• To tyle na dzisiaj, zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w serwisie ekstraklasa.net. Do usłyszenia!

• Koniec! Cracovia dowiozła zwycięstwo z Ruchem!

• Żółta kartka dla Stępińskiego za kwestionowanie decyzji sędziego.

• Ostatnia zmiana Zielińskiego. Wdowiak za Rakelsa.

• Cały Ruch na połowie Pasów, ale z dalekiej wrzutki nic nie wyniknęło!

• Czerwona kartka dla Lipskiego, który powstrzymał kontrę Pasów, po której prawdopodobnie padłaby bramka!

• Odpowiedzieć próbował Zjawiński po wrzutce Deleu, lecz lecz minimalnie minął się z piłką!

• W końcówce okazja dla Ruchu. Po rzucie rożnym z piłką minął się Sandomierski, a piłka spadła pod nogi zaskoczonego Mazka, którego szybko od strzału powstrzymali obrońcy.

• Budziński za Kapustkę.

• Faul Gigolajewa w ataku, który oprócz groźnego strzału z rzutu wolnego nie wspomógł swoich partnerów w szczególny sposób.

• Żółtą kartką za wyrażenie swojego niezadowolenia po decyzji sędziego ukarany Grodzicki.

• Druga zmiana w Ruchu. Podgórski w miejsce Surmy.

• Ostatnie 10 minut, jednak gospodarze nie pozwalają przyjezdnym na opuszczenie ich własnej połowy. W tym momencie sprawdza się powiedzenie, iż najlepszą obroną jest atak.

• Żółtkiem ukarany również Covilo za bardzo brzydki wślizg w nogi Konczkowskiego.

• Dąbrowski ukarany kartką za przerwanie kontry Ruchu.

• Odpowiedzieć po dłuższej chwili próbowali gospodarze, lecz zarówno próba Kapustki, jak i Zjawińskiego, została zablokowana.

• Kolejna szansa dla Ruchu w krótkim odstępie czasu! Gigołajew płasko z rzutu wolnego, piłka ugrzązła gdzieś przed bramkarzem, a wbiegający zawodnicy Ruchu nie zdołali wepchnąć jej z bliska do siatki! To było poważne ostrzeżenie dla podopiecznych Jacka Zielińskiego.

• Świetna okazja na wyrównanie przed Ruchem. Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie Michał Koj strzela z bliska obok słupka!

• Pierwsza próba Zjawińskiego - potężny strzał sprzed pola karnego, jednak w sam środek bramki.

• W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Michał Koj za przerwanie groźnej kontry Pasów.

• Pierwsza zmiana także w Cracovii. Zjawiński za Cetnarskiego.

• Chwilę po akcji bramkowej boisko opuścił Zieńczuk, a w jego miejsce wszedł Gigołajew.

• Szybka kontra, po której Lipski podał na lewo do Zieńczuka , ten wrzuca sprzed linii końcowej wprost na głowę Stępińskiego, który strzałem z główki wprost w okienko pokonuje Sandomierskiego.

• GOOOOOL!! Ruch wyrównuje po jednej ze swoich nielicznych akcji!

• Wrzutka w pole karne Ruchu z wolnego, Putnocky wychodzi do piłki ale trafia na swojego obrońcę, a zamieszanie próbował wykorzystać Jaroszyński, który został w porę zablokowany.

• Kolejna próba z prawej strony, tym razem dośrodkowywać próbował Kapustka, lecz jego próba została zablokowana. Rzut rożny..

• Teraz to Covilo strzelał na bramkę Ruchu, lecz podobnie jak jego poprzednik - zbyt lekko i w sam środek.

• W odpowiedzi Cracovia. Jendrisek z prawej strony pola karnego przerzucił na lewo do Rakelsa, który strzelił nożycami, jednak zbyt lekko by zaskoczyć Putnockiego.

• Pierwsza szybsza akcja Ruchu i już do sytuacji strzeleckiej doszedł Stepiński, lecz jego strzał z ostrego kąta dobrze na korner wybił Sandomierski.

• Przenosimy się na drugą stronę boiska. Rakels faulowany przy linii bocznej.

• W powietrznej walce ucierpiał Koj. Chwilowa przerwa w grze.

• Tym razem to Ruch wyszedł odważnie na połowę gospodarzy. Teraz goście staną przed szansą z rzutu wolnego po faulu na Mazku.

• Od środka duet Cetnarski-Jendrisek. Oby druga połowa przebiegła w takim tempie, jak pierwsza.

• Jako pierwsi na płycie boiska pojawili się podopieczni Waldemara Fornalika. Chwilę po nich przybyli także gospodarze, którzy rozpoczną drugą odsłonę.

• Po chwili arbiter kończy pierwszą część spotkania. Cracovia zdominowała Ruch i zasłużenie prowadzi różnicą 2 goli. Powracamy za około 15 minut.

• Świetna kombinacja w polu karnym Ruchu. Jendrisek otrzymał prostopadłe podanie na prawej stronie i miał mnóstwo czasu, aby spojrzeć gdzie ustawieni są jego partnerzy. Bez wahania wycofał więc do Rakelsa, który dostawia nogę i podwyższa wynik.

