobrego dla Pasów z tego stałego fragmentu.

• Jendrisek zakręcił obrońcami Ruchu w polu karnym, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Z przewrotki próbował strzelać, ale kompletnie mu to nie wyszło.

• Złe dośrodkowanie Ziwńczuka. Piłka dla Cracovii.

• Faulowany Babiarz i Ruch ma rzut wolny.

• Cetnarski znowu dobrze się pokazał w obronie i przerwał kontrę Ruchu.

• Było groźnie pod bramką Pilarza, ale Sretenović w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do Kuświka.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Schodzi Kowalski a wchodzi Efir.

• Ruch od początku drugiej połowy gra nieco lepiej. Gracze z Chorzowa prą na bramke Pilarza, ale brakuje im dokładności.

• Dobra akcja Dialiby, ale wywalczył tylko rzut rożny, z którego nic nie wyszło.

• Bardzo mocny strzał Jendriska leci tuż nad bramka Ruchu!!

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Babiarz, ale nie trafił w bramkę.

• Oba zespoły na razie bez zmian.

• ZACZYNAMY II POŁOWĘ! Od środka goście!

• Piłkarze wracają już na murawę. Zaraz wznawiamy grę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!!! To było bardzo dobre 45 minut w wykonaniu Cracovii. Piłkarze trenera Zielińskiego strzelili jednego gola, ale mogli ich strzelić przynajmniej 3. Ruch z jedną dobrą szansą. Poza tym był bezradny. Na stadion w Krakowie wracamy za kwadrans.

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Ruch mógł wyprowadzić kontrę, ale piłka była zbyt mocno zagrana i łapie ja Pilarz.

• Rakels świetnie dograł do Deleu, który wpadł w pole karne, ale strzelił obok bramki!!!

• Strzał Surmy leci prosto w ręce Pilarza.

• Kibice skandują "ole" przy każdym podaniu. Tymczasem Pasy mają rzut rożny.

• Cracovia rozgrywa długo piłkę a goście bezradnie za nią biegają.

• W końcu jakaś akcja Ruchu. W ostatniej chwili groźną wrzutkę przecina Sretenović! Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Pilarza.

• Pół godziny meczu za nami. Oglądamy bardzo dobre widowisko w Krakowie. Dominuje jednak zdecydowanie Cracovia. Ruch jak na razie tylko z jedna okazją.

• Budziński zbyt mocno zagrał do Dialiby. Piłka w rekach Putnocky'ego.

• Obrona Cracovii spokojnie przerwała akcję Ruchu. Nie poznajemy dzisiaj zespołu Cracovii.

• Cracovia w natarciu. Ruch praktycznie tylko się broni. Krakowianie są w dużym gazie.

• Była żólta kartka dla Rakelsa w poprzedniej sytuacji.

• Cracovia idzie za ciosem, ale teraz w ataku faulował Rakels.

• Wielkie pretensje po golu miał trener Formalik, który uważał, że faulowany w polu karnym był Grodzicki.

• GOOOOL!!!! Pasy na prowadzeniu!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Budziński a piłkę glowa do bramki wpakował Polczak!!!

• Mocne uderzenie Gigołajewa leci obok bramki Pilarza.

• Dobrze zagrał w obronie Marciniak i grę wznawia Pilarz.

• Ostry faul Gigołajewa na Rakelsie i jest żółta kartka.

• Teraz Serb naprawia sytuację wybijając z pola karnego dośrodkowanie.

• Sretenović przerywa akcję Ruchu, ale gośnie mają rzut rożny.

• Ostry faul Marciniaka, ale nie ma żółtej kartki.

• Zbyt mocne podanie Budzińskiego do Jendriska i piłka z autu dla Ruchu.

• Cracovia miała okazje do niezłej kontry, ale wszystko zepsuł Dialiba, który nie zdecydował się na podanie do Jendriska. Ostatecznie Słowak dostał piłkę później, ale niewiele mógł już zdziałac.

• Faul Jendriska w środku pola. Piłka dla Ruchu.

• Kolejna niezła akcja Cracovii. Budziński zagrał lobem do Rakelsa, ten wpadł w pole karne i trącił jeszcze piłkę, ale za słabo, żeby zagrozić bramce Ruchu.

• Dobrze zachował się w defensywie Cetnarski, który wybił piłke na aut.

• Groźna odpowiedź Ruchu!! Babiarz wpadł w pole karne, ale strzelił nad bramką. Ależ zaczyna nam się ten mecz!!!

• JAK NIE PADŁ GOL!?!?!?! Strzelał Budziński, piłka odbija się od jednego słupka, toczy się po linii bramkowej, trafia w drugi słupek i ląduje w rękach bramkarza Ruchu!!!

• Cracovia gra w tradycyjnych, biało-czerwonych pasach. Ruch na niebiesko.

• ZACZYNAMY!! Od środka piłkarze Cracovii!!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyprowadza oba zespoły na murawę. Czas na hymn, losowanie stron i gramy!

• Piłkarze obu zespołów zeszli już z murawy, żeby wysłuchać ostatnich wskazówek trenerów. Za chwilę zaczynamy!

• W zespole Niebieskich brakuje z kolei Filipa Starzyńskiego, który podobnie jak Covilo, pauzować musi za nadmiar żółtych kartek.

• W pierwszym składzie Pasów brakuje dzisiaj rosłego Miroslava Covilo, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Trener Zieliński zdecydował się na wariant ofensywny. Nieco cofnięty został Mateusz Cetnarski a w jego miejsce wskoczył Dialiba.

• W Krakowie mamy dzisiaj piękną pogodę. Jest około 22 stopni Celsjusza i jeszcze świeci słońce. Tymczasem piłkarze już się rozgrzewają na murawie a kibice obu klubów powoli wchodzą na stadion.

• W ramce z lewej strony można się zapoznać z wyjściowymi składami obu zespołów. Oto gracze, którzy zaczną mecz na ławce rezerwowych:

Cracovia: Krystian Stępniowski, Bartosz Kapustka, Krzysztof Nykiel, Bartosz Rymaniak, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Wdowiak, Dariusz Zjawiński

Ruch Chorzów: Wojciech Skaba, Michał Efir, Patryk Lipski, Marek Szyndrowski, Maciej Urbańczyk, Eduards Visnakovs, Marcin Malinowski.

• Dobry wieczór! Już za nieco ponad 40 minut początek przedostatniej kolejki T-mobile Ekstraklasy w grupie spadkowej. W Krakowie Pasy zmierzą się z Ruchem Chorzów. Liczymy na wielkie emocje i zapraszamy do pozostania z nami!

• ZAPOWIEDŹ MECZU CRACOVIA - RUCH CHORZÓW

Ruch Chorzów - Cracovia

Podopieczni Waldemara Fornalika, którzy w sobotę wygrali w Łęcznej z miejscowym Górnikiem 1:0 po golu Grzegorza Kuświka, już we wtorek mogą sobie zapewnić utrzymanie i grę w Ekstraklasie na przyszły sezon. Aby tego dokonać, „Niebiescy” muszą wygrać wyjazdowe spotkanie z Cracovią.

"Pasy" bardzo dobrze spisują się od momentu podziału punktów, są liderem grupy spadkowej i jako pierwszy zespół zapewniły sobie utrzymanie za sprawą wyjazdowego zwycięstwa z Podbeskidziem. Mimo tego, piłkarze Jacka Zielińskiego zapowiadają, że nie mają zamiaru odpuszczać ostatnich kolejek i będą walczyć o zajęcia jak najwyższej pozycji w dolnej ósemce.