Cracovia

1

Zawisza Bydgoszcz

0

• Koniec meczu! Po ciężkim starciu Cracovia zasłużenie wygrywa i inkasuje trzy punkty. Tym samym Pasy wygrywają czwarty mecz z rzędu na własnym boisku. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!!!

• Za chwile koniec meczu, tu już sie raczej nic nie zmieni.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Kitę zmienia Zjawiński.

• Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

• Zawisza zaczyna grać na aferę.

• Główkował Carlos, ale obok bramki.

• Alvaro Gomes wywalczył korner dla Zawiszy.

• Powinno być 2-0!!! Kapustka świetnie dograł do Dialiby, ale jego strzał mija o centymetry słupek bramki Witana!!!

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Schodzi Petasz a wchodzi Alvaro Gomes.

• Ależ bomba Petasza z rzutu wolnego. Pilarz z wielkim trudem broni!!!!

• Jeszcze żółta kartka dla Rakelsa.

• Zmiana także w Zawiszy. Zszedł Goulon a wszedł Łukowski.

• Kapustka zmienia Szeligę.

• Do zmiany szykuje się Bartosz Kapustka, bohater ostatniego meczu Pasów w Pucharze Polski.

• Cracovia mądrze się broni. Zawisza nie ma wielkiej szansy na strzelenie gola wyrównującego.

• Dialiba strzelił z ostrego kąta a Witan wybija na rzut rożny. Niezła akcja z niczego. Po wrzutce piłkę z linii bramkowej wybijają zawiszacy!!!!

• Żółta kartka dla Wagnera.

• Teraz ta zmiana. Schodzi Gevorgyan a wchodzi awizowany już Kadu.

• Do zmiany przygotowany jest także Kadu.

• Zmiana w Cracovii. Schodzi Jaroszyński a wchodzi Nykiel

• Wagner uderzył z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie. Od bramki grę wznawia Pilarz.

• 5234 kibiców ogląda ten mecz na żywo.

• Budziński uderzył z rzutu wolnego w sam środek bramki. Stał tam Witan.

• Andre Micael fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Diabanga i ogląda żółtą kartkę.

• Główka gracza Zawiszy ląduje prosto w rękawicach Pilarza.

• Przycisnął teraz Zawisza. Cracovia nie wychodzi z własnego pola karnego. Teraz mamy rzut rożny.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Cracovii. Ostatecznie nie ma nawet strzału na bramkę Pilarza.

• Powinno być 2-0!!! Mistrzowskie zagranie Budzińskiego do Rakelsa, ale ten z ostrego kąta trafia najpierw w Witana a potem w boczną siatkę!!!

• Cracovia założyła teraz wysoki pressing. Zawisza ma kłopot z wyjściem z akcją.

• Szansa teraz dla Zawiszy, ale wrzutka na Wójcickiego była mało dokładna. Skrzydłowy gości nie dał rady czysto uderzyć piłki.

• GOOOOOOL!!!!! Ależ kontra Cracovii!!! Kita świetnie się zastawił, podał do Budzińskiego, który pognał na bramkę a w ostatniej chwili oddał piłkę Rakelsowi. Ten wpadł w pole karne i strzelił nie do obrony!!! Piękna akcja!!!

• Ależ bomba Wagnera zza pola karnego! Z wielkim trudem Pilarz wybija na rzut rożny!!!

• Ewidentnie podrażniona Cracovia ruszyła do ataku. Brakuje jednak dokładności.

• Kontra Cracovii została brutalnie przerwana, ale sędzia nie reaguje. To powinna być kartka!

• Mocna wrzutka Zawiszy z prawej strony, ale jest na posterunku Pilarz. Zawisza nieco odważniej rozpoczął II połowę.

• Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, mimo niewielkiego zamieszania w polu karnym.

• Wójcicki wywalczył rzut rożny dla Zawiszy.

• Oba zespoły na razie bez zmian.

• Zaczynamy drugą połowę. Grę wznowiła Cracovia!

• Piłkarze wracają już na murawę. Za chwile początek drugiej połowy meczu.

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie w Krakowie mamy wynik 0-0, ale gra nie jest monotonna. Oba zespoły miały okazje do strzelenia gola. Nieco bardziej aktywna jest jednak Cracovia. Na drugą połowę zapraszamy za kwadrans.

• Będzie jeszcze rzut wolny dla Cracovii. Faulowany Rakels.

• Wagner został złapany na spalonym. Tymczasem pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

• Dobra szansa dla Zawiszy. Wyszli kontrą 3 na 2, ale pogubili się w polu karnym!!!

• Żółta kartka dla Budzińskiego. Kibice protestują, piłkarze też. Kartka jednak przyznana.

• Jaroszyński leży na murawie. Jakieś kłopoty zdrowotne obrońcy Cracovii. Gra przerwana.

• W odpowiedzi szansa Cracovii! Strzelał Budziński, piła odbiła się od jednego z graczy Zawiszy myląc Witana, ale minęła o centymetry słupek bramki!!!!

• Dobra szansa dla Zawiszy! Mocno wstrzelona piłka ląduje na nodze Carlosa, ale broni Pilarz!!!

• Petasz strzelił z 35 metrów bardzo mocno, ale prosto w Pilarza.

• Kita chciał uruchomić Diabanga, ale za mocno podawał piłke. Nic nie będzie z akcji zaczepnej Pasów.

• Rakels zdecydował się teraz na uderzenie z 20 metrów, ale mocno się pomylił. Aktywny jest jednak dzisiaj Łotysz.

