• 15. Widzew 19 (? - mecz przerwany w 90. minucie)
  • Wyniki pozostałych spotkań:

• Korona - Śląsk 1:5
    • Zagłębie - Widzew 3:3
    • Piast - Podbeskidzie 2:2
  • Wielkie brawa przede wszystkim dla białostockiej młodzieży, która potrafiła wyciągnąć dzisiaj wynik z 0:2 na 2:2. Na gole Stebleckiego i Dudzica dwoma trafieniami odpowiedział Jan Pawłowski, dzięki czemu w Krakowie mamy podział punktów. Jaga kończy sezon na jedenastym miejscu, a Cracovia na czternastym. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Cracovia - Jagiellonia 2:2!

• Bernhardt! Potężny strzał z dystansu pomocnika Cracovii o metr mija bramkę Jagi!

• Zagranie przed pole karne do Budzińskiego, który uderza wysoko nad bramką.

• Pięć minut doliczonych do tego meczu. Tosik głupio fauluje Bernhardta blisko narożnika pola karnego.

• Wszystko wskazywało teraz na rzut rożny dla gospodarzy, jednak liniowy pokazał spalonego.

• Bardzo dobre podanie Gajosa w pole karne do Pawłowskiego, a ten płaskim strzałem w krótki róg doprowadza do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jan Pawłowski!!!

• Żytko wchodzi w miejsce Jaroszyńskiego.

• Odpowiedź Cracovii!!! Steblecki doskonale 'klepał' piłkę z Boljeviciem i wyszedł sam na sam z Baranem, ale ten znów okazał się lepszy!

• Mystkowski!!! Uderzenie z 16 metrów młodziana o centymetry mija bramkę Pasów!

• Okazja dla Jagiellonii! Gajko dobrze dośrodkował z prawej strony boiska do wbiegającego Mystkowskiego, a strzał 16-latka świetnie broni Perdijić!

• Cracovia rozsądnie się broni w ostatnich minutach.

• Uderzenie głową Waszkiewicza zablokowane i kolejny korner.

• Gajko uderza z 20 metrów, a odbita piłka wychodzi na rzut rożny.

• Fatalne uderzenie z 16 metrów Stebleckiego - piłka poszybowała wysoko w trybuny.

• Gol dla Zagłębia. Przybecki i 3:3 w meczu z Widzewem.

• Zmęczonego Pawlika zmienia Adam Radecki.

• Nieco ponad sześć tysięcy widzów dzisiaj na krakowskim stadionie.

• Teraz z kolei na murawie opatrywani są Pawlik i Steblecki.

• Nie da rady jednak Pilarz i musi zastąpić go Perdijić.

• Wznawiamy grę. Pilarz wciąż w bramce gospodarzy. Gajos z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Trwa przerwa w grze. Pilarz ma spore kłopoty z powrotem do pełni sił po zderzeniu z Pawlikiem.

• Ucierpiał mocno Pilarz po starciu z rywalem we własnym polu karnym. Bramkarz Cracovii opatrywany przez lekarzy.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Papadopoulos za Dudzica.

• Po jednym ze starć leżą na murawie Dźwigała i Dudzic. Napastnik Cracovii ewidentnie fauluje rywala, ale sędzia nakazuje grać dalej...

• Znowu szansa dla Cracovii! Po stałym fragmencie gry w dobrej sytuacji znalazł się Marciniak, ale uderzył nad poprzeczką!

• Kolejne bramki. Zagłębie - Widzew 2:3 (Kaczmarek), Korona - Śląsk 1:3 (Dudu)

• Dudzic! Napastnik Cracovii przegrywa pojedynek sam na sam z Baranem!

• Kolejne ostre wejście Stebleckiego, tym razem na nogi Waszkiewicza, ale sedzia ponownie nie reaguje.

• Kuś! Mocny strzał z dystansu obrońcy Cracovii odbija Baran na rzut rożny!

• Była szansa na kontrę dla Jagi, która wyszła z przewagę 4 na 3, ale fatalne uderzenie Gajosa ją zupełnie zmarnowało.

• W Lubinie Zagłębie już remisuje z Widzewem 2:2 (gol Banasia), a Piast prowadzi z Podbeskidziem już tylko 2:1 (trafienie Telichowskiego).

• Ładna akcja kombinacyjna Mystkowskiego z Gajosem zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

• Boljević wychodzi sam na sam z Baranem, ale to bramkarz Jagi wygrał ten pojedynek!

• Młodzian teraz zdobył rzut rożny dla Jagi, ale ten nie przyniósł zagrożenia pod bramką Cracovii.

• I już strzela zza szesnastki Mystkowski, ale broni Pilarz.

• Gramy!

• ... oraz 16-letni Przemysław Mystkowski za Pawła Drażbę!

• Dwie zmiany w przerwie w Jagiellonii: Tosik za Modelskiego...

