Cracovia 1 - 3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Cracovia

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

• Pewne zwycięstwo Podbeskidzia, które dzisiaj z premedytacją wypunktowało Cracovię. Trzy punkty wędrują do Bielska-Białej, a w Krakowie na pewno będzie bardzo gorąco! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Podbeskidzie zwycięża w Krakowie 3:1!

• Cracovia już nie wierzy w odrobienie strat. To spotkanie na pewno skończy się pewnym zwycięstwem Podbeskidzia, które po sześciu kolejkach będzie miało 10 punktów!

• Trzy minuty doliczone.

• Kwame! Afrykanin wyszedł sam na sam z Pilarzem, holował piłkę przez pół boiska, ale oddał ostatecznie bardzo niecelny strzał!

• Pesković pewnie broni strzał Budzińskiego zza szesnastki.

• Podanie na skraj pola karnego do Budzińskiego, który źle przyjmuje piłkę i traci ją na rzecz Peskovicia.

• Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Chrapka, którego uprzedza jednak Rymaniak.

• Faul w ofensywie Kity.

• Adu Kwame zmienia Chmiela

• Trzy strzały celne, trzy gole Podbeskidzia. Co za skuteczność!

• To jest już chyba po meczu! Fatalna strata obrońców Cracovii na własnej połowie, Patejuk doskonale zagrywa w pole karne do Chmiela, a ten wygrywa pojedynek z Pilarzem! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Damian Chmiel!

• Ostatnie ataki Cracovii wyglądają już na bicie głową w mur.

• 15 minut do końca. Czy Cracovia jest jeszcze w stanie wyrównać wynik meczu?

• Pesković łapie piłkę po dośrodkowaniu Jaroszyńskiego.

• Patejuk! Skrzydłowy Podbeskidzia z boku pola karnego chciał pięknym technicznym strzałem zaskoczyć Pilarza, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Covilo dostał piłkę w szesnastce, miał dużo miejsca, ale uderzył obok bramki Peskovicia!

• Kita zmienia Nowaka.

• Poprzeczka! Górale zaskoczyli rywali rozegraniem z autu, a do dośrodkowania Sokołowskiego dopadł Patejuk, uderzył głową, ale z mocą trafił tylko w poprzeczkę!

• Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska, gdzie Dialiba tym razem zagrał bardzo niecelnie.

• Jaroszyński powstrzymał atakującego z kontrą Chrapka.

• Znowu zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia! Zjawiński oddaje strzał z narożnika pola karnego, który blokuje przed samą bramką Konieczny!

• Dialiba wywalczył rzut rożny.

• Budziński dostał bardzo dobre podanie w pole karne, ale rozpędzony z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie!

• Dialiba znowu dobrze dośrodkował w pole karne, idealnie na głowę Zjawińskiego, ale ten uderzył nad poprzeczką!

• Dialiba znowu poradził sobie z Górkiewiczem, ale nie potrafił znaleźć przed bramką Zjawińskiego.

• Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Pazio ucierpiał w starciu z Nowakiem. Przerwa w grze.

• Dialiba pociągnął lewym skrzydłem i doskonale dośrodkował na drugą stronę pola karnego do nabiegającego Deleu, który szczupakiem zmniejsza straty! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Deleu!

• Chrapek zmienia Korzyma, bohatera tego meczu.

• Piłka w siatce Podbeskidzia! Po tym jak Pesković obronił strzał Dialiby, seria dobitek w wykonaniu Nowaka i Budzińskiego przyniosła trafienie, ale napastnik Pasów był na spalonym!

• Sokołowski wspaniale powalczył o piłkę i zagrał na wolne pole do Korzyma, który idealnie obsłużył Chmiela, a ten z kilku metrów tylko dopełnił formalności! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Damian Chmiel!

• Druga zmiana w Cracovii. Schodzi Rakels, wchodzi Zjawiński.

• Rymaniak doszedł do piłki posłanej przez Budzińskiego, ale uderzył głową niedokładnie!

• Rzut rożny dla Cracovii po interwencji Pietrasiaka.

• Rymaniak huknął z dystansu ponad bramką Podbeskidzia.

• Z rzutu rożnego dla Podbeskidzia nic nie wyszło. Po drugiej stronie boiska centrował piłkę Rakels, ale dobrze ustawieni byli bielscy stoperzy.

• Ładna akcja Pazia przerwana przez Żytkę. Rzut rożny dla gości.

• Budziński wpadł teraz w pole karne Podbeskidzia i bardzo teatralnie się przewrócił. Nie ma mowy o karnym.

• Wznawiamy grę!

• W zespole gości Patejuk wchodzi w miejsce Demjana.

• Jaroszyński w zespole gospodarzy zmienia Marciniaka.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko.

• Cracovia przegrywa po pierwszej połowie z Podbeskidziem 0:1. Wszystko za sprawą fatalnego błędu Krzysztofa Pilarza, który zakończył się jedynym celnym w tym meczu strzałem Podbeskidzia i bramką Macieja Korzyma. Pasy mają nieco więcej z gry, ale prawdę mówiąc nie oddały jeszcze żadnego groźnego strzału na bramkę Peskovicia.

• Koniec pierwszej połowy!

• Prostopadłe podanie w pole karne do Nowaka, ten w dobrej sytuacji nie tylko się pogubił i uderzył bardzo niecelnie, ale też był na spalonym.

