1

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu. Zagłębie pokonało Cracovię i tym samym po raz pierwszy w 2016 roku zdobyło pełną pulę punktów

• Cracovia wciąż stara się posyłac długie piłki pod bramkę Polacka, lecz ich rywale z uporem ją wybijają.

• Papadopulos złapany na pozycji spalonej.

• Dariusz Zjawiński ukarany żółta kartką za nieprzepisowe zatrzymanie kontrataku Łukasza Piątka.

• Piłka znowu zatańczyła w polu karnym lubinian. Wymianę podań Damiana Dabrowskiego z Diabangiem zakończyli jednak stoperzy Zagłebia

• Arbiter doliczył cztery minuty

• Polczak uderzył w kierunku bramki Polacka. Przy strzale odwrócony był tyłem, toteż nic dziwnego, że nie trafił

• Ogromny chaos pod bramką Zagłębia. Najpierw z powietrza Cetnarski, potem dobić próbował także Diabang. Wciąż bezowocnie

• Guldan oddalił zagrożenie spod własnej bramki po zagraniu Zjawińskiego.

• Cracovia walczy do końca. Kolejne ataki nie przynoszą jednak efektu. Teraz po dośrodkowaniu Deleu, głową uderzył Zjawiński. Mocno, acz niecelnie

• Ostatnia zmiana tego meczu. Michal Papadopulos za Krzysztofa Piątka.

• Maciej Dąbrowski niczym mur we własnym polu karnym. Zablokował ofensywne chęci Diabanga.

• Karachankov sfaulował Starzyńskiego w ofensywie. Z wolnego wznowi Zagłębie.

• Deleu krótko rozegrał piłkę z Cetnarskim. Futbolówka doszła w końcu do Diabanga czającego się w polu karnym. Wypychany przez rywali, nic nie zrobił.

• Tosik odebrał Deleu piłkę wślizgiem, lecz ona znowu wyleciała za linię boczną.

• Karacgankov stoczył długi pojedynek z Tosikiem. W końcu piłka jednak wyleciała na aut. Rozpocznie Cracovia.

• Schodzi strzelec drugiej bramki dla Zagłębia, Łukasz Janoszka. Zamiast niego zagra Krzysztof Janus.

• Piłkarzom Cracovii nie wychodzą dziś strzały. Tym razem uderzał Cetnarski, lecz bardzo niecelnie.

• Ostatnia zmiana wśród podopiecznych Jacka Zielińskiego. Anton Karachankov za Jakuba Wójcickiego.

• Deleu nieczysto zatrzymał ten kontratak. Żółta kartka.

• Po kornerze w wykonaniu Cetnarskiego, szansę na bramkę miał Zjawiński. Piłke wybili jednak goście i wybiegli z kontrą.

• Wymuszona zmiana w zespole Cracovii. Dariusz Zjawiński za Bartosza Kapustkę.

• Cracovia długi wymieniała podania pod polem karnym Polacka. W końcu dośrodkował Zejdler. Piłkę na korner wybił Tosik

• Cetnarski z powietrza... Niedokładnie.

• Cetnarski przebił sie prawą stroną, lecz blokowany przez defensorów Zagłebia, nie zdołał nic zrobić.

• Po kornerze Cetnarskiego, futbolówkę przejął Starzyński.

• Jendrisek uderzył na bramkę Polacka. Golkiper Zagłebia wybił piłkę za linię końcową.

• Kapustka padł w starciu z Tosikiem na linii pola karnego. Arbiter nie dojrzał faulu i ukarał piłkarza Cracovii żółtą kartką. Czy słusznie?

• Cracovia znalazła się pod polem karnym Zagłębia, lecz strzał Wójcickiego nie przyniósł zagrożenia.

• Po błędzie Cetnarskiego, piłkę przejął Starzyński. Podał ją do Janoszki, a ten wyminął stoperów Cracovii i umieścił w siatce.

• GOL! Łukasz Janoszka.

• Deleu dostał piłkę od Wójcickiego i uderzył bez przyjęcia. Lekko i niecelnie.

• Pierwsza zmiana w zespole Zagłębia. Łukasz Piątek za Adriana Rakowskiego.

• Cracovia coraz odwazniej poczyna sobie na połowie Zagłębia. Podopieczni Jacka Zielińskiego dynamicznie wymieniali podania. W końcu Zejdler zdecydował się na dosrodkowanie w stronę Diabanga. Piłkę wybili goście, lecz prosto pod nogi Cetnarskiego. Ten uderzył i znowu wybili lubinianie. Tym razem pod nogi Wójcickiego, który także spróbował szczęścia. Niecelnie.

• Dąbrowski przejął piłkę na połowie Zagłębia i skierował ją do Jendriska. Napastnik został jednak zablokowany w polu karnym.