• W pozostałych meczach:

• Korona - Śląsk 1:2 (Zieliński-sam. - M.Paixao x2)
    • Piast - Podbeskidzie 2:0 (Kędziora, Jurado)
    • Zagłębie - Widzew 1:2 (Przybecki - Cetnarski, Rybicki)
  • Jagiellonia Białystok JAGIELLONIA - serwis specjalny Ekstraklasa.net

• Cracovia przed tym meczem była zdecydowanym faworytem ze względu na zdecydowanie odmłodzony skład rywala, jednak na boisku widać to tylko w posiadaniu piłki. Wynik w drugiej połowie może być jeszcze ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy! Cracovia - Jagiellonia 2:1

• Szansa dla Cracovii! Steblecki w polu karnym zakręcił obrońcą i uderzył tak, że Baran odbił piłkę przed siebie, ale Dudzic nie dał rady z bliska dobic tego strzału, a w dodatku był na spalonym!

• Świetna akcja Jagiellonii! Gajko doskonale rozegrał piłkę z Modelskim i obrońca Jagi dośrodkował ją w pole karne, gdzie przytomnie uderzył Pawłowski! Jaga nie składa broni.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jan Pawłowski!

• Szansa dla Jagiellonii! Pawłowski wygrał pojedynek z obrońcą i dobrze uderzył z kilkunastu metrów, ale Pilarz nie dał się zaskoczyć!

• Śląsk szybko zdobywa dwa gole (autorstwa Marco Paixao) i prowadzi z Koroną 2:1, dzięki czemu Jagiellonia jest obecnie dwunasta. Widzew z kolei prowadzi 1:0 w Lubinie po trafieniu Rybickiego.

• Bardzo kiepski strzał z dystansu Budzińskiego.

• Cracovia dzisiaj może wysoko rozbić Jagiellonię, ale na ten moment to nie da Pasom nawet awansu o jedną pozycję w tabeli.

• Cracovia bezlitośnie punktuje Jagiellonię! Świetne podanie prostopadłe Bernhardta i Dudzic nie ma problemów z pokonaniem Barana! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bartłomiej Dudzic!

• Dośrodkowanie Jaroszyńskiego i niecelna główka Dudzica z kilku metrów! Dobra okazja!

• Kuś bardzo ostro potraktował Gajosa, ale sędzia nie reaguje.

• Posiadanie piłki zdecydowanie dla Cracovii. 70-30

• Ostatecznie w środku obrony Jagiellonii grają Dźwigała i Popchadze, a w drugiej linii występuje Michał Pawlik.

• Dobry strzał z dystansu Gajosa pewnie broni Pilarz.

• Jagiellonia w tej chwili jest w tabeli trzynasta, a Cracovia czternasta.

• Kolejne bramki w innych meczach. Piast prowadzi z Podbeskidziem już 2:0 po bramce Jurado, a Korona ze Śląskiem 1:0 po samobóju Zielińskiego.

• Waszkiewicz dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Pasów spokojnie sobie radzą z tym zagraniem.

• Gajos uderza z rzutu wolnego w mur gospodarzy.

• Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie w pole bramkowe Jagiellonii, gdzie Sebastian Steblecki głową pakuje piłkę do siatki! Cracovia prowadzi z rezerwową Jagiellonią 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Sebastian Steblecki!

• Żółta kartka dla Stebleckiego za faul na Modelskim.

• Jest pierwszy gol w dzisiejszych meczach. W Gliwicach Piast prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po trafieniu Kędziory i wskakuje na dziesiąte miejsce w tabeli. LIVE

• Cracovia na razie przeważa, ale tego absolutnie można było się spodziewać.

• Pierwsze uderzenie na bramkę. Próba Stebleckiego poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Już w pierwszej niemalże akcji meczu Michał Pawlik rozbił swój nos.

• Rozpoczynamy mecz!

• Nieobecni? Trochę ich jest. W Cracovii nie ma dziś: Saidiego Ntibazonkizy, Damiana Dąbrowskiego, Dawida Nowaka, Krzysztofa Nykiela oraz Sławomira Szeligi. W Jagiellonii ta lista jest jeszcze dłuższa - brakuje: Daniego Quintany, Martina Barana, Mateusza Piątkowskiego, Jonatana Strausa, Niki Dzalamidze, Michała Pazdana oraz odchodzących z klubu Ugo Ukaha, Dawida Plizgi, Seweryna Michalskiego i Bekima Balaja.

• Rezerwowi Jagiellonii: Bartłomiej Drągowski, Przemysław Mystkowski, Jakub Tosik, Adam Radecki, Roberts Savalnieks, Patryk Malinowski, Karol Buzun.

• Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Mateusz Żytko, Giannis Papadopoulos, Łukasz Zejdler, Marcel Wawrzynkiewicz, Krzysztof Szewczyk.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Niezwykle ciekawa jedenastka gości.

• Oprócz meczu Cracovia - Jagiellonia dzisiaj zostaną rozegrane także mecze:

• Korona - Śląsk
    • Piast - Podbeskidzie
    • Zagłębie - Widzew
  • Jagiellonia Białystok wciąż ma szanse nawet na miejsce dziewiąte, ale do tego białostoczanie potrzebują swojego zwycięstwa, porażki Śląska z Koroną oraz straty punktów Podbeskidzia w meczu z Piastem.

• Obie drużyny walczą dzisiaj tylko i wyłącznie o jak najwyższe miejsca na koniec rozgrywek. Cracovia jest czternasta i może awansować co najwyżej na miejsce dwunaste, ale oprócz swojego zwycięstwa musi liczyć na porażki Piasta Gliwice oraz Korony Kielce.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z Jagiellonią Białystok.