• GOOOOOL! Jak zaczęli, tak skończyli!

• Arbiter dolicza 2 minut do pierwszej odsłony.

• Kolejny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tym razem piłkę na krótki słupek przedłużył Jendrisek, ale Putnocky na posterunku.

• Cracovia nie zwalnia tempa. Akcja po odbiorze piłki w środku pola, dosyć długa wymiana podań z prawej strony pola karnego zwieńczona dośrodkowaniem Deleu i próbie strzału Jendriska z krzyżaczka.

• Powinno być 2:0! Kolejny korner, do głowki dochodzi ustawiony centralnie Polczak, Putnocky odbija piłkę do boku, skąd z bliska dobija Rakels, lecz wprost w bramkarza Ruchu!

• Byliśmy teraz świadkami niemal bliźniaczej akcji, jak ta bramkowa, lecz tym razem Putnockiego na dalszym słupku dobrze asekurował obrońca.

• Rakels po akcji indywidualnej wywalczył rzut rożny. Po którym z piłką o mały włos mija się Covilo!

• Po rożnym strzelał Mazek, lecz zbyt lekko by pokonać Sandomierskiego.

• Nieuważnie do tyłu zagrał teraz Dąbrowski, co mogło skończyć się tragicznie dla Cracovii. Lipski po przejęciu wywalcza jednak tylko rzut rożny.

• W dobrym tempie przebiega dzisiejsze spotkanie. Najpierw z groźną akcją prawą stroną wyszedł Ruch. Po wymianie krótkich podań goście osiągnęli nawet przewagę liczebną, ale Mazka w ostatniej chwili uprzedził znacznie silniejszy Sretenović. Chwilę później byliśmy już pod bramką Putnockiego, gdzie w światło bramki strzelał Kapustka, jednak dobrze zachował się golkiper gości.

• Zieńczuk dośrodkowuje z rzutu wolnego, Grodzicki strzela głową i interwencją najwyższych lotów popisuje się Sandomierski! Mogło być 1:1.

• Pasy czują gaz. Teraz bardzo dobrze kontrę Ruchu przerywa Jaroszyński, jednak zabrakło mu pola gry aby celnie dośrodkować.

• Cracovia przez chwilę w dziesiątkę, jednak Covilo powraca na plac gry. Ruch nie wykorzystał okazji i nie stworzył przez ten czas żadnej sytuacji podbramkowej. Chorzowianie prezentują się dziś zwyczajnie gorzej od swoich rywali.

• Lipski zdecydowanie za wysoko podniósł nogę w walce z Covilo, za co ogląda żółtą kartkę. Słowak opatrywany leży teraz na murawie.

• Ależ piękna kombinacja w zespole Cracovii! Wyrzut z autu do Covilo, ten oddał futbolówkę i po chwili otrzymał podanie zwrotne, po czym wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Kapustkę i świetnie go obsłużył. Ten przytomnie odegrał do stojącego za jego plecami Rakelsa, który instynktownie uderzył czubkiem buta, a jego strzał przechodzi nad poprzeczką!

• Bardzo długo trwało wykonanie tego rzutu wolnego. Zieńczuk miał prawdopodobnie na celu uśpienie czujności Sandomierskiego, czego efektem miał być strzał na krótki słupek, lecz golkiper Pasów nie dał się zaskoczyć.

• Lipski prostopadle do Mazka, lecz ten faulowany przed linią pola karnego. Zółtko dla Jaroszyńskiego i stały fragment gry dla gości.

• Odpowiedzieć na ataki Cracovii próbował Zieńczuk, lecz jego strzał z dystansu przechodzi wysoko nad poprzeczką.

• Dąbrowski świetnie z głębi pola zewnętrzną częścią stopy do wychodzącego na wolne pole Kapustki, lecz reprezentant Polski został dobrze wyprzedzony przez Konczkowskiego.

• Cracovia nie zwalnia tempa. Prostopadłe podanie na prawo do Rakelsa, który próbował podawać w pole karne po ziemi, lecz został zablokowany przez interweniującego wślizgiem obrońcę.

• Cetnarski dośrodkowuje z rożnego, Deleu strzela na dalszy słupek, Putnocky odbija jego strzał, ale przy dobitce Rakelsa jest bez szans! Doskonały początek Pasów.

• GOOOOL!!! Denis Rakels!

• Jendrisek dośrodkowuje z okolic narożnika boiska, piłka zmienia trajektorię lotu po uderzeniu w nogę obrońcy Ruchu, chwila zawahania w oczach Putnockiego, lecz na jego szczęście nikt z ekipy gospodarzy nie wbiegał w pole karne.

• Cracovia po pierwszym odbiorze spróbowała ataku lewą stroną, ale skończyło się na rzucie z autu dla przyjezdnych.

• Od środka rozpoczęli Niebiescy.

• Piłkarze meldują się już na płycie boiska. Niebawem zaczynamy.