• Po lewej stronie pola karnego Zagłebia z piłka znalazł się Zejdler. Posłał ja pod bramkę Polacka. Strzelać usiłował Jendrisek, lecz tym razem bezowocnie.

• Fantastyczna indywidualna akcja Diabanga. Świetne przyjęcie przed polem karnym Zagłebia. Pomocnik Cracovii zszedł na lewą stronę czym zmylił rywali i mocno uderzył do bramki. Piłka spoczeła w siatce.

• GOL! Jak z armaty uderzył Diabang.

• Zółta kartkę ujrzał Tosik za faul na Wójcickim. ]

• Dobre, dynamiczne wejście Kapustki. Wyminął Todorovskiego i strzelił na bramke Polacka. Górą golkiper

• Do piłki doszedł jeszcze Cetnarski i dośrodkował w pole karne. Piłkę przejęli jednak goście i wybiegli zkontratakiem. Ich ofensywne chęci zatrzymali jednak stoperzy Cracovii.

• Polacek uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Z linii wybił strzał Wójcickiego.

• Z dystansu uderzył Wójcicki. Niecelnie

• Lewą stroną szybka wymiana podań między Jendriskiem a Kapustką. Futbolówka trafiła w końcu do Diabanga, który jednak przegrał starcie z defensorami Zagłebia.

• Zejdler faulował Janoszkę podczas starcia w powietrzu.

• Po podaniu Dąbrowskiego, do piłki nie doszedł Jendrisek. Zamiast niego zrobił to Zejdler, który jednak stracił piłkę, otoczony przez dwóch rywali

• Zagłębie rozpoczęło drugą część gry

• Z szatni nie wyszedł już Marcin Budziński. Zamiast niego zagra Boubacar Dialiba.

• Gol z rzutu karnego zakończył pierwszą połowę. Czy Cracovia zdoła się podnieść po przerwie?

• GOL! Filip Starzyński

• Kapitalnie rzucona piłka w pole karne Cracovii. Doszedł do niej Piątek, którego faulem zatrzymał Polczak. Będzie jedenastka dla gości!

• Po kornerze Cracovii, futbolówkę przejął Starzyński. Na drodze ku kontrze stanął mu jednak Zejdler. Arbiter odgwizdał faul

• Wójcicki wrócił do gry i od razu świetnie dośrodkował w pole karne w kierunku Jendriska. Ten wywalczył w starciu z Dąbrowskim rzut rożny

• Po starciu z Dąbrowskim, na boisku leży Wójcicki. Potrzebna interwencja lekarzy

• Szybki i efektowny kontratak Zagłębia. Lewą stroną przebili się goście. Ładne podanie Starzyńskiego zdezorientowało gospodarzy i futbolówka dostała się w pole karne. Mógł zakończyć to Piątek, lecz zabrakło mu celności.

• Cetnarski dostał się w pole karne, ale świetnie zatrzymał go tam Maciej Dąbrowski.

• Zejdler dynamicznie przedarł się lewą stroną po czym podał do Budzińskiego. Ten łatwo stracił piłkę

• Po podaniu Dąbrowskiego w pole karne do Wójcickiego. Ten upadł w starciu ze stoperem lubinian, ale arbiter nie dopatrzył sie faulu.

• Kapustka fajnie zachował się po prawej stronie, wymijając obrońców po czym posłał futbolówke w pole karne. Tam jednak przejęli ją goście

• Woźniak zagrał w pole karne. Już dochodził do niej Polczak, lecz kapitana Cracovii uprzedził Piątek. Atakowany przez obrońców Pasów, musiał się wycofać. Podał piłkę w kierunku Rakowskiego, ale ten przegrał starcie w powietrzu z Wołąkiewiczem.

• Sprytnie na połowie gości, rywali wyminął Budziński. Podał do Deleu, który uderzył z dystansu. Celnie, aczkolwiek zbyt lekko żeby zaskoczyć Polacka.

• Janoszka zagrał w kierunku Piątka, lecz piłke przejął Zejdler. Walczyć próbował jeszcze Rakowski, ale defensorzy Cracovii oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• Maciej Dąbrowski po raz kolejny pokazał swoją dobra formę. Zatrzymał wychodzącego z kontrą Kapustkę.

• Strzał z dystansu Kapustki. Z bardzo daleka, bardzo niecelnie.

• Cracovia chwilę czaiła sie pod polem karnym Zagłebia, lecz nie zdołała przebić się przez solidnych defensorów.

• Polczak z poświęceniem zatrzymał Krzysztofa Piątka we własnym polu karnym.

• Róg Cetnarskiego nie przyniósł nawet strzału.

• wreszcie odważniej ruszyła Cracovia. Po szybkiej wymianie podań, starcie na linii pola karnego przegrał Deleu.