• Do odbitej przed pole karne piłki dopadł Deleu i od razu oddał strzał z dystansu, jednak spokojnie łapie futbolówkę Pesković.

• Rzut rożny dla Cracovii po niepewnej interwencji Adama Pazia.

• Demjan mógł być teraz popychany w polu karnym przez Rymaniaka, ale sędzia nie dostrzegł tam przekroczenia przepisów.

• Deleu z bardzo daleka przenosi piłkę ponad bramką Peskovicia.

• Chmiel otrzymał piłkę w polu karnym, minął krótkim zwodem Deleu, ale z bardzo ostrego kąta uderzył wyraźnie niecelnie!

• W kontrataku gospodarzy Rakels oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany przez Pietrasiaka.

• Na spalonym złapany Nowak.

• Żółta kartka dla Dialiby za faul na Górkiewiczu.

• Pasy znowu w ataku, ale ponownie brakuje im ostatniego podania do stworzenia sobie sytuacji bramkowej.

• Bardzo kiepskie dośrodkowanie Dąbrowskiego z rzutu wolnego. Po chwili Górale wyjaśniają sytuację po zamieszaniu w polu karnym.

• Dąbrowski raz jeszcze fauluje, tym razem Korzyma. Defensywny pomocnik Cracovii może nie dokończyć nawet pierwszej połowy.

• Teraz identycznie zachował się Dialiba, który uderzał zza szesnastki. Futbolówka nie miała prawa zaskoczyć Peskovicia.

• Budziński teraz otrzymał piłkę na skraju pola karnego, ale uderzył zdecydowanie zbyt lekko, żeby zaskoczyć Peskovicia!

• Dialiba dośrodkowuje płasko w pole karne, gdzie ani Nowak, ani Rakels nie potrafili zabrać się z piłką, a cała akcja kończy się fatalnym strzałem Dąbrowskiego.

• Chmiel z dystansu uderza nieznacznie nad poprzeczką bramki Pasów!

• Co ciekawe, to jest dopiero drugi mecz w tym sezonie, w którym Cracovia pierwsza traci gola. W Zabrzu przegrała w takiej sytuacji 0:2. Jak będzie dzisiaj?

• Ka-ta-stro-fal-ny błąd Pilarza! Po dośrodkowaniu Iwańskiego bramkarz Pasów w niewytłumaczalny sposób odbija piłkę na siódmy metr pola karnego, gdzie z prezentu skorzystał Korzym i wpakował piłkę mocnym strzałem do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Maciej Korzym!

• Znowu faul Dąbrowskiego, tym razem w okolicach narożnika pola karnego. Rzut wolny dla gości, a piłkarz Pasów musi uważać, bo ma kartkę na koncie.

• Paradoksalnie to Podbeskidzie do tej pory jest częściej przy piłce i stara się konstruować akcje w ataku pozycyjnym. Nie jest to jednak na pewno atut Górali.

• Kontratak Cracovii, Dialiba w pole karne do Rakelsa, ten źle zabrał się z piłką i musiał ją oddać czarnoskóremu koledze, który uderzył z kilkunastu metrów ponad bramką Peskovicia!

• Fatalnie rozegrał rzut wolny Iwański i musiał faulem przerywać kontrę Pasów. Żółta kartka.

• Żółta kartka dla Damiana Dąbrowskiego za subtelny faul taktyczny na Iwańskim.

• Deleu zagrał długą piłkę w pole karne Podbeskidzia, gdzie pewnie złapał ją Pesković.

• Dziesięć minut gry za nami. W Krakowie jeszcze nie było sytuacji bramkowych.

• Centra Iwańskiego spada na głowę Marciniaka. Sytuacja wyjaśniona.

• Teraz z kolei mamy kolejny rzut rożny dla Górali.

• Dialiba znakomicie popędził lewą stroną i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Nowak w bardzo dobrej sytuacji sobie ją źle przyjął!

• Krótkie rozegranie, ale centra Chmiela została zablokowana przez gospodarzy.

• W pierwszych minutach zaatakowała Cracovia, ale to teraz Podbeskidzie zdobyło rzut rożny.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

• Ławka Podbeskidzia: Richard Zajac, Adam Deja, Krzysztof Chrapek, Frank Adu Kwame, Sylwester Patejuk, Wojciech Trochim.

• Ławka Cracovii: Matko Perdijić, Dariusz Zjawiński, Mateusz Cetnarski, Sebastian Steblecki, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Paweł Jaroszyński.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• Cracovia rozpoczęła bieżący sezon gorzej, bo piłkarze Roberta Podolińskiego zdołali zdobyć do tej pory tylko 4 punkty dzięki szczęśliwej wygranej z Koroną (2:1) i remisowi ze Śląskiem (0:0). Oprócz tego Pasy musiały uznać wyższość Górnika Zabrze (0:2), Legii (1:3) oraz Jagiellonii (1:2). Krakowianie znajdują się przez to dopiero na dwunastym miejscu w tabeli.

• Przed tym spotkaniem w lepszej sytuacji są goście. Podbeskidzie Bielsko-Biała po 5. kolejkach znajdowało się w górnej połowie tabeli, na ósmym miejscu. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mają na swoim koncie siedem punktów, które zdobyli wygrywając z Ruchem (3:0) i Zawiszą (2:1), remisując z GKS Bełchatów (1:1) oraz przegrywając z Pogonią (2:3) i Lechią (0:1)

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.