• Rakels znalazł się na lewej stronie boiska, wstrzelił piłkę w pole karne, ale czujny jest dziś Witan w bramce Zawiszy.

• Długa wrzutka na Rakelsa, ale pierwszy przy piłce jest Witan.

• Interwencja Goulona w polu karnym, piłka chyba trafia go w rękę, ale gwizdek milczy.

• Nic nie wyszło gościom z tego stałego fragmentu gry. Piłka dla Pasów.

• Będzie rzut rożny dla Zawiszy po interwencji Deleu.

• Ależ szansę miał Diabang!!! Budziński mu wystawił na sam na sam. W ostatniej chwili sytuację ratują obrońcy Zawiszy!!!!!

• Mocna wrzutka Zawiszy z rzutu wolnego ląduje prosto w rękach Pilarza.

• Cracovia - Zawisza Bydgoszcz

• Wagner uderzył z linii pola karnego, ale bardzo wysoko nad bramką.

• Cracovia próbuje grać kombinacyjną piłkę w ataku. Jest to ładne, ale nie przynosi rezultatu.

• Świetna piłka od Jaroszyńskiego do Rakelsa, ten podciągnął na wysokość linii 5 metrów i wstrzelił piłkę zupełnie do nikogo.

• Alez zamieszanie w polu karnym! Piłka ostatecznie trafia do Żytki, którego strzał broni Witan!

• Budziński z wolnego w mur i będzie tylko rzut rożny.

• Faul na Rakelsie. Będzie rzut wolny z 25 metrów.

• Budziński przewracany tuż pod polem karnym Zawiszy, ale gwizdek sędziego milczy. Kibice domagają się rzutu wolnego.

• Zawisza gubi piłkę na połowie Cracovii. Od autu Jaroszyński.

• Uspokoiła nam sie nieco gra. Na początek nie możemy jednak zbytnio narzekać. Całkiem niezły mecz w Krakowie.

• Szybkie wznowienie gry przez Pilarza, daleka piłka do Kity, ale w ostatniej chwili przecina ją Petasz. Byłaby sytuacja sam na sam z Witanem!

• Żółta kartka dla Żytki za faul na Wójcickim.

• Piekna akcja Cracovii!! Budziński odebrał piłkę w środku boiska i podał do Kity, który dał radę strzelić mimo asysty obrońcy. Tylko boczna siatka!!

• Dobra piłka od Jaroszyńskiego w stronę Kity, ale nieco szybszy jest jednak Witan, który łapie piłkę.

• Gevorgyan miał setkę!!! Zamieszanie w polu karnym i Vahan znalazł się sam na sam z Pilarze, ale fantastycznie broni bramkarz Cracovii!!!!

• Dośrodkowanie, na ostro bita piłkę wszedł Rymaniak i strzelił tuż obok słupka. Było groźnie!

• Rakels dobrze powalczył z prawej strony boiska i wywalczył korner dla Cracovii.

• Kita próbował dryblować w polu karnym, ale górą obrońcy Zawiszy.

• Mecz zaczął się od gry na "wysokim poziomie". Teraz Cracovia próbuje uporządkować grę w środku boiska.

• Zaczynamy! Pierwsza piłka dla Zawiszy!

• Sędzia Przybył wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Na stadionie brakuje oczywiście kibiców gości. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

• Piłkarze schodzą już z boiska do szatni. Do rozpoczęcia meczu zostało nieco ponad 10 minut.

• Oba zespoły na rozgrzewce skupiają się na grze krótkimi podaniami. Mamy jednak nadzieję, że podczas meczu zobaczymy trochę strzałów.

• Covilo jednak zameldował się na rozgrzewce. Podbija samotnie piłkę, nawet nie gra w "dziadka" z rezerwowymi.

• Do rozpoczęcia meczu zostało pół godziny i już teraz można się pokusić o stwierdzenie, że rekordu frekwencji dzisiaj nie będzie. Pustki na stadionie.

• Co ciekawe, jedynym nierozgrzewającym się piłkarzem Cracovii jest Miroslav Covilo. Czyżby bohater derbów musiał aż tak się oszczędzać? Czy może rener Podoliński nie rozważa nawet wpuszczenia go dzisiaj na boisko?

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie, trwa przedmeczowa rozgrzewka. Liczymy, że zawodnicy rozgrzeją kibiców swoją grą!

• Zapraszam do dyskusji o tym meczu na Twitterze - @KrzysiekOrski

• Składy wyjściowe można znaleźć w ramce po lewej stronie. Tymczasem podaję kto zasiądzie na ławkach rezerwowych:

Cracovia: Krystian Stępniowski, Miroslav Covilo, Krzysztof Nykiel, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Bartosz Kapustka, Jakub Mrozik

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jorge Kadu, Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski, Micael Cabita Silva, Samuel Miranda, Alvaro Gomes

• Na stadionie na razie cisza i spokój

• Znamy już wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie. Trener Podoliński nie mieszka w składzie, chociaż na ławce rezerwowych ma już bohatera derbów, Miroslava Covilo. Zamieszał za to nieco trener Rumak. Zobaczymy co to da przyjezdnym.

• Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za niecałą godzinę początek meczu Cracovia - Zawisza Bydgoszcz. Będzie to swego rodzaju "pojedynek na dnie tabeli", ale liczymy na dobrą piłkę i wiele emocji. Zapraszam do pozostania z nami!