• Futbolówka ostatnie minuty spędziła na środku boiska. Tempo spotkania nieco zwolniło

• Tosik sfaulował Wójcickiego w środku boiska. Grę wznowi Cracovia.

• Po rzucie rożnym w wykonaniu Starzyńskiego, głową uderzył Tosik. Niecelnie.

• Po podaniu Guldana, Piątek bardzo walecznie wywalczył róg w starciu z Zejdlerem.

• Wójcicki przebił się prawą stroną i zagrał do Kapustki. Nie była to jednak łatwa piłka i młody pomocnik nie zdołał jej opanować.

• Zejdler przyspieszył lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne. Tam czekał na nią Sandomierski.

• Cetnarski z wolnego posłał piłkę prosto w pole karne. Najbliższy odbioru był Wójcicki, lecz i jemu ta sztuka się nie udała.

• Aleksandar Todorovski ukarany żółta kartką za faul na Jendrisku. Będzie również rzut wolny.

• Deleu usiłował posłac długą piłkę na połowę Zagłebia, lecz nie pozwolił mu na to Maciej Dąbrowski.

• Wracamy do gry. Bez reakcji arbitra

• Maciej Dąbrowski lewą ręką trafił w Wójcickiego. Ten padł na murawę. Chwila przerwy.

• Po ostatnim kornerze, piłka wyleciała daleko z pola karnego Pasów.

• Cracovia wyszła z tego stałego fragmentu gry obronną ręką. Za chwile jednak kolejny.

• Będzie kolejny korner dla Zagłębia

• Starzyński wykonywał rzut rożny. Zagrał mocną piłke w pole karne, ale wybili ją stamtąd rywale.

• Zagłębie dotarło pod pole karne Cracovii. Tam jednak na futbolówkę czekał już Sandomierski.

• Po błędzie Polczaka, Starzyński mógł wyjść z kontrą, jednak w skutek braku współpracy ze strony kolegów, nie udało mu się niczego dokonać.

• Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Janoszki.

• Todorovski przegrał starcie z Jendriskiem na połowie Cracovii.

• Ładne zagranie Kapustki w kierunku Wójcickiego. Piłkę przejął jednak Guldan.

• Wójcicki po podaniu Kapustki przebił się prawą stroną. Zbyt mocno dośrodkował jednak w kierunku pola karnego.

• Pozycji spalonej Starzyńskiego nie dojrzał Rakowski i skierował futbolówke z jego strony. Arbiter słusznie przerwał tę akcję

• Woźniak otoczony przez rywali stracił piłkę na połowie Cracovii.

• Po stracie Tosika ofensywną akcję Budzińskiego zatrzymał Maciej Dąbrowski

• Dobra wymiana podań prawą stroną w wykonaniu Deleu oraz Wójckickiego. Spokojnie Polacek

• Zaczynamy! Od środka Pasy!

• Mecz rozpocznie się minutą ciszy

• Po stadionie rozbrzmiewa hymn Cracovii, a arbiter wyprowadza oba zespoły na boisko

• Obie jedenastki spędzają ostatnie chwile w szatni. Za chwilę wybiegną na murawę

• W Krakowie na razie ujemna temperatura. Czy piłkarze dobrą gra od pierwszej minuty rozgrzeją kibiców?

• Względem meczu z Termalicą, Jacek Zieliński dokonał tylko jednej roszady w wyjściowej jedenastce. I to wymuszoną. W ostatniej chwili wypadł lewy obrońca - Paweł Jaroszyński. W jego miejsce, od pierwszej minuty wyjdzie Łukasz Zejdler. Czy podoła swojemu zadaniu?

• Zwłaszcza, że ani gospodarze ani tym bardziej goście nie mogą korzystnie wspominać ostatniej kolejki. Podopieczni Jacka Zielińskiego rozczarowali, jedynie remisując z Termalicą, a Zagłebie mimo przyzwoitej gry, uległo warszawskiej Legii.

• Dla obu zespołów zdobycie dzisiaj trzech punktów byłoby idealnym rozwiązaniem. Pasy mając je na swoim koncie utrzymałyby najniższy stopień podium i już bez stresu mogłyby śledzić niedzielne starcie czwartej Pogoni. Dla zajmującego ósmą pozycję Zagłębia każdy punkt może okazać się tym na wagę awansu do grupy mistrzowskiej. Żadnej z drużyn nie powinno więc zabraknąć ambicji

• Już za nieco mniej niż pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek na stadionie przy ulicy Kałuży. Cracovia podejmie tutaj Zagłębie Lubin. Zapowiada się niezwykle dobre spotkanie, wszak oba zespoły potrafią grać cieszącą oko piłkę.